Dwarf Fortress

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
BlueWolf
Příspěvky: 203
Registrován: 21. 6. 2008, 08:47
Bydliště: Haniska pri Košiciach, Slovensko, Zem

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od BlueWolf »

Hmm... to aby som spravil nejaké zatáčky v mojej vstupnej chodbe. Nech mi nemôžu dostreliť až k obchodnému depu. Btw, celkom ma už štvú imigranti. Nová vlna sa dovalí vždy práve v momente keď dokončujem posledné izby pre svojich doterajších obyvateľov. A tak nerobím skoro nič iné len staviam nové izby a snažím sa zvyšovať produkciu jedla.

Tiež som sa chcel spýtať, je to nejaký bug alebo je normálne že môžem deťom v Dwarf Therapiste zadať aby pracovali na poliach a v plniarňach (a teoreticky kdekoľvek inde ale ja ich využívam len tu)?
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Faskal »

No, můžeš si vytvořit bludiště, chceš-li. Třeba zapínací - když je klid, mít tam most, když není, tak jej zvednout a využít nějaký tower defence systém.

Mně se osvědčilo mít do uvítací haly namířených pár dobře zásobených střílen. :s_easy:

Jo, a dětem nemůžeš přikázat, co mají dělat, ale občas - když se jim chce - tak sami od sebe pomáhají.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Faskal »

Mrhappyface píše:I've tried collapsing necromancer towers before, and even though I got their awesome books, I thought to myself: "What a waste of a good tower and potential test subjects!" So I developed a rather simple way of getting rid of them. Attaching pumps to the side of the tower and attatching the doors with levers, I developed a way of getting rid of the tenants without destroying the property.I have a giant pit outside to catch them for later experiments.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Faskal »

Zombie - nuda
Upíři tajně infiltrující vaši společnost? Staré.
Krev padající z nebe, to už jsem taky viděl.

.....
Ta tráva... má oči. Zírající bulvy na konci stonku. Když si myslí, že se nedíváte, tak občas mrkne.
Celá země je jí porostená. A ona vás pozoruje. Všude rovina a hned pod zemí spodní voda.
Tak vypadá peklo.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Vandalicus »

Tak jsem to po dlouhé době zase začal hrát... a mám nějakou příliš nudnou pevnost.

(ano, potřebuju to zakřiknout, aby se konečně něco stalo)

Všechno mi více-méně funguje, furt mi chodí noví imigranti, jsem po uši v jídle, alkoholu a drahých kamenech. Nechodí mi žádní šlechtici (asi málo exportuju), nechodí mi sem goblini. Jediné nebezpečí, co jsem zatím potkal, byl kyklop, kterého moji bojovníci rozsekali během tří vteřin.
Z jeskyně, do které jsem se prokopal, zatím přišel akorát jeden velký netopýr a jedna forgotten beast - obrovský jedovatý pavouk z bláta :roll: . Byl tak nebezpečný, že ho sama umlátila matka s kojencem v náručí a před vážným zraněním hlavy ji zachránila "silk cap".

A to se prosím moje pevnost jmenuju "Crushedscreams" a podle rytin jsou znakem mé komunity "Coffins".
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Invictus »

Vandalicus píše:A to se prosím moje pevnost jmenuju "Crushedscreams" a podle rytin jsou znakem mé komunity "Coffins".
Tak to jsou asi rakve a výkřiky nepřátel. Alespoň podle toho, že v tvé pevnosti jsou tak krutodrsní trpaslíci, že kyklopa zabijí rychleji než se stihne představit a trpasličí matky dokáží ochránit své potomky i před strašlivými zly ze starých časů. 8)
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Vandalicus
Příspěvky: 737
Registrován: 17. 4. 2006, 20:04
Bydliště: Brno

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Vandalicus »

Asi to tak bude. Proběhl totiž další epický boj:

K mé pevnosti se přitoulal dvouhlavý humanoidní obr. Moje dvě jednotky, povzbuzené předchozími úspěchy, okamžitě vyrazily na zteč. Ovšem tentokrát to vypadalo, že se přepočítaly.
První k němu dorazil jistý sekerník, ovšem než stačil zaútočil, obr mu nejdřív ukousl ruku a pak ho srazil jednou ranou své strašlivé zbraně - cave spider silk sock.
Do práce proto nastoupil můj velitel, mistr v ovládání meče a uhýbání. Před útokem strašlivé ponožky bez problémů uskočil, bohužel přímo do hlubokého jezera, kde vzápětí utonul.
Následoval strašlivý boj, do něhož se ještě připletlo několik okolojdoucích kapybar. Moji trpaslíci přesně odhadli, kde hrozí větší nebezpečí a věnovali společné usílí kapybarám, zatímco obr nerušeně masakroval kušičníka a neozbrojeného rekruta. Naštěstí se v ten okamžik obr zřejmě zalekl strašlivého usudu kapybar, a dal se na útěk. Moje celá armáda ho začala pronásledovat. Při následném přechodu řeky se utopil velitel druhé jednotky, mistrovský sekerník.
Obr byl zraněný, moje družiny na cucky... no rozhodl jsem se pro status-quo a dal povel k ústupu. To jsem ale podcenil svoje bojovníky.
Naše známá matka-bojovnice z předchozího postu odmítla ustoupit. V jedné ruce kojence, v druhé bronzový palcát se vrhla na obra. Být tím dítětem, tak po tom, co následovalo, bych si už nikdy nedovolil zlobit. To nebyl boj - ona tomu obrovi prostě postupně přerážela jednotlivé kosti a metodicky z něj dělala kaši. Po pár minutách už byla celá louka před pevností pokrytá kusy obřího masa, kostí, krve a zvratků, jak se před ní ten obr snažil odplazit. Nakonec jsem musel povolat zbytek jednotky, aby jeho agónii ukončili, protože ta matka zcela jednoznačně preferovala "pomalu a bolestivě".

Ano, přesně takhle si představuju "Crushedscreams".
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Invictus »

dobře $lol$
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Faskal »

To zní úplně jako zápis z Dwarf Fortress.

Jestli chceš výzvu, zkuš terrifying podnebí, nově je to fakt peklo. Nebo si pořiď adamantinové ponožky pro celou pevnost.
Šlechta k mé nelibosti zřejmě ještě pořád nefunguje.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Sosacek »

But nobody came.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Invictus »

404 Forbidden
Iron Within
Iron Without
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Sosacek »

Zkus copy paste.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Invictus »

$lol$
On so many levels... that i almost started to see matrix.
Iron Within
Iron Without
Alteor
Příspěvky: 28
Registrován: 4. 1. 2012, 19:51

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Alteor »

Zdravím vás!
DF som našiel tu na forku a po vychválený hry som ju musel vyskúšať :D
Momentálne mám menšiu pevnost o 93 trpaslíkoch, začínal som hrať podla toho českého tutorialu na youtube ale po chvíli som skončil a začal som po svojom. Kedže hrám v predpripravenom Lazy Newb Packu tak som ukrátený o príbeh... dufam že ked si osvojím lepšie hru tak sa pustím aj do hry s príbehom, oplatí sa?

Mimochodom v akom štádiu je teraz hra? Tvorcovia pripravujú dačo nové?
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Dwarf Fortress

Příspěvek od Faskal »

No, příběh... Jde o to, abys zašel co nejzábavnější formou. Třeba během výstavby adamantinového vesmírného výtahu. Příběh vzniká emergencí.
Ještě můžeš myslet nějakou předávanou pevnost - taky tady jednu máme, ale nevím, jak to s ní vypadá.

Vývoj pořád probíhá, průběžně to sleduju a vypadá to výborně, v minulém velkém vydání byly mraky skvělých věcí doplňující strašidelné epitopy luxusními záležitostmi.

Zrovna teď propracovává fyziku - testuje například, co se stane, když pustí naložený důlní vozík proti skupině trpaslíků - v závislosti na reakční době a rychlosti může trpaslík buď uskočit, nebo do něj vozík narazí. Pak se přepočítá hybnost vozíku vs hybnost trpaslíka a většinou to zkončí tak, že trpaslík je katapultován vpřed a padá po (nově implementované) parabolické dráze k zemi.
me gusta
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů