Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Bajo »

Včera jsem hrál karetní hru (pro 2-4 hráče) Pimp: The Backhanding, kde, jak již název napovídá, obhospodařujete svůj rajñn pomocí svých pasáků. ti se snaží zlákat různé děvy k nejstaršímu řemeslu, aby pro ně vydělali prachy a zároveň se snaží zmlátit konkurenční pasáky nebo děvky, které pro ně odmítly pracovat. Krom toho jsou tu různé karty (situace, vybavení, atd...), které vám ve vaši nějak pomáhají (nadobíčko na S&M, sexy pasácké kalhoty, joint, atd...) Muím říci, že je to odobrá oddechovka a skvělá zábava. Hrát je to opravdu sranda. Krom toho to má takový příjemný gangsta/underground/whatever nádech.

link
Uživatelský avatar
dvorax
Příspěvky: 155
Registrován: 23. 5. 2006, 08:20

Příspěvek od dvorax »

Tiez mam na tu hru pekne spomienky, vyplnila nam vo stvorici jeden vecer a bavili sme sa naozaj paradne. Musim ale podotknut, ze hlavnym bodom zabavy bola absolutna neschopnost jedneho z hracov ziskat, co i len jednu "slecnu" - ked mu jeho vyhliadnutu obet nahodou nevyfukol iny hrac, postarala sa o to sama deva, aby sa po nej ten slizak nesapal. A o co viac sa dany hrac snazil, o to menej sa mu darilo, co samozrejme obveselovalo nas dalsich. Nakoniec tomu smoliarovi bol udeleny permanentny titul "Card-Bitch" - co je oznacenie, ktore hra pouziva pre hraca, ktory (za trest) rozdava karty.

Ak to nahodou nebolo jasne z popisu, Pimp je hra, pri ktorej sa da naozaj velmi dobre zabavit, ale nie na nej samotnej. Uroven zabavy je silno zavisla od nalady pri stole a pristupe ostatnych hracov. Ak by niekto chcel tuto hru hrat "sutazne", bude z nej prinajlepsom sklamany. Osobne by som ju z tohoto hladiska prirovnal napriklad k Munchkinovi alebo Lunch Money, co su tiez hry, ktorych herne mechaniky a postupy su velmi jednoduche a len sekunduju samotnym hracom pri zabave tykajucej sa "settingu" hry.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Mam za sebou par her Osadiku z Katanu.
Jako ta hra je fakt droga. Jedna z mala deskovek, kdy jsem skoro pokazde hral rovnou dve hry po sobe. A navic je celkem jednoducha na nauceni, takze ju clovek muze sebou vozit a hrat to i s lidmi, kteri to nikdy nehrali.

Zaciname s bratrem porovnavat ruzne strategie, coz me tesi, ze tam tenhle element je.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Technicka poznamka - Osadnici sa ako hra zlepsia asi tak o 500% ked miesto kociek zacnes pouzivat randomizacne karty (balik 36 kariet, s ciselnou distribuciou ekvivalentnou distribucii hodu 2d6).
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

no je pravda ze ty kostky jsou obcas brutal, treba 7 petkrat po sobe, nebo za celou hru padne vicekrat 3 nez 6 (oboji posledni hra).
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Od té doby, co jsme to hráli dva dny v kuse (bez spaní a jen s přestávkami na jídlo) už mi ta hra přijde strašně nudná :) Podobně jako Carcasonne, ale tam mi stačilo půl dne.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Po osmi letech hraní PC strategií, mi Carcassone přišlo nudné asi za dvacet minut hry (bez nadsázky, fakt jsem čekal víc), bylo by to dřív kdybych nehrál se dvěma holkama, který byly fakt fajn co se týče handlování s čtverečkama (či jaký je odbroný termín).
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Dobrá je Citadela, i když se určitě taky časem omrzí.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Citadela je dobra iba so 4 alebo 5 ludmi. V 2 a 3 mas prilis zmodifikovane pravidla, pri 6+ prilis velky downtime.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

z velkych doskoviek odporucam Shogun (tu novu hru, nie jej stareho menovca) velmi dobra strategia (ide o obsadzovanie uzemia a manazment vojsk a zdrojov) bez kociek s originalnym sposobom boja jednotiek: do takej veze sa nahadzu kococky a ktorych vypadne viac ten vyhra. velmi sa mi na nej paci aj sposob hrania: hraci si naraz naplanuju svoje tahy a potom sa dost rychlo odohraju, takze prestoje su minimalne..
je to jedna z mojich najoblubenejsich hier. inak je to odvodenina hry Wallenstein http://en.wikipedia.org/wiki/Wallenstei ... rd_game%29
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Úžasné Osadníky jsem hrál jen jednou a byla to taková otrava, že jsem si řekl "nikdy víc".
Bang! zatím vede. A pořád přemýšlím o Wings of War, jestli se taky nestanou rychle nudnými, protože dávat za takovou hru tisícovku se mi nechce.

Můžete mi někdo napsat, o co jde v Citadele? Uvažoval jsem o koupi.
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

http://www.moorboyz.com/katalog/hra.php ... p=1&hnum=6 - strucne info o Citadele. Dokonce jsou tam i nejaka hodnoceni.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Jo, ten popis odpovídá. Dodal bych jen, že hra je nejpestřejší při 6 - 7 hráčích (i když může někomu připadat zdlouhavá).
Mně se líbila moc, ale já asi nejsem tak náročný jako Jerson ( :-)= ). Koupi bych přesto doporučil, dá se sehnat za 3 až 4 stovky, takže to není zas tak hrozné.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

A proč myslíš, že jsem náročný?

Jezevče díky, takhle stručný a jasný popis jsem potřeboval.
Uživatelský avatar
Horacio
Příspěvky: 150
Registrován: 27. 6. 2003, 11:34
Bydliště: Praha

Příspěvek od Horacio »

Tak já dostal od bratra k Vánocům deskovou verzi počítačové hry DOOM $D Koukal jsem na to trochu s nedůvěrou, ale ukázalo se, že je to velmi taktická a hlavně akční hra...jak jinak. :wink: Takže všem, kdo so chtějí řádně zataktizovat doporučuji - a zde, jak jsem viděl první hru...lepší reporty a recenze naleznete na http://www.hraj.cz...btw: je to od stejného výrobce jako letadýlka Wings of War :wink:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
28.12.2006

Report ze zkušební hry od Horáce:

Tak včera jsme se pokusili rozchodit deskovou verzi hry DOOM, kterou jsem obdržel k Vánocům a zde je krátký report. Připomínky Mariňáků ke hře jsou samozřejmě vítány.

Sešli jsme se v sestavě já (INVADER) – Ondřej, Ráďa, Bínič (MARINES) a začali se prokousávat pravidly hry. Vybrali jsme úvodní scénář PO KOLENA V KRVI a hráči zvolili obtížnost HURT ME PLENTY!

Hra trvala 3.5 hodiny a skončila celkem jednoznačným vítězstvím Invadera, mariňáci prošli asi jen něco přes půlku mapy a pak se dostali do obklíčení, kde padali jako mouchy. Ukázalo se, že Mariňáci musí být pekelně sehraní a ve zkušební hře hráči spíš jen oťukávali různé možnosti a schopnosti, než že by je dokázali naplno využít. Hra si myslím, že se dohrát za cca 2 hodiny, pokud se nebude neustále něco dohledávat v pravidlech a Invader bude mít předem trochu roztříděné žetony.

Teď konečně ke hře: cílem hry pro Invadera je získat 6 bodů, přičemž 1 bod se získá zabitím Mariňáka. (Ten hned v příštím kole provede RE-SPAWN a rovnou může střílet). Cílem Mariňáků je dostat se pryč ze základny než Invader získá 6 bodů. Hra je to pěkně akční a hned o prvních kol lítají firebally od Impů, burácí motorovka a štěkaj brokovnice. Velmi vtipný je systém souboje, kde každá zbraň má různé schopnosti dostřely apod. – to se musí vidět. Pochvalu zaslouží „dílenské zpracování“ s dobře vyvedenými figurkami a pěknými žetony a díly mapy.

Hra probíhá na kola a každý mariňák volí jednu ze 4 akcí: SPRINT (8 pohybů), POSTUPOVAT (4 pohyby + 1 útok), UVOLNIT (0 pohybů + 2 útoky), VZÍT PŘÍKAZ (buď 4 pohyby nebo 1 útok + příkaz). Příkazy jsou ZAMÍŘIT, HLÍDAT, UHÝBAT. Nejoblíbenější bylo jednoznačně Postupování, ovšem Bínič úspěšně experimentoval i s příkazem Hlídat.

Invader ve svém kole bere 2 karty SPAWN/UDÁLOST, pak může provést SPAWN, tj. přidání nových potvorů do hry a nakonec AKTIVOVAT, tj. pohybovat se a útočit všemi potvory. Mezitím používá i karty typu Událost jako rozbití dveří, léčka, zaseknutí zbraně apod.

Každý Mariňák má 2 specializace, které se losují na začátku, takže každý je trochu jiný. U Bíňáka si pamatuju KILLER INSTINCT, takže při zabití nepřítele měl ihned navíc 4 pohyby + 1 útok. U Ondřeje si pamatuju SPECIAL OPS, což v praxi znamenalo, že jedním útokem vyřídil Zombáka holýma rukama. Ráďa měl SNIPER, což umožňuje střílet skrz figurky a sloupy – ale tam mariňáci postrádali větší souhru, aby to patřičně využili.

Na straně Invadera, kromě Zombáků, Impů a Tritů (pěkně rychlých pavoučků), tvrdili muziku zejména DEMONS (pejskové) a na závěr to tam kropil i MANCUBUS (ten vazoun s dvouma rotačákama místo předloktí).

První hra sice trochu zmatená, ale jedna věc je jistá – je to MASO.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Jinak jsem viděl hrát velmi podobnou hru od stejného výrobce, ale ve fantasy hávu - myslím, že se to jmenovalo Descent, nebo tak nějak :wink:
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů