[Little Wars] SpRLW

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Jeho Knížecí Milost ráčil nejmilostivěji vydati tento Nejvyšší vlastnoruční spis a manifest:

Národu ruritánskému!

Obrázek

Na severních hranicích vlasti stojí armáda nepřítele, k tom úmyslu hotového, aby evropejské postavení Ruritánie rozviklal.

Zachovati pokoj blahodárný národu Mému, pokládal jsem, toho jest Bůh vševědoucí Můj svědek, vždy za jednu z Mých prvních a nejsvětějších povinností panovnických a hleděl jsem ji věrně vyplniti. Pletichy protivníka plného nenávisti nutí Mne však, bych na obranu cti Svého mocnářství, na ochranu jeho vážnosti a moci k zabezpečení jeho državy po dlouhých letech míru chopil se meče.

Velkovévodství graustarské již před lety nastoupilo cestu otevřeného nepřátelství proti Ruritánii. Jeho zločinné řádění sahá přes hranice a stále výše šlehá plamen nenávisti proti Mně a Mému domu, stále otevřeněji vystupuje snaha nerozlučná území Ruritánie násilně odtrhnouti. Řada vražedných útoků, s rozmyslem připravované a provedené spiknutí proti následníku trůnu, jehož hrozný zdar Mne a Můj věrný národ v srdce zasáhl, jest daleko viditelnou krvavou stopou oněch tajných pletich, které z Graustarku byly zahájeny a řízeny.

Tomuto nesnesitelnému řádění musí se učiniti přítrž, ustavičná vyzývavost graustarská musí se ukončiti, má-li čest a vážnost Mého knížectví zůstati neporušena a jeho státní, hospodářský a vojenský rozvoj býti ušetřen stálých záchvěvů. Nám byla zbraň do rukou vnucena. Nuže!, kdež se jí chopíme, nesložíme jí dotud, pokud nebude Mé zemi volné vyvinovaní uvnitř zajištěno.

V této vážné chvíli Jsem si plně vědom celého dosahu svého rozhodnutí, a své zodpovědnosti před Všemohoucím. Jakož my stojíme ve zbrani, abychom chránili statkův nejsvětějších, jichž národům jest hájiti, podnikám boj s důvěrou a nadějí, kteréž dodává věc spravedlivá.

Spoléhám na Svůj národ, jež ve všech bouřích vždy v jednotě a věrnosti pro čest a velikost vlasti k nejtěžším obětem vždy byl ochoten.

Spoléhám na statečnou, obětavým nadšením naplněnou brannou moc Ruritánie.

Však důvěra a naděje naše nezakládej se jedině na naší moci - já ji zakládám zároveň na Nejvyšším, na všemohoucím spravedlivém Bohu, jemuž Můj Dům od svého prvopočátku sloužil, kterýž neopouští těch, kdož v spravedlnosti v Něho důvěřují.

Dáno ve Streslau, Mém sídelním a hlavním městě knížecím dne 26. září 1876
Konrád II. v. r.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Ve hlavním stanu v Edelweiss dne 27. září 1876

Obrázek

"Jeho královská Jasnost, náš nejmilostivější velkovévoda a vojevůdce ráčil nejvyšším rozkazem naříditi, bych převzal velitelství jižní armády, kteráž do pole vbrzku bude vypravena. Můj hlavní stan bude ode dne 29. t. m. prozatím v Edelweiss zřízen a týmž dnem vstoupí generálové, vojsko, branže, jakož i ústavy k armádě patřící, pod moje velitelství.

Naše drahá vlasť je v nebezpečí! Proradné knížectví ruritánské opovědělo nám svévolně a nespravedlivě válku a vytáhlo proti nám ve zbrani. Bezdůvodně byla vlasť naše přepadena a po svaté půdě našich otců dupou cizí škorně. Stará, neblahá žárlivost plným plamenem vyšlehla. Graustark má býti oslaben, zneuctěn, zničen. Proniká nás cit nevole nad tímto neslýchaným porušením práva.

Musíme nyní zápasiti o svoje bytí, musíme jíti do boje na život a na smrt proti těm, kdož přítrž naší svobodě a neodvislosti učiniti chtějí. Jsme pevně odhodláni uhájiti si toho, co nám vydobyli otcové, a za čest i blaho otčiny všeho, krve i statků nasaditi.

Vojsko bude v brzku shromážděno, ve všem uspořádáno, vším opatřeno a povzneseno nejlepším duchem kázně, cti, věrnosti, udatnosti a neobmezené oddanosti. Dobrovolci hrnou se ke službě vojenské a veškeré branné obyvatelstvo země, jíž nebezpečenství hrozí, chystá se k boji. Obětavost a nadšení celkého národa graustarského bude nás provázeti. Účastenství, očekávání a naděje našich krajanů a vašich milých budou s námi.

Čistý plamen nadšení vlasteneckého v žilách našich plápolá a každý jednotlivý člen armády pod mým velením spojené proniknut jest největší odhodlaností k odražení nepřítele. Věřím pevně, že vojsko graustarské zvítězí v každé bitvě s nadšením a neústupností ve věrnosti a cti, neboť muž graustarský dovede zemříti věrně a čestně pro domov a vlasť.

Jménem Páně Vás tedy pozdravuji, vojínové, jež vůle a rozkaz velkovévodův svěřily mému vedení a opatrování. Pozdravuji Vás v pevném přesvědčení, že naší spravedlivé věci, naší věrnosti a udatnosti, naší vytrvalosti a neústupnosti požehnání Všemohoucího nebude scházeti.

Graf Wilhelm Johannes von Dalberg-Eisenach, Generaloberst"
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Její Jasnost, korunní princezna Flavie, odjíždí na frontu!

Obrázek

Náš zpravodaj ze Streslau přináší informaci, že Erbprinzessin Flavie se připojila ke skupině zdravotních sester Spolku červeného kříže pro knížectví ruritánské, by v poli pomáhala zraněným vojákům ruritánským. Sestry zamířily do Strackenz, v těsné blízkosti frontu, kde ještě slyšeti jsou zdálky polní děla. Zde zřizuje se polní lazaret pro nemocné a raněné. Za tímto účelem vydala již princezna nemalé sumy z vlastních peněz. Krom dohledu nad chodem nemocnice bude spolu s ostatními sestrami pracovati ku zmírnění utrpení zraněných.

Jest to poprvé v dějinách ruritánských, kdy se smí podíleti na úsilí válečném i ženy v roli ošetřovatelek. Z dvaceti tří sester, jež míří na frontu, bude dvanáct sloužiti spolu s Její Jasností v strackenzském špitále, zbytek byl umístěn do dvou dalších polních nemocnic. Náš zvláštní zpravodaj se od zdrojů důvěrných dozvěděl, že kníže byl zprvu proti účastenství své dcery, Její Jasnost si však neohroženě stála za svým. Stařičký vladař byl nakonec nucen souhlasiti, vždyť to byla sama Jasná kněžna Viktorie, jež před šesti lety za Ruritánii podepsala Ženevskou konvenci a zasloužila se o zřízení Spolku červeného kříže pro knížectví ruritánské. Patronát nad ním pak po její smrti převzala právě princezna Flavie, jež nyní neústupně trvala na svém odjezdu.

Obrázek

Její Jasnost dala kupředu věděti, že neočekává žádného zacházení specielního. S ostatními dámami z Červeného kříže tak bude vyměňovati obvazy zraněnými, pomáhati s jejich léčením, krmiti ty, kdož sami lžíce nepozvednou, a dokonce i uklízeti, by nemocnice v čistotě ostala.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Do naší bitvy jsem doplnil ještě skicu bojiště. :wink:

Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek

Malý slovníček jazyka ruritánského
Několik běžných frází, které mohou býti ku pomoci v zemi ruritánské, kdež mluví se slovanským jazykem ruritánským. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Little Wars] SpRLW

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek

Rozkazy v graustarském vojsku
Přidal jsem na blog malý slovníček pro graustarské generály, kteří by chtěli křičet rozkazy na své papírové vojáčky. :>;o)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů