Taktika malých jednotek

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Aljen »

automatické řešení bojů bylo i v Jagged Aliance 2 a výsledky byly vždycky horší než když jsem bojoval sám
dan za automatickost a plne pochopitelne.

V UFO klonoch sa malokedy zaoberas nejakym doslednym manazmentom vyzbroje a vystroje pokial nejde o ultratechnologiu (a aj tu do par mesiacov kupujes po tuctoch). Tiez by ma viac bavilo ak si musel tieto veci riesit a potom v taktickej misii kadejako kombit.

Nuz to chce asi len daco MMO-like zalozene na boji medzi Guildami/frakciami kde cim vyssi rank tak tym bohatsie strategicke moznosti mas. Pricom tieto takticke misie by bolo mozne riesit nie standart MMO realtime hej-hou dragon raid ale prave single-player ci multi-player v turnovej strategii. Vysledok sa potom prejavi na strategickej urovni.

So sucasnou tendenciou tazit zo starych napadov do mrte to mozno s UFO-MMO nie je stratene (aj ked v inej podobe ako pisem ja. Tu by museli nakodovat tak ako UFOAI dobrovolnici)
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Jerson »

právě že v Afterlightu je těch zbraňových technologií tolik, že jsem je všechny nevyzkoumal ani do konce hry, a to mluvím o lidských technologiích. Mají hodně doplňků a měničů parametrů. A ani když jsem jen kvůli výzkumu hrál dál jsem je nevyráběl po tuctech. Stejně mě vždycky nejvíc baví začátek takových her, kdy pistolí zabiju nepřítele, seberu mu pušku a pokud jí můžu použít, šetřím si těch pár ran na speciální použití. Ale pak stejně vždycky dojde k inflaci zbraní - tedy kromě nového X-comu, kde se zbraně sbírat nedají.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Aljen »

After*
Vobec neviem posudit. Hral som len Aftershock - znacne zmodovany

V Extraterrestrials to tiez nebolo idealne ale aspon tam boli preteky v zbrojeni, ked si sa na chvilu citil ze rulujes, dosla dalsia generacia ufoncov s novymi technologiami a zase si tahal za kratky koniec

Koncept ze ta platia vlady sveta (a tie su skorumpovane dohodnu sa s ufoncami alebo sa rovno vzdaju) sa da pouzit na obmedzenie dotacii. Ak nebudes mat komu co predat (pretoze tisicu plazmovu pusku uz nepotrebuje alebo nema na nu prachy) tak by si tiez bol obmedzeny zdrojmi a musel by si setrit pri stavbe novej zakladne alebo mozno aj vyrobe noveho ultrazasobnika.

Cize dalo by sa myslim tu inflaciu aspon umelo posunut
Ufo 1,2,3 to nacrtlo ale nedoriesilo
Zrbit nevyrobis - a ak ani tak za ohromnu cenu, ufonci ho vo volnom stave maju malo aj ked sa ti podari dobit ich zakladnu
a mnohi z potvorakov maju zbrane zabudovane do tela. takze si musis svoje supertechnologie setrit.

Mozno niekto take UFO spravi, lebo inflacia technologie mi tiez lezie na nervy a bavi ma obmedzeny zoznam na vystroj/vyzbroj vojackov

Ked na zaciatku ufa2 musis manevrovat blizko k ufoncom aby si mal sancu na jednu dve davky zo sipkoveho automatu je to dost o inom ako strielat z opacneho konca mapy navadzane torpeda
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6887
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Antharon »

do pozornosti dávam hru invisible inc.

vyzerá to ako starý x-com, ale je to pekné. hráč kontroluje dvojicu (neskôr sa tým môže zväčšiť) agentov a počítačový systém Incognita. nejedná sa však o bojovku ale o plížičku.

Hra sa odohráva v noirovom hi.tech svete, nie nepodobnom doskovke Android. Postavy pre svoju oranizáciu robia technologickú špionáž, kradnú peniaze i prototypy a vyslobodzujú zajatých agentov.

Všeko musí ísť rýchlo a potichu. Agenti nie sú defaultne vybavení smrtiacimi zbraňami a strážnikov vedia omráčit iba na krátku dobu. Dôležitá je mechanika alarmu, kde s každou chybou týmu (hluk, vkročenie do zorného uhla kamery, zabitie srážnika..) stúpa alarm level. Ten o tiež pomaly stúpa aj s každým kolom a tak je hráč neustále pod časovým tlakom. Vyšší alarm totiž zapína kamery a turety, sťažuje hackovanie a spawnuje ďalšich strážnikov.

Proti echnike však vie pomôcť Incognita - rovnako ako si hráč vyberá svoj tým, tiež môže vybaviť Incognitu útočným softwarom. Tá potom za body získané postavami hackovaním počítačov v budove dokáže hackovať elektroniku v budove

Zatiaľ je hra na steame ako early access za 16 euro ale je fakt challenging a stojí za to. Som veľmi vedavý na full verziu
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Sosacek »

Zkurveny kyberdisk.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Zkouším zrovna XCOM - Long War a docela prima. Existuje k tomu něco jiného než Ufopaedia, která věčně nefunguje? Mám tam spoustu nejasností, které se asi vysvětlují v tutoriálu a průběhu standardní hry, ale to jsem ani nezkoušel. Například by mě zajímalo, co přesně znamená procentová šance na zásah a jaké jsou její skryté modifikátory.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Fritzs »

Eleshar_Vermillion: Na nižších obtížnostech dostáváš po n (n je tuším čtyři) minutích výrazný bonus k šanci na zásah.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Můj problém je, že s šancí na zásah 40 % a výše běžně zasahuju jednou z pěti nebo jednou z šesti, a popravdě i když jdu zatím poměrně hladce, tak mám obavu, že brzo narazím, protože moje současná hlavní strategie je všeobecně moc nestřílet a k nepříteli se přiblížit natolik, že pak jeden z vojclů může prostě krytovou pozicí proběhnout a napálit to do něj zezadu (ke 100 % zásahu, ale samozřejmě zůstávám zcela odkrytý).

Zatím to funguje v pohodě, protože naprostou většinu nepřátel tvoří Sektoidi s 3, max. 5 životy, takže na ně stačí většinou jedna rána. Ale nevím, co budu dělat, až tam budou tužší nepřátelé, na které tohle stačit nebude. Např. Outsiders, u kterých jsem zatím měl vždy štěstí, že zbyli jako poslední osamocený nepřítel na mapě, takže jsem na ně mohl takhle vylítnout se třemi vojáky najednou...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od OnGe »

To je dobrá taktika, jediné, akorát později budeš potřebovat na jednoho ufouna vystřelit víckrát.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Tadeas
Příspěvky: 586
Registrován: 10. 7. 2009, 15:58
Bydliště: Holic

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Tadeas »

Eleshar_Vermillion píše: Zatím to funguje v pohodě, protože naprostou většinu nepřátel tvoří Sektoidi s 3, max. 5 životy, takže na ně stačí většinou jedna rána. Ale nevím, co budu dělat, až tam budou tužší nepřátelé, na které tohle stačit nebude. Např. Outsiders, u kterých jsem zatím měl vždy štěstí, že zbyli jako poslední osamocený nepřítel na mapě, takže jsem na ně mohl takhle vylítnout se třemi vojáky najednou...
mival jsem na to dva assaultaky. Run n Gun, vsechny mozne perky na kritikal a predevsim rapid fire. colonel s obyc brokovnici s tim dokaze nalozit 14 dmg. s dobrou zbrani a dvema neprateli na dohled jsem videl uz 30 dmg za kolo.
captain66
Příspěvky: 321
Registrován: 30. 7. 2009, 15:15

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od captain66 »

Eleshar: Zmackni F1 kdyz mas selectnutyho nepritele a zobrazi se ti vsechny modifikatory zasahu (a pokud mas pro tenhle druh nepritele hotovou pitvu, tak i jeho perky).
Bolt actions speak louder than words.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Prozatím se mi to vyřešilo samo - nevím, jestli je to tím, že hraju na nejnižší obtížnost, ale přeživší ufouni na tuhle taktiku spolehlivě reagují útěkem do zákrytu, což při vhodném postavení vojáků znamená, že ani jednou nevystřelí, namísto aby mi to vrátili a moje totálně blbě postavené vojáky (žádný zákryt, obklíčení, 2-3 pole od potenciálního střelce) usmažili. V poslední misi jsem se takhle dostal mezi osm (!!!) floaterů a nevystřelili na mě ani jednou. Vyhrál mi to celé raketýr, který hned na začátku minul cíl, ale odpálil jedinou zákrytovou posici v dosahu.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Faskal »

Tak jsem si vždycky myslel, že mě tyto hry nebaví, a pak jsem zjistil, že to není pravda 8)

Hrál jsem ten relativně nový XCOM a dal bych něco dalšího. Neporadili byste mi prosím něco z následujícího?
XCOM long war
některý z původních XCOMů
ten nový XCOM. Jaký vlastně je?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Sosacek »

Ja bych sel do XCOM 2 pac obsahuje velepseni vetsiny veci, na ktere si lidi stezovali v XCOMu a je awesome.

Je to takovy XCOM, ale vic. Vsechno je vetsi a vic awesome.
But nobody came.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od OnGe »

XCOM 2 je poněkud obtížnější, než XCOM a odehrává se to potom, co ufouni vyhráli invazi, takže je to takové partizánské (žádné satelity nebo stíhačky... ale máš létající základnu a občas se tě pokusí sestřelit). Je tam spousta nových legrácek, jako hackování, pancéřování (snižuje utrěné škody, dokud ho někdo nerozbije), vylepšování konkrétních zbraní nebo půlení ufounů fúzní mačetou. A je to prostě skvělá hra.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostů