[Info] O čem je tato sekce

Diskuze pro organizování her dřívější RomiKovy družiny, nyní Plzeňského klubu.

Moderátoři: kin, Jarilo, zrzavec

Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

[Info] O čem je tato sekce

Příspěvek od zrzavec »

Pokud si s námi chcete popovídat nebo chcete dát šanci nám popovídat si s námi, zde máte možnost. Tady se dá diskutovat nad drobnostmi ohledně stránek, řešit herní problémy. Klást si otázky ohledně hraní a podobně.

Vše co není o stránkcáh, ale týká se družiny nebo naší diskuze (nejen soukromé) se bude řešit zde. To znamená, že i sem mohou nečlenové družiny. Dokonce, za každého takového budeme jen rádi.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
feldis

Příspěvek od feldis »

Pekne zdravým a sa pytam , ( mi nedošlo ) to hrajete tak že sa niekde stretnete ?? :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Jasně, všichni jsme v Plzni a proto hrajeme v jedné skupině. Podívej se Sem a dozvíš s více o naší družině:-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Plzeňský klub - co, jak a proč

Příspěvek od Jarilo »

Zdravím všechny,
tak po dnešní plodné a veskrze prospěšné schůzce s RomiKem došlo k přejmenování této sekce na Plzeňský klub, jehož záměrem by mělo být sloučit plzeňskou komunity hráčů RPG, ale i CCG, deskovek a miniatur. Z jakého popudu se vůbec tak děje se pokusím nyní trochu osvětlit.
Jak jistě asi všichni zainteresovaní hráči ví, po uzavření Ogřího doupěte došlo k separaci herní scény a k postupnému rozpadu komunity, která díky Doupěti měla možnost se prakticky od pondělí do soboty scházet v útulné herně spojené s obchodem, setkávali se tam hráči RPG, karetních her, miniatur a deskovek, živě se diskutovalo, vyměňovali se zkušenosti, získávala inspirace a samozřejmě se hrálo a to poměrně dost. Nyní jednotlivé skupiny existují odděleně (Warhammeristé, několik různých družinek hrajících RPG a pak kartičkáři, kteří o sobě ale mnohdy ani neví) a možností jak se nějak splečně hromadně stýkat je poskrovnu. Do hospody sice lidi zajdou, ale zase během toho se nedá hrát (Warhammer na 1500 bodů asi opravdu těžko =) ) a vůbec to nemá tu správnou atmosféru.
Někdo by mohl považovat takovéto snahy za zbytečné, ale zejména pro lidi co kromě hraní dělají i GM (v rámci RPG) je kontakt s novými lidmi nesmírně důležitý pro konzultování svých dosavadních děl, postupů a získávání inspirace a celkové chuti do práce (Po dnešní více jak dvouhodinové živé diskuzi s RomiKem jsem zas chytl spoustu nadšení a energie, takže to je skutečně nápomocné). Ale netýká se to jen RPG, poradit jak sestavit vhodně balíček do některé z karetních her, vypomoct se sestavováním a barvením armády do Warhammeru, otestovat nové projekty, udělat menší brainstorming GMů, pořádat opengamingy, vést lokální ligu v hraní atd.. To vše by umožnilo, pokud by se komunita začala opět nějak více scházet a komunikovat.
Přispět k zlepšení situace mohou všichni. Stačí chodit sem na fórum, dát vědět o vzniku Plzeňského klubu dalším kamarádům spoluhráčům a nebát se přinášet vlastní nápady. RomiK navrhl, že by se domluvil s Rejtym, abychom měli přístup do jejich herny a mohli se tam pořádat pravidelné volné opengamingy, které by sloužili k vzájemnému poznávání se a plánování dalších akcí. Je to jen otázka chutě a trošku vynaložené energie, aby se uspořádalo nějaké úvodní sezení s krátkým opengamingem. A neomezovat se jen na RPG, já například (viz. samostatné téma) sháním hráče karetního W40k, který sice na trhu neuspěl, ale stále se hráči této promyšlené a neprávem zatracené hry najdou. Čím větší šanci dáme tomu, aby komunita opět začala fungovat jako dřív, tím lépe pro všechny. Hrál by se Mordheim, stolní Warhammer atd. atd....

Tak myslím, že na úvod to stačí, snad budete mít dostatek sil se tím slohem prokousat. Oceníme veškeré připomínky, návrhy a nápady. Sem s nimi...

P.S.: Pokud si někdo říká, kdo je ten Jarilo zač, odkazuji na svůj profil nebo na "reference" u Romika :wink:
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
Beowulf
Příspěvky: 131
Registrován: 7. 6. 2004, 14:22
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňský klub - co, jak a proč

Příspěvek od Beowulf »

Souhlasím s Jarilem.
Abych to poněkud rozvedl, tak dodám, že se jako hráč, či jako Pán hry, rád zúčastním RPG vylomenin všeho druhu. Jenom jsem teda časově omezen (o mých jiných omezeních, úchylkách a postiženích pomlčím $D ). Což je nakonec i důvod, proč sem posledních pár let moc nechodím. RPG hraju dál, ale když už dělám něco k tématu, tak spíš připravuju hru, než že bych diskutoval (to berte jako moji omluvenku - potvrzení od doktora na požádání).
Nikoho z Plzně tu moc neznám (až na Jarila). Před 510 lety jsme se párkrát zúčastnili opengamingů v Praze a přestože se celé naší družině se OG moc líbily, tak mně z nepochopitelných důvodů jsme v hezké tradici nepokračovali.
Nemám moc představu jak je na tom RPG scéna v Plzni. Spokojeně gejmmástruju družinu mých kamarádů a jsem tak nějak odříznut od zbytku RPG světa. Sebekriticky musím říct, že to asi neni ten správný přístup, neboť RPG komunita (rsp. RPG-F) mi hodně dala/o (po stránce teoretické)) a nějak jsem se neobtěžoval nic dávat zpátky. Když pominu to, že nemám pocit, že bych byl nějak velkým přínosem pro RPG svět, tak je tu problém času. Ale myslím, že Jarilo mi nedá moc šancí a stejnak mne do něčeho namočí (začal už tím, že po x letech sem něco píši) a já mu za to děkuju :-D
Pokud toto čte i neplzeňská část RPG fóra, tak zdravím Dalcora, Sosáčka, Quasita, Markuse, Drizzta, Alnaga a jiné (pokud jsou stále aktivní), které jsem měl tu čest poznat na OG (či jen zde na fóru - Alnag).
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeňský klub - co, jak a proč

Příspěvek od zrzavec »

Něco se určitě někdy podnikne, i kdyby jen posezení u pivka/kofoly a pokecání o tom jak kdo hraje. Tady se může domlvuit kompletně vše :) A jestli píšeš po letech, tak to je paráda. Prej si byl na nějaké slezině...a já tam akorát nebyl :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Beowulf
Příspěvky: 131
Registrován: 7. 6. 2004, 14:22
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňský klub - co, jak a proč

Příspěvek od Beowulf »

Byl jsem na OG, před několika lety, to mam pocit jsi tu ještě nebyl (jako na fóru, nikoliv na světě :-)). Jarilo říkal, že zrovna končíš pajdu, ergo od sebe nejsme věkově moc vzdálení. Já končím Práva.
Nehrál ty si předtím Dračák plus? Nebo si tě s někym pletu.
Největším potěšením v životě muže je svlékat ženu a oblékat ragbyový dres.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeňský klub - co, jak a proč

Příspěvek od kin »

Paráda, sice mě fakt zmátlo přejmenování sekce a chvíli jsem tápal kde sakra ta "Romikova družina" je, ale jsem kluk bystrý a všímavý a docvaklo mi to... $D

RPG hraju s romanem a spol. a navíc hraju i zmiňované w40k (jak miniatury tak mam někde doma i balík TCG :D) + Mordheim + Lotr minis...teda podle toho jak dovolí čas, všechno jsou to dost časově náročný koníčky a to jich mám ještě pár dalších...(jo a ještě mám někde i ty wastelandy :D)

Klidně bych pro začátek zašel někam posedět, poznat nový lidi je vždycky fajn a nad korbelem plzně se hned líp povídá ;)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeňský klub - co, jak a proč

Příspěvek od Jarilo »

Paráda =) Určitě by jsme nějaké to posezení měli zorganizovat, hlavně lidi, kteří mají zájem a cítí, že k tomu mají co říct by se rozhodně neměli držet v ústraní. Posedíme, poklábosíme, popijeme a my s Kinem si dáme jednu partičku W40k, pokud ten svůj pakl vyhrabeš! =)
Btw. Jakou rasu máš postavenou? Já dneska ve Valhalle koupil poslední booster PP co tam měli a náhodou narazil na dva mladé klučíky, kteří to taky hrají a mají i pakly postavené z Delosu, ten mě bohužel minul, neboť ke svým PP Orkům by jsem chtěl hrát Imperiální Gardu. No o tom pokecáme osobně, neboť toho mám na srdci spoustu co se týče W40k karet =) .
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
kin
Warden
Příspěvky: 919
Registrován: 31. 7. 2006, 23:00
Bydliště: Pilsen
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeňský klub - co, jak a proč

Příspěvek od kin »

ORKZ!!! $D
Stejně jako figurky...a stejně jako figurky postavený na mašinách :D
Sem ani nevěděl že tam ještě mají nějaký boostery .)
(jinak moji sousedi mají marínu a chaos myslim...ale už nehraju, můžu to z nich zkusit vymámit...a pak kámoš v praagu co hraje, má taky marínu a ještě něco myslim...)
OSR - Open-world Survival horroR
Survive, Save, Solve ...pick two
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeňský klub - co, jak a proč

Příspěvek od zrzavec »

NEPŘEHLÁDNĚTE

Se vší pravděpodobností sem přesuneme časem celé stránky...: http://wowdnd.bloger.cz

je to jednodušší a rychlejsí administrace než webovky. :)

Vaše názory?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Kafe
Romikovec
Příspěvky: 488
Registrován: 10. 9. 2006, 11:51
Bydliště: Plzeň

Re: Plzeňský klub - co, jak a proč

Příspěvek od Kafe »

Předpokládám, že tyto stránky buduete renovovat. Zatím to vypadá velmi stroze a uboze. Název je málo výrazný až neviditelný. Možná by to tam chtělo už něco prezentovat, poněvadž ve stavu v jakém ty stránky jsou a měl bych hlasovat do té ankety, určitě bych zaškrtl, že už mě tam nikdy neuvidíte.
V projektech je sekce o RomiKově družině, každý může přispět svým názorem či radou. Budeme rádi.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeňský klub - co, jak a proč

Příspěvek od zrzavec »

Založil jsem je před cca deseti minutama. něco se tam objevovat bude. Staré stránky už renovovat nebudu, protože to chce moc práce a já tolik času nemám. Tohle je rychlejší :)

Zatím je tam jen jeden článek, zkušební :) Je tam jedna kategorie a to je jasný, že to je strohé - až jich tam bude víc, bude to lepší :) Jen musím vymyslet jaké kategorie a jak tam nastavit :) Ale i to se nějak vymyslí všechno :) Kdokoliv bude chtít helpnout, není problém a dáme ho do autorů :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeňský klub - co, jak a proč

Příspěvek od zrzavec »

Založil jsem je před cca deseti minutama. něco se tam objevovat bude. Staré stránky už renovovat nebudu, protože to chce moc práce a já tolik času nemám. Tohle je rychlejší :)

Zatím je tam jen jeden článek, zkušební :) Je tam jedna kategorie a to je jasný, že to je strohé - až jich tam bude víc, bude to lepší :) Jen musím vymyslet jaké kategorie a jak tam nastavit :) Ale i to se nějak vymyslí všechno :) Kdokoliv bude chtít helpnout, není problém a dáme ho do autorů :)

Jo a abych nezapoměl, sem budu dávat takové ty větší infa o hraní, když se už nevrátíš, utečou ti :-D :-D :-D Sledovat blog bude pro některé snad jednodušší než sledovat stránky :D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Plzeňský klub - co, jak a proč

Příspěvek od zrzavec »

Už to není tak strohé, ale doporučuji sledovat a sem tam i komentovat, nebo se na to s KInem vykákneme a pak budete mít smůlu...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Zamčeno

Zpět na „Plzeňský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti