Hry s kvalitním příběhem.

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Resurrection »

Faskal píše: 25. 12. 2020, 13:15 Ten starý. Obávám se, že atmosféru ze sledování nějakého playthrough nenasaju, protože to zdlouhavé plížení se ve stínech je součástí zážitku a zprostředkovaně to nebude ono.
Hrál jsem to taky až před pár lety a Thief 1 (stejně jako 2) má otřesnej soubojovej systém. Dá se na to zvyknout, ale bohužel v jedničce se tomu nedá úplně vyhnout. Prakticky jsem to musel "cheesovat", abych to vůbec dohrál.

Nicméně pokud se přes to nedokážeš přenést, tak zkus rovnou dvojku, protože tam boj není povinný vůbec. Příběhově o nic nepřijdeš. Lze to dohrát čistě stealth od začátku do konce a dost mě tohle právě uchvátilo. Jakože málokterá dvojka je o tolik lepší, jakkoliv graficky je to více méně stejné.

Trojka je taky dobrá, ale dost zabugovaná a taky to moc dobře nezestárlo co se hratelnosti týče (o grafice nemluvě).

Thief (ten poslední, nový) je taky hodně dobrý. A taky dost těžký, pokud to člověk chce hrát na stealth. Každopádně atmosféra skvělá pseudo open world tomu taky docela sedne.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Naoki »

Nejlepší stealth game je stejně Mark of the Ninja :grin:
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Faskal »

Rád bych udělal reklamu hře The Life and Suffering of Sir Brante.

Udělala na mě dojem opravdu skvělým řemeslným napsáním textu a zajímavým světem. Zrovna listuji textem, kde popisují vývoj hry. Byla vytvořená na motivy jejich RPG kampaně a spousta z postav je nakreslená podle hráčů, lol.

Setting je svým způsobem povědomý, snad proto, že to dělali Rusové. Až jsem si schválně hledal, kdo to dělal a až na druhý pohled jsem si všiml, že to, že u nás je indie vývojář stejného jména, je jenom shoda jmen.

Dohrál jsem to za jednu z cest a dopadl natolik neslavně, že jsem obratem zkusil jinou a samým trápením jsem to rage quitnul. Ale je to super.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Koukám, že jsem tu nevychválil Oxenfree, což je úplně úžasně divná a místy dost strašidelná hra. Přibližně Twin Peaks level divná, o partě mladých, co vyrazí na kalbu na blízký ostrov a ono se to celé nějak zvrtne. Chytlo mě to tak, že jsem tu noc prostě nešel spát.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Oxenfree je super.

Me se moc libi ten dialogovy system, je super prirozeny a dava vyrazne vetsi smysl nez klasicke "dialogue trees".

A soundtrack je super. Beach, 7am.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Na dialogy jsem si musel chvilku zvykat. Skákání do řeči není úplně můj styl. (:

Co soundtrack, celej sound design tý hry je neuvěřitelnej. Všechny ty ruchy a zkreslení a zvuky odněkud...
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

Aha a letos ma vyjit dvojka.

Tyve novej dil Life Is Strange a Oxenfree 2? Tohle je pokus sveta napravit rok 2020 nebo co? $D
But nobody came.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Zrovna sem jdu napsat, že na mě vyskočila informace, že bude dvojka. (:
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Naoki »

Faskal píše: 26. 4. 2021, 19:20 Rád bych udělal reklamu hře The Life and Suffering of Sir Brante.
Děkuji za reklamu a přidávám se ke chválozpěvům. A to i přesto že jsem strávil asi 3 dny neustálým restartováním progresu, abych se mohl dostat přes určitý checkpoint. Je to fakt jedna z mála her kde se jím bravurně povedlo předat pocit že na volbách skutečně záleží.

Faskale, nechceš udělat Let's Play tady na foru?
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Dvě nové (pro mě, teda) hezké hry.

Horizon Zero Dawn, z dlouho-post-apo světa obydleného kmeny lidí a robotickými zvířaty, s postupným odhalováním toho, co je to vlastně za svět, a výborně udělaným vyprávěním prostřednictvím útržků nesouvisejících příběhů, které člověk nachází nebo slyší různě po světě.

Hellblade: Senua's Sacrifice, úplně divná hra z dob keltů a germánů, o bojovnici, která se vydává do říše mrtvých pro svého manžela, ale taky o šílenství a tom, jak člověku lže.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Pieta »

Pieta píše: 15. 6. 2021, 23:16Hellblade: Senua's Sacrifice, úplně divná hra z dob keltů a germánů, o bojovnici, která se vydává do říše mrtvých pro svého manžela, ale taky o šílenství a tom, jak člověku lže.
Teda asi s nutným dodatkem, že příběhově a atmosférou je to výborný, ale jako reprezentace šílenství to má svoje mouchy.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Naoki »

Suzerain.

Představte si Sir Brante, ale více přímo o politice. Jste nově zvoleným prezidentem v zemi pseudo střední Evropy/Kavkazu za dob rádoby Studené války. Vaše země prochází hlubokou politickou a ekonomickou krizi a je na vás ji z ní vysekat při balancování rozpočtu a všech možných vnitřních a vnějších zájmů.
Bohužel, podobně jako u Branteho, první walkthrough reformního středo-pravicového prezidenta skončil pučem a uvěžněním. Teď si řkám jestli to zkusím ještě jednou a lépe, nebo naopak půjdem cestou marxismu
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Selhan »

Dohrál jsem Control, a beton je samozřejmě super, ale příběh mě teda ve výsledku dost zklamal. Stojí DLCčka za to?
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Selhan »

Tak jsem se pro nemoc konečně pustil do Disco Elysia, a možná mě hry přestávají bavit ne pro to, že stárnu, ale protože jsou hloupé? Totiž tahle hloupá není, a bavila mě ohromně. Je to docela jako Planescape: Torment – ale lepší.

Přemýšlím, jestli by se to dalo převést ke stolu. Ale nevím – asi bych si na to netroufal.
Za tento příspěvek děkují uživateli Selhan tito uživatelé (celkem 3):
Faskal, Wolfus, Sarsaparillos
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Hry s kvalitním příběhem.

Příspěvek od Sosacek »

OdGMovat Inland Empire by byla zajimava vyzva.
But nobody came.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 5 hostů