Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od OnGe »

Já tu nechci rozdmýchávat kolotoč "jak to že tě to baví když mě to nebaví", ale tohle je asi poprvé, co někoho slyším říct, že ho baví No Mans Sky.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Invictus »

York píše: 4. 9. 2019, 11:35Moderní WoW a vlastně všechna MMOčka jsou úplně jiná hra než vanilla WoW.
Jo, jsou lepší. Tak nějak ve všem. $lol$
Třeba budu dva měsíce grindit goldy na mounta, na kterém budu pak dva roky jezdit.
Nikdy jsem nikoho a nikde neviděl, že by gear, gold či mounty označoval za perzistentní prvek hry. To si Yorku imho nějak redefinuješ. Persistentní v kontextu MMO znamená, že to co tam hráči dělají má efekt na status sdíleného herního světa, a zůstává v něm zachováno (persists). Low level jsou třeba nějaké dobývání území, high lvl když podle výsledků akcí hráčů je dále vyvíjen obsah hry. Ideálně bych rád někdy viděl kombinaci komplexnosti MMORPG s volností voxel based her (Minecraft třeba) - to by byla teprve persistence.
V zásadě asi nepotřebuju, ale persistentní singleplayery nikdo nedělá.
WTF? viz výše
Ty mluvíš o perzistentním světě, já o perzistentním vývoji postavy, sort of.
Ok. Nikdy jsem nikoho a nikde neviděl, že by vývoj postavy označoval za perzistentní prvek hry. A jestli si dobře pamatuju, tak na starém WoWku se standardně dělaly resety postav, a mohl jsi začít znova.
Věta o neexistujících perzistentních singleplayer hrách tím však získává další WTF.

Pieta:
Hrál jsem WoW vanilla, dřív než to bylo cool, ale nedoleveloval jsem ani na max level, protože jsem v bojích s mobama nudou usínal, a to doslova. Takže tu hru znám, ale zdaleka jsem tam nezažil všechno, co se zažít dá.
+1
Jako mě osobně ani nevadí, když je leveling pomalý (viz Gothic I a II), nebo když je combat pomalý (LOTRO), ale je nějaká hranice, která už je příliš, a to vanilla WoW na vyšších levelech překročil. A navíc poté co jsem hrál GW2 a viděl, jak se dá udělat combat v MMO i trochu zajímavě, a hrál LOTRO, kde toto dokázali vylepšit průběžně, nevidím naprosto důvod, proč se k tomu vracet.

A jak tě tak dál čtu tak +1 i k tomu ostatnímu co píšeš.

Asi nemám potřebu se dobrovolně senzoricky deprivovat. Jakože se dokážu "bavit" u různých věcí, v tom problém není.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Pieta »

York píše: 4. 9. 2019, 15:03Tohle je falešný argument. Pokud chceš hrát onlinovku dlouhodobě, tak neexistuje nedostatek času, ale pouze nedostatek obsahu. Když hraješ míň, tak ti ten samý obsah vydrží dýl, což je žádoucí.

Samozřejmě když naopak chceš v rámci svého omezeného času dohrát spoustu různých her, tak persistentní onlinovka zjevně není hra pro tebe.
Většinu svého herního času trávím tím, že hraju onlinovky*. Ale času mám tak, že někdy od devíti do dvanácti, někdy od půl dvanácté do tří, někdy vůbec - podle toho, jak životní okolnosti, aktuální utahanost a program na druhý den dovolí. Čímž pro mě padá pravidelné raidování - nemůžu slíbit, že budu mít čas, to vím obvykle v momentě, kdy ho mám, případně nemám. Padá pro mě hraní s většinou kamarádů, protože bych se v lepším případě připojil v půlce akce, v horším se s nima potkám, pozdravím a oni se odpojí. Cokoliv, co mezi mě a hru staví překážky, jako třeba že musím sehnat X dalších lidí pokřikováním na chatu/discordu/někde, snadno sebere významnou část mého času pro ten den**. Questy, u kterých se musím domýšlet, co tím autoři mysleli, skončí stejně tím, že to buď vygooglím, nebo se pak někde čtvrt hodiny snažím něco najít a přijdu si, že ztrácím čas.

Jsem hrám vděčnej za všechno, co mají automatizovaný a šetří mi tím frustraci a čas. Hrát online hry dokáže být dost frustrující tak jako tak, netřeba mi dalších zdrojů.

*) Letos je to trochu jiné, protože jsem si v lednu dal výzvu zahrát po jedné hře od každého písmene abecedy, právě abych prolomil rutinu nekonečného hraní online her.
**) Naposledy jsem online bez matchování hrál, když jsem se po létech vrátil k Age of Conan, a bylo to otřesný. Před každým dungeonem tak půl hodina shánění, domlouvání, čekání na opozdilce, který občas dopadlo tak, že než přišel poslední, tak ten první už se rozloučil a zmizel... Občas s toho byla taky třičtvrtě hodina postávání (protože jinak na člověka pořád běhaly moby v momentě, kdy něco psal do chatu) s nulovým výsledkem.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Pieta »

Sadako píše: 4. 9. 2019, 16:14Conan Exiles je open world/survival (na survival se dá vysrat nastavením parametrů soukromého serveru tak, aby přestal být extra nutný) ze světa Conana. Nejsou tam tradiční questy, prostě jde, stavíš, vraždíš potvory, sbíráš si otroky, vraždíš lidi, obětuješ bohům, věnuješ se kanibalismu... jede na to vyprávění příběhů prostředím a je na to shitload modů i oficiálních rozšíření.
Dá se to hrát jako multiplayer/coop s ostatními, to jsem nezkoušela, mě to v počítačových hrách málokdy baví. Jako single player dobrý.

Planet Explorers - sandbox scifi RPG, něco jako Conan Exiles, akorát ve vesmíru, infantilnější grafice a bez povlávajících penisů. Uděláš si kosmonauta a prozkoumáváš planetu s bizarním životem, velmi silně zaměřeno na ten crafting, dá se tu postavit kdeco. Akorát, bylo to early access, vysypal se jim multiplayer a před asi 2 měsíci to dali na Steamu for free, jestli se nepletu, ergo vyzkoušení stojí akorát čas a nervy.
Pathea má na svědomí ještě decentně podobný My time at Portia ve stylu fantasy, to jsem nehrála, ta grafika je na mě moc infantil Ghibli-like, ale prý je to dobré.

No Man's Sky - zčásti podobné Planet Explorers, ale v lepší grafice, rozlehlejším prostředí, s menším procentem craftingu na planetách a vesmírným simulátorem poletování. Létáš vesmírem, prozkoumáváš planety, vylepšuješ si loď a skafandr a tak. Nedávno vyšel megapatch, co úspěšně zalátal problémy, co měla hra těsně po vydání a ještě dlouhou dobu poté.
Hrála jsem to jenom krátce u někoho na návštěvě, ale rozhodně si to hodlám koupit, jen se pořád nemůžu rozhodnout, kde (Steam, GOG) to chci mít.
Dík! Tenhle edit jsem málem přehlédl, což by byla vyloženě škoda.
Já vlastně tak nějak mám všechny tyhle hry na wishlistu, akorát se těžko rozhoupávám, tak rád slyším, když to někoho baví. (:
OnGe píše: 4. 9. 2019, 19:26Já tu nechci rozdmýchávat kolotoč "jak to že tě to baví když mě to nebaví", ale tohle je asi poprvé, co někoho slyším říct, že ho baví No Mans Sky.
NMS mělo přehnané sliby během vývoje, pokakaný nástup, a pak u toho vývojáři zůstali a postupně to dopilovali do dost slušného stavu, takže já sám znám několik nadšených hráčů.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od York »

Ptali jste se, co mě na starších onlinovkách baví, tak jsem na to odpověděl. Nevnucuju vám, že vás to musí bavit taky.

Pieta píše: 4. 9. 2019, 21:38Čímž pro mě padá pravidelné raidování - nemůžu slíbit, že budu mít čas, to vím obvykle v momentě, kdy ho mám, případně nemám.
Tohle je zrovna věc, kterou WoWko totálně pokonilo. Raidy ve starších hrách neměly pevnej počet míst, na bosse mohlo jít klidně 300 lidí. Obvykle jsi potřeboval nějakej základ (třeba 100+ lidí) a každej další byl bonus. Mělo to pak úplně jinou sociální dynamiku.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Pieta »

York píše: 5. 9. 2019, 00:17Tohle je zrovna věc, kterou WoWko totálně pokonilo. Raidy ve starších hrách neměly pevnej počet míst, na bosse mohlo jít klidně 300 lidí. Obvykle jsi potřeboval nějakej základ (třeba 100+ lidí) a každej další byl bonus. Mělo to pak úplně jinou sociální dynamiku.
Však to je součástí toho, že není trivializovanej obsah a nemůžeš mít všechno hned. Raid je vážná věc, kde každej musí dělat, co má, ve vybavení, co je třeba mít, jinak ho třicet devět dalších lidí prokleje.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Sadako »

York píše: 5. 9. 2019, 00:17Ptali jste se, co mě na starších onlinovkách baví, tak jsem na to odpověděl. Nevnucuju vám, že vás to musí bavit taky.
Však to taky netvrdím, já se tě jenom snažím přimět k tomu, abys nějak obsáhleji popsal, co a proč je na tom pro tebe tak fascinující.
Zatím mi z toho leze jen nějaká vlastní interpretace, v níž se shlukává pro mě neintuitivní model úsilí -> odměna + nějaké sociální třeštění (nutnost se domlouvat).

Jinak jsem zatím zaregistrovala, že to dlouho v současnosti taky vypadá všelijak - před několika dny někdo one-shotnul Ragnarose. Tolik asi k le classic wow s ne le classic addony a znalostí terénu.
Mj. to je taky ten důvod, proč jsem zvědavá, jak to půjde dál, protože tehdejší pomalost progresu byla určitě způsobena tím, že se tam hráč motal jak salám v míchačce - teď se tam budou pohybovat lidé se znalostí prostředí, to taky asi tím časem, který u toho bude třeba strávit, poněkud trhne.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od York »

Sadako píše: 5. 9. 2019, 01:21Jinak jsem zatím zaregistrovala, že to dlouho v současnosti taky vypadá všelijak - před několika dny někdo one-shotnul Ragnarose.
Speedrunovat se dá kde co. Tihle týpci na to trénovali několik let, včetně několika startů novejch serverů od nuly.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Vallun »

Pieta - zrovna moderní raidy jsou vše, jen ne zábavné... když jeden člověk nahlas předčítá návod a ostatní podle toho běhají po značkách, na povel skáčou a když sestavu dobře odcvičí, tak boss padne (asi nudou, že totéž vidí po milionté)... to mi trivializované přijde silně.

Ta perzistence pro mne znamená, že když ve hře něco pracně vybuduji, tak ty výsledky pak nějak přetrvají...já jsem expert na pravý opak - několikrát se stalo, že jsem si vycraftil item dle představ, aby následně otevřeli dung nebo raid kde padá jasně lepší kus:/ totéž s bagy... nebo si pamatuji, že jsem dělal dlouuuho repku na kus motorky, aby vzápětí šlo celou motorku koupit...
Ostatně, přijde mi, že transmog má napomoci pravě proti podobným pocitům.
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Sadako »

Mno, on se boss poráží jinak, než že se najde funkční taktika a pak se opakuje do zblbnutí?
je tam hovado => chcete sundat hovado => uděláte to tak efektivně, jak to jen jde=> hovado chcíplo => PROFIT!
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Vallun »

Sadako, to bych ještě zkousl, ale jde o obsah té údajně nejlepší taktiky....

Nevím, jak ubližuji bossovi tím, že 40 postaviček běhá mezi třemi označenými políčky...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Sadako »

A to je něco na mythic?
Já chodila (na svém levelu, jinak je overleveled sóluju) jen některé raidy v Legion a tam vždycky někdo napsal akorát jednoduché pokyny typu 'bacha, má takovouhle dotku/po XZ hází zkurvený AoE, co tě instakillne' a to bylo všechno.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Vallun »

Sadako, to už přesně nevim...bylo to něco ve WLoD, urcitě těžší obtíznost...ale fakt jsem neviděl vztah mezi jednáním raidu a nasledkem v podobě sejmutí bosse...je fakt, že jsem se jen vezl, neměl jsem eq ani skill na to dělat něco víc...

Jojo, solovat si kdysi obávané dungy je fajn:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od York »

Sadako píše: 5. 9. 2019, 12:08 Mno, on se boss poráží jinak, než že se najde funkční taktika a pak se opakuje do zblbnutí?
Ano.

V Anarchy Online byl třeba raid encounter, kde jsi v kráteru na jednom odlehlém ostrově něčím nakrmila takovou zvláštní kytku, a pak všude kolem začali růst eremiti a valili se na tebe vlna za vlnou. Žádná předepsaná taktika tam nebyla, bylo to prostě o tom, nějak to ustát, ukitovat a povraždit dřív, než tě to převálcuje. Jeden z nejlepších raidů ever, btw. Další raid v Anarchy Online byla jedna velká zóna, skrz kterou bylo potřeba se projít a zabít tři minibosse v krátkém sledu. Obtížnost byla "jen" v tom, jak zkoordinovat tři raidy, ale i tak to nebyla žádná prdel. Raidy v AOčku obecně byly dynamické boje, kde bylo třeba reagovat na situaci a ne cvičit spartakiádu*.

* To be fair, taky tam bylo hodně tupých tank&spank raidů se zdlouhavým spawnováním bossů. Je to přece jen hodně stará hra.


To, že raid musí mít přesně vyladěnou obtížnost a brutální learning curve, je omyl, za který mohou právě Blizzardi. Je to určitě jeden z možných přístupů k tvorbě a hraní her, ale vede to spíš k e-sportu než ke společné zábavě, kterou nabízely starší onlinovky.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Re: Ty nejlepší staré hry, ze všech!

Příspěvek od Sadako »

Vallun píše: 5. 9. 2019, 13:08 Sadako, to už přesně nevim...bylo to něco ve WLoD, urcitě těžší obtíznost...
WLoD? Tuhle zkratku nějak neznám, co to je?
York píše: 5. 9. 2019, 13:15V Anarchy Online byl třeba raid encounter, kde jsi v kráteru na jednom odlehlém ostrově něčím nakrmila takovou zvláštní kytku, a pak všude kolem začali růst eremiti a valili se na tebe vlna za vlnou. Žádná předepsaná taktika tam nebyla, bylo to prostě o tom, nějak to ustát, ukitovat a povraždit dřív, než tě to převálcuje.
Hm, another wave. To by mě popravdě taky moc nenadchlo, přesně tohle mi leze na nervy, zejména v moment, kdy nevím, kolik těch čuranů ještě přijde.
York píše: 5. 9. 2019, 13:15To, že raid musí mít přesně vyladěnou obtížnost a brutální learning curve, je omyl, za který mohou právě Blizzardi. Je to určitě jeden z možných přístupů k tvorbě a hraní her, ale vede to spíš k e-sportu než ke společné zábavě, kterou nabízely starší onlinovky.
Takhle - já raidy (ani ve WoW) v lásce nemám (to bych je hrála jinak než na max levelu sólo). To, čemu říkáš společná zábava já vesměs říkám opruz za asistence příliš velkého množství lidí. Já nehraju MMO kvůli čemukoli společnému, já to hraju kvůli tomu, že se mi líbí prostředí, baví mě questy a mám jako postavu sexy elfa, kterému při běhání koukám na spoře oděný zadek.
Jediná věc, která mě jakž-takž baví je nekoordinované skupinové utloukání world bossů. Nejradši bych je utloukl sám, ale když to hra neumožňuje, holt zkousnu ty lidi kolem. Ale nebýt za to achievementy a za ně odměny, tak nevím, jestli bych to opakovala tolikrát.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů