World of Tanks a War Thunder

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od Jerson »

hraje někdo tanky? Občas si rád zahraju, ale hrát se čtrnácti náhodně vybranými jedinci bývá frustrující, zatímco hrát s jedním či dvěma kamarády bývá obvykle mnohem účinnější a taky větší zábava.
Naposledy upravil(a) Jerson dne 16. 6. 2014, 21:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: World of Tanks

Příspěvek od Raven »

Hm, Jersone, u nás doma se jako o život hrají jedině TANKI ONLINE. Mimochodem, změnili grafiku, třeba by se ti to líbilo, rozhodně ji změnili kvůli tomu, aby designově stačili World of Tanks.
http://tankionline.com/en/wp-content/up ... m1_eng.jpg (nový design zbraní)

A jaký je princip World of Tanks? (a nevykrádají náhodou ve skutečnosti jenom ty Rusáky s cool americkou variantou?)
Kdybych měla čas, strašně ráda bych si s tebou tanky zahrála, ale momentálně jsem vytížena tunou knih
Jo a když chceš hrát s přáteli, přidej se do klanu :wink: Na tankionline jich je spousta
R
Přílohy
1.jpg
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Jerson »

já je zkoušel, ale není to ani trochu podobné, jiná fyzika, jiné boje.
Kromě toho v klanech jsou hráči s nejlepšími tanky, tak vysoko ještě nejsem a preferuju hrát s kamarády místo abych se z neznámých lidí snažil dělat kamarády jen kvůli hře.

Jinak nevím kdo koho kopíruje, WoT funguje asi dva roky a už nějaký čas předtím ho vyvíjeli.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Pieta »

Jerson: A nechtěl bys třeba stručně napsat, proč bychom to mohli chtít hrát? (-: Jaké to je, atd?
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Vallun »

Já o tom slyšel dost dobrého, takže bych to asi byl ochoten zkusit, ovšem o taktice tanků a pozemního boje vůbec mám jen kusé představy...letadla nebo bitevní lodě mne baví víc:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Jerson »

Tak tedy stručně - on-line takticko bojová hra. Tvůrci tvrdí, že lepší než WoW, ale to bych nesrovnával - prostě si hráč kopí tank (začínají lehké prvoválečné tanky) a může bojovat v bitvách 15 proti 15 s ostatními náhodně vybranými hráči. Je možnost mít v týmu druhého kámoše, s placeným účtem i celkem tři lidi.
V Bitvách získává zkušenosti k jednotlivým tankům, které odemykají různá zlepšení - lepší dělo, motor, věž, pásy - a taky dostává peníze, za které jednak opravuje tank a nakupuje munici, a kupuje si i lepší výbavu.
Jsou celkem čtyři národy, v každém je linie lehkých tanků, středních, těžkých, stíhačů tanků a samohybných děl, pro někteér nároy jsou linie zdvojené, a po každé se dá postupovat jako po levelech.
V tancích lze cvičit posádky a lze jednotlivé vojáky i přesouvat do jiných tanků, i když přeučení na jiný typ stojí peníze (100% přeučení stojí reálné peníze).
Dřív jsem za to příležitostně zaplatil, teď hraju bez placení, takže postupuju asi o třetinu pomaleji a dostávám o třetinu méně herních peněz, ale jde to.

Jinak pořád čekám, že zavedou i bitvy rozdělené podle národů - zatím hraje kdokoliv s kýmkoliv (samozřejmě jsou omezené levely tanků, obvykle +-2 levely, u děl +-4 levely).
Pak je i "kampaň" - hráči v klanech můžou bojovat o sektory v Evropě a jejich udržení.

vše důležité je na stránkách WoT

Při hře je poměrně omezená možnost domluvy - chat a signály, ale s kamarády máme puštěný skype, takže se domlouváme operativně a není až tak neobvyklé, že ve dvou nebo ve třech zlikvidujeme polovinu nepřátelské skupiny, tedy třebe 8 tanků.
Jinak to není úplně věrné - jsou tam i prototypy a tanky, které byly jen na papíře, případně i poválečné tanky, ale je to jakž takž vyvážené.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: World of Tanks

Příspěvek od morech11 »

otázka dňa: pobeží mi to na mojom netbooku? (1.8 GHz intel Atom, 2 GB RAM, integrovaná grafika)
nikde som totiž nenašiel relevantný zdroj minimum requirements :(

ak áno, rád sa pridám :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Jerson »

popravdě, nevím. Při stažení na minimální detaily to běží na ledasjakých strojích, ale teď vydali nový design a herní fyziku,tak si nejsem úplně jistý.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: World of Tanks

Příspěvek od Sosacek »

Takze ... kdo to hrajete?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Vallun »

já ještě ne, ale WoW mne momentálně nebere, OTTD mám dost a The West změnili tak,že se v tom nevyznám:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Tadeas
Příspěvky: 586
Registrován: 10. 7. 2009, 15:58
Bydliště: Holic

Re: World of Tanks

Příspěvek od Tadeas »

morech11 píše:otázka dňa: pobeží mi to na mojom netbooku? (1.8 GHz intel Atom, 2 GB RAM, integrovaná grafika)
nikde som totiž nenašiel relevantný zdroj minimum requirements :(
s integrovanou grafikou zrejme tazko. ostatne zodpoveda minimu. dolezite poznamenat ze hra nadalej vyuziva len jedno jadro procesora i ked v buducnu sa planuje podpora viacjadrovych.

osobne to teraz hram tiez na 1,8GHz, 2GB ramky a ati mobility radeon 2400. hra sa na tom aj s minimalnou grafikou katastrofalne. uz sa tesim ako upgradujem pc.


este by som rad doplnil Jersona o par postrehov:
-hra je kompletne lokalizovana do cestiny i s dabingom hlasok v bitve
-narodov je celkom 5, dnes pribudlo 22 novych tankov v novom vyskumnom strome Velkej Britanie (cize na hre sa stale pracuje, pribudaju nove mapy, stroje a moznosti. v sucasnosti sa da vybrat z ruskych, nemecky, americkych, britskych a francuzkych strojov. kazdy narod ma svoje charakteristicke tanky a specifika).
-nejedna sa o tazku simulaciu, je to skor takticka arkada. i ked parametre a podoba jednotlivych strojov (plus trajektorie a fyzika strelby) je dost slusne zachytena, a samozrejme obcas posunuta kvoli hratelnosti (malokoho by bavilo hrat s hufnicou ktora nabija na jeden vystel 3 minuty a podobne).
-je to free to pay. cize hranie je zdarma. za cash sa ovsem daju dokupit rozne serepeticky od plechovky coca-coly, cez premiove ucty az po premiove tanky. ovsem tady je to genialne: az na par nestastnych vynimok tieto veci nemusia ovplyvnit priebeh bitvy. balanc siaha dost hlboko a tak treba premiovy ucet vam ponuka len o 50% vacsie zisky skusenosti a penazi za bitvu a niektore malickosti navyse, vase bojove vykony nijako neovplyvni. taktiez premiove tanky niesu parametrovo vyrazne lepsie ako tie obycajne, ba casto to je skor naopak.
-vozidla su rozdelene do niekolkych tried (light, medium, heavy, tank destroyer a artilery) z ktorych kazda sa hra trochu odlisnym sposobom.
-je to vysoko navykove pretoze hrac stale nieco ziskava, skuma, kupuje. navyse co mesiac ci dva pribuda novy obsah. takze uz to hram asi rok a nemozem si vynachvalit. sice som este nedosiahol na najvyssie urovne tankov, zasa tolko casu u toho netravim, ale myslim ze odskusat by to mal kazdy kto sa ako maly hraval na piesku s vojacikmi a modelom tanku.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Jerson »

posledních pár her mě naštvalo, že i při někdejším zamíření střílím s houfnicí do prázdna a pak mě sejme rychlý průzkumník, kterého se mí spoluhráči neobtěžují zastavit, takže jsem dal tanky na čas k ledu.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Vallun »

Tak to stahuju....

Jersone, když mne to naučíš, tak Tě budu klidně krýt:) Pokud to vychází z reality, tak baterie dobře ovládaných houfnic dokáže leccos:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Vallun »

Stáhnuto, ale ať to instaluji kamkoliv,t ak to píše invalid folder...:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks

Příspěvek od Jerson »

s tím ti těžko poradím, já to instaloval do nabízené složky.
A až tak podle reality to není, přesněji řečeno to ber raději jako tankovou arkádu s vlastním souborem pravidel, předejdeš řadě zklamání.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů