Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Vitus »

Ono to vážně existuje ? Já myslel, že je to joke z jednoho staršího televizního seriálu o tom, jak pekelníci experimentují na lidech :)
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od crowen »

Ja som nedavno kupil deckam MouseGuard - Swords & Strongholds, a velmi nas to bavi http://www.mouseguard.net/book/swords-s ... boardgame/
Angri
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 2. 2021, 01:40

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Angri »

Hraju se synem 6 let , Břink-velka podzemni loupez. Hrajeme kooperacne, podle pravidel z BGG a bavi moc. Da se v tom najit i pribehova linka.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Jerson »

Přišli mi Mechs and minions, je to fakt husté - a přitom jednoduché. Space Alert a Roborallye v jednom, jen se kosí desítky minionů.
Angri
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 2. 2021, 01:40

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Angri »

Bajo píše: 26. 10. 2020, 14:40 Nekdo tip na nejakou u nas dostupnouu deskovku pro dva hrace (myslim jako dobra hra pro dva, ne hru kterou jde hrat ve dvou jako nouzovka)?
Pro koho tu dvojkovou kooperaci , při výběru záleží dost na věku.
Např. Plyšová hlídka
Když chceš něco hoděn příběhové tak např. T.I.M.E stories
A tady další tip od Jersona: Mech and minions
Jerson píše: 18. 3. 2021, 19:57 Přišli mi Mechs and minions, je to fakt husté - a přitom jednoduché. Space Alert a Roborallye v jednom, jen se kosí desítky minionů.

Mech and minions je špička jak herně tak produkčně , obtížnost s misemi stoupá, když se hraje s mladšímmi hráči je s ohledem na obtížnost udělat nějakou úlitbu pravidlům aby nešla dolu zábavnost.


SirGavon píše: 15. 10. 2020, 09:23 Jinak jak tu byly dojmi z Gloomhaven, taky se podělím o něco více RPG. Poslední dobou jsem hrál Descent, já teda tohle obyčejně nehraju, ale dost mě to vzalo. Dá se vlastně Descent považovat za wargame?
Podle mě nedá, Descent je s mírným nadhledem závodní hra shovaná do fantasy hávu :-)
Angri
Příspěvky: 104
Registrován: 6. 2. 2021, 01:40

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Angri »

Antharon (neprihlásený) píše: 5. 4. 2012, 17:28 Lords of waterdeep

ZAMILOVAL SOM SA!

ano, je to ona, krásna DnDčková eurogejma!!!

http://boardgamegeek.com/boardgame/1103 ... -waterdeep

Tak to mrkni na tohle , ale hodně rychle už to končí:

https://www.kickstarter.com/projects/al ... vxj3TR7d-w
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Joe »

Undaunted: Normandy alebo U: North Africa tu niekto hra? Za mna vyborne sklbenie tvorby balicka a bojovky.

Plus sa tesim na ceske vydanie Tank Durl a Conflict of Heroes.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6871
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Antharon »

Dohrali sme prvu misiu T.I.M.E. stories. Je to skvele. Replayabilita je pomerne nizka (dohrali sme zakladnu hru za tri sedenia), ale celkovo to bola zabava.

Hra tvrdi, ze sa snazi preniest oldschoolove hranie rpg do moderneho kabatiku. A mozno je to blizsie pravde nez by bola vacsina rpgckarov ochotnych pripustit.

Hraci su agenti cestujuci v case, ktori na seb beru podobu lokalnych postav. Kazda postava ma tri vlastnosti (zalezi od scenara ake) a nejaku abilitu. Postavy maju velmi limitovany cas pocas ktoreho skumaju hernu lokaciu a snazia sa ziskat dostatok informacii aby odhalili konspiraciu veducu k naruseniu casoveho kontinua.

Uprimne viem si predstavit ze by som presne tuto hru odohral ako bezne rpgcko a bolo by to dobre. Silno odporucam, je to skvely darcek.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
alladjex
Příspěvky: 200
Registrován: 4. 12. 2020, 10:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od alladjex »

Ahoj. Za deset dní 2. května spouštíme kampaň na Gamefoundu na dotisk původní hry a novou expanzi Euthia: Torment of Resurrection - Fierce Powers. Bude tam i spešl expanze (o jejíž jméno se právě hlasuje v posledním updatu), která bude mít obsah zaměřený na rozšíření věcí pro solo a kooperativní módy. Veškerý obsah půjde pořídit kompletně lokalizovaný do češtiny.

https://gamefound.com/projects/draft/rg ... krda27xdvy

Sice teďko už s autory pracuju, takže jsem samozřejmě zaujatý :D Ale seznámil jsem se s nima v době, když už byly na světě předchozí české Legendy země Euthie, takže moje předpojatost je taková poloviční, protože hra se mi tak líbila, že jsem se s nimi začal potkávat, pak jim pomáhat a nakonec jsem dal výpověď a začal s nimi pracovat na fulltime. Jinak důvod proč mě hra zaujala je poměrně zřejmý, protože to je fantasy RPGčko. Ale nemám moc rád dungeoncrawlery a tohle je spíš openworld sandbox. Navíc se tu pracuje jinak se smrtí hrdiny než je obvyklé. Na popud jednoho fanouška tomu říkáme eurotrash, protože to je blíž hevropským hrám z hlediska strategie a možnosti počítání, ale jsou tam kostky (ale jde s hody výrazně pracovat, nic jako Arkham Horror a spol) a taky zážitky a atmosféra.

Kdybyste měli chuť si o hře něco poslechnout, tak tuhle sobotu 23.4. večer od šesti na youtubu v JOUOB.castu se budu bavit s autory Tadeášem a Tomášem. Bude livestream, takže se dá i ptát na to co by vás případně zajímalo.
Za tento příspěvek děkují uživateli alladjex tito uživatelé (celkem 3):
Naoki, Muzzug, Hike
🗡 Toho času solitér v Železných zemích (Ironsworn). 🗡
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od ShadoWWW »

Tak dětem nadělím pod stromeček Talisman: Harry Potter a sobě Válku o Prsten. :)

Máte už někdo zkušenosti s těmito dvěma novinkami?
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Hike »

Válku o Prsten (hrál jsem tedy v anglické verzi) rozhodně chválím, je to moc pěkná hra ... Talisman, uvidíš jak budou děti "snášet", mám dojem, že v dnešní době tenhle herní systém dost dramaticky zastaral (za našich mladejch let zřejmě fungoval i díky tomu, že konkurenční zábavy bylo pomálu, takže extrémně dlouhá herní doba, navíc podtržená poměrně nízkou hráčskou agendou, tolik nevadila). Asi dost záleží, jestli v tom novém HP kabátku nějak poštelovali i herní design.
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od ShadoWWW »

Koukl jsem na pár youtube videí (protože hry budu rozbalovat až na Vánoce)... a obě hry se mi z těch videí líbí ještě víc!

Talisman: Harry Potter: Klasický Talisman (4. edice) byl pro mé dcery into hrou do světa velkých her. (Když už chtěly něco víc než jen dětské hry typu Černý Petr, Duch nebo Kuřecí olympíáda)*. Takže Talisman máme nahraný hodně a pořád nás baví. Dcery jsou současně i velké fanynky Harryho Pottera. Mají načtené všechny knížky, zkoukly filmy a milují deskovku Harry Potter: Boj o Bradavice. Proto jsem o novince od Rexíků hodně uvažoval.
Líbí se mi, jak Talisman pro HP upravili. Jednotlivá políčka jsou známí místa z knih (filmů), vnitřní pás jsou Bradavice a Koruna moci je zde jako bradavická hodovní síň s figurkou Voldemorta. Ve hře je celkově jen 8 hráčských postav, 4 postavy Fénixova řádu (Harry Potter, Brumbál, Hagrid, McGonagallová) a 4 postavy Smrtijedi (Lucius a Draco Malfoyové, Peter Pettigrew, Beatrix Lestrangeová). Příslušnost k řádům funguje podobně jako přesvědčení v Talismanu, ale je zakomponované silněji. Když se setkají na jednom poli dvě postavy stejné frakce, tak nic (řídí se klasicky herním políčkem), ale když se setká člen Fénixova řádu se Smrtijedem, tak na sebe zaútočí (zatímco v klasickém Talismanu na sebe mohl útočit kdokoli na kohokoli). Některé potvory, co jsou pro Fénixův řád nepřátelé, mohou být pro smrtijedy pomocníci a naopak. Místo v ropuchu se tu postavy mění v (tématickou) fretku. Smrtijedi mají za úkol donést Voldemortovi (do hodovní síně na cílovém poli) viteály, zatímco členové Fénixova řádu se s ním utkají v závěrečném souboji. Hra používá grafiku z filmů. Celkově se mi hrozně líbí, jak je to v základu pořád Talisman, ale hodně upravený do světa HP.

U Války o Prsten jsem si neuvědomoval, že na ní pracoval Nepitello, tedy autor RPGček The One Ring a AiME. Hra používá podobné herní pojmy (zkaženost, fáze (společenstva) aj.) a celkově působí jako převedený The One Ring do deskovky, a to jako hodně. Úplně vidím, jak se herní skupina pravidelně schází na hraní The One Ring, ale když se nesejdou všichni, tak si zahrají VoP. Je to jako přepínat mezi BattleTechem a RPGčkem ze světa BattleTechu. Tématicky bomba. Už z těch videí sálá atmosféra knih a filmů, podobně jako sálá z hry na hrdiny Jeden Prsten. Na BGG je hra v Top 10 všech her a na prvním místě mezi tématickými i strategickými hrami. Hraní je sice v průměru na 4-5 hodin, což vypadá fakt hodně, ale hráči říkají, že právě díky té dlouhé herní době se ta atmosféra dokáže parádně rozvinout.

Už se moc těším, až si obě hry o Vánocích zahrajeme!

------
*Kromě mé nejmladší dcery, ta hraje ještě pořád jen ty dětské.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6871
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Antharon »

Inak ja by som este prerusil vianocnu temu a prihodil beziaci kickstarter na hru Fit to Print. Je to krasna jednoducha hra o zvieratkach, ktore sadzaju noviny, teda pravidlami, inak je to mozgodrvicske sialenstvo ako u tejto firmy byva zvykom. A vobec pozrite si video :)

https://youtu.be/apSoLFhlIrg
Za tento příspěvek děkují uživateli Antharon:
Wolfus
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od ShadoWWW »

Corruption tam překládají jako podmanění a corruption points jako body podmanění. Zajímavé.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Mizy
Příspěvky: 348
Registrován: 27. 1. 2021, 10:22

Re: Různé deskové hry (zmínky, doporučení a zkušenosti)

Příspěvek od Mizy »

War of the Ring mám doma už dlouho a je to asi moje nejoblíbenější hra. A že jich mám doma hodně. :) Dokonce mám i ty dvě rozšíření (mimo Erebor) a nechal jsem si karty vytisknout česky (ted už to není potřeba :) ). Všechny mechaniky jsou top. Jen málo her se může měřit s WoR, co se týče tématičnosti. Pravidlově je trošku složitější, ale není to nic hrozného.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů