Taktika boje - kampaň

Diskuze pro organizování her dřívější RomiKovy družiny, nyní Plzeňského klubu.

Moderátoři: kin, Jarilo, zrzavec

Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika boje - kampaň

Příspěvek od zrzavec »

Vím, ale teĎ jsem chvíli na netu tak na sebe musím upozornit :D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika boje - kampaň

Příspěvek od Viking »

Dotaz jak jde před prvním zásahem zjistit, že jde o miniony. Nějaký hod? Jaký druh akce je to minor, standart nebo je free?

Jinak včerejší boj ok, jen kdyby to nebyli minioni bylo by nedodrženo pravidlo o soustřeďeném boji. Uvidíme příště to už bude mnohem těžší.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Taktika boje - kampaň

Příspěvek od Naoki »

Dotaz jak jde před prvním zásahem zjistit, že jde o miniony. Nějaký hod? Jaký druh akce je to minor, standart nebo je free?
Monster knowledge. Roman ti kdyžtak vysvětlí víc co a jak.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika boje - kampaň

Příspěvek od Viking »

To je rada klobouk dolů :-)
Romane??? Vysvětli prosím co je Monster Knowledge
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Taktika boje - kampaň

Příspěvek od Naoki »

Ono já bych ti to vysvětlil, ale nevím jak to budete hrát vy ;)
Ze základu je to prostě to, že za free akci vyhlásíš Monster Knowledge proti jedné potvoře (můžeš zkusit jednu potvoru jen jednou za encounter), hodíš si na nějaký skill (arcana, religion, nature, určí ti ho DM) a jestli uspěješ proti jistému číslu tak ti DM poskytne informace o dané potvoře.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika boje - kampaň

Příspěvek od zrzavec »

Ano, přesně takhle to budeme hrát.

N2kdy vám po hodu řeknu něco z pozadí potvory, jindy nějaká klíčová slova a nebo obrany či speciální útoky...vždy záleží na hodu a na monstru.

Poznat, že jde o miniony nelze v podstate nijak zvlášt...ono to jsou bytosti jako každé jiné - mají stejná klíčová slova a tak - nejsou slabší (fyzicky) než jiné bytosti jejich druhu - jen jsou prostě kanonfutr :D

Nejlepší taktika na miniony je asi ta, že před použitím nějaké daily nebo tak si dáte monster knowledge (zjistíte nějaké detaily o monstru) a pak jej trošku naťuknete nějakou at will a tak...a v tu ránu to jede jako po másle. když nepadne po prvním hitu není to minion. Někdy je popíšu tak, že poznáte, že jsou to sračky...

Elitní a Solo monstra vždy poznáte (Elitní je za dvě normální a solo je za pět normálních) :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika boje - kampaň

Příspěvek od Viking »

Cili družinko jako váš lídr vyhlašuji, že každý to bude od ted zkoušet v každém encounteru. Jasné grupo!!! (intimidiate 20)
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika boje - kampaň

Příspěvek od zrzavec »

Jedna drobnost, kterou hrajeme spatne: Perception check na zahlédnutí invisible (stealth) postavy se dělá za minor akci.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika boje - kampaň

Příspěvek od Viking »

Nyní si rozebereme včerejší boj. Bylo to ok, jen nastalo to čeho jsem se bál při rozdělení týmu. Že jedna skupina bude napadena protivníkem silnějším a tak se dostane do problémů. Což málem stálo Ejdu život a mě málem taky páč jsem tam musel vlítnou opravdu rychle. Ten odlehčovací útok měl být ve stylu udeř a uteč, nebo jsme tam měli dát minimálně Cluffa Macclura k těm našim minionům.

Pak mám výhrady k tobě Romane. Podle mě jsi měl táhnout (když jsou akce vázany na akce jiných) s těmi strážema proti našim minionům postupně po jedné akci. Podle mne měli naši minioni mít prostě útok proti dvěma strážným. Pak by byla šance na sejmutí dvou strážných a navíc Ejda mohla range atakem sejmout dalšího u budovy a během prvního kola mohla být síla na této straně silně zredukována (1 strážný a 2x sekerník proti 3x minion a rogue).

Ejda se neměla prozrazovat, když sejmuli Liiru. Liira se neměla vůbec zachraňovat s situaci kdy bylo jasné, že nemáme šanci jí udržet. Minioni měli začít hned sekat všechny ostatní (tím provařili 3x útok).

Také si myslím, že se mělo odehrát jedno kolo překvapení, tudíž soupeři neměli mít žádné akce v prvním tahu (což měli).

Tak prosím všechny zaintersované o plodnou debatu.

Sejmutí Magraka a celé grupy u ohniště byla velmi rychlá a čistá práce, skvělé.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika boje - kampaň

Příspěvek od zrzavec »

Pak mám výhrady k tobě Romane. Podle mě jsi měl táhnout (když jsou akce vázany na akce jiných) s těmi strážema proti našim minionům postupně po jedné akci. Podle mne měli naši minioni mít prostě útok proti dvěma strážným. Pak by byla šance na sejmutí dvou strážných a navíc Ejda mohla range atakem sejmout dalšího u budovy a během prvního kola mohla být síla na této straně silně zredukována (1 strážný a 2x sekerník proti 3x minion a rogue).
Tak tuhle výhradu já přesunu na Eidu. Sám jsem koukal, proč to udělala rovnou oběma a ne jedním, pak by počkala na moji akci a táhla druhým...
Ejda se neměla prozrazovat, když sejmuli Liiru. Liira se neměla vůbec zachraňovat s situaci kdy bylo jasné, že nemáme šanci jí udržet. Minioni měli začít hned sekat všechny ostatní (tím provařili 3x útok).
Opět přesunu odpovědnost jinam. Tady je největší chyba v neznalosti základních pravidel o "aid another" Pak by bylo možné ji udržet při životě úplně bez problému. Celkově ta akce neměla být namířena na takový kill, ale stačilo aby je Eida vyprovokovala a následně si dala Stealth. Tím, že tam bylo tolik nepřátel to tam zlákalo i sekerníky, kteří by jinak byli dvě nebo tři kola mimo hlavní boj...A ti byli docela silní...asi nejsilnější dvojice z encounteru. Magrak byl oproti nim jen lákadlo.
Také si myslím, že se mělo odehrát jedno kolo překvapení, tudíž soupeři neměli mít žádné akce v prvním tahu (což měli).
To se mohlo. Ale překvapení má speciální pravidla - uděláš pouze jednu akci (buď Standard nebo minor nebo move), ale nemáš nárok na plný set akcí. Takže překvapivé kolo by vám bylo spíše na škodu než k užitku...V lese jste všichni táhli jednou akcí - to bylo spaření těch základních minionů, vrh kopí a tak.

Liira svoji překvapivou akci použila na upoutání pozornosti strážců (minor akce) a pak dala 2x move a na to už oni reagovali...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika boje - kampaň

Příspěvek od Viking »

Tak tuhle výhradu já přesunu na Eidu. Sám jsem koukal, proč to udělala rovnou oběma a ne jedním, pak by počkala na moji akci a táhla druhým...
Ono to bylo takové nejasné. Příště to chce lépe zadefinovat kdo půjde na koho.
Opět přesunu odpovědnost jinam. Tady je největší chyba v neznalosti základních pravidel o "aid another" Pak by bylo možné ji udržet při životě úplně bez problému. Celkově ta akce neměla být namířena na takový kill, ale stačilo aby je Eida vyprovokovala a následně si dala Stealth. Tím, že tam bylo tolik nepřátel to tam zlákalo i sekerníky, kteří by jinak byli dvě nebo tři kola mimo hlavní boj...A ti byli docela silní...asi nejsilnější dvojice z encounteru. Magrak byl oproti nim jen lákadlo.
Zde tě nikdo přeci neoslovuje. Jak jsem to pochopil museli bychom Liiru udržet úplně do konce encounteru a to nebylo v té situaci možné. Proto to píšu, že radši měli minioni bojovat než zachraňovat, ale pokud jsi to myslel, že stačí jí zachránit jednou a pak už vydrží v tom případě je to jasná chyba, ale já to pochopil jinak.

To se mohlo. Ale překvapení má speciální pravidla - uděláš pouze jednu akci (buď Standard nebo minor nebo move), ale nemáš nárok na plný set akcí. Takže překvapivé kolo by vám bylo spíše na škodu než k užitku...V lese jste všichni táhli jednou akcí - to bylo spaření těch základních minionů, vrh kopí a tak.
Myslím, že by nám pomohlo dost dobře. Každý by měl jednu akci a pak by se začínalo opět znova jak šla iniciativa a dost nás bylo vysoko. (tudíž třeba Zestren by měl 1x útok za překvapení a 1x útok za další normální tah)

Liira svoji překvapivou akci použila na upoutání pozornosti strážců (minor akce) a pak dala 2x move a na to už oni reagovali...
Tady je to jasné, jen si myslímn, že Liira měla prostě běžet mezi minionama hloubš do lesa.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Taktika boje - kampaň

Příspěvek od Kafe »

Rád přisúpěji se svojí drobnou odpovědí. Osobně si myslím, že největším provarem bylo poslat miniony k zadnímu v vchodu. Minion má jen jeden život, tudíž stačí jeden náhodný hod kostkou a minion je v trapu a pak Eida zůstane sama.
Myslím, že kdybychom se dželi plánu: Eida naláká těch zadních 6 strážců dopředu (samozřejmě ze stealthem), my u hlavního vchodu získáme dobré dvě kola na to, abychom vykosili miniony, bladlinga (bladeling padl kolo poté, co Magrac prvně zaútočil, pak trochu pocuchali Magraca). Mezitím by dorazila Eida jako návnada. Nepřátelští minioni by lehli jedna dvě (Tabini by mrsknul Thunderwave a je vykydáno, případně by dopomohli minioni) a pak by zbyl jen načatý Magrac a dva sekerníci. Ze sedmi nonminonskýma postavama bychom ty tři pytlíky dali jako nic.

Toť asi vše, to byl můj včerejší plán. :)
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
Miška
Romikovec
Příspěvky: 131
Registrován: 25. 4. 2008, 14:00

Re: Taktika boje - kampaň

Příspěvek od Miška »

Co se týče udržení Liiry naživu - nebylo to reálné. I kdybych sčítala jejich bonusy, nestačilo by to /moje hody byly dost na hovno, myslim 8, 10 a 5 nebo tak nějak - prostě samá malá čísla/ a i kdybychom ji udrželi naživu přes jedno kolo, přes ty další by to už nešlo - museli by jí dávat pomoc pořád, přičemž by nemohli útočit a Eida se svými staty by to fakt nablízko nevymlátila - na dálku ano, ale co se týče range atacku - opět, nebyl reálný; měla jsem kolem sebe permanentně minimálně jednoho nepřítele a v průběhu prvních 3 kol jsem neměla prostor kam se shiftnout tak, abych k nikomu nepřiléhala. Posrala jsem to tím, že jsem si bouchla opportunitou, kdybych zůstala ve steathu, mohla bych útočit range attackem, ale zase by mi tam minioni sloužili jako krávy na porážku, což jsem nechtěla.

Uznávám moje taktika byla blbá, ale na druhou stranu - říkala jsem, ať tam jdete se mnou ještě někdo jeden, že se může stát, že sekerníci nebudou minioni a že to tam pak sama neudržím. Co se týče toho, že jsme se jako skupina rozdělili - myslím, že to byl dobrý nápad. Jen jsme se rozdělili dost nepoměrně...
Miška
"Nothing is too difficult!"
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika boje - kampaň

Příspěvek od Viking »

Díky za reakci. Shodneme se, že rozdělení bylo provedeno špatně. Přístě se poučíme
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Uživatelský avatar
Viking
Romikovec
Příspěvky: 465
Registrován: 17. 9. 2006, 11:24
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika boje - kampaň

Příspěvek od Viking »

Doufám, že se něco vyskytne. Prý jste si minule dobře zabojovali. Bylo by fajn, kdyby bylo něco i teď, abycho mohli zase něco rozebírat :-) Berte tohle všechno jako tréning na Cartera a jeho tlupu následovačů a otroků.
"Leda je vobklíčit" - John Rambo
Zamčeno

Zpět na „Plzeňský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů