Hry s kvalitním příběhem.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Dobře, beru zpět. Zaposlouchal jsem se do nějakých soundtracků k BG a BG je furt o krok dál. Prostě v BG jde o vás, vaši dloooouhou hrdinskou cestu k apotheose završenou jednou z nejepičtějších bitev, bez zbytečných keců (protože čas keců prostě definitivně a nenávratně pominul) a naopak se snad nejepičtější bitevní hudbou vůbec. Ačkoliv v BG je propracování postav podstatně minimalističtější, přesto ty řekněmež kanonické mi připadají pamětihodnější (kdo neuronil slzu nad Minscovým epilogem, nemá srdce a shoří v pekle vedle Hitlera) a rozhodně to má pamětihodnější momenty i bitvy.
Ale PoE je furt dobré RPG, to jo.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Resurrection »

Můj hlavní problém s PoE jsou právě ty kecy. Respektive ani ne tak to, co postavy říkají, ale ten fluff kolem. Délka textů se tak prodlužuje asi tak 3x. Informační hodnota je zhruba stejná, jenom rozmělněná na 3x takovém prostoru. Číst to zabere daleko víc času. BG série měla dialogy čistě jen jako dialogy. Raritně byla v dialozích i "nemluvená" informace. Pokud by existoval mód či možnost ten fluff v PoE vypnout, bylo by to daleko daleko lepší. Není to gamebook ciwe.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Jo, to bylo blbé hlavně u namluvených dialogů, kdy ti hlasová informace najednou přeskočila 2 a půl řádku. Jinak jsem s tím takový problém neměl. Třeba Ps:T toho bylo plné mnohem víc.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Resurrection »

Eleshar_Vermillion píše:Jo, to bylo blbé hlavně u namluvených dialogů, kdy ti hlasová informace najednou přeskočila 2 a půl řádku. Jinak jsem s tím takový problém neměl. Třeba Ps:T toho bylo plné mnohem víc.
Taky jsem PST nebyl schopný nikdy pořádně dohrát. Tuny naprosto zbytečných keců... V BG je taky mrak textu, ale jsou to jen ty dialogy a byť je to občas ukecané taky až moc, oproti PoE nebo PST je to naprosto v pohodě. Pokud chci číst knihu, tak čtu knihu. Nevidím důvod, proč mám číst knihu tak, že abych se dostal na druhou stránku musím někam běžet s virtuální postavou.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Torment byl líp napsaný plus tam všechno mělo takový nádech příjemné vyšinutosti (už asi nepotkám hru, co by se takhle moc trefila, fňuk) a hlavně osobitosti. A ne, nemluví ze mě nostalgie, dohrála jsem to nedávno znovu.
PoE je zaměnitelný a ne moc zajímavý fantasy setting, s občasnými úlety do WTF a místy vyloženě příšerným namluvením.
Resurrection píše:Pokud chci číst knihu, tak čtu knihu. Nevidím důvod, proč mám číst knihu tak, že abych se dostal na druhou stránku musím někam běžet s virtuální postavou.

Ty jo, ty bys asi po setkání s visual novel s řevem zdrhal.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re:

Příspěvek od Fritzs »

Sadako píše:Ty jo, ty bys asi po setkání s visual novel s řevem zdrhal.
Visual novels obecně stojí za prd. Tak dvě až tři opravdové volby, kde vyberu s kterým invalidním holubem se hrdina na konec vyspí a k tomu dvacet kosmetických. To by byl tak velký problém hnát to víc do gamebooku?
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Fritzs píše:Visual novels obecně stojí za prd. Tak dvě až tři opravdové volby, kde vyberu s kterým invalidním holubem se hrdina na konec vyspí a k tomu dvacet kosmetických. To by byl tak velký problém hnát to víc do gamebooku?
Co si mám představit pod hnát to víc do gamebooku? Gamebook jsem naposledy viděla...ani nevím kdy, akorát si pamatuju, že se tam muselo furt listovat a že mi to přišlo jako mizerná náhražka počítačové hry.

Btw. zkus Ever17.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od eerieBaatezu »

Resurrection píše:Nevidím důvod, proč mám číst knihu tak, že abych se dostal na druhou stránku musím někam běžet s virtuální postavou.
Nevidím důvod, proč být tak konzervativní. Torment je spíš knížka, než hra, to je fakt. A co jako? Na tom není vůbec nic špatně. Za prvé se to od knihy liší tím, že je to interaktivní, což je hned úplně nová dimenze. Za druhé je to i audio vizuální dílo, oproti knize, věci se hýbají, postavy mluví, hudba hraje, animačky animují... Za další, na světě jsou tuny knih a her, takže není důvod lpět na tom, že všechny musí být nějak formálně stejné, jakože "tohle má být hra a ne nějaká knížka".

Jinak já pořád za dvě nejlepší RPGéčka všech dob považuju Baldur's Gate II a Planescape: Torment. Příběh, rozsah, promakanost, postavy, prostředí, lokality, hudba, vzhled, naprostá špička žánru, IMO.
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Btw když jsme u toho - zkoušel už jste někdo BG Trilogy s Enhanced Endition? Funguje to?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Minsc
Příspěvky: 1
Registrován: 11. 7. 2016, 05:34

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Minsc »

Jediná výhoda Enhance edition je, že koupí přispíváš na tvorbu dalších (možných) pokračování. Jinak nové postavy a příběhy jsou tak stupidní, že nemá smysl se nad tím vůbec pozastavovat... Ale! Když už jsme u těch pokračování- měl by být venku datadisk "siege of dragonspear", který by měl lépe vysvětlit, co se stalo mezi dějem BG1 a BG2. Jen jsem promrkl recenze a na totální průšvih to nevypadá.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Víte někdo něco o tomhle?
http://www.moddb.com/mods/fallout-15-re ... on-release
Vypadá to dost česky mimochodem.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Já to tu neinzerovala? Stydím se velice velmi.

Jsem jeden z testerů. Vřele doporučuji, když se přenesete přes rozpačité první město, budete odměněni skutečně nekompromisním postapo s bezva atmosférou.
Mně se to líbilo moc a to neříkám proto, že půlka tvůrčího týmu jsou kamarádi.
Někde mám ještě testerský deníček, ale je takový dost spoilovací.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Hm, tak F1 už úplně není ono - navzdory kvasiotevřenému světu je to velmi lineární a odchylky od předpokládaného pořadí průchodu měst vedou k solidním nesmyslům. Mimo to je tam furt dost bugů. Post-apo atmosféra ale stále velmi solidní stejně jako odkrývání těch tajemství minulosti.

K F2 - čím je lepší začít? samotným F2 nebo F-Resurrection?
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Resurrection se odehrává mezi F1 a F2, tak můžeš skočit na ten.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od eerieBaatezu »

Eleshar_Vermillion píše:
eerieBaatezu píše:Kickstarter na PoE II. Jsem nehrál ani jedničku, jaká byla?
Ve vedlejším tématu jsem o tom něco psal. Na BG to úplně není, ale dej to.
*

Problém srovnávání s BG (teda hlavně s dvojkou) je ten, že je to totální špička žánru, spolu s Planescapem. Asi by bylo lepší podívat se do širší rodiny těch her. A taky je zajímavé, kdo na čem pracoval. Ono teda se ty lidi rozprchli různě.

Máme tu Baldur's Gate I a II, na tom dělali hlavně lidi, co pak přešli na Neverwinter Nights a Dragon Age.

Planescape: Torment, Avellone teď dělá jak pro Inxile, což je Wasteland 2 a Torment 2, tak pro Obsidian, což jsou právě Pillars.

Icewind Dale, to jsou právě hlavně lidi z Obsidian. Hra, kde příběh postav de facto není a celkově je příběh méně propracovaný, než v BG, jde hlavně o atmošku lokací. Jedničku vedl maník, co založil Obsidian a spoluvedl Pillars. Dvojku, která příběhem na BG taky nemá, vedl maník, co spoluvedl Pillars. Do toho maník, co napsal Tormenta a spolupsal Pillars, takže ta spolupráce docela přesně dává to, že příběh je docela ok, ale na BG nebo PST to nemá. Ale tak to je brutální zjednodušení, žejo, roli tam hraje milion faktorů při tom vývoji.

Pak tu máme třeba The Temple of Elemental Evil, kterou vedl maník, co pracoval na starých Falloutech nebo na Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura.

Takže když vezmu ten žánr izometrická fantasy/DnD rpg s partou, tak tu máme BG 1, BG 2, IWD 1, IWD 2, PS:T, teď už i brzo vycházející Torment 2, NWN 1, NWN 2, ToEE, Pillars, Dragon Age 1, 2 a 3, což už je slušná řada her a dost možná jsem na něco zapomněl.

Něco z toho jsem hrál, něco ne, něco dohrál, něco ne, takže těžko kompletně srovnávat v rámci žánru, ale pokud vezmeme všechny ty hry, tak si asi podle toho co píšeš, si PoE nestojí zase tak špatně, ne?



*odtud: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 09#p500309
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů