Zahrajme si... Civilization IV!

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG. Je libo počítačové hry, deskovky, nebo LARP? Přijďte si popovídat s ostatními hráči.
Odpovědět
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Zahrajme si... Civilization IV!

Příspěvek od Markus » 3. 8. 2011, 00:32

Hrajeme Civilization IV po emailech. Hráči (v pořadí tahů):

Obrázek Bajo Gándhí, vládce říše míru
ObrázekBlueWolf Salladin, vládce říše neznáma
ObrázekMarkus Wang Kon, krutovládce
Obrázek Invictus Augustus, vládce říše pořádku
ObrázekPeekay Boudica, vládkyně říše osamění
(Vyřazen) ObrázekNaoki Bismarck, vládce říše hrdinské obrany
==========================================================================================
:!: :!: Jak odesílat tahy :!: :!:

Když půjdete na PBEM tracker a rozkliknete si naši hru, můžete tam rovnou uploadovat tahy. Výhodu to má v tom, že každý okamžitě vidí, který tah byl uploadnut poslední a kdo je tedy na řadě.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahrajme si... Civilization IV!

Příspěvek od Bajo » 3. 8. 2011, 00:36

Zvážím to, ale je to závazek na dlouhoudobu, tak nevím, jestli do toho mám opravdu jít :think:
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Anotuj! $:)

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 3. 8. 2011, 00:41

Že někdo odpadne, s tím se asi musí počítat. Dá se to řešit tím, že se sežene náhradník - což by snad mohlo jít - nebo že se jeho národ přenechá počítači (dokud se nenajde náhradník). To je výhoda např. oproti Diplomacii, protože tam žádný počítač neexistuje a s chybějícím člověkem se celá hra zasekne. (a nebo se jeden národ nehýbe)

jonka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka » 3. 8. 2011, 01:39

já jsem svého času hrával na hofy CIV IV ligu a bylo to fajn. Hrávalo se dycky na 3 týdny jedna mapa, kterou někdo atmosféricky připravil a bylo nějaké bodování a pravidla. Tady na foru můžeš najít nějaké příklady map. Jestli s ostatníma po netu, tak to je asi nejlepší možnost jak se porovnat a zabojovat si.

Já se ale každopádně nepřipojím, kompa s grafikou jsem odstavil a jsem jenom na notebooku, který CIV IV nestíhá a upgradovat budu až vyjde D3 :) Pokud by se jim ale povedlo zprovoznit D3 brzo, tak nevylučuju, že bych se přidal ,-)
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná

Naoki

Příspěvek od Naoki » 3. 8. 2011, 06:26

A nešlo by to s Civ V? :D
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 3. 8. 2011, 09:15

Jo to mě taky napadlo, jen teda nevím, jak jsou na tom ostatní s hardwarem.

Každopádně CIV V je imho lepší než čtyřka, byť jen tak o deset procent. (A není tam náboženství, což je trošku škoda.)

Jinak hrát diplomacii na pokračování zní jako fajn nápad, jen bysme teda museli přeskočit nějak ten pomalý rozjezd na začátku, to je skutečně opruz a hra by se tím myslím zasekla.
Iron Within
Iron Without

Peekay
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay » 3. 8. 2011, 09:21

Mne osobne sa patka paci viac aj esteticky (hexy!), aj herne (ziadne ultrastacky jednotiek v mestach, obrabanie vzdialenejsich policok, jedna jednotka per hex). Este som ju ale nezacal poriadne hrat (ked vysla som hral demo a kedze som ju kupil tesne pred krstom drd2, zatial som stihol v plnej hre odtahat 9 tahov $D), takze sa sklanam pred mudrejsimi hlavami.
Obrázek

"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 3. 8. 2011, 10:21

Já jsem pětku vůbec nehrál a navíc jsem slyšel, že je podstatně horší O-) Měl jsem dojem, že je broken, míň vybalancovaná atd. Četl jsem nelichotivé analýzy. Nakonec jsem tu hru ani nezkoušel, říkal jsem si, že to nemá cenu. Pro nás je taky zásadní, že Civ V nemá podporu pro PBEM... nebo aspoň svého času neměla, nesledoval jsem, co změnili.

Každopádně psal jsem o čtyřku kvůli tomu, že ji bude znát a umět víc lidí, takže bude snazší sehnat kompetentní soupeře. Vždycky jsem si jí chtěl zahrát proti živým, dobrým soupeřům.

První kola budou nevyhnutelně opruz, to je pravda. Napadlo mě rozehrát to online - že bychom se všichni jeden večer sešli tak na dvě hodiny a odehráli, co stihneme. V normálním multiplayeru se hrajou simultánní kola, takže to odsýpá rychle. Pak bychom hru prostě uložili a pokračovali po mailu... Jen musím ještě ověřit, že tohle přepínání režimů je možné.
Jonka píše:Já se ale každopádně nepřipojím, kompa s grafikou jsem odstavil a jsem jenom na notebooku, který CIV IV nestíhá a upgradovat budu až vyjde D3 Pokud by se jim ale povedlo zprovoznit D3 brzo, tak nevylučuju, že bych se přidal ,-)
Hele, já hrával Civ 4 na Pentium 900 GHz - sice byla pomalá, ale šlo to. Pokud máš počítač koupený v posledních pěti letech (notebook, přepokládám), tak tu hru musíš zprovoznit. BTW, D3 má být Diablo 3?

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 3. 8. 2011, 12:08

Já umím jen IV, V už jsem nehrál. A bez náboženství by to byla teda pěkná pruda $P

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 3. 8. 2011, 12:31

Markus píše:Každopádně psal jsem o čtyřku kvůli tomu, že ji bude znát a umět víc lidí, takže bude snazší sehnat kompetentní soupeře. Vždycky jsem si jí chtěl zahrát proti živým, dobrým soupeřům.
Tak jen abys nebyl zklamaný. Já teda čtyřku hrál docela dlouho, ale že bych ji "uměl", si teda netroufám říct (tahovky nikdy nehraju jako powergame, ale spíš pro zábavu). Nejlepší skóre jsem v ní dosáhl na první hraní a pak už jsem nikdy nevyhrál tak rozhodujícím způsobem (btw. to stejné u pětky, prostě jak tu hru neznám a hraju poprvé, tak mi to vždycky dopadne líp, než když se pak snažím vyhrát).

A co mě na Civilizaci nejvíc vytáčí je ten zápas o wonders, kde ti klidně o dva tahy ujde něco, co jsi stavěl třicet tahů (v Alphě Cetauri je aspoň možné to redirectnout na jiný projekt, ale tady je fakt o nervy :roll: )

Pětky teda pouštím, myslím, že to není špatná hra a co jsem četl ten odkazovaný článek, tak ten patch bych určitě nepoužil.
Hele, já hrával Civ 4 na Pentium 900 GHz
A to hraješ kde? Ve Fyzikálním ústavu Akademie věd? :P
Iron Within
Iron Without

jonka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonka » 3. 8. 2011, 15:40

Markus píše:Hele, já hrával Civ 4 na Pentium 900 GHz - sice byla pomalá, ale šlo to. Pokud máš počítač koupený v posledních pěti letech (notebook, přepokládám), tak tu hru musíš zprovoznit. BTW, D3 má být Diablo 3?
No já na CIV IV odvařil slabší externí grafiku, takže vím, že tady na notebooku s integrovanou grafikou mi to asi nepůjde :wink:
ad D3: jop, Diablo III.
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 3. 8. 2011, 16:10

Jakožto člověk s intergrovanou grafikou si dovolím nesouhlasit 8)

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 3. 8. 2011, 18:01

Já mám taky notebook s integrovanou, ale zase dvou jádro, tak nevím jestli to může hrát roli :-?

Invictus
Nerozhodný volič
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus » 3. 8. 2011, 18:19

V zásadě jen potřebuješ grafiku co podporuje alepsoň Direct X 9.0, nějakou rozumnou ramku (1GB), rychlost procesoru je docela podružná. A spousta novějších notebooků má docela solidní grafiky.

A vida oficiální reqiurements:
Windows 2000/XP/Vista
1.2 GHz Processor
256 MB RAM
1.7 GB free space
4x DVD Drive
DirectX 9.0c –compatible 64 MB video card with hardware T&L & pixel shader
DirectX 9.0c-compatible sound card

Imho tohle má fakt každý (DVD drive není potřeba pokud to stáhneš a instaluješ z netu - ehm ze zálohy na externím disku - ehm $lol$ ). Jen ta grafika ne úplně každá podporuje ten direct x 9.0, to jediné může být zádrhel. Jinak je to docela nenáročná hra. Ostatně je už šest let stará! (věřili byste tomu?)

EDIT:
To mě přivádí ještě na jednu věc. Jakou verzi hry budeme hrát? Zaprvé, ať to můžu naistalovat, a zadruhé ať si trochu onu verzi prozkoumám. Markusi?
Iron Within
Iron Without

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 3. 8. 2011, 18:35

Já to hraju s datadiskama Beyond the Sword a Warldords, pokud to bude bez nich, tak potřebuju vědět, co ve hře nemám hledat a s čím nemám počítat.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“