Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Peekay »

jonka píše: Když už jsem u Chvátila, má někdo už nějaké zkušenosti s Dungeon Lords?
Ano, skusenost s tym mame. Je to dobra hra, aj ked mne v zakladnej hre trochu chyba interaktivita v dungeon-raiding casti hry - nastastie je toto osetrene expanziou (magicke predmety), ktorej pravidla su k dispozicii ako free pdf (komponenty k nej su pribalene uz v zakladnej krabici).
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Shima
Příspěvky: 159
Registrován: 2. 7. 2008, 22:13
Bydliště: Brno přes týden, Havířov o prázdninách & víkendech

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Shima »

Taky mám zkušenosti s Dungeon Lords. Když pominu všechnu tu srandu kterou jsem si užil už při čtení manuálu tak je celá hra pojatá hodně vtipně a zajímavě. Ilustrace jsou nádherné a za velké plus beru že se dá hrát skoro stejně dobře jak ve dvou, tak i ve třech nebo čtyřech (což je nejlepší varianta samozřejmě).
V základní hře interaktivita v dungeon-raiding části je, i když silně omezená, musí se to předem pořádně naplánovat.
Celkově hra klade dost nároky na promýšlení dopředu a kombinování možností a hodně málo na náhodu (což se mi oproti takovému Carcassone hrozně moc líbí).
Expansion jsem zatím nehrál, ale co jsem četl jak funguje tak jsem z ní nadšený :)
Btw pravidla k celé hře jsou k dispozici v pdf.
- *knock knock!*
- Who's there?
- Roland.
- Roland who? *opens door*
- Roland 'Itiative and his four friends Sneak Attack, Sneak Attack, Sneak Attack, and Sneak Attack!
(vypůjčeno z oots)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Peekay »

Shima píše: V základní hře interaktivita v dungeon-raiding části je, i když silně omezená, musí se to předem pořádně naplánovat.
Jedina interakcie dungeon-raidu je planovanie, kto dostane ktoreho hrdinu do druziny, co ho ide raidovat. Co sa deje este pocas roku ;)
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Shima
Příspěvky: 159
Registrován: 2. 7. 2008, 22:13
Bydliště: Brno přes týden, Havířov o prázdninách & víkendech

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Shima »

A co přesunování Paladina? Už několikrát se mi povedlo ho na sebe nalákat a pak ho poslat k vedlejšímu dungeon lordovi, který na něj komplet nebyl připravený. A jednou dokonce nalákat k sobě, poslat vedle, tam mi ho protivník oslabil a když se pak palát vrátil ke mě tak jsem ho jednou ranou sejmul a měl jsem body :)
- *knock knock!*
- Who's there?
- Roland.
- Roland who? *opens door*
- Roland 'Itiative and his four friends Sneak Attack, Sneak Attack, Sneak Attack, and Sneak Attack!
(vypůjčeno z oots)
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Peekay »

Ako presne chces pridavat Zlo spoluhracovi, ktory si na to dava pozor?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Shima
Příspěvky: 159
Registrován: 2. 7. 2008, 22:13
Bydliště: Brno přes týden, Havířov o prázdninách & víkendech

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Shima »

Když si na to dává pozor a propočítá si to tak mám smůlu. To je jasné. Ale nějaká interaktivita tam je :)
- *knock knock!*
- Who's there?
- Roland.
- Roland who? *opens door*
- Roland 'Itiative and his four friends Sneak Attack, Sneak Attack, Sneak Attack, and Sneak Attack!
(vypůjčeno z oots)
Uživatelský avatar
Arya
Příspěvky: 57
Registrován: 8. 8. 2010, 20:15
Bydliště: Praha, částečně Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Arya »

Mno komunikace a hraní s ostatními tam moc není :D Jedinou interaktivitu jsme si užili při čtení a zkoušení pravidel... Pak už je to o propočítání a hláškování se, jinak moc s lidmi nehraješ a hrabeš si na svém písečku. Neříkám, že je to špatná hra, právě naopak patří k těm na vrchní části žebříčku. Ale není moc o interakcích hráčů, takové hry jsou třeba Arkham Horor nebo Space Alert :)
Všechno na světě má svůj čas. Proto nemá cenu nesmyslně spěchat.

"This conversation is over. I have a shotgun." Tali’Zorah nar Rayya vas Normandy
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Jerson »

Vyzkoušeli jsme Wings of War na fotomapě velikosti A0 s modely letadélek a vlastnoručně vyrobenými podstavečky a všichni hráči se shodli, že to vypadá velmi dobře, tak nějak přirozeně. Ještě nehrajeme na výšku (dokud pro ni neudělám lepší pravidla), ale rozdíl v zážitku je znatelný, i když jsou modely letadýlek větší než kartičky, což způsobuje trochu potíže při určování dostřelu.

Ve Space Alertu se mé postavě podařilo nezemřít už 36 misí v řadě a ani jednou jsem toho nedosáhl zbabělým opuštěním svého stanoviště - jen jednou jsem navrhnul, že posádka může přežít jen v případě, kdy se všichni schováme do centrální části lodi a počkáme na záchrannou výpravu, protože zbytek lodi bude zničen - psionický satelit na trajektorii T5 v bílé zóně(která má akci X v nejvzdálenějším sektoru) se prostě nedá zastavit, zato on nás zdrží celkem o 3 akce a další zdržení nastane díky nemožnosti zkontrolovat počítač.

Měl bych jednu otázku o zrychlování - když nepřítel proletí akcí, která mu zvyšuje rychlost, zvýšite mu ji rovnou už v daném tahu, nebo až v tom dalším? Z pravidel to není moc jasné, a první případ je třeba v případě atomovky brutální.
Uživatelský avatar
Arya
Příspěvky: 57
Registrován: 8. 8. 2010, 20:15
Bydliště: Praha, částečně Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Arya »

Nejdřív projde a pak provede akci, takže proletí a teprve potom zvýší rychlost a ta se počítá až v dálším kole :) Jako atomovka je dost hnusná záležitost, zvlášt, když jí schytáš v prvních kolech na nejkratší trajektorii... Sice nás nezabila ten Junggernaut, co se objevil hned po ní už jo...
Naposledy upravil(a) Arya dne 11. 8. 2010, 01:12, celkem upraveno 1 x.
Všechno na světě má svůj čas. Proto nemá cenu nesmyslně spěchat.

"This conversation is over. I have a shotgun." Tali’Zorah nar Rayya vas Normandy
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Jerson »

Mám dojem, že atomovka je hnusná kdykoliv, s tím zrychlením. ale ještě jsme jí neměli.
Uživatelský avatar
Pipin
Příspěvky: 27
Registrován: 4. 5. 2010, 14:48

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Pipin »

Ahojte,
nerad obživuju zombíka, ale po delší době mám dotaz. Blíží se doba Vánoc, a proto zvažuju,„o co si napsat pod stromeček“.
DrD II padlo, takže uvažuju nad koupí nějaké stolní hry pro dlouhé zimní večery.
Situace je asi taková: Mám zatím zkušenosti jen s Osadníkama, Dostihama a hrou Carcassone. Hra by měla být dobře hratelná ve 2-4 lidech, spíše ten menší počet. Hodilo by se i něco novějšího, ale nemusí být. Pravidla by neměly být moc složítá - přece jen „toto si nezapamatuju“ jsem od otce slyšel už mnohokrát. A pokud jde o dobu hraní, spíš okolo hodiny.

Toto je samozřejmě hrubá představa, budu rád za jakoukoliv radu či doporučení.

S pozdravem Pipin
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Peekay »

Pipin píše: Situace je asi taková: Mám zatím zkušenosti jen s Osadníkama, Dostihama a hrou Carcassone. Hra by měla být dobře hratelná ve 2-4 lidech, spíše ten menší počet. Hodilo by se i něco novějšího, ale nemusí být. Pravidla by neměly být moc složítá - přece jen „toto si nezapamatuju“ jsem od otce slyšel už mnohokrát. A pokud jde o dobu hraní, spíš okolo hodiny.
Ahoj,

poziadavky si zadefinoval celkom pekne :) Tipy od Drakkarovskych stolovkovych expertov zneju:
  • Pandemic: team vedcov bojuje proti smrtelnym chorobam. Hra je kooperativna, teda hraju vsetci hraci spolocne proti hre. Vyskusane, ze dobre funguje aj pre take tie "nehrave" typy a ludi, ktorym sa na hrach nepaci element sutazivosti. Zohnatelne aj v cestine, teraz v lete vysla po cesky aj expanzia Nove hrozby, ktoru rozhodne odporucam - pridava piateho hraca, mnoho zaujimavych variantov a moznost hry "jeden proti ostatnym" a la Fantom Stare Prahy.
  • Galaxy Trucker: zabavna hra, v ktorej najprv hraci skladaju svoju lod z dielcov ktore nasli na smetisku, a potom s nou letia cez nebezpecnu oblast vesmiru. Ako lod inkasuje zasahy, odpadavaju z nej kusy. Casto je vitazstvom vobec priletiet do ciela $D Ide o hru ceskeho autora (ktoru navyse vydalo tusim Albi), takze je lahko dostupna. Taktiez existuje rozsirenie menom Velke Rozsireni, to ale odporucam az prebornikom v Galaxy Truckerovi - ma potencial hodne hru skomplikovat .
  • Yspahan: zaujimava hra o tom, ako sa obchodnici snazia ovladnut pustne mesto. Pouzivaju sa v nej kocky aj karty, ale je omnoho menej o nahode ako by si clovek mohol mysliet. V hre dvoch hracov platia nejake pravidla navyse, celkovo je ale dobre hratelna pre hocijaky pocet hracov.
  • Ramses Pyramid: cool stolovka z noveho radu LEGO hier - dost na pamat a logicke myslenie, ale zato s jednoduchymi pravidlami. Viac sa o nej budes moct docitat v najblizsom cisle Drakkaru, ktore by malo vyjst cca do tyzdna. Moja najoblubenejsia z LEGO stoloviek, ktore by mali byt dostupne v prakticky kazdom hrackarstve - ak ta zaujmu tieto hry, dalsi celkom dobry tip je Minotaurus, o tom ako hrdinovia idu do Kretskeho labyrintu a snazia sa dostat k pokladu a nenechat sa pri tom zozrat bykom :D.
  • 6 bere!: Ak nechces vyslovne iba stolovku, ale moze byt aj kartovka, toto je celkom dobry tip. Opat lahko dostupne (u nas ju maju v prakticky knihkupectve), hratelne v lubovolnom pocte` od 2 do 10 ludi a potencialne kopec zabavy.
  • San Juan: tiez kartovka, konkretne kartova verzia znameho Puerto Rico (ktore tebe konkretne neodporucam - jednak sa tusim neda hrat do dvojky, jednak ma dost zlozite pravidla a trva vacsinou dost cez hodinu). Toto je pomerne rychla a prijemna kartova hra o budovani kolonii v Novom Svete. Na dost podobnych principoch funguju aj neskorsi Dobyvatele Vesmiru, ktori su ale jednak zlozitejsi a jeden obsahuju menej interakcie, takze ti asi budu vhodni menej.
  • Dominion: ked sme pri kartovkach, neda mi nespomenut tento obrovsky hit minuleho a predminuleho roka. Hra pozostava z toho, ze si hraci pocas hry pridavaju karty do balicka, a na konci sa spocita, kolko bodovacich kariet ma ktory hrac v balicku. Pravidla su jednoduche, ale hra ma obrovsku variabilitu. Vyslo aj v cestine, spolu s rozsireniami Intrigy a Pobrezi. Hra celkom zije, uz teraz existuju v anglictine/nemcine dalsie dve rozsirenia (Alchemy a Prosperity) a dalsie sa chystaju.
  • Castle Panic: jeden specializovany tip na zaver. Toto asi nebude celkom to, co hladas, kedze to neexistuje od ceskeho vydavatela (a tym padom sa moze tazko zhanat), ale skusme. Hraci spolocne obranuju hrad v pohranici pred najazdmi orkov a trollov. Ak si nechaju zburat hrad, prehrali vsetci... akurat ze nechcu uplne celkom spolupracovat, lebo pri uspesnom obraneni hradu vyhrava ten, kto zasadil smrtiacu ranu najviac potvoram :) Tiez zabavna hra, pomerne rychla, jednoduche pravidla. Akurat teda ma text na kartach a bude k dostaniu asi iba po anglicky.
Tot hruby zoznam, z ktoreho sa da dobre vybrat aj podla rozlicnych preferencii. Ak ta z rychleho popisu nieco zaujalo, kludne sa pytaj dalej. Ak nic nezaujalo, tiez sa pytaj dalej - este nejaka ta hra z mojej police ostala nespomenuta $D

edit: pridal som Dominion, na ten som originalne zabudol.
Naposledy upravil(a) Peekay dne 24. 11. 2010, 22:31, celkem upraveno 1 x.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22579
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Jerson »

Pipin píše:Situace je asi taková: Mám zatím zkušenosti jen s Osadníkama, Dostihama a hrou Carcassone. Hra by měla být dobře hratelná ve 2-4 lidech, spíše ten menší počet. Hodilo by se i něco novějšího, ale nemusí být. Pravidla by neměly být moc složítá - přece jen „toto si nezapamatuju“ jsem od otce slyšel už mnohokrát. A pokud jde o dobu hraní, spíš okolo hodiny.
Space Alert - je to tedy lepší pro tři až pět, ale jde o kooperativní hru, kde záleží na každém členovi (na rozdíl od takového Pandemiku, kde jeden hráč může snadno komandovat ostatní). Jedna hra trvá 25 minut - 10 minut fáze ohrožení kosmické lodi a plánování akcí, 10 - 15 minut odehrávání, co se vlastně stalo.

Pravidla jsou komplexní, ale v zásadě jednoduchá a hlavně sepsaná velmi zábavnou a přístupnou formou. Vyžadují tak tři hry na naučení a pochopení a pak už se lidé jen zlepšují jak samostatně, tak hlavně v kooperaci.
Je potřeba počítač a repráky, případně MP3 přehrávač.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Peekay »

Space Alert nevyhovuje hned dvomi vecami - poctom hracov ani komplexnostou. Preto som ho neuvadzal.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od PetrH »

ja silne a silne mam v seznamu na vanoce oramovanou veronu.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů