Warhammer 40.000

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG. Je libo počítačové hry, deskovky, nebo LARP? Přijďte si popovídat s ostatními hráči.
Odpovědět
Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Warhammer 40.000

Příspěvek od Ecthelion » 21. 5. 2009, 23:17

Dalcor: Ten Samiel vypadá luxusně.
Přemýšlím... z té fotky jsem to nerozluštil - zkoušel jsi inkovat brnění? Působí to na mě trochu jako moc jednobarevná plocha... i když s tou červenou to tak bude asi vypadat i s inkováním. :think:
Ale toho si nevšímej - obličej se ti podařil úžasně a ta figurka je celkově parádní. :clap:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor » 22. 5. 2009, 08:33

Jsou aplikovany washe. Celkově nejsem zastáncem super highlightů. I když plášť je branej třemi odstány šedivé...

Mám ještě spoustu mezer.

Další fotky mám na facebooku

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 23. 6. 2009, 18:23

Při pročítání pravidel jsem zpozoroval, že chaos má značně lepší terminátory než císaři věrní mariňáci.

Mariňáci mají základní jednotku terminátorů vyzbrojenou stormboltery, čtyřmi powerfistami a jedním powerswordem za 200 bodů, zatímco nejlevnější možná chaosácká jednotka čítá 3 terminátory s twin linked boltery a power weapony za 90 bodů a její ekvivalet mariňácké (tj. čtyři poweristy a power weapon v jednotce pěti terminátorů) mě přijde na 190 bodů. navíc je možné chaosácké terminátory vyzbrojit za 5 bodů kombizbraněmi, ajko například kombimeltami, což je při vhodném deepstriku o dost silnější než stormboltery.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 23. 6. 2009, 18:37

Fritzs: To se nedá tak natvrdo říct - kombizbraně můžeš použít jednou a spoléhat se na jedno použití je občas ošajstlich. Storm Boltery jsou na druhou stranu docela dost výhodné na delší vzdálenost - pět Terminátorů se Storm Boltery a jedním Assault canonem (což je úchvatná výhoda Císařových věrných) je solidní palebná podpora.

Výhoda je samozřejmě, že si jich může Chaos brát méně, ale zase mohou být snadněji zničeni, pokud jsou vystaveni palbě nebo je nacharguje nějaký šašek, kterému dobře padne...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 23. 6. 2009, 21:28

Ecthelion: Je otázkou jesi je lepší storm bolter nebo twin linked bolter, jelikož storm bolter sice střílí na větší vzálenost o jednu kostku víc, ale zase twin linked bolter je lepší na kratší vzdálenost, kde na rozdíl od storm bolteru přehazuje neúspěšné hody. Teda nemám to z vlastní hlavy a moji tři terminátoři jsou vybaveni kombimeltou a reaper autocannonem, ale i když o tom, přemýšlím, tak na tom něco je. Assault cannon je na druhou stranu opravdu dobrá věc, i když reaper autocannon taky není díky velkému dostřelu a vyšší síle zrovna špatný.

Jinak, nemám pocit, že by se terminátoři hodili jako palebná podpora, moje jednotka skounčila vždycky velice brzo po deep striku v boji zblíska, kde se celkem osvědčila. Dokonce i proti chargujícímu dreadnaughtovi, čímž se dostáváme k obecné výhodě všech terminátorů, kterou je chainfist, což je IMO nejlepší zbraň CC zbraň.

Kombizbraně jsou skvělá věc, i když z nich jde střílet jenom jednou za hru, jelikož u melty to většinou na zničení vozidla postačí :D .

Kin
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kin » 24. 6. 2009, 18:38

A co třeba u Cisařovo věrnejch psů kombinace storm kladivo + shield? 3+ invul? $D
Long time no see...
Svoboda je mrcha, kterou je třeba šoustat na matraci z mrtvol.
"My uncle put his ping-ping in my pa-pa." -kiss kiss bang bang

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 25. 6. 2009, 08:01

Kin: Co třeba 5 chaos terminátorů s dvěma lighting clawy, champion upgradem a Icon of khorne? Sice je to 180 bodů, ale i tak...

25 útoků na charge, které jsou power a rerollují jak to hit, tak to wound. ve výsledku průměrně 4,6875 mrtvého TH/SS terminátora ještě předtím, než se vůbec dostanou k tomu aby zaútočili na charge a pokud jsou naopak nachargováni, tak je průměrným výsledkem 3,75 mrtvého TH/SS terminátora předtím, než terminátoři vůbec zaútočí.

Další možností je 5 chaos terminátorů 1*heavy flamer, 4*combiplasma, 4*lighting claw, 1*chainfist, jestliže chaos vhodně deepstrikuje a vypálí salvu z plasmy a plamenomet zasáhne 3 termosky tak je výsledkem: 0,8888+0,3333, poté císařovi psi mají charge, ale než se dostanou k tomu, aby zaútočili, tak ještě stihnou utrpět: 1,5 ztráty,takže dohromady přijdou o zhruba 2,72 terminátora, předtím, než vůbec stihnou zaútočit. Poté, za předpokladu, že tři z nich padnou, což je docela pravděpodobné, tak během svého útoku způsobí chaosu průměrnou strátu 1,66666 terminátora a sami utrpí strátu 0,27777 terminátora.

Po prvním kole boje průměrně: 3 mrtví na straně loajalistů a 2 na straně chaosu.

Dalším kolem: utrpí loajalisté průměrnou strátu ztrátu 0,75 terminátora a ve svém útoku, za předpokladu, že opět jeden z nich pade, tak již způsobí ztrátu 0,5 terminátora, přičemž utrpí škody ve výši: 0,27777

Po druhém kole boje: 4 mrtví na straně loajalistů 3 na straně chaosu.

V následujícím kole je průměrná stráta loajalistů 0,375 terminátora před útokem a během jeich vlatního uptrí ještě navíc škody ve výši ve výši 0,27777 terminátora, přičemž sami způsobí škody za 0,5 terminátora, takže je rpavděpodobné, že poslední z TH/SS terminátorů padne.

Ve výsledku tedy:zbývá jeden chaosák. Pokud jsem tedy počítal průměrný výsledek dobře... a taky nutno dotdat, že tuto notně předraženou jednotku zamýšlím proti regulérní těžké pěchotě, než jako něco, co by mělo být nasazeno proti supertěžkým TH/SS terminátorům a i tak to má slušné šance uspět... na druhou stranu je o 30 bodů nákladnější než TH/SS terminátoři a get's hot to ještě může zamíchat...

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 28. 6. 2009, 20:18

Bych si to někdy zahrál, nejlíp s někým z Brna... na kolik bodů...? :-)=

Jiron
Rytíř

Příspěvek od Jiron » 4. 7. 2009, 11:01

Fritzs píše:Při pročítání pravidel jsem zpozoroval, že chaos má značně lepší terminátory než císaři věrní mariňáci.

Mariňáci mají základní jednotku terminátorů vyzbrojenou stormboltery, čtyřmi powerfistami a jedním powerswordem za 200 bodů, zatímco nejlevnější možná chaosácká jednotka čítá 3 terminátory s twin linked boltery a power weapony za 90 bodů a její ekvivalet mariňácké (tj. čtyři poweristy a power weapon v jednotce pěti terminátorů) mě přijde na 190 bodů. navíc je možné chaosácké terminátory vyzbrojit za 5 bodů kombizbraněmi, ajko například kombimeltami, což je při vhodném deepstriku o dost silnější než stormboltery.

Upřímně bych raději spoléhal na ty powerfisty než na kombi-meltu. Většinu tanků zvládneš urvat i tou pěstí a máš na to dost pokusů a nemůže na tebe ten tak zpětně střílet. Kromě toho je kombi-melta opravdu riziko, kdy sázíš na jeden výstřel a když to neklapne tak... jsi v řiti. A co třeba Melta Bombs. Myslím, že Věrní je mají v základní výbavě. Ale já Terminátory nehraju takže nevím. Zkrátka považuji Dreadnaught za mnohem lepší vychytávku než pětici Terminátorů. A ušetřím 50 bodů (při nejmenším).
"Když už to čůčo vyndáš, musíš bejt připravenej ho požít"
obecná poučka o alkoholismu

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 4. 7. 2009, 15:41

Jiron: Já spoláhám na chainfist :wink: kombimelta je právě kvůli kolu kdy deepstrikují a nemůžou jít rovnou na chrege (platenstrike to má změnit....) BTW: Velice se mi osvědčila kombinace 2*kombimelta+reaper autocannon+chainfist na třech terminátorech, dokonce na tolik, že plánuju rozšíření o další dva termináry, 2 kombimelty a další chainfist.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 21. 10. 2009, 12:46

Znáte tu někdo české překlady W40K? Jak se překládají "melta weapons". Mám chuť udělat z toho "taviče", ale zas se nechci dopustit rouhání.

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 21. 10. 2009, 12:48

Já jim říkám "melty"... A vím, že francouzky se jim říká "fuseur".

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 21. 10. 2009, 14:05

Markus píše:Znáte tu někdo české překlady W40K? Jak se překládají "melta weapons".
Co jsem (z dálky) přičichl k překladům W40K, odpověď určitě zní "mnohem strašnějš, než by sis vůbec dokázal představit".
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 21. 10. 2009, 14:11

Takže spokojeně ignorovat, říkáš :)

Pieta
sofistikovaný troll
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta » 21. 10. 2009, 14:13

Markus píše:Takže spokojeně ignorovat, říkáš :)
Zas za takovou autoritu se nepovažuju (: a nevím, jak se jim říká. Jen jsem tak zmínil svá pozorování.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“