Zaklinac

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

A hudbu má naprosto výbornou, zrovna jsem si stáhnul soundtrack. (-;
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklinac

Příspěvek od Vallun »

Tak jsem se konečně dostal k této skvělé hře:)

Než jsem si včera opět přečetl zdejší lamentaci nad nahrávacími časy, tak se mi ta délka zdála v pohodě, ťeď už mi to taky přijde dlouhé a to mám verzi, tuším, 2.0.

Měl bych ale pár otázek:

1. Lze se dostat V druhé kapitole zpět do podhradí a dokončit tamní questy?

2. Mám problém se vstupem na wizimský hřbitov - hrobník nic o glejtu neříká a Talar ani Vincent jej sami nenabízí...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Zaklinac

Příspěvek od Sosacek »

Vallun píše:1. Lze se dostat V druhé kapitole zpět do podhradí a dokončit tamní questy?
Vzdyt shorelo. A vsechny jsi zabil. (nejspis. treba ne)
2. Mám problém se vstupem na wizimský hřbitov - hrobník nic o glejtu neříká a Talar ani Vincent jej sami nenabízí...
musis pockat to treti kapitoly.

EDIT: a pozdravuj za me shani ;)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklinac

Příspěvek od Vallun »

Shořely nějaké tři chatrče a zabil jsme jen Velebného a spol. Jestli se tma nedostanu, tak to bude škoda...

Já nechci čekat:)

To jsem zvědav, jestli ten quest se Shani zvládnu - prý je docela těžké to vykombinovat tak, aby t stará čarodějnice dole neměla kecy...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Zaklinac

Příspěvek od Sosacek »

Nemas chrapat s carodejnicema ...

ne, vratit se nejde. bych ti mozna i doporucil vzit starej save, a pac ti to rekne neco o tom pozadi tam.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jeane
Příspěvky: 46
Registrován: 3. 9. 2008, 13:59

Re: Zaklinac

Příspěvek od Jeane »

Zaklínača som si kúpila v rozšírenej edícii ako prvú hru takého rozsahu a neľutujem ani korunky, balenie je skvelé, obsahuje aj spomínaný výborný soundtrack. A hra samotná? Možno to je odvážne tvrdenie, ale pre mňa je to najlepšia novodobá rpg hra od čias Planescape Torment, Baldurs Gate, Arcana a Falloutu. Hlavný hrdina narozdiel od množstva iných hier má svoju osobnosť, ktorú nejde prehliadnuť, atmosféra sveta je naozaj presvedčivá, NPC a vzťah k nim taktiež (a príjemné nečiernobiele rozdelenie postáv je tiež veľké plus). Spolu s príbehom, ktorý je napriek tomu, že na mňa na začiatku pôsobil klišovito, výborný a prekvapivý, s tým, že hráč rozhodnutiami príbeh do určitej miery ovplyvňuje, a tým, že posledná časť hry sa dá hrať tromi rozlišnými spôsobmi (ktoré všetky plánujem odohrať) robí zo Zaklínača hru, ktorú by bola škoda opomenúť. A to nehovorím o nádherne rozpohybovaných súbojoch s mečom, najmä pokiaľ ide o skupinový štýl boja na vyšších úrovniach :)
Samozrejme hra má veľa múch, najmä dlhé načítavanie, pomalé reagovanie v súbojoch, trochu nelogické ukladanie quicksave vždy na nový sejv (čím sa moje sejvy nachádzali občas pred premazávaním na čísle vyššom ako 1 GB:)), ale negatívum, ktoré na mňa zapôsobilo najviac je záverečný prestrih hovoriaci o tom, čo sa stalo po skončení príbehu so svetom, ktorý bol musím povedať odfláknutý a čakala som viac.
Ale pocit z dohranej hry je ako po prečítaní dobrej knižky a to je super :) A ešte ma čakajú dve bonusové dobrodružstvá a odohranie poslednej kapitoly za Rád :)
Uživatelský avatar
hitomi
Příspěvky: 70
Registrován: 19. 7. 2009, 21:45
Bydliště: Svoboda nad Úpou, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklinac

Příspěvek od hitomi »

Tak jak se tesite na noveho Witchera?
Pro me je to asi nejocekavanejsi hra ^_^ dokonce se na to tesim vic jak na novy dragon age a mass effecti ^_^ do te doby snad dohraju jeste rozehrany NWN II a novej Drakensang
a tady mala ochutnavka: The Witcher 2: Assassins of Kings Demo: One Approach - PC Movies at GameSpot
What I had thought morbid and shameful and ignominious is in reality awesome and mind-expanding and even glorious - my previous estimate being merely a phase of man’s eternal tendency to hate and fear and shrink from the utterly different
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklinac

Příspěvek od Vallun »

hitomi - vůbec, jednička není úplně špatná, ale tak těžký railroad fakt nemám rád, navíc je zbytečně náročná na počítač a dělá bordel (za což asi mohou spíš Visty, ale stejně...)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Zaklinac

Příspěvek od Sosacek »

Pocitacova hra nemuze nebyt railroad. A v porovnani s takovym mass effectem (zvlast dvojkou, coz uz ani neni rpg) to je hodne opacna strana stupnice nez railroad.

EDIT: teda muze. Jako oblivion. Coz saje. Zaklinac byl na dobrym miste mezi tim byt railroad a oblivion.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32273
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklinac

Příspěvek od Vallun »

Sosáček - ve Tvojí reakci jsem doufal, ale zejména proto, že bys mohl poradit co s Vistama, když nemám v ceně upgrade nebo tak něco...:)

Co se týče PC her tak chápu,že jsou trochu kolejné, ale třeba takové Might and Magic ve mne zdaleka takový pocit kolejnatosti nevyvolávaly:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklinac

Příspěvek od Jarilo »

takové Might and Magic ve mne zdaleka takový pocit kolejnatosti nevyvolávaly
Vyjímečně souhlasím s Vallunem =).

M&M jsou super v tom, že se člověk může zabývat spoustou side questů (i když já bych jich uvítal víc), v 7kách je možnost volby cesty a s hlavní dějovou linií na hráče nikdo nikterak netlačí. Prostě takový kompromis mezi čistým railroadem a sandboxováním, můj ideál i v klasických RPG.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: Zaklinac

Příspěvek od Sosacek »

Visty bych ti doporucil vyhodit, ale vic o tom nevim :)
But nobody came.
Uživatelský avatar
hitomi
Příspěvky: 70
Registrován: 19. 7. 2009, 21:45
Bydliště: Svoboda nad Úpou, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklinac

Příspěvek od hitomi »

Uprimne nejak nechapu takovou tu vseobecnou nechut k railroadu. To je tedka asi strasne "in", co tak koukam. Pritom jsem opravdu nehrala nic lepsiho nez napr. Planescape: Torment, Septerra Core nebo The Last Remnant. Radeji si uziju kvalitni pribeh, skvele napsane postavy nez tri prdele naprosto dementnich a zbytecnych side questu a takovou tu jakoze "volnost". Na to je ten cas moc drahej a flakat se nekde po krajinach poblivionu....jako proc?
What I had thought morbid and shameful and ignominious is in reality awesome and mind-expanding and even glorious - my previous estimate being merely a phase of man’s eternal tendency to hate and fear and shrink from the utterly different
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklinac

Příspěvek od Jarilo »

Ještě k tomu co tu nakousla Hitomi...Už delší čas na sobě pozoruji nechuť hrát na počítači jakékoliv sandboxové (Morrowind) či příběhové (Baldur´s gate etc.) RPG a když už tedy zasednu k PC s tím, že si chci něco zahrát (čím dál tím víc méně častěji), tak to musí být něco "instatního". Nejlépe Diablo II a na příběhově bohaté, či jakkoliv rozsáhlejší RPG nemám náladu, neb toho si dostatečně užívám při hraní kampaně.

Jedinou vyjímku tvoří právě série M&M, která stojí kdesi mezi sandboxem a čistým railroadem.
To je tedka asi strasne "in", co tak koukam.
To si nemyslím, naopak - kvalitní railroad je super (mluvím o pen and paper RPG), když s tím hráči souhlasí. Sandbox má své kouzlo, ale je třeba se držet určitých pravidel, aby se to nerozplyzlo.
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Uživatelský avatar
hitomi
Příspěvky: 70
Registrován: 19. 7. 2009, 21:45
Bydliště: Svoboda nad Úpou, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zaklinac

Příspěvek od hitomi »

Jarilo píše:Ještě k tomu co tu nakousla Hitomi...Už delší čas na sobě pozoruji nechuť hrát na počítači jakékoliv sandboxové (Morrowind) či příběhové (Baldur´s gate etc.) RPG a když už tedy zasednu k PC s tím, že si chci něco zahrát (čím dál tím víc méně častěji), tak to musí být něco "instatního". Nejlépe Diablo II a na příběhově bohaté, či jakkoliv rozsáhlejší RPG nemám náladu, neb toho si dostatečně užívám při hraní kampaně.]
Mne se ty chute teda stridaj :) v tomhle modu jsem obvykle o zkouskovym, kdy si nejradeji zahraju neco jako Torchlight nebo Hellgate: London, cim tupejsi hra, tim lip. Hlavne, aby tam sel protivnik nejak efektne rozm*dat na x zpusobu :) ale hry typu oblivion apod. mi nic nerikaj. casove je to narocny a fakt nic z toho...
To uz radsi sednu k pharaoh, rise of nations: rise of legends a stavim baracky :))
What I had thought morbid and shameful and ignominious is in reality awesome and mind-expanding and even glorious - my previous estimate being merely a phase of man’s eternal tendency to hate and fear and shrink from the utterly different
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů