Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Bajo »

Ozivuju s novym tematem k diskuzi.

Udelal jsem si retrokonzoli za pomoci raspberry a jako cross-platform emulator pouzivat batocera (jsou i jine moznosti, ale toto bylo asi nejjednodussi do zacatku).

Takze ted badam nad nejlepsimi hrami pro NES, SNES, Megadrive apod. Co jsou ty nejzasadnejsi hry, ktere bych mel v ramci archeologie vyzkouset? Samozrejme claku na toto tema je spousta, ale zajimaji me osobni doporucni.

Zatim mam v top seznamu (cim byste zacali?):
Harvest Moon, Secret of Mana, Final Fantasy II, II, EarthBound, Chrono Trigger, The Legend of Zelda: A Link to the Past, Terranigma, Soul Blazer, Ilusion of Gaia

A v uvahach s nejistotou (tady ocenim feedback):
Castlevania, Metroid, Blackthorne, Flashback: The Quest for Identity, Shadowrun, Breath of Fire, Demon's Crest, Ogre Battle: March of the Black Queen, Lufia I, II,

Vyznate se nekdo? Nejake dalsi tipy? Nemusi byt nutne pribehove RPG/side-scrollery, klidne i neco vice for fun nebo atmosferickeho, kdyz to bude zajimave, treba jako Zombies Ate My Neighbors apod.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Naoki »

Chrono Trigger je top, na prvním místě, hra která by obstála i v dnešní době.
Akorát to vyžaduje obrovskou časovou investici...
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Pieta »

Bajo píše: 20. 9. 2020, 12:08Zatim mam v top seznamu (cim byste zacali?):
Harvest Moon, Secret of Mana, Final Fantasy II, II, EarthBound, Chrono Trigger, The Legend of Zelda: A Link to the Past, Terranigma, Soul Blazer, Ilusion of Gaia

A v uvahach s nejistotou (tady ocenim feedback):
Castlevania, Metroid, Blackthorne, Flashback: The Quest for Identity, Shadowrun, Breath of Fire, Demon's Crest, Ogre Battle: March of the Black Queen, Lufia I, II,

Vyznate se nekdo? Nejake dalsi tipy? Nemusi byt nutne pribehove RPG/side-scrollery, klidne i neco vice for fun nebo atmosferickeho, kdyz to bude zajimave, treba jako Zombies Ate My Neighbors apod.
Z tohohle jsem trochu smutný, z těch seznamů jsem hrál jen asi osm věcí. (:

Z nejistého seznamu určitě Flashback, nějakou Castlevanii a nějaký Metroid (já hrál a byl jsem hodně spokojený s Fusion, to je GBA a rok 2002, takže možná málo retro). Staré konzolové Shadowruny byly dva, pro SNES a Genesis, já hrál ten na Genesis a je fajn, i když ne světoborný, ten druhý je úplně jiný a neznám.

Z Genesis si ještě pamatuju Beyond Oasis, Crusader of Centy, Phantasy Star, Shining Force, Landstalker, to mě všechno bavilo.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Jiron »

Blackthorne je super.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Black Adder
Příspěvky: 148
Registrován: 3. 2. 2018, 16:35

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Black Adder »

Ulitma Underworld 1 a 2 byly, podle mě, pecky, které předběhly dobu. Jen ta grafika to holt trochu kazí, ale když se dnes hraje Minecraft tak je to vlastně moderní hra :-D
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Pieta »

Mít spoustu času, tak bych se strašně rád k oběma UA vrátil a vyzkoušel, jestli se zvládnu dostat dál, než v mládí. Výborný hry.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od York »

Dvojku jsem hodně hrával, na svou dobu to byla geniální gamesa.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od MarkyParky »

Jedničku jsem v její době dohrál ... a pak jsme ještě s kámošema (óóó, kolik jsme to měli času) zkoušeli vymlátit celé podzemí (vyjma spawnovaných monster). Dotáhli jsme to asi do dvou třetin.

Dvojku jsem nehrál.

Jinak repete jsem nedávno zkoušel, říkal jsem si, že je to ideální zábava na mobil. Ale to 3D okno velikosti poštovní známky je moc velké zlo, tak jsem to zas odložil.

A jinak jsem taky přemýšlel ještě o jiné věci - zda si to nedat s lidmi, co to neznají (nebo už si to nepamatují) jako TableTop RPG megadungeon.
Paldini
Příspěvky: 27
Registrován: 12. 11. 2020, 16:41

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Paldini »

Kdysi, tak 25 let zpět, brácha (jako PJ) předělal UA (nevím jestli 1 nebo 2, to si už nepamatuju) jako kampaň do tentrát DrD, a byla to pecka, fakt mu to dobře fungovalo, různé meziúrovňové průchody mezi jednotlivými patry, podplávávání v tunelech plných vody, soupeřící podzemní orčí klany. Úplně se mi to vybavilo.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tyjo jsem vůbec netušil, jak furt žije komunita kolem Heroes of Might and Magic III.

Lidi tam módujou celá nová města s potvorama a hrdinama a musím říct, že vypadají úchvatně. A někdo dokonce dělá mód, kterej předělává celou grafiku na Heroes 2, takže to má ten úžasnej pohádkovej pixelovej nádech. A taky tam jsou předělaný města a tak. No čumím.
Obrázek
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Winnie »

eerieBaatezu píše: 26. 1. 2021, 11:11 Tyjo jsem vůbec netušil, jak furt žije komunita kolem Heroes of Might and Magic III.

Lidi tam módujou celá nová města s potvorama a hrdinama a musím říct, že vypadají úchvatně. A někdo dokonce dělá mód, kterej předělává celou grafiku na Heroes 2, takže to má ten úžasnej pohádkovej pixelovej nádech. A taky tam jsou předělaný města a tak. No čumím.
A nebyl by odkaz, ať nemusím jak trubka náhodně googlit? :-)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Tady na konci prvního příspěvku:
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=179&t=15591
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Winnie
Příspěvky: 209
Registrován: 30. 11. 2020, 14:24

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Winnie »

Eleshar_Vermillion píše: 27. 1. 2021, 10:44 Tady na konci prvního příspěvku:
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=179&t=15591
Děkuji jsem slepá... :oops:
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od eerieBaatezu »

Jo sorry. Byl sem línej hledat co všechno se mi líbilo, protože toho bylo moc, tak jsem o tom jen poreferoval. :)

Fakt čumím, kolik toho tolik lidi udělali. Všechny ty nový města, kdo to designoval a namaloval a ty potvory, to někdo musel namalovat a pak naanimovat a tak. Si připadám, že nic neumím. $lol$ A taky jak tam dělají ty věci jako open source Heroes II engine napsanej úplně od nuly, takže se tam dají dělat moderní věci, nebo Heroes III v grafice H2, prostě masox. Škoda, že neumím programovat. :(
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od OnGe »

eerieBaatezu píše: 27. 1. 2021, 11:44 Škoda, že neumím programovat. :(
To je problém, který má řešení
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti