Warhammer 40.000

Figurky, žeton, mapy, battleplány... Pojďme si povídat o wargames veškerého ražení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Gediman »

Jo, pěkná animace a řádně grimdark atmosféra, ale příběh poněkud nejasný... resp. jako úvod do něčeho je to pěkné.

Nevím, jestli to tu už bylo, ale tohle je taky moc fajn - jak to vypadá na lodi Chaosáků:
https://www.youtube.com/watch?v=x9wV2sG ... =emb_title

Detail, který mě dost potěšil, je ten starý design Terminátora v 6:15.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od OnGe »

Tactical Dreadnought v měřítku 1:1
https://www.youtube.com/watch?v=9RpfpSyWGhk
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Gediman
Příspěvky: 1257
Registrován: 10. 3. 2010, 16:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Gediman »

Dost pěkné :) Měli si sehnat nějakého basketbalistu. Nebo Iana Whytea, ten je na hraní velkých bytostí zvyklý. I když pořád by chyběly ty svaly, prostě šířka.


Mimochodem, trailer na 9. edici W40k jste už viděli?
https://www.youtube.com/watch?v=B9V0bOB8sXQ
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od OnGe »

Ono je to hezky vidět, když ho na konci rozebírají, jak mu z toho trupu koukají jen lokty. Ale fakt by mě zajímalo, jak udělali ty pohyblivý prsty.

Jo a trailer jsem neviděl :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Jerson »

Asi ovládání rukavice pomocí snímání pohybu prstů.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Ecthelion »

Jerson píše: 27. 7. 2020, 21:53 Asi ovládání rukavice pomocí snímání pohybu prstů.
Imho něco mnohem jednoduššího, nějaký jednoduchý animatronický fígl na ovládání táhlem.
Tady Adam Savage staví pro cosplay Noface animatronickou, táhlem ovládanou tlamu. Ty ruce budou asi podobný mechanický fígl. Na tom videu je vidět, že jde o celkem jednoduché spouštěné pohyby.

A teady je video kde ten týpek, co to postavil (a na tom nahoře postovaném videu v tom Terminator Armoru chodí) to brnění detailně představuje (ono je tam powearmor z Falloutu, ale ukazují tam i Warhammerové věci.). Ale je to evidentně starší, ještě to nemá pohyblivé ruce.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Jiron »

Nedávno jsem měl dost hustá prozření ohledně 3d tisku. A to, že to fakt může bejt dobrý! Jednak jsem viděl moc pěkné 3d tištěné fantasy armády. Ti vojáci byli hodně zjednodušení ale vypadali fakt dobře když se nabarvili a jejich výrobní cena je mizivá ve srovnání s "koupeným produktem".

Dále jsem měl v rukou několik různých modelů z tiskárny. Jak filament tak resin vypadali skvěle, s relativně ostrými detaily a po nabarvení velká pecka. Filament pořád dělá "rýhy", které mi trochu vadí na větších rovných plochách. Z Resinu jsem si nechal od známého vytisknout RPG postavu z HeroForge a teda dost dobrý. Vysoký detail, až bych řekl, že je to kvalitnější než některé levné britské fantasy modely.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Vitus »

Jiron píše: 18. 8. 2021, 15:57 Dále jsem měl v rukou několik různých modelů z tiskárny. Jak filament tak resin vypadali skvěle, s relativně ostrými detaily a po nabarvení velká pecka. Filament pořád dělá "rýhy", které mi trochu vadí na větších rovných plochách. Z Resinu jsem si nechal od známého vytisknout RPG postavu z HeroForge a teda dost dobrý. Vysoký detail, až bych řekl, že je to kvalitnější než některé levné britské fantasy modely.
Sice žádný model nevlastním, ale u nás na Kladně je jeden nadšený mládenec (hráč D&D5e), co zhusta používá figurky / doplňky z různých 3D tisků (má přístup k různým technologiím), a mohu za sebe potvrdit, že nejen HeroForge, ale i jiné on-line 3D tisky (včetně těch zadarmo) jsou v detailu a provedení kvalitnější, než některé masově vyráběné fantasy modely (nejen britské).
Naposledy upravil(a) Vitus dne 18. 8. 2021, 18:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Lorwyn »

Měla jsem brigádu v 3D tiskárně a potvrzuju, že pokud má člověk dobrej model, tak při správné volbě plastu nebo resinu to může bejt fakt hodně, hodně dobrý. A zbavit se rýh se rozhodně dá (ať už správnou orientací, nebo "hustotou" tisku a volbou materiálu).

Chodila jsem do PrusaLabu na Holešovicích, členství bylo dostupný a vlastníci příjemní...docela zvažuju, že tam zase začnu chodit až zase otevřou (teď je možné jim zadávat zakázky, ale chodit si tam tisknout svoje zatím nejde).
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od eerieBaatezu »

Tak už jsem zkouknul několik videí na dané téma a teda dost hustý. Škoda, že neumím 3d modelovat, protože věci, co ty 3d tiskárny umí parádně vytisknout, berou kolikrát dech. Když si vezmu, že takovej Blender je zadara a tiskárna stojí do pěti tisíc, tak je to dost zajímavá investice. Akorát člověk nemá v rukou těch 10 let sochařiny, aby si mohl udělat nějakou pěknou věc.
Obrázek
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

No tak ono i kdyby to nebylo dost kvalitní, tak do pěti let stopro bude. Paniku na straně GW bych jako docela chápal.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Jiron »

Eleshar_Vermillion píše: 22. 8. 2021, 11:05 No tak ono i kdyby to nebylo dost kvalitní, tak do pěti let stopro bude. Paniku na straně GW bych jako docela chápal.
Ač GW nemám rád tak k panice důvod zatím až tak nemají. Kvalita jejich práce vzhledem k poptávce po jejich produktu je zatím (a myslím, že alespoň tak 10 let ještě bude) dost daleko za možnostmi 3d tisku. A za tu dobu třeba přijdou na způsob jak svůj produkt ochránit. Například tím, že budou prodávat vlastní STL.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Vitus »

Jiron píše: 23. 8. 2021, 10:06 A za tu dobu třeba přijdou na způsob jak svůj produkt ochránit. Například tím, že budou prodávat vlastní STL.
Nejdříve disclaimer: Uf, musel jsem si googlenout, co myslíš tím STL, předpokládám, že máš na mysli jeden z druhů souborů, do kterého se ukládají 3D modely, takže pokud jsem to pochopil špatně, dej vědět. :)

Nyní reakce: Taky si to myslím, že se to bude ubírat tímto směrem, dokonce je dost možné, že se tímto směrem bude postupně ubírat celý modelářský průmysl (tedy místo prodeje uceleného modelu on-line prodej souborů s 3D modely, navíc customizovatelnými), a nejen modelářský průmysl, respektive spotřební (finální produkty, nejen modely nebo hračky, ale i užitkové věci, jako držáčky, hmožděnky, vázy... - just name it), ale nakonec i výrobní (just-in-sekvence tisk asembly dílů výrobce něčeho složitého). Alias krok směrem k replikátorům ze Star Treku :).
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Pieta »

A nakonec mechy.[/lancer]
Odpovědět

Zpět na „Wargaming“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů