Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Faskal píše:Dnes jsem ve vlaku 3 hodiny seděl s Flegrem {jeho knihou} a vymýšlel strategii.
Aha, to je trapný, nejdřív jsem myslel že se skutečným $D
Strategie mě fakt nenapadá... aby ses rozšířil ze svého regionu, musíš tam mít už významné procento nakažených, takže si tě celkem stoprocentně všimnou a začnou reagovat (je na to na netu už hezký vtip: "President of Madagaskar, a man in Brazil is sneezing!" "Shut - Down - Everything!!!") zavíráním institucí (Madagaskar má instituci bohužel jen jednu a ta je současně jediný prostředek, jak se tam rozšířit). Chce to buď štěstí nebo nějaký prostředek, jak se rozšířit po světě ještě v nějakém tom slabém a nevinném stadiu, kdy máš tak do sta nakažených (protože jak máš víc, už to roste geometrickou řadou - jednou se mi stalo, že jsem byl v Indii, rozvinul se moc rychle a Indie uzavřela hranice, letiště a přístavy).
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Příspěvek od Klimbing »

Uff...na čtvrtý pokus můj přemutovaný chřipkový virus "H5N3" vylidnil celou planetu. :-)=
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Příspěvek od Faskal »

Mě se Flégr u zkoušky ptal přesně na ty mechanismy, které byly potřeba k úspěšnému vylidnění planety a nakonec jsem byl dokonce pochválen, což u něj něco znamená. {co bych se nevytahoval, že...}
Bohužel ani takováto teoretická příprava mi nedokázala zajistit výhru.

Jak jsi na toho vira šel, smím-li se zeptat?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Příspěvek od Invictus »

Osobně se domnívám, že naprosto zásadní je začínat na Madagaskaru, kamkoliv jinam se už s trochou nenápadnosti a trpělivosti dostaneš.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Příspěvek od Erric »

Ac nemam moc casu, tak jsem si Pandemic II vyzkousel a prestoze to ma dokonaly koncept, tak jsem z te hry hrozne zklamany. Vyzkousel jsem neviditelny maximalne odolny a brutalne se sirici virus, vyzkousel jsem brutalni zly a viditelny virus, vyzkousel jsem nejprve odolny pak jsem teprve povolil sireni a visibility jsem mel celou dobu na nula.
Vysledkem je, ze naprosto nezalezi na visibility ani na tom, ze treba nemoc nema VUBEC ZADNY symptom, zalezi jen na poctu nakazenych a hned se kvuli tomu zaviraji pristavy a letiste. Zhruba ve stejne dobe bez ohledu na to, co udelate.

Proste at udelate co udelate sireni nemoci je dost hrube na nahode a i kdyz vyzkousite ty nejprohnanejsi metody, tak porad je jen mala sance, ze se nemoc dostane na madagaskar, novy zeland nebo kubu apod.

Hra me hrozne nadchla a hrozne zklamala zaroven, doufam ze dalsi dil uz bude vychytanejsi.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Příspěvek od Faskal »

Mimochodem, já ač obyčejný biolog, povšiml jsem si na předchozím díle Pandemic I. velice hezké geografické nedopatření.
Smál jsem se, až jsem za břicho popadal.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Příspěvek od Klimbing »

Asi si to nechám patentovat :lol: ....
no..zkrátka. Nezlepšoval jsem žádnou imunitu vůči prostředí, dal jsem všechny typy přenosů a zrušil jsem symptomy. Takže můj virus byl úplně neschopný a skoro vymřel. Ale po dlouhé době kolísání okolo 20 nakažených jsem nasbíral hodně evolučních bodů, otevřel jsem si další stupeň symptomů a postupně začal přidávat nejvíce infekční a nejméně viditelné. Pořád jsem vůbec nezlepšoval imunitu.
Pak začal počet narůstat geometrickou řadou a já jsem jen přidával nakažlivost, ale né viditelnost. Nakazil jsem všechny země a bylo vyhráno. Když začali koumat vakcínu, tak jsem nahodil za přebytečné body imunitu proti lékům. (mimochodem...začínal jsem v Kanadě). A Madagaskar jsem získal dost těsně. :>;o)
Klimbing
Příspěvky: 293
Registrován: 26. 7. 2008, 21:44

Re: Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Příspěvek od Klimbing »

Hmm...myslím, že nyní by bylo nejstrategičtější začít v mexiku ...jméno A(H1N1) a je vyhráno. V mexiku sotva 500 nakažených a už je asi v 16 státech...tomu se říká skill. Njn...na to ještě nemáme :>;o)
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Příspěvek od Invictus »

Průser bude až se to dostane na ten Madagaskar. Nebude kam utýct.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9045
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Příspěvek od Faskal »

Zcela nenakažená, kromě Madagaskaru, Austrálie a Grónsko.
To je ještě úplně banální situace.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Příspěvek od Ecthelion »

Dogfight!

Obrázek

Docela fajnová a zábavná hříčka s dobrými misemi. Dá se hrát na jednom počítači i ve dvou hráčích (kdo máte doma třeba sourozence, tak to určitě oceníte). Zkuste a uvidíte :wink:.
Najdete zde.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Příspěvek od skew »

Portal: the flash version
Hra se zajímavou myšlenkou, ačkoliv ne původní - je inspirovaná tuším nějakou konzolovkou.
Think in portals.

Controls:
Left mouse button - launch a portal.
A W D - movement
Q - launch a blue portal.
E - launch a yellow portal.
R - Close both portals.
F - pick up an object.
~ - open up console (enable through the options)
O - quick quality adjust.
Esc/P - pause game.
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Hm, tak jsem skončil v zácvičném levelu o nekonečné smyčce... nějak jsem nepřišel na to, kam hodit portál, aby mě to při libovolně vysoké rychlosti hodilo přes tu první překážku. Jediné místo bylo vlevo nahoře, což bylo moc daleko.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Příspěvek od boubaque »

Eleshar: Na strop ;) EDIT: ale když to hodíš nalevo na tu stěnu nahoře a na podlahu, pak skočíš tak, abys dopadl zvrchu přesně do portálu a pomůžeš si šipkou, tak tě to taky vyhodí dostatečně daleko doprava...
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Onlajn flešovky, na ktorých sa stanete zavislými

Příspěvek od ilgir »

Ecthelion: Dogfight je fajn. Akorát v některých levelech se nevyplatí moc manévrovat. Čistě frenetická střílečka. Kdyby zapojili omezení v podobě němožnosti souvislé střelby, bylo by to hned zajímavější. :-)=

Ty portály jsou na mě moc na přemýšlení...
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů