Taktika malých jednotek

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od PardGalen »

Hrál jsem asi první tři mise a přišlo mi to docela dobré. Fajn logické hádanky.
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Faskal »

PardGalen píše: 8. 6. 2019, 13:37 Hrál jsem asi první tři mise a přišlo mi to docela dobré. Fajn logické hádanky.
+1

Ale z nějakého důvodu jsem v tom pak nepokračoval, ani nevím proč.

...

Mimochodem, před nějakou dobou jsem hrál Hard West, což je X-com s démony na divokém západě. Chytla mě grafika, setting a postavy, a herní mechaniky byly docela obstojné.
Docela mě zaujalo, že pořádná zbraň vás klidně one-shotne, pokud se trefí, ale kromě životů máte jako další zdroj ještě štěstí, které se platí jak na uhýbání, tak na vaše speciální schopnosti, a tím, jak je to v jednom poolu, to je docela zajímavá mechanika.

Neříkám, že se vám to nutně bude líbit, ale myslím, že to stojí za vyzkoušení.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Sosacek »

Hard West je od stejnych typku jako Phantom Doctrine - uzasne amotsfericka Xcomovka se spionama ze studene valky. Muzete hrat za CIA, KGB nebo Mossad a odhalovat masivni ultra-konspiraci. Z Xcomu to ma i stavbu zakladen.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Faskal »

Tak to byla poslední kapka a kupuju to, když to mají na gog ve slevě a už chvilku to mám vyhlédnuté.

Akorát opravdu netuším, kdy se k tomu dostanu, po skoro roce bez herního počítače je seznam věcí k hraní dost nacpaný. Normálně člověk když má čas na hraní, tak něco hraje, takto maximálně vymýšlí, co by si zahrál 8)
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Invictus »

V Norsku nemají počítače?
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Faskal »

Viděl jsem pracovní počítače a svůj notebook na kancelářskou práci. I když jsem našel nějaký čas na hraní, tak se mi spousta věcí buď dost kousala, nebo mě dohnalo, že na hraní čas moc nemám.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Jerson »

Rozehrál jsem X Com Enemy Withing na Ironmana, konečně to má správné grády, když vím, že nemůžu nahrávat pozice.
Ale po pár bojích jsem si uvědomil, že od hraní původního X-comu: Terror from the deep jsem v žádné takové hře nezažil boje v zástavbě, tedy v domech, střelbu z oken a do oken a podobné srandy. Trochu se tomu blížilo UFO Aftershock, kde se bojovalo v industriálních provozech, ale žádné vícepatrové domy. Je nějaká taková hra, kterou jsem minul?
Naposledy upravil(a) Jerson dne 13. 6. 2019, 09:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Naoki »

Huh? Vždyť to mají X-COM enemy unknow a X-COM 2, ne? (tedy, vícepatrové jako dvoupatrové, více ne)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od OnGe »

Ty nový jsou bez pomlčky, starý jsou s pomlčkou - nedělejte v tom hokej.

Jinak můžu doporučit X-COM Apocalypse (která je zrovna ve slevě: https://www.gog.com/game/xcom_apocalypse ), kde máš spoustu pater, velké a složité budovy, zničitelné prostředí (můžeš na ně třeba nechat spadnout střechu) a vůbec spoustu legrace, pokud překousneš, že to vypadá podle roku vydání a celé to má takový retro-future feeling.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od OnGe »

Jinak by tě ještě mohl zajímat Phoenix point. Mě se nelíbí, ale mělo by to obsahovat zhruba to co chceš: https://phoenixpoint.info/
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Jerson »

Naoki píše: 13. 6. 2019, 08:50 Huh? Vždyť to mají X-COM enemy unknow a X-COM 2, ne? (tedy, vícepatrové jako dvoupatrové, více ne)
Myslíš UFO: Enemy unknown a X-COM, tedy dojka staého UFO? Protože o tom píšu, tyhle dvě a po nich žádné další.
OnGe píše: 13. 6. 2019, 08:59 Jinak můžu doporučit X-COM Apocalypse
To jsem zkoušel hrát před lety, ale teď už není šance, že bych takto vypadající hru se starým rozhraním hrál, dobré boje v budovách jsou jeden z požadavků, ale dobré ovládání je nutnost.

Phoenixpoint na boje v budovách moc nevypadá.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od OnGe »

V tom případě ty domečky asi modelovali jenom že neměli do čeho píchnout.
Obrázek
https://phoenixpoint.info/blog/2018/7/2 ... hed-havens
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od Jerson »

Raději bych to viděl v akci než jen vymodelované.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Taktika malých jednotek

Příspěvek od OnGe »

V tom případě se tomu asi budeš muset chvíli věnovat a najít si to, jinak nevim co s tím.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti