Hry s kvalitním příběhem.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Obrázek

EDIT: tady je behind the scenes video, a uz toho necham https://www.youtube.com/watch?v=8zHOE27v8pw
Naposledy upravil(a) Sosacek dne 31. 7. 2017, 21:03, celkem upraveno 1 x.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Invictus »

Co když jste prázdní uvnitř ještě než to začnete hrát? Naplní vás to?
Iron Within
Iron Without
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

S tim nemam osobni zkusenost, ale Sadako to hrala, tak se ji zeptej.

Hadal bych, ze ne. Ta hra je dost emocionalni, ale jen u lidi co maji lidske emoce.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Invictus »

Obrázek
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Quentin »

Obrázek
lol

Obrázek
trolol

Obrázek
awww
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Invictus píše: 31. 7. 2017, 21:02Co když jste prázdní uvnitř ještě než to začnete hrát? Naplní vás to?
Sosacek píše: 31. 7. 2017, 21:04S tim nemam osobni zkusenost, ale Sadako to hrala, tak se ji zeptej.
Hadal bych, ze ne. Ta hra je dost emocionalni, ale jen u lidi co maji lidske emoce.
Když mě takhle hezky summoníte...
Mě místy srala hlavní hrdinka, takže jsem se neprokousala přes první episodu.
Nicméně bych z toho nevinila ani tak absentující emoce, jako spíš fakt, že Max v sobě snoubí věci, které mi dokáží triggerovat instantní našňupnutí.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

LiS je "coming of age story" - Max je husta ... ale je to pribeh o tom jak se stane hustou, takze v prvni epizode je dost loozr. Narozdil od hlavnich hrdinek typickych zenskych romanu se ale zmeni dost rychle.

EDIT: dal jsou spoilery :-)=

Je legracni, kdyz se pak dik cestovani casem znovu podiva do kusu prvni epizody a sama shleda, ze ty veci co tam resila jsou banalni bullshit, ktery nema proc resit, pac vsichni jeji blizci jsou mrtvi a "End of the World Party" mela prihodnejsi nazev, nez jeji organizatori mohli tusit.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od Invictus »

Sadako píše: 31. 7. 2017, 21:29Nicméně bych z toho nevinila ani tak absentující emoce, jako spíš fakt, že Max v sobě snoubí věci, které mi dokáží triggerovat instantní našňupnutí.
Například co prosím, ať vím jestli to vůbec zkoušet.
Já třeba nedokážu mít soucit s lidmi, kteří jednají jak dementi, a pak se strašně diví, co se jim to stalo. Takový protagonista to má u mě předem dost těžký, a musí mě přesvědčit, že to buď myslí dobře, nebo je objektivně hloupý a nemůže si pomoct.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Max mi nepřišla jako dement, ale děsně řešila píčoviny. A celkem věřím, že časem to bude lepší, jak píše Sosáček, ta coming of age struktura z toho dost kouká, já jen dost nemám trpělivost, takže LIS bylo odloženo stranou s tím, že časem to možná někdy zkusím znovu.
A teda chovám nemalou averzi k fotografování, to mému nenadšení taktéž nepřispělo.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

To je u hry kde hlavni hrdinka je fotografka dost blby, toe fakt.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re:

Příspěvek od Karotka »

Sadako píše: 31. 7. 2017, 22:11 Max mi nepřišla jako dement, ale děsně řešila píčoviny.
Vlastně typická uživatelka RPGF :)

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Naoki »

Přiznám se, že Max na začátku mi taky přišla dost na pěst. Stydlivá, pasivní, neschopná být aktérem a jakkoli ovlivňovat dění okolo sebe (v jedné z prvích scén se procházíš školní chodbou kde dva hromotluci tlučou do jednoho kluka a ty ani nemáš možnost jim něco říct, tak moc je odloučená z reality). V téhle fázi jsem se musel nutit do hraní, ale chracter growth je u ní hodně zřejmý a ten rozjezd je čím dál tím lepší do té fáze že jsem problém přestat hrát :D
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Karotka »


Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Invictus »

True Detective meets Dishonored? lol
Iron Within
Iron Without
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Tyjo musim rict, ze We Happy Few je neuveritelne dobry. Paradni dystopie, suprovy charaktery, a genialni, a hlavne lidsky, pribeh.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů