Hry s kvalitním příběhem.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Shadowrun: Dragonfall

Skvělý příběh, dobrá NPC, kvalitní dialogy. Bezva goth anarchistická atmosféra Berlína. Hudba. A poté, co jsem slyšela žvanit PoE fakt doceňuju, že to není namluvené.

Bohužel, pak je tam všechno ostatní. Dlouhé loadingy, na to, že je to izometrická a nepříliš graficky náročná hra, bugy, některé dosti nasírací (vymazání savů po dvouhodinové náročné misi mě dokonce našňuplo natolik, že jsem hru na pár týdnů odložila) a celkově herní mechanismy - mizerný management parťáků, divný pohyb, výpočet procent na zásah je z pekel.

Pořád jsem natolik příběhově zaměřená, že to hodnotím 85%, takže podobně postiženým je to doporučitelné, nicméně viz výše, dokáže to být pěkný oser.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sarsaparillos »

Sadako: Hodnotíš původní verzi, nebo Director's Cut? Co vím (ale ještě jsem nehrál), tak ten by měl být mnohem odladěnější, přinejmenším co se bugů týče.

Každopádně je to skvělá hra, také mohu doporučit.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Director's Cut.
Jak strašlivě musela vypadat původní verze když z toho i po úpravách vylezlo tohle, si raději ani nepředstavuju.

Nicméně jsem se pustila do Hongkongu a ten zatím vypadá lépe - minimálně co se týče managementu vybavení a té taktické části soubojů. A příběhově je údajně ještě o kousek výš.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Me prisel hk niz nez dragonfall, ale ty bugy o kterych mluvis si nejak nepamatyuju.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Ony zřejmě souvisí s ukládáním.
Konkrétně v misi APEX rising, pokud uložíš, tak ti dřív či později hra zamrzne, savy se vymažou a celý postup v píči. Mně se tak bohužel stalo poté, co jsem to dokončila, což vzhledem k tomu, jak otravná mise to je, bylo fakt na zabití.
Dále, když si quickloadneš v boji, může se stát, že status efekty (-AP, dotka) z nepřátel prostě zmizí, ale tobě ten granát z inventáře taky.
Já jsem zvyklá poměrně hodně ukládat (jednak často zkouším, co se dá dělat, jednak mě serou % na zásah a po pěti minutích na 90% jsem nepříčetná), tak jsem s nimi potkávala často.

Jo a taky mi to v pozdějších fázích hry děsně zamrzalo v Matrixu. To i bez ukládání. Zaútočím a chci se pohnout a nic, AP mám, ale postava stojí jako kretén. Naštěstí se to vždycky rozhýbalo, ale WTF.
Harebrained mají opravdu dobré scénáristy, ale nemohli by si kurva najmout i někoho, kdo umí programovat?
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

To je otazka QA, ne programovani - vsechny netrivialni programy zacnou se spoustou chyb, ale nekdy jsou prachy a cas je pochytat a nekdy ne. Zvlast to ukladani tam typci voastne delali zpetne, a je sakra tezke nutit orogram delat veci, na ktere se na zacatku nemyslelo.

Dragonfall byl lepsi, protoze Berlin byl super prostredi, postavy byly zajimave a pritom ne prepicene a kazda mise mela spravny shadowrunovy twist. Cele to paradne graduje, mas vliv na svet, atd atd.

Honf kong je sice mechaanicky lepsi (asi, nevzpominam si) ale prosyrrdi je bland as fuck a kompanioni jaou freakshow jen tak pro prekooleny efekt. Mise mi moc dobre neprisly.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Tady ovšem přicházíme k otázce, jaku hovězí hlavu NENAPADLO TAM TO ZKURVENÉ UKLÁDÁNÍ DÁT UŽ OD ZAČÁTKU, KURVA PÍČA DRÁT. Uf, muselo to ven.

Mně se HK prostředí zatím docela líbí. Uvidím, co z toho vyleze dál.
A jo, na Dragonfall bylo moc hezké, že akce hráče měly nějakou odezvu. Já to dokonce nejdřív dohrála, pak mi přišla creepy zpráva a pak jsem to loadla před APEX rising a dalo ho vlastně už potřetí, jenom proto, abych udělala jinou volbu. Moc se mi taky líbilo číst si dikuse na Shadowlands.
Jo, na konci se mi pak podařilo omylem, když jsem jenom tak zkoušela, kam mě kličky rozhovoru zavedou, spustit alternativní konec a ten teda byl.

Když to tak po sobě čtu, Dragonfall se mi líbil natolik, že se dokonce obtěžuju psát bez spoilerů, heh.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Rozpocet. Nemeli prachy, neco muselo ven, a pnp shadowrun taky nema ukladani.

Vlastne, z vsech datadisku dragonfall nejvic odpovida tomu, jak hraju a gmuju pnp shadowrun. Dokonce me ten Berlin tak dostal, ze jsme pak hrali kampan SR v berline.
But nobody came.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Zahraj si Nightmare Harvest user modul. Je awesome.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Faskal »

The Vanishing of Ethan Carter. Nejsem si jistý, jestli se mi líbil konec, ale asi jo.

Je to detektivní adventura s Lovecraftovskou tématikou, se vším všudy tak na čtyři hodiny a myslím, že to stojí za to vyzkoušet.

Má to otevřený svět a v něm několik malých, podivných, tématických příběhů, které typicky souvisí s tím, jak chtějí malého Ethana obětovat prastarému božstvu. Celkově vzato to vypadá, jako kdyby vás pozvali do slasher filmu, a vy jste přišli pozdě.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Sadako píše:Shadowrun: Dragonfall
...
Bohužel, pak je tam všechno ostatní. Dlouhé loadingy...
Koukal jsem a taky to běží na Unity - přesně stejný problém jsem měl s PoE, než jsem přešel na 64bitový systém, načítání všeho trvalo naprosto enormně dlouho a člověka to fakt sralo, zejména u komplikovaných bitev. Na 64bitovém systému to ale běží naprosto hladce.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Mám 64bitový systém, Dragonfall se tím při loadingu nenechal příliš omezovat.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Re:

Příspěvek od York »

Eleshar_Vermillion píše:Koukal jsem a taky to běží na Unity - přesně stejný problém jsem měl s PoE, než jsem přešel na 64bitový systém, načítání všeho trvalo naprosto enormně dlouho a člověka to fakt sralo, zejména u komplikovaných bitev. Na 64bitovém systému to ale běží naprosto hladce.
Nepořídil jsi čistě náhodou při přechodu na 64-bitový systém SSDčko?
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Fritzs »

Sosacek píše:Me prisel hk niz nez dragonfall, ale ty bugy o kterych mluvis si nejak nepamatyuju.
Dragonfall je jedinný Shadowrun co jsem i dohrál. První hra mizerná, Dragonfall OK, hk nic moc.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Re:

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Eleshar_Vermillion píše:Koukal jsem a taky to běží na Unity - přesně stejný problém jsem měl s PoE, než jsem přešel na 64bitový systém, načítání všeho trvalo naprosto enormně dlouho a člověka to fakt sralo, zejména u komplikovaných bitev. Na 64bitovém systému to ale běží naprosto hladce.
York píše:Nepořídil jsi čistě náhodou při přechodu na 64-bitový systém SSDčko?
SSD tomu asi neuškodilo, to je pravda. Vycházím z toho, co jsem četl na diskusích Obsidianu - prý to snad potřebuje fakt minimálně celé ty 4GB paměti, které už 32bitový systém vlastně ani nemá.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů