[Little Wars] SpRLW

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Tím pádem jsme všichni zajedno a to jasné. :wink:

*předsednické kladívko odklepne rozhodnutí*

Do pravidel pro Mephit to zpřesníme tak, že zalehnout mohou vojáci maximálně do jedné stopy (pochodu pěšáka).

:arrow? Ještě nějaké nápady na houserules? $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Ecthelion píše: :arrow? Ještě nějaké nápady na houserules? $D
Ještě si udělám poznámku, že do české verze pravidel musím dát poznámku, že vojáci, které dělový projektil zasáhne jsou mrtví... bez ohledu na příslušnost ke straně a to, zda stojí nebo leží. S Keltonem jsme nevyřazovali vlastní ležící vojáky, které dělové projektily trefily, ale myslím, že to byla chyba. Freindly fire bude větší sranda. :>;o)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Tak! Konečně jsou známé obě strany konfliktu.

Co myslíte? Jsem přístupný návrhům a připomínkám. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Překlad pravidel pro potřeby kampaně do češtiny je prakticky hotov, pouze jsem narazil na drobný problém... původní pravidla dávají za vítězství v bitvě bonus 100 vítězných bodů (pokud bitva není rozhodnuta do té doby, než počet vojáků nějaké strany spadne na 15, tak se rozdělí a každá strana dostane 50).

Nemůžu si pomoci, ale 100 mi připadá dost nevhodné z toho důvodu, že to podkopává ten moment, který se mi na Little Wars líbí... a to je snaha minimalizovat vlastní ztráty a radši se stáhnout, než bojovat do posledního vojáka. Takhle, když se člověk stáhne, dostane protivník nechutně moc bodů (my jsme v naší hře získali 97 a 52 vítězných bodů, takhle by se Keltonovy body prakticky zdvojnásobily)... a to se už stahuje o dost hůř. Ten dodatek o rozdělení vítězného bonusu v případě totální krvavé lázně to ještě podporuje. :roll:

:arrow? Já osobně bych ten dodatek v závorce úplně zrušil a bonus za vítězství zmenšil (dejme tomu na nějakých 20-40 bodů), aby nebyl nějak zdrcující.

Co myslíte vy? Bojím se těch sta bodů zbytečně? Jak to pro naši kampaň nastavíme?
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Pieta »

Řekl bych, že míň bodů za vítězství umožní "vyhrát bitvu, ale prohrát válku".
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od morech11 »

dôležité imho je, aby sa body, keďže v prvom rade reprezentujú padlých vojakov v boji, prejavili v hre. keď mi rozprášia divíziu, ako generál budem musieť preskupiť svoje vojská a to by nahrávalo príjemným asynchrónnym bojom (ešte v kombinácii s posúvajúcim sa frontom, meniacimi sa bojovými poľami a tak...), čo zasa vedie k zaujímavým bojovým situáciám.
v sérii bitiek zatláča jeden generál druhého hlbšie a hlbšie do jeho územia a potom zrazu čelí obrovskej výzve v dobití posledného dela a 20 vojakov, čo zostali z armády a stiahli sa do hradu nad priesmyk

viem si predstaviť, že by sa body z bitiek dali v nejakom pomere vymieňať za armádu, prípadne by aspoň boli potrebné na zabezpečenie jej chodu (každopádne áno, 100 je veľa :))

pieta +1
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Pieta píše:Řekl bych, že míň bodů za vítězství umožní "vyhrát bitvu, ale prohrát válku".
Já si právě říkám totéž. :think:

Dal bych asi bonus 20 vítězných bodů... na jednu stranu dost málo... ale na druhou je to bonus jako za ukořistění dvou děl... a docela dost už získáš za polní bitvu. Co myslíte? Moc? Málo?
morech11 píše:dôležité imho je, aby sa body, keďže v prvom rade reprezentujú padlých vojakov v boji, prejavili v hre. keď mi rozprášia divíziu, ako generál budem musieť preskupiť svoje vojská a to by nahrávalo príjemným asynchrónnym bojom (ešte v kombinácii s posúvajúcim sa frontom, meniacimi sa bojovými poľami a tak...), čo zasa vedie k zaujímavým bojovým situáciám.
v sérii bitiek zatláča jeden generál druhého hlbšie a hlbšie do jeho územia a potom zrazu čelí obrovskej výzve v dobití posledného dela a 20 vojakov, čo zostali z armády a stiahli sa do hradu nad priesmyk
Já se bojím, že v rámci té velké kampaně, kde kdokoli může hrát s kýmkoli... by se to řešilo strašně těžko. :think: Pro kampaň one-on-one by to bylo super.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Tak s určitým zpožděním konečně pořádný zápis ze slezinové bitvy z pera švýcarského dopisovatele. :wink:

Obrázek
Bitva o Bielitz
Náš zpravodaj ze Streslau vám přináší z první ruky zprávu o polní bitvě, která se v nedávých dnech udála na ruritánsko-graustarských hranicích:

„Brzy ráno se dal do pochodu 3. graustarský pěší regiment (Infanterie-Regiment Nr. 3) pod velením plukovníka von der Gröben, doplněný o polní dělostřelectvo a škvardonu jízdy, by překročil hranici a obsadil ves Bielitz, která představuje důležitou křižovatku cest na ruritánské straně. Jejím dobytím by se graustarské armádě otevřela cesta na Strackenz. Pro laskavého čtenáře, který není seznámen s ruritánským zeměpisem, upřesním, že Strackenz jest největším městem na severozápadě Ruritánie a jeho ztráta by bylo pro ni těžkou ranou.

Jsa dobře zpraven o pohybech graustarského vojska, postavil se jim do cesty plukovník Lichewsky s 5. expedičním sborem ruritánské pěchoty , taktéž posílen dělostřelectvem a škvadronou husarů. Plukovník Lichewsky rozložil svoje oddíly pozic v bielitzkých kopcích před vesnicí a díky dobré znalosti terénu zručně rozmístil vlastní síly i dělostřelectvo. Obě strany se poté sešikovaly k boji a kolem poledního vyrazili graustarští do útoku.

Dovedně umístěná ruritánská děla brzy způsobila první ztráty v řadách protivníka, zatímco většina ruritánské pěchoty byla proti palbě graustarských děl dobře kryta kopci. Klíčové střetnutí se odehrálo na pravém graustarském křídle (kolem vrchu zvaného Bota), kam plukovník von Wolfsburg vrhl věšinu svých šavlí a polovinu bodáků, aby se pokusili obsadit jedno z nepřátelských děl. Do cesty se jim postavili ruritánští husaři a došlo zde k zuřivému střetnutí. V něm se graustarské jízdě a pěchotě podařilo porazit nasazené ruritánské husary, ale sami utrpěli těžké ztráty díky křížové palbě dvojice ruritánských děl.

Zatímco na levém graustarském křídle vyčkávaly obě strany s postupem, na pravém křídle ruritánská palba a zbytek husarů, které plukovník Lichewsky obratem k Botě přisnunul, pobila větší díl graustarských a jejich útok ztroskotal. Ruritánci pak přenesli palbu proti nepřátelskému dělostřelectvu a podařilo se jim vyřadit z boje osádku dvou graustarských kanonů. V této chvíli seznal již plukovník von der Gröben, že bitva jest ztracena, a rozhodl se spasit, co z jeho regimentu ještě zbývalo. Graustarským jezdcům podařilo se odtáhnout jedno ze dvou opuštěných děl do bezpečí, ale druhé museli ponechati na bojišti. Levé křídlo stáhlo se pak spořádaně zpět, zatímco zkravavený ostatek křídla pravého byl odříznut a nucen se vzdáti. Vítězné ruritánské oddíly opanovaly bojiště, zatímco graustarští musili ustoupiti zpět.“
Vítězem bitvy se stala Ruritánie se ziskem 117 vítězných bodů (97 bodů za způsobené ztráty + 20 bodů za vítězství), Graustark byl poražen, celkem získal 52 vítězných bodů.

Ztráty Graustarku: 31 jezdců zabito a 3 zajati, 36 pěších zabito a 9 zajato, stejně jako 1 dělo ztraceno
Ztráty Ruritánie: 27 jezdců zabito, 13 pěších zabito
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Nuže, dámy a pánové, konečně jsme pro naši kampaň v Little Wars spustili samostatné a přehledné stránky!
Kronika války graustarsko-ruritánské
Záznamy o jedné neobyčejné válce a neobyčejné hře.

Obrázek

http://littlewarscz.wordpress.com/
Co myslíte? Líbí? Chybí vám tam něco? :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Skenderax »

Mne sa stránka páči. :-)

A pokiaľ ide o "zbrane hromadného ničenia", tak potom by sa možno dalo použiť Mini Weapons of Mass Destruction.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
morech11
Příspěvky: 3937
Registrován: 28. 11. 2011, 18:47
Bydliště: Žltá ponorka

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od morech11 »

ešte to bude chcieť do budúcnosti tú mapu a bude to dokonalé :)
ste awesome ;)

skenderax - tú knihu aj s fotkou môjho katapultu som niekam do fóra, tuším aj priamo sem,kedysi dávno, postoval (hlásil som vtedy na dostrel 15m rozptyl okolo 70 cm, bohužiaľ sa odvtedy nejak stratil, or what)
mali by sme si dať na slezinu nejaký workshop s vytváraním a ostreľovaním sa týchto vecí :)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Skenderax, morech11: Moc díky za reakci!
skenderax píše:A pokiaľ ide o "zbrane hromadného ničenia", tak potom by sa možno dalo použiť Mini Weapons of Mass Destruction.
Ty Mini Weapons of Mass Destruction lze nalézt i na webu. Velká většina z nich pro Little Wars není vhodná (jsou příliš silné), ale něco bychom mohli nahodit jako alternativu, pokud nejsou lego děla (BB Pencil a Clip Crossbow třeba).
morech11 píše:ešte to bude chcieť do budúcnosti tú mapu a bude to dokonalé :)
Na mapu se podívá Conlai, doufám, že by taky mohla být. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Raven byla tak hrozně hodná, že prošla překlad pravidel Little Wars, opravila chyby a pomohla mi ho vylepšit. :clap:

Vyměnil jsem soubor na stránkách, už je tam aktuální verze. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Raven »

ittle Wars; a game for boys from twelve years of age to one hundred and fifty and for that more intelligent sort of girl who likes boys’ games and books
tyjo, já padnu $D Toho jsem si napoprvé vůbec nevšimla

Určitě tam ještě něco zůstalo, tak radši moc neplesej, taky máš kvůli mně dvojitou mezeru v první větě :roll:
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Raven píše:tyjo, já padnu $D Toho jsem si napoprvé vůbec nevšimla
Nelze nemít rad hru s takovým názvem. $D
Raven píše:Určitě tam ještě něco zůstalo, tak radši moc neplesej, taky máš kvůli mně dvojitou mezeru v první větě :roll:
Meh, drobnosti. Ta dvojmezera je určitě moje chyba, ale to nevadí... to už se vychytá časem. Díky tobě je to konečně čitelné. Opravdu moc díky, Raven. :clap:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů