Total War

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Pro všechny, co si rádi zahrají ROME, ale pořád musí trpět s původní verzí:

Proboha, lidi, nebuďte hlupci! Přestaňte trpět tu bolest, kterou přináší původní, nemodifikovaná hra. Ten přístup k realitě... armády v uniformní barvě, jednotky typu váleční psi, hořící prasata, druidové, arcani (!!!)... pretoriáni mašírující po bojišti... naprosto nehratelná hra (pokud "primitivní obtížnost" nepovažujete za známku hratelnosti.)

Doporučuju nainstalovat nějaký mod. mám úžasné zkušenosti s těmahle dvěma
Rome: Total Realism
Europa Barbarorum

O několik úrovní kvalitnější zážitek ze hry. Enjoy!
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Ano, to za pokus stojí.
teÏ jsem si zkusi dát barbarskou invazi, ale nějak mě to nezaujalo. Spíš mi to pokazilo i chuť. Nebo jsem té hře zatím věnoval málo času, jen několik hodin za asi týden.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Ach ano, MODy. Byl jsem tolik natěšený na Total realism, ale bohužel jsem si díky debilnímu systému patchů a cracků odrovnal celý ROME, který nejen že nešel normálně odinstalovat (nijak), ani spustit, ani reinstalovat, takže jsem ho manuálně smazal, a od té doby se ho nemůžu zbavit z registru. Čili, jsou asi fajn ty MODy, Total Realism mám furt na disku pro případ, ale doporučuji extrémní opatrnost při jejich instalaci. Nejsem v tomhle ohledu amatér, takže vím co říkám. Nemusí se to posrat, ale může.

btw. Kdyby někdo věděl jak odstranit ROME: Total War nadobro z registru, aniž bych projížděl registr manuálně, budu mu vděčný, velice a velice moc.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Příspěvek od vzteklina »

Markus píše:Pro všechny, co si rádi zahrají ROME, ale pořád musí trpět s původní verzí:

Proboha, lidi, nebuďte hlupci! Přestaňte trpět tu bolest, kterou přináší původní, nemodifikovaná hra. Ten přístup k realitě... armády v uniformní barvě, jednotky typu váleční psi, hořící prasata, druidové, arcani (!!!)... pretoriáni mašírující po bojišti... naprosto nehratelná hra (pokud "primitivní obtížnost" nepovažujete za známku hratelnosti.)

Doporučuju nainstalovat nějaký mod. mám úžasné zkušenosti s těmahle dvěma
Rome: Total Realism
Europa Barbarorum

O několik úrovní kvalitnější zážitek ze hry. Enjoy!
Moje řeč. Nemodifikovaný Rome je oproti Total Realism sračka. Krásné pestré a reálně vypadající jednotky, žádné rozdělení jednotek podle levelu, mnohem rozumnější systém verbování na dobytém území (ach, jaká to byla blbost, když sem s římany dobyl nějaké maloasijské velkoměsto a najednou sem tam mohl dělat o dva levly lepší římské jednotky než v samotné itálii). A pro ty keré štvalo hraní za římany, není zde nijak omezen výběr frakce. Zfleku můžete začít za Řeky, nebo třeba za Baktrijce.
A historická věrnost. Je tady! (nemodifikovaná verze fakt nesnese srovnání)Např. rozložení území kontrolovaného jednotlivými národy je různě velké (od dvou parthských po asi dvace seleukovských). A keltové mají území nehorázně roztroušené- francie, podalpská itálie, balkán, malá asie.(Tady sice upadá logika na tom,že tyhle vzdálená území nemohla mít centrální vládu, ale o to větší sranda to je)
Má to i své mouchy. Tou zákládní je, že po čerstvé instalaci modu na čerstvou instalaci rome total waru se vám nepodaří nic rozjet, protože nemáte splněný tutorial(stupidní podmínka původní verze) a v modu tutorial nejede. Takže doporučuju napřed dokončit tutorial a pak teprve nahrat mod.
Myslím že poslední verze modu je 6.3 se suprově udělanými germány (oproti předchozím verzím, které u germánů dost vycházely z originálu). Akorát římské jednotky se mi nezobrazují v maximální kvalitě detailů (místo chodidel maj takové ty ořezané tužky). Germáni to však dokonale vyvažují.
A abych své doporučení ještě potvrdil, kvuli tomuto modu jsem uvažoval, že si koupím originální Rome: total war. (Nakonec sem to neudělal, ale už jenom ta myšlenka je malý zázrak).
EDIT: Jo a taky sou tam takové vychytávky, jako originální názvy jednotek. Hlavně helénská oblast je v tomdle masakrozní, ale je to krásně atmosferické.
A pro fajnšmekry tam je latinsky namluvené pokřikování římských velitelů.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Co dodat? +1 pro Total Realism (i když tam určité chyby jsou, jako když se jiné frakci podaří vyhrát krátkou kampaň před váma tak hra už nejde vyhrát ani tím, že byste dobyly všechna území, a co hůř ani nezjistíte zdali před vámi vyhráli)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Příspěvek od Resurrection »

EB je jeste lepsi, kazdopadne nejlepsi je stejn M2TW a mody jako Stainless Steel a vyjdou dalsi a lepsi snad v nejakem rozumnem casovem horiznotu. Go for TWC
Secrets are power.
Uživatelský avatar
vzteklina
Příspěvky: 1380
Registrován: 24. 10. 2007, 19:59

Příspěvek od vzteklina »

Hah. Je to skvělý pocit, poslat lučištníky bez munice do útoku proti makedonské falanze, kerá dává sodu vašim ufrněným kopiníkům a obrátit ji tím na útěk.
Ty ostatní mody, co tu doporučujete, budu asi muset taky testnout.
Sem chlap! (pro ty co sou zmateni mym nickem)
Tafif
Příspěvky: 1029
Registrován: 9. 4. 2007, 17:46

Re: Total War

Příspěvek od Tafif »

Tak Medieval 2 je pro mě zatím docela zklamání. Kam se hrabe na super jedničku...
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Total War

Příspěvek od Resurrection »

Tafif píše:Tak Medieval 2 je pro mě zatím docela zklamání. Kam se hrabe na super jedničku...
Hraj mody, pro zdejsi osazenstvo urcite Third Age: Total War. Kam se hrabe jednicka na ne :-)
Secrets are power.
Tafif
Příspěvky: 1029
Registrován: 9. 4. 2007, 17:46

Re: Total War

Příspěvek od Tafif »

Uvidíme. Zkusím dohrát alespoň tu jednu kampaň.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Total War

Příspěvek od Invictus »

Hraje někdo Empire: Total War? Podle mě zatím nejlepší vanilla verze z celé série TW. Rozsáhlá mapa i dostatečná komplexnost hry (i při zachování přehlednosti), plus za lodičky :) a velké plus za tech tree, a vůbec hodně nových možností při zachování osvědčeného. Těch chybiček a nelogičností je málo (systém trade theatres, dobývání měst, velikosti armád), období se mi líbí, jen trochu mi vadí málo diferencované armády (ostatně jako v celé sérii TW). Napoleona jsem ještě nezkoušel, a po modech nepátral, ale předpokládám že by to mohlo být ještě lepší.


EDIT: btw. Když se tak dívám na mé spílání modům u Rome, tak musím dodat, že Total Realism jsem později nainstaloval a rozhodně mi přišel o dost lepší než původní hra. Větší mapa, více národů (a hlavně takových které skutečně existovaly), vyváženější management, trochu realističtější bitvy i historicky věrnější jednotky. Naprosto luxusní by byla kampaň, to byo tak jediné co mi chybělo.

EDIT2: Tak jsem ze zvědavosti rozklikl ten Resurrectionův odkaz na Third Age a došlo mi že to je Pán prstenů. A teda mazec, to sem nečekal. Doufám, že to je i dobře zpracované herně.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Re: Total War

Příspěvek od Resurrection »

Invictus píše:Hraje někdo Empire: Total War? Podle mě zatím nejlepší vanilla verze z celé série TW. Rozsáhlá mapa i dostatečná komplexnost hry (i při zachování přehlednosti), plus za lodičky :) a velké plus za tech tree, a vůbec hodně nových možností při zachování osvědčeného. Těch chybiček a nelogičností je málo (systém trade theatres, dobývání měst, velikosti armád), období se mi líbí, jen trochu mi vadí málo diferencované armády (ostatně jako v celé sérii TW). Napoleona jsem ještě nezkoušel, a po modech nepátral, ale předpokládám že by to mohlo být ještě lepší.
Hral jsem prvni Medieval, druhy Medieval i ETW. Nejlepsi vanilla verze je imho stale prvni Medieval, nicmene s mody je jednoznacne nejlepsi druhy Medieval. Z ETW jsem nadsen prilis nebyl, vyjma jedne veci - namorni bitvy. Jenomze kdyz jsem si uvedomil, ze jedine co me na te hre opravdu bavi jsou namorni bitvy, tak mi to tu lezi nainstalovane na hadru uz nejakej ten patek bez jedineho spusteni... Respektive napady a inovace jsou skvele, ale ta hra je od vydani v havarijnim stavu a jeste zadny patch to nijak vyrazne nevylepsil. Proste nehratelna katastrofa. K cemu jsou vsechny ty super vychytavky, kdyz AI frakce mezi sebou neumi uzavrit primeri? To je umocneno tim, ze spojenci vstupuji do valky spolecne. Behem par let mate na svete nekolik absurdnich a nekonecnych valek, se kterymi nic neudelate (Russia vs Iroquois confederacy apod.). Rada proklamovanych vychytavek pro jistotu vubec nefunguje - napriklad kradeni technologii. No ale kralem veskereho tragicna je AI - jak v kampani tak v boji. Mate spojence (jste jeho jediny spojenec), ktery valci s celou Evropou. Hadejte, co udela. Ano, vyhlasi vam valku... AI neni schopna pouzit lode k preprave jednotek, takze boje v zamorskych uzemich se konaji vyhradne mezi vami a mistnimi domorodci. Jako Anglie nemusite mit na Ostrovech v Evrope ani nohu, protoze tam stejne nikdo nikdy nedokaze priplout. Kazdy patch vzdycky ma v popisu, ze toto opravuje, ale zatim to vzdy bylo jen zbozne prani... Tech veci je asi milion. V Medievalu II to bylo zpocatku taky dost hrozne, ale tak extremni chyby a problemy tam opravdu nebyly.

A ano, mody. Vylepsuji hru opravdu hodne - nejlepsi imho Darthmod. Jenomze je tu jedno velke ALE. V Medievalu II vysly s prvnim patchem moddovaci nastroje, zejmena unpacker hernich souboru a tak. Tim slo upravit a zmenit takrka vse, takze veskere zbyvajici chyby komunita opravila svymi mody. K ETW nejenze nic takoveho nevyslo, ale ani nevyjde. Takze vetsina veci v ETW modovat nikdy nepujdou. I mody se tak omezuji na pomerne msle zmeny (byt dost potesi), ale ty nejvetsi silenosti zminene vyse nemohou opravit. Na ETW jiz vyjde jen jeden patch, bude nasledovat NTW jako datadisk, na ktery vyjde take jeden patch. Pak uz bude dalsi hra v serii, jako u kazdeho predchoziho dilu. Takze nadeje na nejakou radikalni zmenu k lepsimu jsou uz opravdu mizive...

Osobne doufam, ze druha hra teto generace (TW vychazeji vzdy dve hry na jednom enginu - generaci) bude podstatne odladenejsi.

EDIT: Jo tak se omlouvam, ted jsem na to koukal a NTW je mysleno neco jako samostatny datadisk. Na jednu stranu to ma byt druha hra na stejnem enginu, na druhou stranu se bude integrovat s ETW... Info je zatim dost zmateny, tak uvidime, ale moje ocekavani jsou temer nulova.

Jo a uz jsem se zminil, ze ETW jede vyhradne pres Steam? Dalsi duvod, proc modovani temer neni mozne. Ale to je kapitola sama pro sebe...
EDIT: btw. Když se tak dívám na mé spílání modům u Rome, tak musím dodat, že Total Realism jsem později nainstaloval a rozhodně mi přišel o dost lepší než původní hra. Větší mapa, více národů (a hlavně takových které skutečně existovaly), vyváženější management, trochu realističtější bitvy i historicky věrnější jednotky. Naprosto luxusní by byla kampaň, to byo tak jediné co mi chybělo.
Mody vylepsuji vsechny TW tituly a to dost vyrazne. Vanilla je ve srovnani s nimi nehratelna alfa verze...
EDIT2: Tak jsem ze zvědavosti rozklikl ten Resurrectionův odkaz na Third Age a došlo mi že to je Pán prstenů. A teda mazec, to sem nečekal. Doufám, že to je i dobře zpracované herně.
To se moc omlouvam, me nedoslo, ze to automaticky nedojde :-) Ano, je to poslednich cca 60 Tretiho veku + valka o prsten. Postaveno na knihach a filmech (vizualni stranka) a je to naprosto super, vazne doporucuju.
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Total War

Příspěvek od Invictus »

Na ten problém s diplomacií jsem zapomněl, ten je výrazný. Jediná "omluva" může být, že série TW je tímhle velice typická, jakože dobře fungující diplomacii jsem neviděl ještě nikde, obdobně jako problém s uzavíráním příměří ve všech dílech, o praktické nemožnosti využít některé funkce (vymoci si území, vazalství), ani netřeba mluvit (vazalství/ protektorát se mi povedlo dvakrát, jednou v R:TW a jednou v M2:TW a to jsem se dosti často snažil). Docela mě to štve, ale nějak jsem si už zvykl, že je to u TW standard (a co vím mody tohle taky moc nevylepšují). V E:TW konkrétně mě pak vytáčí, že pokud jste s někým ve válce, každý tah se vztahy s ním zhoršují i když vlastně vůbec neválčíte, a pokud rozšiřujete své území tak se vám razantně snižuje reputace nejen u těch komu jste ho vzali, ale také u ostatních nezúčastněných států. A kromě dávání státního daru (max +100, což u vztahů -700 moc nepomůže), nelze tuto reputaci moc zlepšit. Což ve výsledku vede k tomu, že aby jste měli konečně klid musíte protivníka naprosto zničit (tedy pokud s ním neuzavřete mír krátce poté co s ním začnete válku). Jak diplomatí AI spolu nevím, zas tak moc jsem to nesledoval. Ale je pravda, že ti co spolu válčí od začátku spolu válčí doteď, hmm. :think: Což taky trochu vypovídá o tom, že nejsou moc schopní se vzájemně porazit.

O té neschopnosti AI k vyloďovacím akcím jsem nevěděl a nemůžu to ani potvrdit (za Brity jsem hned poté co jsem se dostal do války s Francouzi, zablokoval jejich přístavy a zlikvidoval flotilu, takže...), ale bylo by to skutečně hloupé.

Hraju to jen krátce, takže jsem spíš ještě nadšený než znechucený, ale to se asi změní. :-?


Ten Third Age mi fakt nedošel, ale jak tak koukám na to fórum tak jsem čím dál víc namlsanej a těším se, až to stáhnu.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Total War

Příspěvek od Invictus »

Jinak ten Third Age hraju už od listopadu, a je to fakt dobré. Jakože nehraju v podstatě nic jiného, ale zase taky nemám tak moc volného času.
Atmosféra Pána prstenů je super, má to dobře udělané modely jednotek, a hra v 1.4 RR/RC je i dost dobře vybalancovaná. A hlavně tvůrci na tom furt dělají a existuje dost zajímavých sub modů.
Můžu jen doporučit.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Zmok
Příspěvky: 458
Registrován: 10. 2. 2007, 21:58
Bydliště: Praha

Re: Total War

Příspěvek od Zmok »

Mě na začátku dost chytnul Empire - střelný prach, dělostřelectvo, a hlavně námořní bitvy - ale nějak mě to docela rychle přešlo, přijde mi dost jednotvárný. No ještě jsem nezkoušel mody...

Ale za úplně nejlepší považuju M2 s modem Stainless Steel s submodem RR/RC Compilation. U toho jsem strávil nejvíc času. A nikde jinde jsem neviděl, že by armády vypadaly aspoň trochu jako ve skutečném středověku. Ikdyž jsem si ho musel dost upravit, ještě byl zabugovaný a bez zmenšení výdělků na polovinu moc jednoduchý. Brzo by měla vyjít nová verze.

Sranda je, že se mi často pletou dojmy z Medievalu a z Mount & Blade.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů