Hry s kvalitním příběhem.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

komi píše: 4. 9. 2020, 12:21Jednu dobu jsem se to pokoušela ze zvědavosti natrénovat. Zavedla jsem za tím účelem na střídačku večery náročného, béčkového a retardovaného diváka. Stojí to značné soustředění a disciplínu, ale dá se to částečně naučit :-)
Dobře ty! (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Bajo »

Me prijde, ze se tu resi uplne evidentni spor subjektivnich priorit. Kvalita pribehu ma ruzne aspekty, ktere maji pro kazdeho prijemce rozdilnou priorititu: originalita, uveritelnost / logicnost (Jerson score), vypravnost, dramaticnost, akcnost, psychologicka hloubka postav, apod.

Pokud je pro nekoho Jerson score dulezita priorita a pro nekoho ne, tak kazdy bude jako kvalitni pribeh vnimat neco jineho. Pokud zaroven pro nekoho je neco priorita a nechape jak pro nekoho byt nemuze (vnima to jako objektivni kvalitu), potom se bude divit, ze se nemkomu libi evidentni blbost.

Je to asi jak s tema videama na youtube, co resi nelogicnosti a chybi ve filmech - pro nekoho je to podstatny prvek hodnoceni, pro nekoho je to zabava a nekdo to vubec neresi a prijde mu to jako detaily, kdyz ten film je jinak bozi.

Nebo mi neco unika, co tu ve skutecnosti resite?
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Jerson »

Osobně jsem si myslel, že kvalitní či dobrý příběh bude výrazně nadprůměrný v několika z tebou vyjmenovaných kategorií, ale hlavně že v žádné nebude vyloženě slabý. Asi jako že dobrý film nemá vyloženě tragické herecké výkony, slabou kameru a odfláklé kostýmy. A speciálně v tématu, ve kterém si lidé doporučují hry podle kvality příběhu jsem tak nějak doufal, že by mě žádný příběh vyloženě neurazil, protože určitou minimální míru logiky a uvěřitelnosti v rámci daného světa uznává každý.

Ale pokud není žádný podstatný rozdíl mezi kvalitou příběhu v Metru a ve Wolfensteinovi, a protože s tím zřejmě všichni ostatní přispěvatelé zde souhlasí, je pro mě tohle téma zjevně zbytečné číst.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Bajo »

Tak otazka asi je, kdo ma kde tu bottom line toho minimalniho prumeru.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Máloco je tak individuální, jako požadavky na filmy. Dáš vedle sebe dva lidi a jeden ti řekne, jak tam byly krásně udělané kostýmy, jak bylo vidět, že si s tím dali práci, a druhý, že ty kostýmy byly z úplně jiné doby a že je vidět, že si s tím nedali moc práce, když ani tohle nevychytali.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

BG 3 je venku!
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Furt v Early Access, ne? Normalne ma vyjit nekdy pristi rok.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Rillae
Příspěvky: 490
Registrován: 9. 8. 2018, 11:37
Bydliště: Waterdeep

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Rillae »

Sosacek píše: 21. 11. 2020, 11:14 Furt v Early Access, ne? Normalne ma vyjit nekdy pristi rok.
Jo, early access, a early access to prej bude minimálně rok, takže osobně bych full release očekávala tak na jaře 2022 nejdřív, a za 60 euro, tolik za EA opravdu ochotná dát nejsem (navíc to chce 150 giga, takže bych musela smazat Conan Exiles, a to se mi taky nechce... obzvlášť když sem si teď zaplatila server)
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Aha, to jsem nepostřehl, kua.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Vitus »

Eleshar_Vermillion píše: 21. 11. 2020, 19:28 Aha, to jsem nepostřehl, kua.
Ten Early Access je venku už delší dobu (od 6.10.2020), v podstatě zahrnuje celou kapitolu 1 a je pojatý podobně jako Divinity: Original Sin 2 (vyvíjo to stejná parta), funguje na D&D5e (a všechno, co se mi kdy na D&D5e nepozdávalo mi tu úspěšně leze na nervy, tedy ty nepřehledné mraky featů, traitů a spellů).

Je to však zajímavé v tom, že všechno, co je v D&D5e v základních pravidlech, by mělo být jako použitelné zabudované do BG3 (takže mluvit se dá nejen se všemi zvířaty, jako v DOS2, a dává to nápovědu, ale taky třeba se všemi mrtvolami), navíc se snaží o dynamiku prostředí. Zatím z toho mám trochu smíšené pocity...
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Oni bohuzel zavedli hromadu zmen proti dnd5 - ktere je jako ttrpg dost nic moc ale jako system pro pcrpg by mohlo fungovat - treba vsem nepratelum nafoukli hitpointy a snizili AC, cimz nerfli hromadu kouzel. Na druhou stranu to ma zachovanou tu vertikalitu z DOS2 takze ruzne schopnosti co v dnd nudne soupu neprateli o ctverecek tak tady sundavaji nepratele z ochozu a straznich vezi a tak, coz je cool.

EDIT: to dnd5 se zajimavym leveldesignem dava docela pekny "fantasy xcom 2". bohuzel ty boje se strasne vlecou, protoze to je ciste tahove (zadny pauzovatelny realtime) a nepratele maji hromady hp.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Vitus »

Upřímně jsem zvědav, jak se spíše Owlcat popasují s Pathfinder: Wrath of the Righteous, ten je tuším taky už v Alfě a měl by jít do Bety, a jejich pojetí Pathfinder: Kingmaker se mi líbilo, i když i v Pathfinderu jsem obdobně roztrpčený z toho mega comba trais X feats X spells (tohle mi přijde, že se těmi hrami vleče už od D&D3e...)
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Kingmaker je dobrej?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Vitus »

Sosacek píše: 22. 11. 2020, 14:59 Kingmaker je dobrej?
No, u mne je vynikající zatím jen Witcher 3, Kingdom Come:Deliverance, Dragon Age (1), Mass Effect (1), Skyrim, a z historických důvodů i sentimentálních BG1, seznam chvalitebných by byl poněkud delší, takže Pathfinder:Kingmaker lze označit minimálně za dobrý, ne ? $D
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Ja se ptam, protoze o tom nic nevim. Nehral jsem to.
But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů