Morrowind

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18084
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Morrowind

Příspěvek od Argonantus »

Jde zřejmě o intenzitu nastavení mlhy a prokreslení detailů. Zřejmě někde v mém oblíbeném Bitter coast. Atypicky zelené místo. A hodně často tam prší. Kdyby bylo ráno, pochopil bys - mlha jde v mnoha místech do růžova.

Mlha byla dobový deus ex machina, řešící to, že daleké výhledy (zeména pak rychle překreslované) žerou zdaleka nejvíc systémových zdrojů. Dnes důvod odpadá a zřejmě to nějaký modder přenastavil, proč ne.

Ale jinak moc změnám vzhledu nefandím; většinou mají tendenci z toho dělat "normální" vzhled, Tedy vskutečnosti Oblivion. Na Morrowinfu bylo právě fajn, že byl sice šílený jak ratlík, ale konzistentní ve svém šílenství.
Oblivion jsem, upřímně řečeno, moc nepochopil. Vyvíjel se k maniakálnímu zobrazení každé trávy, místo broukodinosaurů jsou zajíci a lišky, obchodování má speciální zdržovací GUI a za tyto úžasné výhody jsme zaplatili pár detaily jako zákazem létání, strmým úbytkem daedra a dalšími divnými nápady, mířícími k realismu.
Touto cestou dojde Bethesda nejspíš k CRPG Ohnivému kuřeti.

Morrowind měl plno chyb, ale v jádru byl vlastně geniální a kdyby se nějak podařilo využít kreativitu modderů, mohl žít věčně.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ona se úroveň změn v Overhaulu dá pochopitelně nastavit tak, abys měl de facto zejména vylepšené a vyhlazené textury a byl zachován +/- původní vzhled (což já třeba preferuju, protože krajina Morrowindu je boží, akorát jak je stará, tak je hranatá a tak). Plus se tam dají upravit nějaké věci (výpočet zátěže potionů, možnost očarovávat šípy atd. atd.).

EDIT: Jo, takové malé upozornění, na Win 10 Morrowind pravděpodobně nespustíte vůbec a i na 64bit systému s Win 7 může dělat blbosti.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Morrowind

Příspěvek od Selhan »

Vaarsuvis píše: 1. 12. 2021, 10:46
Markus píše: 30. 11. 2021, 14:41Zkrátka jak s bohy pracujete ve fantasy hrách vy?
Kdysi jsem vedl kampaň dračáku ve světě Morrowindu. Protože systém neobsahuje žádného kněze, tak jsem bohy moc nevyužíval. Vzpomínám si, že jednou hráči narazili na svatyni jednoho z nich a po vzoru Morrowindu/Oblivionu/Skyrimu dostali od něj úkol, po jehož splnění se jeden z nich stal jeho uctívačem, a dostal nějaké síly. Dál jsem ho v příběhu používal jako háček na další dobrodružství: "Měl jsi vizi."
Ale jinak bohové v mém světě nefigurovali, což bylo celkem v souladu s předlohou. :)

Počkat cože? Morrowind, který začal s Elder Scrolls tradicí že nejzajímavější quety jsou pro bohy, a že závěrem je jít si to na férovku s nějakým rozdat? Kde můžeš dokonce, když započítám datadisky, zmlátit čtyři? Který začíná tím, že k tobě jedna má proslov? Myslíme tu samou hru? :D
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: Morrowind

Příspěvek od Vaarsuvis »

Selhan píše: 2. 12. 2021, 22:52 Počkat cože? Morrowind, který začal s Elder Scrolls tradicí že nejzajímavější quety jsou pro bohy, a že závěrem je jít si to na férovku s nějakým rozdat? Kde můžeš dokonce, když započítám datadisky, zmlátit čtyři? Který začíná tím, že k tobě jedna má proslov? Myslíme tu samou hru? :D
Vida, na datadisky jsem úplně zapomněl, ono já jsem jak Morrowind tak Oblivion nedohrál. Nějak jsem si pouze zapamatoval prvek: "přijď ke svatyni, ozve se hlas, splň úkol a tady máš artefakt".
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti