Taktika malých jednotek

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6886
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Antharon »

ten armor ide do vlastneho slotu to co ide do misc je len upgrade armoru, kde dostanes zivoty za obetovanie slotu, inak emzacke zbrane nevybuchnu ak ho chytis ziveho :)
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Jerson »

no, tak alespoň něco, bohatě stačí, že se vylučuje granát, lékárnička a zaměřovač.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od OnGe »

Tak XCOM mi prichystal pouze 2 velka zklamani: ufouni nenapadaji zakladny a konec. Ne ze by konec byl horsi nez u puvodniho dilu, ale ani se nestavel Avenger, ani se neletelo na Mars...cekal jsem zkratka vic, no...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Jerson »

musím říct že mě nový Xcom baví čím dál víc, už na mě útočí šest nepřátel najednou, takže se místy musím dost ohánět, abych je všechny vyřídil. zbraní je zatím tak akorát, tedy tři verze od každé, jen nevím zda se zlepší i raketomet. a nevím jak vyzkoumat plasmovou pistoli, když šediváky už nepotkávám vůbec a ostatní mají lehké plasmové pušky a lepší.
Jen některé schopnosti mi přijdou nefunkční - u snajpra jsem nejdřív zkusil schopnost střelby na cíl, který vidí spolubojovník, ale mohl jsem vystřelit sotva v pětině případů, v ostatních mi to žádný cíl nenabídlo. bonus za střelbu z vyššího místa jsem snad taky vůbec nepoužil.
bojová vozítka mi přišla k ničemu, zabírají místo cvičenému vojákovi a základní verze nic netrefila, navíc se nevyšplhá na překážku a je drahá, nemám dost surovin ani na výzkum natož výrobu. Jak je to při větší obtížnosti, budu mít víc nepřátel, nebo méně peněz a zdrojů z misí?
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od OnGe »

Pri vyssi obtiznosti budes az po usi v martanech, budou se do tvych vojaku trefovat tak 2x vic, budou mit vic zivotu a xcomaci budou dost spotrebni i s carapace armorem. V zasade to vypada nejak takhle:
Obrázek
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Aljen »

Kurnik hned by som si to zahral, ale moj notas nema zrejme sancu :(
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Jerson »

nenechávám své vojáky jen tak umírat, příště zkusím třetí obtížnost a uvidím.
Docela zajímavě je udělané zachraňování civilů při terorech, líbí se mi že je fakt dostávám pryč (i když poté co zachráněná holka proběhne kolem ostnatého emzáka, skočí z druhého patra, proskočí oknem a utíká přes půl mapy jsem si říkal, že chybí možnost dát civilovi pušku, ať si cestu prostřílí sám, a pak ho naverbovat.)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Jerson »

Tak, dohráno na druhou obtížnost, při které byla poslední bitka docela jednoduchá, bál jsem se lodi plné emzáků a přitom to byla spíše dlouhá procházka.

Nicméně musím říct, že je to asi nejlepší remake/pokračování UFO, jaké jsem hrál - přiměřeně zjednodušené, dost akční, rozmanité a s dobrým příběhem. Psionika použitelná, ale ne přesílená (po několika pokusech jsem vzdal zpanikaření nepřátel, protože v polovině příadů začali střílet do mých vojáků a trefovali se), létající skafandry taktéž, všechny zbraně použitelné včetně pistolí (snad jen granáty jsem nepoužil, šetřil jsem suroviny).
Musím si to zahrát znovu, abych viděl, co se stane když budu mít víc psioniků, měl jsem jen jednoho (shodou okolností úplně prvního vojáka, pojmenoval jsem ho Jerson ... a fakt jsem netušil že právě tenhle voják zachrání svět :-)

Jen mám dojem, že některé schopnosti nefungují, třeba dvojitá střelba u snajpra se mi nikdy nepodařila použít, i když jsem jí měl vyzkoumanou.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od OnGe »

Myslíš double tap? Ten funguje normálně, spouští se sám, jednou za 2 kola, pokud je po prvním výstřelu ještě po čem střílet.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Jerson »

aha, možná to bylo tím, že jsem se snajprem viděl vždycky jen jeden cíl, tak podruhé nevystřelil.
Uživatelský avatar
Goblin
Příspěvky: 341
Registrován: 12. 11. 2007, 17:00
Bydliště: Ostrava

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Goblin »

Opomínaná je Abomination: the Nemesis project. Ale to je jen pro drsňáky, co snídají nemluvňata... 8)
"Understanding is not required. Only obedience."
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Aljen »

Isto UFO AI uz niekto (mozno aj ja) spominal v tomto threade.
ALE!

teraz sa mi dostal na Note port na Androida a veru je to odost lepsie ako co si pamatam zpred par rokov
projekt stale zije a rozvija sa.
Na android je zatial len beta verzia takze mi nefunguju takticke misie. Zvysok je vsak zaujimavy a asi 10x podrobnejsi ako kalsicke UFO ktore predsalen bolo velmi jednoduche

http://ufoai.org/wiki/News
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Jerson »

tak zrovna strategická část UFO mě nikdy nebavila tak moc, abych jí potřeboval ještě složitější. dokonce jsem zvažoval jak udělat kooperativní hru, ve které by jeden hráč řešil základnu, výrobu a výzkum a druhý hráč by řešil sestřelování UFO a mise, přičemž ten "strategicky" by určoval, které mise potřebuje splnit a "taktický" hráč by zase předkládal požadavky na zbraně a jiné vybavení. A musel by bojovat jen s tím co by mu velení poskytlo.
Možná je to proto že jsem svou první hru hrál u kamaráda, který měl uloženou pozici těsně před začátkem mise, když už loď téměř přistávala, a měl v ní jen dva vojáky, jeden raketomet a pět harpunových pušek, protože zapomněl doplnit posádku. takže jsem to hrál tak dlouho, dokud jsem mu tuhle misi nesplnil.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Aljen »

v UFO AI mozes misie riesit automaticky

netusim ako je to prepracovane a ako su riesene sance na uspech, prezitie, loot atd

Co sa tyka tvojho zelania viem ze sa v UFO AI hrat este Simple kampan (netusim co to je) a Skirmishe kde si navolis battleground ako a aky chces.

Ja si zase pamatam ako som hraval UFO bez moznosti sejvovania. To bolo dost peklo.
UFOAI ma ako tusim (neoverene) zaujimave obmedzenie v tom ze vojaci, piloti, workeri a vedci su v obmedzenom pocte.

Neviem ci novy vojak pribudne ked umrie. Na androide som to hral len chvilu a hlavne si cital ufopediu :D
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Jerson »

automatické řešení bojů bylo i v Jagged Aliance 2 a výsledky byly vždycky horší než když jsem bojoval sám, navíc kde je potom zábava? Navolit si background není to samé jako mít ho daný. Mě právě baví mise s omezenými zdroji kdy musím sbírat zbraně nepřátel a tak podobně. Omezené zdroje lidí byly už v UFO Afterlight, to se mi líbilo. Jen to byla číselně moc složitá hra bez jasných parametrů zbraní a to nemám rád. A taky nebyla na Zemi.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů