Hry s kvalitním příběhem.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bobby
Příspěvky: 355
Registrován: 8. 9. 2006, 13:24
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bobby »

Ja bych tam pridal Dune (relativne dobre kopiruje knihu)
Bobby
Dubito ergo cogito. Cogito ergo discepto.
Real man can live in real world. Drugs are for losers.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18575
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Baldur's Gate je super, ale nechápu, že nebyl zmíněn Planescape Torment!
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5421
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Příspěvek od Resurrection »

Eleshar_Vermillion píše:Baldur's Gate je super, ale nechápu, že nebyl zmíněn Planescape Torment!
Protože
Faskal píše:Vím, jsem hrozně "rozežraný", ale hledám nějakou hru, kterou bych dal do vitrýnky vedle Planescape:Torment.
Secrets are power.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Nedávno mi třeba vznikla na compu situace - jedna z NPC se rozhodla, že bude bojovat se mnou a prožívat všechna moje dobrodružství. A neopustí mne nikdy, protože je hrdý seveřan
(já vím; je to vlastně bug, ale nutí mne přemýšlet úplně jinak; mám brát na toho zoufalce ohledy...?)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32335
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Argo - o jakou hru jde?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18112
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Zrovna Morrowind, přesněji BloodMoon
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

V Oblivionu byly docela pěkné vedlejší questy pro různé gildy, třeba Gilda assasinů měla dobrý příběh se slušným zvratem.

Velmi dobře se mi hrálo Neverwinter Nights 2 spolu s datadiskem Maska zrádce.

Drakensong je taky docela příjemná hra, pokud člověku nevadí, že si tak úplně nevytvoří postavu podle svého gusta.

Ze starších věcí jsou to třeba Stonekeep, Stíny nad Rivou, Arx Fatalis, Soulbringer, Gothic, Fallout, Arcanum ...

Golden Land vypadá taky dobře, ale ten sem ještě pořádně nerozehrál.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Málem bych zapomněl... Call of Cthulhu je naprostá pecka a byly chvíle, kdy mi ta hra byla až nepříjemná, jak sem se bál.
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18575
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Resurrection píše:Protože
Hups, stane se :oops:
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15085
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Nová trilogie Prince of Persia nemá vůbec špatnej děj. Jednička je krásně arabsky zamotaná, příběh v příběhu atd, dvojka je krásně zoufalá, jen trojka je taková slabší.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Pieta píše:Nová trilogie Prince of Persia nemá vůbec špatnej děj.
Vcera som akurat studovat sumare na Wikipedii. Ako je na tom s hratelnostou? Hodne instalacie? :D
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15085
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Peekay píše:Ako je na tom s hratelnostou? Hodne instalacie? :D
Sand of Time je první pokus a trošku je to vidět, ale i tak je to hodně zábavný, jen prostě řešení prostorovejch hádanek je lepší, než boje.

Warrior Within je jedna z mejch nejzamilovanějších her vůbec, výraznej pokrok v hratelnosti od SoT, zajímavej systém boje, hodně rozvinuté poskakování po překážkách. Není to lineární, rozuměj chodíš po pevnosti vždycky s jedním cílem, ale pravidelně se vracíš do míst, kde už jsi byl, často s jiným cílem/jinými podmínkami.

Two Thrones je hratelností hodně podobný WW, plus pár drobností navíc, a hodně velkej důraz na likvidaci nepřátel zezadu. Výrazně lineárnější, se zvláštníma sekvencema jako třeba jízda na voze. Není vůbec špatnej, ale po WW prostě tak nevynikne.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Izarias
Příspěvky: 1106
Registrován: 10. 2. 2006, 23:54
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Izarias »

Dark Messiah of Might and Magic je taky pěkná akční hra, která je sice lineární, ale příběh je docela příjemný. A i přes svou lineárnost umožňuje čtvero zakončení. Kromě toho je tam poměrně geniální soubojový systém, na kterém je celá hra v podstatě založena. Pokud zakouzlíte na zem kouzlo námraza, tak se na ní vytvoří led, po kterém se nepřátelé sklouznou, dají se podlamovat sloupy a nepřátele nabodávat na bodce na zdech, prostě hodně zábavy...
provokatér, básník a nadšený překladatel začátečník
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

A ktore z nich uz maju ten metalovy soudtrack, namiesto povodnych middle-eastern tunes? Druha otazka - odporucil by si mi zobrat to od Adama (teda od pieskov, hah), alebo rovno k najlepsiemu?

(plus, plot Pieskov ma dost ze inspiruje spravit s tym nejaku zvrhlost v Carodej: Bosorakova krizova vyprava, ked uz mi dnes prisla ta knizka postou $D - sfery Time a Entropy ako vysite)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15085
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Peekay píše:A ktore z nich uz maju ten metalovy soudtrack, namiesto povodnych middle-eastern tunes? Druha otazka - odporucil by si mi zobrat to od Adama (teda od pieskov, hah), alebo rovno k najlepsiemu?
Metalovka je jen Warrior Within. A začít od písků, určitě, už kvůli příběhu.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů