Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
anx

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od anx »

Deskovky občas zahrajeme s kámošema. Nejradši mám Osadníky, špatný není ani klasický Bang! S čím jsem ale moc spokojená je Agricola (i když je to náročná hra na pravidla), hrajete ju někdo?

______________________________________________________________________________________________________
Řízení a přistání letadla hry online zdarma
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od ilgir »

Agricolu jsme hrávali, on zas tak složitý není (ano, je to ten Agricola - latinsky "rolník"). I když ve srovnání s Osadníky asi jo - to je popík pro masy. Méně překombinovanou a také oblíbenou variantou na totéž téma (eurofarmení) je Puerto Rico, to kdyžtak zkuste.
Když jsme u toho Bangu, zkoušeli jste Citadelu? To je také sociální hra, ale narozdíl od Bangu se v ní dá i taktizovat.
Vypadá to, že jste tak trochu začátečníci - hráli jste už Galaxy Truckera? To je podle mě hra, kterou můžu s klidným svědomím doporučit každému. A člověk si aspoň trošku rozšíří obzor, o čem všem můžou deskovky být.
Danoss
Příspěvky: 17
Registrován: 14. 11. 2011, 17:35

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Danoss »

Nejlepší desková hra kterou jsem kdy hrál jsou Aktivity doporučuji si zahrál je to pro 3 až 16 hráčů.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od ilgir »

Pokud tě baví Activity, tak doporučuji vyzkoušet Pictomanii - novinku od CGE. Je to hra na systému nakresli/uhodni, ale ve srovnání s Activity mnohem promyšlenější, akčnější a tedy i zábavnější.
Antharon (neprihlásený)

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Antharon (neprihlásený) »

Lords of waterdeep

ZAMILOVAL SOM SA!

predstavte si kvalitnú hru od wizards of the coast, pekné komponenty krabica kde do seba všetko presne pasuje, fluffové sekcie a kopa komponentov

teraz si predstavte, že táto hra je situovaná do mesta waterdeep z forgotten realms a hráči hraju za drsno-drsných hrdinov ktorí questujú o stošesť

a teraz si predstavte, že tie komponenty sú z prírodných materiálov, a pripomínajú eurogamu. Hrá sa na body. Hráči sa priamo neovplyvňujú. Neexistujú kocky ako generátory náhody...

ano, je to ona, krásna DnDčková eurogejma!!!

http://boardgamegeek.com/boardgame/1103 ... -waterdeep
Uživatelský avatar
aradraug
Příspěvky: 48
Registrován: 9. 4. 2008, 20:01

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od aradraug »

Já bych tak moc nejásal. Aby se náhodou nestalo, že se téma ztratí v mechanismech - tedy že už nebudeš vidět hrdiny, kteří plní úkoly, ale jen různobarevné kostičky, které pokládáš na co nejvýhodnější místa.
Hups...
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Antharon »

ja by som zas tak moc neteoretizoval, ja už som to hral a bol som nadšený :)
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
aradraug
Příspěvky: 48
Registrován: 9. 4. 2008, 20:01

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od aradraug »

V tom případě můžu jen pogratulovat k nalezení osobního Grálu :)
Hups...
Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Trevenorboven »

Sorry, ze jsem takhle mimo tema, ale nemel byste nahodou nekdo na preposlani stare pdfko battletechu ? Dik.T.
Válka neni cukr.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Antharon »

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska ... etech-285/

ak hľadáš tieto pravidlá tak na zatrolenkách sú ako preklad
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Havelock

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Havelock »

Ahoj, když už se tu bavíte o Lords of Waterdeep a zatrolenkách, překládám pravidla pro méně zdatné angličtináře. Našel jsem tu prima klíč pojmů, ale jeden pojem mi stále uniká a trochu mi zamotal hlavu. Je to tak trochu říšek, který je potřeba spíš přebásnit. Konkrétně "Silverstar". Samozřejmě mohl bych to otrocky přeložit jako Střibrná/ Stříbřitá hvězda nebo si vymyslet třeba Hvězdotřpyt, ale rád bych se držel nějakého zažitého standardu a nevytvářel zbytečně novotvary. Je v novelách ze světa Forgotten Realms použit nějaký inteligentní překlad? Díky za radu. Na zatrolenkách mi můžete napsat na stejný nick (Havelock), nebo mail na zofan@seznam.cz. Prosím o přímý kontakt, než psaní do fóra, jelikož jsem tu prvně a nemůžu zaručit, že se tu budu vyskytovat častěji, abych zkontroloval odpovědi. Ještě jednou díky, snad jsem neporušil nějaká místní pravidla a zvyklosti. :)
Návštěvník

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Návštěvník »

No, minimálně ty starší novely byly přeložené tak příšerně, že z nich bych si příklad nebral. A pokud je to jméno osoby, popřemýšlej, jestli vůbec překládat.
pazitka81
Příspěvky: 1
Registrován: 5. 5. 2012, 01:27

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od pazitka81 »

Deskovky hraju hodně a dlouho, Osadníci a Carcassone jsou super hry, pokud začínáte nebo hrajete s nějakým "nehráčem". Pokud hry hrajete a máte rádi strategické hry bez porvku náhody, tak je super společenská hra Age of Empires, nově jsme si pořídili hru Mořeplavci a Puerto Rico. Na žádné akci s přáteli nechybí 100% Bang. velká výhoda je počet hráčů.
Uživatelský avatar
Lemmy
Master Discussion Killer
Příspěvky: 4135
Registrován: 17. 10. 2008, 09:37

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Lemmy »

Mám dotaz ohledně hry Hobiti (pokud někdo náhodou máte)... ?
Karty Abstinent a Vyžle (-5 bodů pro hráče, který se neučastnil poslední pitky/žranice) se dají hrát pouze následující kolo po zřanici/pitce nebo kdykoliv a odkazují na poslední žranici/pitku po rozehrávce?
Na kartách ani v pravidlech toto není uvedeno (tedy je zde napsáno něco ve smyslu, že se jedná o žranici/pitku zahranou v posledním kole - bohužel se dá vyložit tak i tak).

Myslím, že jde o karty, které se dá hrát pouze následující kolo, ale radši ověřuji (zatím jsme hráli, že se dá hrát kdykoliv a odkazuje na poslední žranici/pitku od rozehrávky).
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od boubaque »

My to hrajeme tak, že to musí být pitka/žranice* za dobu, než jsem se vrátil na tah. Tzn. pokud někdo z ostatních hráčů ve svém posledním tahu zahlásil pitku/žranici (a někdo se jí neúčastnil). Nemám pravidla u sebe (není to moje hra), ale mám pocit, že to někde z pravidel vyplývá -- snad z nějaké definice toho, co je to kolo. Navíc kdyby se to mělo týkat poslední pitky/žranice, bylo by to tak zřejmě napsané.

*EDIT: kterákoli pitka/žranice, tzn. pokud jich bylo za poslední kolo víc, klidně i ta první.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti