Magic the Gathering

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Bajo »

Skew: Pravda. Ale jak i to by teda slo jednoduse vyresit, i kdyz je to asi zbytecne, protoze to bude imho dost many na zabiti soupere i kdyz ji neni nekonecno :)
jonka
Příspěvky: 1976
Registrován: 13. 12. 2006, 23:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od jonka »

skew: a nestačí ti na zabití obyčejný blaze ?
..a jestli si myslíte že jsem vás přišel jenom prudit tak vězte, že vaše sklenice je jen z poloviny plná
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od skew »

jonka: stačil, ale viz minulá odpověď Lemmymu. Ale jedno nebo dvě podobný pálení by se do balíku možná vejít mohly. Ještě ho nemám promyšlenej pořádně.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Lemmy »

Tak to pak jo :)
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od vzteklina »

Mno tak abych uved neco ze sve MtG historie: Začal sem hrát v době kdy vyšly Mercadian Masques (1999) a skončil s tím s vydáním Onslaught (2002). Čas od času jsem si o MtG neco přečetl ale docela jsem ztratil kontakt. Kromě toho že jsem vesele prodal asi 3 nejcenější karty co jsem vlastnil (měly cenu kolem 200 kč/ks :-)). V době Lorwynu jsem ale k MtG opět přičuchl kvůli kámošům na koleji a od jara 2008 hraju celkem pravidelně. Jak v rámci uzavřené komunity známých, tak na oficiálních turnajích po Praze.
Každému kdo MtG hrál a chtěl by si to někdy zkusit znovu můžu doporučit Sealed deck turnaje. Nejlépe "prerelease" a "release" (nebo také "launch party") k novým sadám (každé 3 měsíce vychází nová sada a pořádají se turnaje kde za poplatek cca 600 kč dostanete odpovídající hromádku karet-6x14 kusů z nichž si vyberete cca 23 (+17 zemí) s kterými hrajete). Většinou jde o pohodovou záležitost a kromě zaplacených karet si odnesete ještě dárkovou kartu (proměnlivé hodnoty :-)) a z trochou štěstí (a zkušenosti) i nějakou výhru. Pro někoho kdo dlouho nehrál ideální příležitost si to opět vyzkoušet. Jediný problém je změna pravidel platná od léta 2009 se kterou je vhodné se seznámit předem. I když na zmíněných turnajích vám každý vše ochotně vysvětlí (poté co vám v praxi ukáže jak to v jeho prospěch funguje :-)).
Jinak kdo dlouho nehrál a nějakou náhodou se bude pídit po cenách karet, tak na scéně se poflakují karty v ceně 1 až 2 tisíce za kus. A nejde o staré zběratelské kusy ale o aktuální karty vydávané ve velkém nákladu. Takže pokud si zajdete na nějaký ten prerelease, může se vám stát že získáte kartu která vám celou vaši investici zaplatí (šance asi 1:100).
Jak tu někdo psal, MtG je mnohem více komerční než dříve, ale na druhou stranu nechutné ceny některých kusů jsou vyvážené snesitelnými cenami toho "průměrného" zbytku. Pokud tedy zrovna netoužíte válcovat turnaje, ale jen si zahrád s kamrády, není to zas takový problém.
Jinak k tomu training grounds + manamorphose kombu, když už to roztočíš, mělo by to být smrtelné. Banefire je supr věc, navíc lízání karty z manamorphose zajistí že si úspěšné seslání kouzla prosadíš. Nemá smysl to komlplikovat nějakou zbytečnou srandou jako pandemonium nebo aeon chronicler.
Tak se trebas potkame na dalsim prerelease :-)
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od skew »

vzteklina píše:Nemá smysl to komlplikovat nějakou zbytečnou srandou jako pandemonium nebo aeon chronicler.
Jo, taky jsem si všiml že ty dvě karty jsou tam zbytečný - vlastně i ten banefire je - když už tam to kombo mám stačí jeden lightning bolt, kterej si s tím chumlem man zkopíruju.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Sammael »

moj deck (nechcel som tradicny elfball)

3x Elvish champion
4x Imperious perfect
3x joraga treespeaker
4x Llanowar
3x Immaculate magistrate
3x jagged scar archers
3x elven visionary
4x battalion
1x archdruid (visionary, khalni hydra, archers)
1x fauna shaman
1x khalni hydra
2x joraga warcaller (pekny v kombinacii s magistrate)
2x regal force

3x Promenade
2x Coat of arms
2x Overwhelming stampede


Krticky v zatvorkach znamenaju, ze to budem skusat s tymto. Deck som skusal a vacsinou zabija do piateho kola. Stvrte piate kolo. Da sa krasne zastavit kupenim
4x nissa planeswalker deck (ak sa vam ho podari zohnat)

Enjoy.

Balicek ma obrovsky problem s hromadnym nicenim ako napr "day" a pod.

Idealna ruka.
1 kolo: land, joraga treespeaker
2: kolo: land, llanowar, joraga treespeaker lvl up, joraga tap na manu, batalion
3. mate na stole 6 man, enjoy
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od skew »

2: kolo: land, llanowar, joraga treespeaker lvl up, joraga tap na manu, batalion
Nejdřívpotřebuješ tappnout 2 landy na lvl up, pak teprve můžeš hodit Llanowary. Potvora nezačíná na prvním levelu když přijde do hry.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Markus »

Wait, what? Jaký levely? To je nějakej novej vynález?
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Jarilo »

Markus: Ono stačí ze scény vypadnout na chvilku a když se člověk chce vrátit, čučí na ty změny a novinky jak puk =).

Co si pamatuju, tak některý jednotky jsou schopný levelovat a tím se zlepšovat či dostávat nový ability, ale myslím, že skew nebo jiný lokální magic guru to osvětlí lépe...já se holt zaprodal nakonec WoWku =).
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
to somja

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od to somja »

2: kolo: land, llanowar, joraga treespeaker lvl up, joraga tap na manu, batalion
cize
zahram land
tapnem dve landy
lvl up
lanowar
(nie batalion pardon)
+ cokolvek za jedna
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od skew »

Markus: viz minulá strana. Level countery jsou countery jako každej jinej, potvora s nima ale do hry nepřichází. Každá potbora může mít na jiných levelech různý staty a schopnosti.

Sammael: jop, tak (ono to dává smysl, když koukneš jaká by ta joraga byla imba... takhle je to rychlejší, víc color heavy fyndhorn elder s vyšší životaschopností).
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Blaine »

Po skewove zadosti sem vecer nahodim elfy s cervenou na chut (lighting ball na zabijeni planeswalkeru je proste pecka). Samozrejme je treba pocitat s tim, ze jsem hral jenom 4 kola na standartnim FNM. A deck to nebyl muj:)
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Uživatelský avatar
Sammael
Příspěvky: 1788
Registrován: 18. 11. 2008, 12:07
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Sammael »

Ratam ze to bude klasicky elf ball s cervenou. Daleko lepsi ako fireball je do elfskeho balicka necountrovatelny banefire.

Ja sa chystam zlozit nejaky lepsi jund a oddestovat Sarkhana the mad

co sa tyka mojich deckov tak moj oblubeny artefaktovy, ktory nema co hru to win ale strasne sa pri nom bavim.

3x tezzeret
4x ponder
4x mana leak
2x cancel

2x nova masticore (zatial proxi)
4x triskelion
4x steel overseer
2x ornithoptera
4x master of etherium
2x master transmuter
2x zdrazovaci golem
3 x zlacnovac artefaktov
2x generator na tokeny v upkeepe 1 +1/+1 alebo charge counter
1x darksteel collossus

4x mishras factory
4x indestructible citadel
4x modry artefaktovy land
9x island

Dalej hram elfov, upirov, legacy white weenie s elspeth a mono red fritezu
Uživatelský avatar
Blaine
Příspěvky: 1018
Registrován: 29. 7. 2009, 17:51

Re: Magic the Gathering

Příspěvek od Blaine »

Sammael píše:Ratam ze to bude klasicky elf ball s cervenou. Daleko lepsi ako fireball je do elfskeho balicka necountrovatelny banefire.
Banefire je ofc v sidu. Nastesti proti me nehral nikdo modrou, takze jsem ho nesidoval, naopak jsem tam ve dvou hrach pridaval lightningball proti planeswalkerum.

Ted jenom najit ten deck, abych ho sem mohl hodit... hmmm hmmm hmmm kampak jsem ho jenoom dal.
Majitel herny Pod Kotlem v Jihlave.
Jsem přístupný všemu!:)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 8 hostů