World of Tanks a War Thunder

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od York »

vzteklina píše:vláček z lodí
Kýlová linie se tomu říká. Jersona s Vallunem na tebe! :)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22589
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od Jerson »

Já o lodích zatím nic moc nevím, chybí mi základní literatura a do WT jsem je ještě nepotřeboval.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16369
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od MarkyParky »

Vzteklina píše: Takže hezky vláček z lodí a plnou boční salvou na ně!
Miluju cokoliv, co připomíná vláčky lodí.... zvlášť pokud hraju za japonský torpédoborec nebo letadlovku.....
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od eerieBaatezu »

Kámoš mě furt překecává na hraní World of Tanks, jakým způsobem je to zábavný?
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32271
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od Vallun »

Ale docela jo, záleží, jak Tě baví takovéhle hry:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od York »

eerieBaatezu píše:Kámoš mě furt překecává na hraní World of Tanks, jakým způsobem je to zábavný?
:arrow? Můžeš tam několik let grindit a pořád budeš mít co dělat.
:arrow? Je to skvělá hra, když chceš zkoušet různé modely klávesnic a monitorů. Klávesnici zaručeně rozkoušeš tak jednou za tejden, monitor vyhodíš z okna tak jednou za měsíc. Ideální jsou na to x5 bonusy ;-)

Ale jinak je to až překvapivě hratelné, teda když překonáš začátek, kdy budeš pro protivníky jen cvičnej terč. Různejch tanků je tam hromada, každej se hraje trochu jinak, každej má jiné silné stránky a slabiny. Zkus to, uvidíš sám.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od eerieBaatezu »

Zkusím no, jinak mi kámoš nedá pokoj. :D Ale jak tak koukám na ta videa, tak tam prostě někdo čeká v lese a pak střelí a popojede a celý to trvá půl hodiny. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32271
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od Vallun »

Průmerná délka hry je cca 5 min, než se dostaneš na lepší tiery tak ještě méně:) jinak doporučuji rozjíždětnejprve jeden národ...jde to lépe...a nejzábavnější jsou Frantíci:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Tadeas
Příspěvky: 586
Registrován: 10. 7. 2009, 15:58
Bydliště: Holic

Re: World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od Tadeas »

eerieBaatezu píše:Zkusím no, jinak mi kámoš nedá pokoj. :D Ale jak tak koukám na ta videa, tak tam prostě někdo čeká v lese a pak střelí a popojede a celý to trvá půl hodiny. $lol$
predne kluci zapomeli rict to hlavni: je to arkada. s tim k tomu musis pristupovat.
jsou tam opravdu ruznorode herni pristupy a vlastnosti tanku. s TD nekdy opravdu jen cihas v lese, ale s lighty si zase jezdis jako ve formule a motas protivnikum hlavu.
mozna se ti to bude libit, mozna ne. to si uz odzkousej sam. v kazdem pripade je to zdarma nic krome casu to nestoji.

edit: ale lode mi prijdou precejenom lepsi. a Warframe jeste lepsi :) ale to uz jsou me preference.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22589
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od Jerson »

eerieBaatezu píše:Kámoš mě furt překecává na hraní World of Tanks, jakým způsobem je to zábavný?
Je to jakž takž zábavné, když máš vyexpený tank s modifikacemi a zkušenou osádkou. Asi nejdůležitější otázka je, kolik toho má vyzkoumaného tvůj kamarád a jak daleko je ve hře. Pokud má hodně tanků a vycvičené lidi, může si je snadno dát i do základního tanku, aby mohl s tebou jezdit, ale jestli na nich bude mít potřebné dovednosti, bude o mnoho lepší než ty, který bude zpočátku jen umírat. Dřív se dalo dobře hrát s některými artileriemi, dneska už nevím jak to je. Vallun dlouhou dobu hrál tank na 2. úrovni, protože ho měl hodně vyexpený a mohl odstřelovat nováčky na straně nepřítele.

Nevýhodou je, že pokud chceš být v téhle hře dobrý, budeš ji nejspíše muset zmodovat, aby ses na vyšších úrovních dokázal uplatnit. Nevím jak je to teď, ale dříve se od určité úrovně se už prakticky nedalo vydělávat bez prémiového účtu nebo prémiového tanku.

Osobně považuju za mnohem lepší War Thunder, ale vzhledem k tomu, že tě láká kamarád, tak to asi bude bezpředmětné.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od York »

Jerson: No, ne :-)

High tier posádku si na low tier tank v zásadě dát můžeš, ale buď tě to bude stát goldy, nebo ti to srazí schopnosti tý posádky a na tom low tieru bys musel expit roky, abys to dotáhnul. Když už, tak je lepší vzít low tierový premium tank, na něj můžeš dát posádku bez retrainu.

Tak jako tak, to, že tvůj kámoš má dobrou posádku, je pro tebe jedině dobře, protože se tím o fous zvýší tvoje šance na výhru. A to se zvýší už tím, že to je zkušený hráč, player skill oproti úplnému nováčkovi udělá mnohonásobně větší rozdíl, než nějaká posádka.

Za druhé: WoT se skoro nedá herně modovat, dají se pouze používat GUI addony. Největší herní rozdíl dělá větší zoom a míření s artynou z přímého pohledu, zbytek jsou jen vylepšení interfacu. Sice je dost pitomý, že to s každým patchem musíš dělat znova, ale v zásadě stačí stáhnout jen novější verzi Aslain modpacku, takže to není až tak nepřekonatelný problém. Máš tam xvm, zoom mody a spoustu dalších vymožeností pěkně pohromadě v jednom kompaktním instalátoru.

Za třetí: WoT hraju bez premium accountu a nekupoval jsem jediný tank. Jediný problém je, že musíš přepólovat svůj mozek (TM) z toho, jak funguje v reálném světě. Není to jednoduché, poučky jako times is money máme zadrátované fakt do velké hloubky, ale jde to.

Když se nad tím totiž zamyslíš, tak prémiový účet a kupování prémiových tanků způsobí tohle:
:arrow? Strávíš méně času hraním, abys získal další tanky.
:arrow? Nebude pro tebe mít smysl plnit mise na získání prémiových tanků, protože už je máš. Tyhle mise jsou při tom v podstatě to jediné, co nějak ozvlášťňuje jinak monotónní grind. Takže ve výsledku si ze hry odstraníš to nejzábavnější.
:arrow? Když si rovnou koupíš herní měnu, tak to je ještě lepší, protože se tím dobrovolně připravíš o důvod, proč vůbec hrát prémiové tanky, které sis koupil.

Pokud tu hru hraješ proto, aby ses u ní bavil, tak naopak dává velice dobrý smysl vůbec nic nekupovat.

Sranda je, že Wargaming zcela vědomě a úmyslně dělá špatný herní design, protože to je dobrý business model. A není to jen výsada Wargamingu, stává se z toho všeobecný trend v online hrách.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32271
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od Vallun »

predne kluci zapomeli rict to hlavni: je to arkada. s tim k tomu musis pristupovat.
ano, občas dokáže být neskutečně nasírací...ale to z poloviny eliminuješ, když nebudeš hrát Brity...jejich tanky jsou udělané tak slabé, že by se neubránili ani polské jízdě s koňmi a šavlemi...
mozna se ti to bude libit, mozna ne. to si uz odzkousej sam. v kazdem pripade je to zdarma nic krome casu to nestoji.
+1
edit: ale lode mi prijdou precejenom lepsi. a Warframe jeste lepsi
Lodě jsou dobré a zdlouhavé, warframe nikdo nehraje...:)
Dřív se dalo dobře hrát s některými artileriemi, dneska už nevím jak to je.
Zase už jo, posilovali je dost..
Vallun dlouhou dobu hrál tank na 2. úrovni, protože ho měl hodně vyexpený a mohl odstřelovat nováčky na straně nepřítele.
Vallun ho stále hraje, protože Cruiser Mk. III je jediný britský tank, který není zcela beznadějný na svém tieru...nicméně nováčky nepotkávám skoro vůbec a 3/4 her hraju proti vyšším tierum...
budeš ji nejspíše muset zmodovat, aby ses na vyšších úrovních dokázal uplatnit.
No. mody reálně potřebuješ na klanové války, ale to Tě nějaký čas ještě trápit nemusí...já to hraju zcela bez modů a je to ok:)
Osobně považuju za mnohem lepší War Thunder,
WT má některé výhody, ale objektivně je o dost slabší;) Nicméně Jerson pro ně dělá, takže tak:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15026
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od Pieta »

Warframe hraju já a je nejlepší. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22589
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od Jerson »

Když si někdo dá vycvičenou osádku z lehkého tanku do jiného lehkého tanku, bude mít kolik - 75%? Plus všechny další schopnosti. Samozřejmě že nejspíše bude kámoš jezdit s druholevelovým prémiákem, to máš pravdu.
Já mám dojem, že pokud tvůj spoluhráč všechno vykosí a vyhrajete, tak je ti to k ničemu, protože když nic nenastřílíš, nemáš body na vylepšení. Výhrad body dvojnásobí a dvojnásobek mála je málo. A player skill se základním tankem stojí za houby, vidět o třicet metrů dál se počítá, stejně jako nebýt vidět za křovím. Tuhle jsem zkusil hrát s novým účtem a moc jsem se nechytal.

Jinak by mě docela zajímalo, kam se bez prémiového účtu dostal. Já nejvýše na 7. level a tam už jsem nedokázal vydělat dost, abych si koupil další tank.

Jinak pokud jde o grind, teď už mi přijde hloupé muset hrát nějaký tank jen proto, abych ho přešel na tank následující (a že některé jsou frustující). Ve War Thunderu můžu s jakýkoliv tankem zkoumat jakýkoliv jiný. Ten předcházející je na to sice nejvýhodnější a musím si ho koupit, abych mohl mít následující, ale nemusím s ním jezdit. (Ve WoT tedy také ne, jen musím nasbírat volné zkušenosti, už si nepamatuju, zda se převáděly za goldy, nebo ne).

Když píšeš o jednotvárných misích, tak už nemám co dodat a jdu do WT pustit si víkendové speciální mise ze Španělské války. A to o business modelu je bohužel taky pravda, nicméně nevím, zda je to výhoda.
Vallun píše:WT má některé výhody, ale objektivně je o dost slabší;)
Rád si poslechnu, v čem že je objektivně slabší.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17447
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: World of Tanks a War Thunder

Příspěvek od York »

Vallun: Devítkový Centurion a Conqueror vůbec nejsou špatný tanky, ale progrindit se k nim...
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host