Morrowind

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Morrowind

Příspěvek od Argonantus »

Questy, postavy, předměty; mapa ne, do té jsem ze zásady nechtěl zasahovat (v exterior cells žádné viditelné změny, což je vlastně malinký a nepodstatný spoiler).
Viz readme. Zejména pro daedric worshippers.

EDIT: Tak už našel Colombo první chyby. jednu docela zásadní.

EDIT 2: Chyba opravena, lze stahovat novou verzi.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind

Příspěvek od Bajo »

Taky by mě zajímalo v čem přesně spočiva plugin. Proč pro deadrix worshipers? Nevim co si pod tím představit. MW jsem hral kdysi, pote ho nahradil Oblivion. Takže nějaký konkrétnější nástin co plugin přidává, by mě zajímal. Příběh MW moc neznám, ale svět ano.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Morrowind

Příspěvek od Argonantus »

Worshippers jsou maníci, co stojí venku v daedrickém chrámu, a ničeho si nevšímají, případně, když je potkáš uvnitř, tak se do tebe pustí. Jsou toho názoru, že Daedra jsou víc, než Aedra, protože nikdy žádného Aedra ani jeho činy nepotkali. Mám rád daedrické chrámy a Daedra vůbec, neb je s nimi plno legrace.
Některá daedrická božstva vyslala kdysi výpravu s jistým v zásadě jednoduchým úkolem... který se nepovedl... a je tu ještě další výprava... která vlastně neuspěla taky. A když začneš prohledávat severní část Bitter Coast v podzemí, nevyhnutelně se do toho zamotáš. Story začíná na vraku Shunned Shipwreck, jak je psáno v návodu; ale můžeš začít klidně od kteréhokoli vchodu do podzemí, který najdeš.

Jinak spousta dungeon crawlu okolo. Osobně mám rád dungeony tak složité a veliké, že si musím kreslit mapu. Toho se mi dostalo až v Tribunálu, v původním Morrowindu moc ne. No, a teď už ano.

Zkoušel jsem to s novou postavou, kdy jsem na 24. levelu kuchnul Dagotha Ura, a zatím to jde, i když to není úplně sranda. Hlavní bitvu jsem ovšem ještě neodehrál, ta bude možná na mého hrdinu zatím moc tuhá.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind

Příspěvek od Bajo »

A od jakeho levelu to je?
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Morrowind

Příspěvek od Argonantus »

Zhruba 30+, a nebo taky - až zabiješ Dagotha Ura, jak hlásím nahoře, zkoušel jsem i na 24. levelu, a nevypadá to beznadějně.
Prakticky jako všechny zajímavé datadisky. Nejlepší je si vzít starou postavu, pokud jsi ji nerozumně nezahodil.
Zkoušel jsem to asi na 6. levelu, ale velmi rychle mne vyexpedovali i v normálním Hlormarenu - vypadl jsem jak cukrář.

Jinak - snažím se nespoilovat, takže odtud moje trochu mlhavé odpovědi. Ale pokud položíš více cílených dotazů, snad se dozvíš vše, co je třeba.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind

Příspěvek od Bajo »

Tak na tak vysokou uroven jsem se v Morrowindu ani nedostal, spíše jsem tam jen tak blaznil z alchymií a míchal různé lektvary 8) Takže nejdřív budu muset zdolat ten 30+ level
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Morrowind

Příspěvek od Argonantus »

Jestli jsi zkoušel hlavní dějovou linii, nebo nějaké dungeony, tam se dá natočit level docela snadno - na skillech zbraní a brnění (třeba všech najednou - stejně zpočátku každý nosí směs různých brnění). Longblade (kdo hraje bez něj...), Blunt a Shortblade (v minimální míře vlastně povinné, jinak toho Ura ani zabít nejde) jsou zřejmě nejvíc na ráně - i co do nejlepšího výběru zbraní. Naopak na kouzlení se leveluje hodně pomalu a těžko.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind

Příspěvek od Bajo »

Tu postavu už stejně nemám. Udělal jsem si totiž spiše nebojově laděnou postavu, něco mezi čarodějem a knězem. Plnil jsem ukoly pro guildy, ale potom po mě začali jit ti vrazi a protože jsem neměl moc bojovou postavu, tak jsem se dostal do fáze, kdy jsem před každým spánkem musel ukládat, protože toho vraha jsem dal tak na 20% (v průměru tedy pětkrát nahrát pozici a zkusit znovu spát a bojovat, než jsem to vybojoval nebo se vrah neukázal). Začalo to být neúnosné, tak jsem se vydal po tom úkolu, že to nějak vyřeším. Cech vrahů jsem nakonec vypátral, nicmeně vyvraždit je se po dovu dnech ukázalo jako nadliský úkol. Takže jsem to zabalil, měl jsem na vyběr bojovat s nima po spánku nebo v jejich brlohu a ani na jedno jsem neměl :roll:

Udělám si tentokráte asi spíše bojovně laděnou postavu, možná akorát s nějakým léčením, přesvědčováním a mícháním lektvarů, nějakého hraničáře, nebo tak něco.

Edit: Jo a narazil jsem na nějakou češtinu na netu, funguje to s tím (obejdu se i bez toho, ale ptám se čistě z pohodlnosti :) )? A v jakém jazyce je vlastně ten tvůj modul?
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind

Příspěvek od Aljen »

Morrowind som hral celkom hodne.
Bola vcelku sranda ked som asi na 3tom leveli sundaval daedry.

Ultimatne kuzlo paralyza :)
Bajo das tym dole hocijakeho assassina.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind

Příspěvek od Bajo »

A jaká je to škola? Nevím jestli jsem šel tím směrem.
Uživatelský avatar
Aljen
Příspěvky: 5282
Registrován: 26. 2. 2008, 12:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind

Příspěvek od Aljen »

Bajo píše:A jaká je to škola? Nevím jestli jsem šel tím směrem.
http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Paralyze
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Morrowind

Příspěvek od Argonantus »

Paralyze bývá všeřešící kouzlo ve kdejaké hře. Tady existují svitky s tímhle kouzlem, a dokonce amulet (of Admonition, třeba). Taky paralyzační dýky.

Ale to nechci nikomu radit, protože to jsou lameřiny - jak projít Morrowind snadno a rychle s prstem v nose. Vymyslíte jich spoustu, ale člověk si to pořádně neužije.

S tím vrahem se to má tak; to je začátek datadisku Tribunál, který jsi měl kdovíproč nainstalovaný. Oba datadisky jsou rozhodně 30+, začátečnické postavy nemají moc šance (sem tam zaperlí nějakým paralyze a podobně, ale jako celek je to horor). věc lze u slabé postavy řešit:
1) Vypnutím datadisku (v menu Data, kde se zapínají pluginy a podobné věci)
2) odcestováním do Mournholdu a okamžitým návratem - po první návštěvě přestávají vrahové prudit.

Na třetím levelu moc daedra nepotkáš - venku se generují scampové maximálně. Občas něco přednastaveného uvnitř, ale na třetím levelu má málokdo nervy lézt do daedrického chrámu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind

Příspěvek od Bajo »

Nahazelo mi nejake chyby:
Chunk size 10 too big in chunk WEAT_ID in form REGN_ID.
Max size is 8, data truncated to "
".
Region 'Felsaad Coast Region' Weather Chances do not total 100 percent.
Chunk size 10 too big in chunk WEAT_ID in form REGN_ID.
Max size is 8, data truncated to "

".
Region 'Moesring Mountains Region' Weather Chances do not total 100 percent.
Chunk size 10 too big in chunk WEAT_ID in form REGN_ID.
Max size is 8, data truncated to "

".
Region 'Isinfier Plains Region' Weather Chances do not total 100 percent.
Chunk size 10 too big in chunk WEAT_ID in form REGN_ID.
Max size is 8, data truncated to "(".
Chunk size 10 too big in chunk WEAT_ID in form REGN_ID.
Max size is 8, data truncated to "#".
Chunk size 10 too big in chunk WEAT_ID in form REGN_ID.
Max size is 8, data truncated to "#".
odklikal jsem to, ale spadlo to, po nacteni dat pred vstupem do menu. nejake napady? :-?
Mam tam akorat Morrowind, bloodmoon, tribuna a ten deadric bittr coast

edit: tak vyřešeno, bloodmoon mel jit az posledni, po tribunalu. jdu spekulovat nad postavou... :think:
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind

Příspěvek od Quentin »

Nevim, jak je to v Morrowindu, ale na oblivion je hromada modu, ktere predelavaji lvlovani tak, aby se ti atributy zvedali automaticky podle skillu a ty nemusel resit, co kde expit, abys dosah na 3x+5; doporucuju.

A to je tak vsechno reseni kolem postavy, co je v takovehle hre zdrave. Oblivion proste neni hra pro powergamery; nejlepsi postup je vybrat si nejakou atmosferickou sadu dovednosti (nakliakt si nejakeho assassina nebo swordmage, whatever) a jen hrat, uzivat si a neresit buildy, ci powerlvlovat.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Morrowind

Příspěvek od Argonantus »

Tribunál viz nahoře. Nevyspíš se.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů