Hry s kvalitním příběhem.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Markus »

Já jenom chci říct, že jsem to (už dávno) dohrál a je to fakt jedno z nejlepších RPG ever, řadím hned za Planescape.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Naoki »

Mno, nakonec jsem to dohrál taky ale zas tak odvařený z toho nejsem. Jako dobrá hra to určitě je a jednoznačně doporučuju, ale nedělal bych z toho nejlepší RPG ever.
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Ten mrtvej typek nekecal. Dostala ho laska, ale zabil ho komunismus.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Faskal »

HARDCORE TO THE MEGA
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

But is it? I mean, really?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Faskal »

No, but seriously... I'm a little worried it isn't.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Ta hra pro me byla divne obracene nez AAA tituly. U AAA titulu, co jsem hral v minulosti, jsem obvykle v probehu nadsenej, a kdyz je dohrano, rikam si, ze to byla blbost. Tady mi ta hra prisla v prubehu frustrujici - hlave diky tomu, jak gatekeepuje obsah za skilly a nahodu a jeste ti to vmete do xichtu - ale zpetne mi to prislo super.

EDIT: Autori rikaji, ze chteli napodobit feeling tabletop RPG. Rekl bych, ze z hledisja atmosfery napodobili rpgcko s Keltonem (i kdyz hra bez vysvetlni neprestala v nejlepsim) ale mechanikami uspesne napodobili middleschool.

Meli napodobovat PbtA, sakra.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Podobně, jako předchozí díly, tak Wolfenstein II: The New Colossus je hra, kde příběh a postavy jsou asi nejsilnější část celýho zážitku. Fantastický detaily a budování světa.

Pozor, není kompatibilní s Jersonem!
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Jerson »

Nejsilnější asi ano. Ale pokud je příběh vybudovaný podobně jako v předcházejícím dílů, je to síla podobná tisícitunovému lisu - cokoliv do něj strčíš, slisuješ do podoby určené formovacími čelistmi. A když vkládáná věc přesahuje objem firmy, tak cokoliv navíc bude rozlišování na placku. Velmi bolestivě.

Spoilery:
A nemůžu si pomoc, ale příběh jedničky je debilní i v intencích akčních stříleček. Mám věřit tomu, že Židé po celém světě vytvořili skrýše a naprosto neuvěřitelnými technologiemi, které svou dobu předběhly o stovky a možná tisíce let, a nacisté některé ty skrýše během války objevili, takže je dokázali využít k vítězství? A tihle Židé teď - po patnácti letech nadvlády nácků nad celým světem - své doposud ukryté technologie využijí pro mrňavou skupinu odporu stojící proti náckům?
A nejlepší je jak - potřebují se dostat ke kódům pro nějaké obří dělo. Jenže kódy jsou na Měsíci. A na Měsíc se dá dostat jen německou linkovou raketou, přičemž potřebují správný lístek. Zjistí, že takový lístek u sebe má jeden německý důstojník - inženýr, který pojede vlakem. Takže tahle odbojová skupina potřebuje najít starou židovskou technologii, která je ukrytá strašně hluboko pod mořem. Takže skupina obsadí německou ponorku schopnou potopit se do velkých hloubek. Pak z ní na dně vystoupí (!!) aby se dostali do té skrýše, a v té skrýši - kromě jiných věcí, které v daném příběhu nepoužijou - získají o velkou levutující kouli, která výstřeluje řetězy s ostny. Tuhle kouli pak shodí nad mostem přes Gibraltar, koule most zachytí svými řetězy a zbortí ho zrovna ve chvíli, kdy tudy jede vlak s tím německým důstojníkem s lístkem na Měsíc. Vagón s tím důstojníkem jen tak tak zůstane viset na závěsu na totálně zbořeném mostě a důstojník z něj jen tak tak nevypadne do moře přestupními dveřmi. A potom vrtulník téhle odbojové skupiny - mimochodem ukradený Němcům a ukrytý přímo v Berlíně plném kamer - vysadí Blazkowitze na jedné straně zříceného mostu, aby se dostal přes tu z velké části strženou část na druhou stranu, přičemž se musí postřílet přes jednotky, které se tam objeví, na druhé straně průrvy ho zase nabere (!!) a vysadí kousek od toho visícího vagónu, kde konečně najde mrtvého důstojníka a lístek.

W. T. F. Fakt WTF. Nebylo by náhodou mnohem jednodušší i filtrovat ten vlak (což daná skupina dokáže udělat) a toho důstojníka tiše sejmout a okrást? Nebo nebylo by snazší ten vlak jen zastavit, místo riskování, že vlak i tím chlapem spadne do moře?

Příběh ve Wolfensteinovi mi prohře podobně "dobrý" jako v Transformers 3. Vypadá cool, pokud nad ním hráč nezačne přemýšlet.
Tim tedy nechci říct, že by střílečky měly mít nějaký super příběh nebo že takový pitomý příběh hratelnosti Wolfa škodí. Ale rozhodně tím chci říct, že pokud někdo považuje příběh Wolfa za "dobrý", přepíná výzvám toho slova nad únosnou mez.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od OnGe »

Jersone, dle spoilerů mám dojem, že mluvíš o ději New Order, zatímco Pieta mluví o New Colossus. Jako jo, v těch názvech je bordel, ale pořád jde o různé hry.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Ono to je jedno, Jerson by si o kolosovi myslel podobně špatné věci. Zjevně máme na to, jak uvěřitelná musí být hra, kde základní idea je "jeden člověk dokáže v otevřeném boji porazit stovky až tisíce nepřátel", dost odlišné názory. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

To je ta hra, kde se vydavas za herce a potkas Hitlera? Ta je naprosto skvela.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše: 29. 8. 2020, 16:22To je ta hra, kde se vydavas za herce a potkas Hitlera? Ta je naprosto skvela.
Jo, to je v New Colossus.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od OnGe »

Já teda původně neplánoval že budu hrát třetího Zaklínače. Jsem si říkal, že tahle velká rpgčka s komplikovaným dějem nejsou na mé občasné krátké hraní. Ale zrovna byla na GOGu 80% sleva a já potřeboval tenhle měsíc ještě jednu platbu kartou...

Tak doufám, že ten příběh bude nejen kvalitní, ale i konzumovatelný v malých dávkách.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Tak jsem celkem náhodně z her v knihovně pustil Tacoma a ono to je výborné! Je to scifi walking simulator/detektivka z opuštěné vesmírné stanice, kde se probíráte logama a záznamama a hrabáte lidem v soukromí, abyste si dali dohromady, co se vlastně stalo. Nakonec to bylo hodně napínavé, i když (nebo možná právě proto, že) do toho už nešlo zasáhnout. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti