Dwarf Fortress

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od York »

Pieta píše: Za kterou stranu a s jakými výsledky? (-:
Za stranu designera/programátora, který zpřehledňuje "ui" a upravuje ho tak, aby zobrazovalo a zvýrazňovalo pro danou postavu důležité informace. Výsledky jsou takové, že se to sice podstatně líp hraje, ale pár hráčů je na mě naštvaných. V tomhle případě bohužel nefunguje varianta přepínače mezi starou/novou verzí, jak je to jednou k dispozici přehlednější a mocnější, tak starou verzi nikdo dobrovolně používat nebude (ale nebrání mu to být kvůli takovým změnám naštvaný).
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Pieta »

Sosacek píše:DW ovladaji neni tezke, je jako vim nebo emacs, nebo dobre IDE. Musis se ho naucit, ale pak se snadno stane tvym prodlouzenim. Nebude te brzdit jakmile si ho pamatujes, zatimco vecne klikani by te porad zpomalovalo. Je jako unixovy terminal.
Ech, no... "Není těžké, něco jako vim nebo emacs" by neměl být argument pro tvoji stranu, ale pro mou. (-;

Dobrý grafický interface by měl zvládnout zobrazit ekvivalnet k několika úrovním menu najednou, ideálně kontextově tak, aby to pravděpodobně bylo to, co zrovna nejspíš potřebuješ. Už jenom tím můžeš ušetřit několik klávesových stisků, nemluvě o tom, že si je tím pádem ani nemusíš pamatovat. Ejhle, hra je přístupnější, aniž by ztratila cokoliv ze své složitosti.
(Nemluvě o tom, že i potom tam může fungovat C-x M-c M-Butterfly.)
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Bifi »

Pieta, hovoríš mi z duše, presne toto mi na DF vždy prekážalo - neprehľadné ovládanie a neprehľadný grafický a vôbec informačný výstup (t.zn. že mi vôbec nebolo jasné, čo sa deje) spolu s tým, že človek musí prečítať celkom veľa info z oddelených zdrojov (fan manuály, fóra a pod.).
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Beefate
Příspěvky: 52
Registrován: 10. 9. 2013, 17:16

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Beefate »

No, ehm... Tak jsem po přečtení pár řádek o DF onu hru s velikým nadšením stáhl... A co teď? Na netu je miliarda módů, grafických zlepšováků a já nevím co ještě. A co s tím? Mám nějaké vůbec stahovat? Nepopere se to mezi sebou? Alespoň mi prosím doporučtě, co mám stáhnout, popř pošlete nějaký seznam. Děkuji :)
Jsem Ztracený... Nesmrtelný... Konec Inkarnací... Muž Tisíci Smrtí... Ten Bez Odpočinku...
Jeden Z Mnoha... Ten Jenž Ztratil život... Přinašeč Stínů... Zraněný...
Ten Kterého Drží v zajetí život... Přinášející Mizérii...
...Yemeth...
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Sosacek »

Stahni si lazy newb pack.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Beefate
Příspěvky: 52
Registrován: 10. 9. 2013, 17:16

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Beefate »

Stáhnuto... Třetí vlna imigrantů a stále ještě nikdo neumřel :D
Jsem Ztracený... Nesmrtelný... Konec Inkarnací... Muž Tisíci Smrtí... Ten Bez Odpočinku...
Jeden Z Mnoha... Ten Jenž Ztratil život... Přinašeč Stínů... Zraněný...
Ten Kterého Drží v zajetí život... Přinášející Mizérii...
...Yemeth...
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Pieta »

Beefate píše:Stáhnuto... Třetí vlna imigrantů a stále ještě nikdo neumřel :D
Tak to to hraješ úplně špatně. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Invictus »

Zkoušeli jste někdo Masterwork Dwarf Fortress? Sjednocuje to několik moců, přidává spoustu budov, potvor, obsahuje různé nastavitelné vychytávky a drobec lepší grafiku.
Mod sekce na fóru:
http://www.bay12forums.com/smf/index.ph ... c=125633.0
Wiki (víc info je tedy přímo v jejich manuálu - jakože hra má svůj manuál ! ):
http://dwarffortresswiki.org/index.php/ ... :Main_Page

Já jsem si to stáhl, zprovoznil, prošel manuál, ale už jsem včera nezvládl samotnou hru, přeci jen je to už dlouho, co jsem to naposledy hrál, takže jsem potřeboval trochu oddych.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Beefate
Příspěvky: 52
Registrován: 10. 9. 2013, 17:16

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Beefate »

Vypadá to zajímavě, ale není těch nových věcí nějak moc? 35 nových ras, 110 nových budov... Dlouho by trvalo, než bych se to naučil
Jsem Ztracený... Nesmrtelný... Konec Inkarnací... Muž Tisíci Smrtí... Ten Bez Odpočinku...
Jeden Z Mnoha... Ten Jenž Ztratil život... Přinašeč Stínů... Zraněný...
Ten Kterého Drží v zajetí život... Přinášející Mizérii...
...Yemeth...
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Invictus »

Je toho moc. $lol$
Ale ne zas tolik. Těch 110 nových budov nevím kde přesně vzali, ale těch vyloženě funkčních budov je nových tak 10. Nové rasy jdou vypnout a nemají zas tak zásadní vliv na gameplay. Spíš mě zaujaly ty věci okolo, jako stonesense, soundsense, quickfort, přehledný tool na dwarf management, starter packy, základní grafická sada jako default ve hře, nastavení všeho možného (jde třeba vypnout i ty nové budovy). Celkově je toho o dost víc na naučení se předem a interface se moc nezlepšil, ale celkově tím ta hra hodně získala na detailu i servisu hráči.
Jakože základní set DF = to se nedá srovnat.
Iron Within
Iron Without
3blackrose3
Příspěvky: 2
Registrován: 7. 12. 2010, 09:51

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od 3blackrose3 »

Dnes vyšla nová verzia 0.40.01 http://bay12games.com/dwarves/ :eyecrazy:
Michal

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Michal »

Povim vam jedno, hral jsem toho hodne a teprve ted, ve svych 35 letech jsem se dostal k DF 0.40.24 a po prvnim vikendu ve svych 2 pevnostech vim, ze vic uz nenajdu ano tohle jsem celou dobu hledal a nic lepsiho uz nema smysl hledat dal. Tak leda to zase o neco vylepsit, coz uz je zase na spadnuti...
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Faskal »

Mám to podobně.
Viděl jsem DF a tím jsem viděl vše; musel jsem vyrazit do světa a hlásat jeho slávu.

Už ale asi rok nesleduji vývoj, událo se něco zajímavého?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Markus »

Co nevidět vyjde nová megaverze. S hospodama, procedurálně generovanou hudbou, poezií a tanci (rozuměj = procedurálně generované popisy hudby, poezie a tanců) a možností verbovat do pevnosti jiné rasy.

A hra stále není o nic hratelnější. 8)
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Invictus »

Michal píše:Povim vam jedno, hral jsem toho hodne a teprve ted, ve svych 35 letech jsem se dostal k DF 0.40.24 a po prvnim vikendu ve svych 2 pevnostech vim, ze vic uz nenajdu ano tohle jsem celou dobu hledal a nic lepsiho uz nema smysl hledat dal. Tak leda to zase o neco vylepsit, coz uz je zase na spadnuti...
Chci vidět strategické propojení světa a možnost spravovat více pevností, vést dobyvačné války a shit. Pak jo. Možná už něco z toho přidali, naposledy jsem stahoval Masterwok DF 4b a bylo to nejvíc.
Iron Within
Iron Without
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů