Morrowind

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Morrowind

Příspěvek od Sosacek »

Poradte zacinajicimu magovi.

teda, jeste neexistujicimu magovi 8)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Vyrabanie magickych predmetov a si za vodou :)

(niet vacsej srandy ako 7 lavych rukavic, z ktorych kazda striela firebally... a uprostred boja si ich vymienat :D)

K tomu je treba este Soul Trap... nepamatam, v ktorej skole to je, ale ked checknes manual, tam to najdes.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Má pravdu, předsedo.

Enchanting je jednak nejmocnější, a jednak nejzábavnější kouzelná disciplína. Znamená to sbírat všechny kvalitní zbraně (rozumí se od stříbra výš), sebrat všechny soulgemy, co potkáš (i ty nejmenší), naplnit je dušemi, a očarovat všechno.

Drtivou většinu toho prodáš, ale alespoň se pocvičíš.
A brzy odhalíš, že celkem běžná zbraň (třeba zlatá dwemmerská) očarovaná masivním energetickým kouzlem trumfne v boji nejmocnější a nejdražší artefaktní zbraně.
Jinak prakticky všechna kouzla lze sesílat s výhodou z předmětu (nedojde magická) - např. trvalé létání, trvalé chození po vodě, odemykání 100/100 a tak.

Pak je velmi zajímavá disciplína conjuration. Sice to chvíli trvá, než sešleš něco vytuhlejšího, ale pak je to dost dobrý (dremory coby bodyguardi). A hlavně - můžeš si vyrábět nekromancerské předměty, které v zásadě vyhrávají úplně všechny nejtěžší souboje (s bohy a tak).

Kouzla, co fakt potřebuješ: Létání, Mark/recall, soultrap (on target), firestorm (nebo silnější), Open (silné), invisible (dlouho), chameleon (silný), summon (všechno možné). Bomba jsou absorb a reflect, ale k těm se hned tak nedostaneš.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Příspěvek od Faskal »

Já mám hodně rád hru za mága atrocha. Je to (minimálně ze začátku) hodně těžké a divoké, ale je pak sranda bojovat proti jiným mágům a pěkně to vypadá.
Jenom to, že se ti nedoplňuje mana je takové horší...

No, já jsem na té hře zbožňoval neskutečně alchymii. [A hrozně (to jako moc)se tak vydělává] To ovšem není přímo tip na mága, že.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

zatim ani neumim vyrobit postavu 8)
But nobody came.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sosáček:

To je paradoxně dobré; když vyrobíš postavu náhodně, jak tě zrovna napadne, nejvíc si to užiješ, protože postupuješ pomalu...
Když se narodíš, taky můžeš hrát jen s těmi kartami, co ti rozdali...

---spoiler pro munchkiny, který praví Mororwindisti fakt nepoužijte ---


(když si dáte všechny obranné schopnosti - heavy armor, light, medium i unarmored jako hlavní vlastnost, přibývají levely pěkně rychle, a navíc případně i donekonečna..)

--- spoileru konec
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Zrovna levelování je to, co mě na Morrowindu a jeho rodině, teda až na Arenu, vždycky nejvíc odradilo. Když získám level rychle, tak pak mám málo bodů k rozdělení do vlasností - jako WTF? (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

ja jsem se tedka stejne trapne zasek. ta typka s krysi hlavou (na to si asi nezvyknu) v magsky gilde chce abych vymenil pravej soulstone za falesnej, ale kdyz to udelam, tak se tvari jako ze jsem to neudelal, a nemuzu pokracovat.

(a destruction je moje nova oblibena hracka. jenom musim sehnat nejakou zbroj hodnou maga)

EDIT: a vubec, s tema triceti hitpointama to neni moc slavny. kde sezenu dalsi? aaaa, proc jsem porad level 1 kdyz uz jsem napul clenem magsky gildy a v balmore a vubec?
But nobody came.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sosacek píše: ale kdyz to udelam, tak se tvari jako ze jsem to neudelal, a nemuzu pokracovat.
Matně si vzpomínám, že je tam nějakej bug; na tyhle detaily mocná adresa

http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Fake ... 28quest%29

Jinak levely se získají prostě tím, že jdeš spát (mimo město, v terénu). Pokud máš hlavní vlastnosti na 10/10 (což zjistíš pohledem do vlastností a přidržením myši), pak máš na nový level.
destruction je moje nova oblibena hracka.
Jasně. Akademická práce; vyrobil jsem si později prsten, co metá kombinaci firestormu a soultrapu, takže ulovím drobné potvory zcela bez námahy na dálku.
Zásadní prodejci kouzel jsou Felen Maryon z Tel Branory a nějaká hustá osoba ze Sadrith Mory z první hospody za mostem. Jinak si lze nechat vyrobit kouzlo na míru (a bacha, abys ho byl schopen seslat...)
uz jsem napul clenem magsky gildy a v balmore a vubec?
?? Jak lze být napůl člen něčeho?
Jo, a dej se taky k Telvanni - to jsou teprve pořádní čarodějové...

Pieta:
Asi do šesté úrovně mne tyhle věci zajímaly, ale pak jsem se nechal strhnout svými rozsáhlými plány, a levely mne přestaly zajímat.
Žijte, a kašlete na levely.
Prostě nějak přibývají (při posledním hraní jsem měl 69).
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Argonantus píše:Asi do šesté úrovně mne tyhle věci zajímaly, ale pak jsem se nechal strhnout svými rozsáhlými plány, a levely mne přestaly zajímat.
Žijte, a kašlete na levely.
Prostě nějak přibývají (při posledním hraní jsem měl 69).
Co vím, tak obludy sílí s levelem postavy, takže levelovat špatně znamená jít pozpátku. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Peekay:

no, není to tak docela pravda; obludy levelují jen tak, že se na vyšším levelu zjevují silnější potvory, ale někde kolem 20. levelu to končí. Ascended sleeper je nejtužší (asi 25. level), a nic horšího na Vvardenfellu nepotkáš (a to ještě jen na Red Mountain). (já tedy zrovna ano - mám nastavený draky)

A zhruba od 5. levelu, kdy porazíš kagoutiho, tak můžeš chodit venku volně po terénu celkem bez obav, že by tě něco zaskočilo.
Skriptovaní nepřátelé jsou všeobecně daleko větší problém - ti jsou furt stejní, takže je Sosáček může potkat už teď - když vleze třeba do daedrického chrámu dovnitř. To mu pak 30 životů fakt nemusí stačit...
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Potvrzuji, že enchanting je nejdrsnější z drsných. Jen to dokáže hru snadno pokazit. Vím, že jsem měl nějakou strašlivou daedrickou katanu s děsným magickým poškozením a boj vypadal jako iaijutsu duel. One cut, one death.
(aka Should you stand against God, God will be cut (and seared, and poisoned, aaaaand paralyzed for 60 seconds))

Argonantus: To není Peekay, ale Pieta, předsedo. :wink:
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Conlai píše:Argonantus: To není Peekay, ale Pieta, předsedo. :wink:
Ale no tak, copak nevíš, že když vidíš ve slušné společnosti nejaké todleto faux paux, že se máš tvářit, že jsi nic neviděl? (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

No jo... já jsem jen momentálně zaostalej...

Jinak stran těch těžce naboostovaných zbraní - pokud jsou enemíci s reflectem, je to celé ještě složitější.

Pro opravdové drsňáky jsou například Hands of Almalexia. To možná změní váš názor, že je to na vyšších levelech snadné.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Jo, tohle je ten díl, kde se začíná ve vězení a umře císař, nebo jinej?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů