Ohledně kampaně...

Diskuze pro organizování her dřívější RomiKovy družiny, nyní Plzeňského klubu.

Moderátoři: kin, Jarilo, zrzavec

Zamčeno

Které z názvů jsou nejlepší? (máš dvě možnosti)

Hlídka
4
33%
watch
1
8%
guard
0
Žádná hlasování
sentry
0
Žádná hlasování
patrol
0
Žádná hlasování
sentinel
0
Žádná hlasování
warden
0
Žádná hlasování
Keepers
1
8%
Blessed keepers
1
8%
Protektoři
2
17%
Patroni
2
17%
Strážci
0
Žádná hlasování
Seekers
1
8%
i
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 12

Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Ohledně kampaně...

Příspěvek od zrzavec »

S mnohými z vás jsme o tom již mluvili - ne jen včera večír, ale i několik týdnů zpátky...Co byste si představovali v nové kampani? Jaký styl?

nejvíce z vás zatím bylo pro takové to klasické "reálně-se-tvářící" fantasy. Tedy jako v dobách pluska. to není problém, osobně jsem také pro. Kafe například navrhoval, že by družina časem mohla získat nějaký majetek jako byl habrovec. I to se mi líbí.

Začínat kampaň chcete ve městě, na vesnici? A poměrně důležitá věc - chtělo by to vybrat nějaký region Poinaru a v něm začít, brzy sem zkusím hodit jejich popisy a vybereme si. Máte zatím něco (vy co znáte Poinar) co byste mohli doporučit svým spolumastičům? (Region trošku ovlivní zaměření kampaně a mohl by lehce ovlivnit i rasy...)

Tak povídejte co chcete aby hry obsahovali. Tady je prostoru dost. Nenechávejte to jen a pouze na mě :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
kafe mladší
Romikovec
Příspěvky: 76
Registrován: 12. 10. 2006, 06:32
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohledně kampaně...

Příspěvek od kafe mladší »

poinar ?? habrovec ?? PARADA :)
beru vsema 10 :)
regiony si uz vubec prave nepamatuju jediny co mi zustalo v pameti byli ,,švertské vrchy" $D a nase tvrzicka s vesnici pod ni
a mozna bych zacinal uz ve meste prece jenom uz na tom 1. lvl neco umime :)
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohledně kampaně...

Příspěvek od zrzavec »

Základem Poinaru je kontinent Poinar /další, zatím v přípravě jsou Njord - severský kontinent a Nippun - inspirovaný středověkým japonskem).

Poinar se dělí na tři velké celky: Západ, Východ a Dors /Střed/.

Západ je méně civilizovaný, divočejší - v černém hvozdu žijí drowové, ve švertských vrchách skřeti a tak.
Dors je sídlem inkvizice, tvrdého náboženského útlaku, ale také silné magie a nestvůr živených magií.
Východ je oblast s největšími městy, nejvyšší vzdělaností a na jihu v neustálém sporu s elfy - posledním "svobodným" územím Poinaru.
Pak je zde ještě ostrov Tri duby.

Každá z těchto oblastí se dělí ještě na menší správní celky. Západ je rozdělen asi na pět, ale to pro naše potřeby není až tak důležité. To už si klidně dokopnu sám.

Ideální by možná bylo začít v nějakém menším městečku - ani prdeli světa, ale ani Letohradu, Nordportu, Letuchu nebo Dorsu (toto je město, které v minulosti bylo Hartem...než vybouchl jistý portál a civilizace Artů zmizela...)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Ohledně kampaně...

Příspěvek od Kafe »

Také toho moc nedávám, pamatuji si, že tam byla ďáblova stopa, dorské štíty a šwertské vrchy.

Ze začátku bych cestoval po Poinaru a až s nějakým odstupem bych se snažil získat nějaké vlastní území, určitě ne na nějakém mrňavém lvl (jako třeba 5 apod.)

Líbily se mi vždykonflikty mezi šlechtici, uzemími, osadami atd
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohledně kampaně...

Příspěvek od zrzavec »

Až přijdu z nákupu, zkusím to rozepsat více. I když stačí rozhodnout jestli Vývhod nebo západ nebo dors. V postatě všude je všechno.

O zíksání tvrze (majetku) jsem také uvažoval okolo toho 5 - 6 lvl :)

Intriky budou všude. Západ je v podstatě semeništěm konflitu mezi rasami, šlechtou a císařem. dors je konfliktem mezi vírou - invkizice tvrdě potírá vše ostatní, ale díky silnému magickému poli tam cestují nejrůznější existence, žijí tam zmutovaní vlkodlaci a tak. Východ je v podstatě takové "antické" území. tam, kde západ je spíše středověk, Dors je něco mezi je východ řím (a řecko) :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohledně kampaně...

Příspěvek od zrzavec »

na bloguje první ze série kratších článků o poinaru...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohledně kampaně...

Příspěvek od zrzavec »

Vaše postavy na 1/2 lvl mám v builderu :). Dorazilo mi dokonce i pozadí Ellis :)

a jeden můj dotaz...:

Jak se vám líbila mechanika flashbacků? Mě se zdálo, že to celkem nakopávalo hraní a docela vás to i rozjíždělo. Když začínala být hra pomalá, vždy jsem nějaký vložil...a myslím, že to pěkně rozkecalo i Tádu a Lukyho. Co myslíte vy a co říkáte na mechaniku?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Ohledně kampaně...

Příspěvek od Kafe »

Nebylo to špatné, ale na lístečky, co nám posíláš, chce dát malinko podrobnější infa, jelikož to byly spíš výkřiky do tmy a těžko se něčeho chytalo. Jinak to nebylo špatné.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohledně kampaně...

Příspěvek od zrzavec »

Tak to každopádně. Já to připravoval když jsem s..l na záchodě. Ale jelikož jsem v neděli stával v půl jedenácté, nic moc jiného jsem nestíhal :D :D :D Příště to bude malinko rozpracovanější :) taky jsem nevěděl, jstli vám to sedne a tak :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
kafe mladší
Romikovec
Příspěvky: 76
Registrován: 12. 10. 2006, 06:32
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohledně kampaně...

Příspěvek od kafe mladší »

bylo to cool a uz se tesim az budu mit vlastni pozadi jelikoz se mi flashbacky mooooc libi :)
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohledně kampaně...

Příspěvek od zrzavec »

http://www.d20.cz/skupina/128/postavy/29.html - Simon, baron z Letuchu. Jeho osud je ve vašich rukou :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohledně kampaně...

Příspěvek od zrzavec »

V materiálech na kostce máte postup jak léčit lykantropii...i s několika poznatky navíc. Vůbec to nebude lehké, ale o tom přeci je život, nemyslíte? :) je to textový dokument, aby šel stáhnout a cokoliv. Musíte ho znát vy, já ne...:)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohledně kampaně...

Příspěvek od zrzavec »

další přírůstek do materiálů na kostku - stručně o tvrzích. Máte tam i založené dvě diskuze pro vaše dotazy. nyní už stačí vybrat tvrz :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Ohledně kampaně...

Příspěvek od Kafe »

Říkal jsem, že to nepoznáte ve hře...kecal jsem, bude to vidět na každém kroku
Tak to jsem na to zvědav. Asi z toho do pátku neusnu. :)
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Ohledně kampaně...

Příspěvek od zrzavec »

určitě jo :) Ono půjde o změny některých názvů, malinké změny krojů, přidání některých erbů a v podstatě podrobnější zpracování oblasti, kde se budete pohybovat :) našel jsem vcelku dobrý zdroj inspirace :) :) :)

Poznáte to spíše ve jménech a v Poinaru než v kampani nebo DnDýčkách :wink:
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Zamčeno

Zpět na „Plzeňský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů