České herní servery MMORPG

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG. Je libo počítačové hry, deskovky, nebo LARP? Přijďte si popovídat s ostatními hráči.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 11338
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

České herní servery MMORPG

Příspěvek od Markus » 12. 7. 2006, 23:39

V tomto tématu se seznam českých herních serverů, se kterými máme zkušenosti a které můžeme doporučit.

Neverwinter Nights

Obrázek
Equilibrie
Internetový svět postavený na počítačové hře
Equilibrie je Hard Core Role Playing online fantasy svět s neustálým provozem postavený na platformě hry Neverwinter Nights (pravidla DnD). Není postaven na žádném z obecně popsaných světů, má svou vlastní
historii, která se neustále vyvíjí ovlivňována činy hráčských postav a
Dungeon Mastery.
Naposledy upravil(a) Markus dne 15. 11. 2006, 01:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 11338
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 12. 7. 2006, 23:41

Zakládám tohle téma, abychom mohli odkazovat na české herní servery počítačových online RPG.

Poprosím vás, jestli máte s nějakým serverem dobré zkušenosti a chete jej doporučit, můžete o něm napsat do tohoto tématu. Ale uvádějte prosím vážně jen servery, které doporučujete - tj. žádné náhodné odkazy.

Uživatelský avatar
Bryan
Příspěvky: 20
Registrován: 18. 9. 2005, 11:15
Bydliště: Rakovník, Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bryan » 15. 7. 2006, 16:48

Mno já bych doporučil shard pro Ultimu online Endor. http://www.endor.cz Rp se nám tam podařilo sformovat ale je doprovolné. Jinak jeto zatim nejdokonalejší server jaký sem na UO videl ale jen vás mužou odradit lidi. Ja osobně chci přejít na http://www.manawydan.cz až bude v provozu.[/url] momentálně beží už beta test. Manawydan by měl dokoalostí překonat Endor tak snad...
Kostky jsou vrženy!
G. J. Caesar - Prvni hrač DnD na svete!

Uživatelský avatar
Trevenorboven
Příspěvky: 728
Registrován: 11. 10. 2004, 17:03
Bydliště: Marzipan

Příspěvek od Trevenorboven » 17. 9. 2006, 01:05

Měl bych zde jeden malý český herní server. Sice se tam hraje jen play by post, ale je to maso... Zde je jeden z povedenějších úryvků http://www.divisov.hyperlink.cz//phpBB2 ... .php?t=224. Doporučuji Vám se zaregistrovat, nikoho se neptat, jak se to hraje a prostě hrát with the flow. Celé forum slouží jenom ke hře...

Rozhodně se nejedná o žádný náhodný odkaz. Zkušeností moc nemám, ale jak jsem to pročítal... no lidi... Větší legraci na českém internetu nenajdete...

Hraji tam jako uživatel Anonymní (protože nemam guts na to se představovat, tak to chodí) z obce Všechlapy, která je, jak si jistě najdete na mapě, poblíš Divišova.

Holyan

Příspěvek od Holyan » 25. 9. 2006, 19:54

Výborný český server zaměřený na DrD, kde se hrají klasické multiquesty systémem fór.
http://www.darkage.cz
Mám s ním osobně výborné zkušenosti - nabízí jak snadnou komunikaci, tak snadné zapojení přímo do hry.

lamer

Příspěvek od lamer » 7. 10. 2006, 01:40

Bryan píše:Mno já bych doporučil shard pro Ultimu online Endor. http://www.endor.cz Rp se nám tam podařilo sformovat ale je doprovolné. Jinak jeto zatim nejdokonalejší server jaký sem na UO videl ale jen vás mužou odradit lidi. Ja osobně chci přejít na http://www.manawydan.cz až bude v provozu.[/url] momentálně beží už beta test. Manawydan by měl dokoalostí překonat Endor tak snad...
Tak to si jeste nevidel Morii. Moria ma predelanou grafiku. Mrkni treba na

Obrázek

Daanri

Příspěvek od Daanri » 5. 11. 2006, 14:57

Ja mohu odporucit svet NWN Thalie. Je to nadherny svet plny fantazie s velkou podporou DM a s mnohymi RP vychytavkami. Je stale obnovovany a stale sa pripravuju nove a nove veci pre tento svet. DM pripravuju nadherne Q ktore vas chytia. Vazne odporucam. Skusil som uz niekolko svetov NWN ako Alhambria, vyssia spomynanu Equilibriu, Kandelabriu, Demonu, Arkhaliu 1 a aj 2...ale najlepsi svet ktory vam mozem odporucit je Thalia. Radi uvitame novych hracov.
http://thalie.pilsfree.net

Uživatelský avatar
Bryan
Příspěvky: 20
Registrován: 18. 9. 2005, 11:15
Bydliště: Rakovník, Sigil
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bryan » 27. 12. 2006, 19:56

lamer píše: Tak to si jeste nevidel Morii. Moria ma predelanou grafiku.
Moria se hodně změnila od dob kdy sem se tam byl podívat. Asi se vrátim zas k UO.
Kostky jsou vrženy!
G. J. Caesar - Prvni hrač DnD na svete!

Uživatelský avatar
golfin
Příspěvky: 3
Registrován: 6. 9. 2007, 08:18
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfin » 19. 5. 2008, 07:44

Ono ultima online se všeobecně v české a slovenské republice dost změnila. I ten kelevar v posledních dnech udělal radikální změnu. Ať to máme endor, andarii, dark paradise, moria či manawidan, všechny šardy vytvořily podstatné změny v základu uo. Jen každý jinak. Nebudu hodnotit to, jaký má každý šard přístup k hráčům, nebo jakou má grafiku. Je to na každém z nás, co komu vyhovuje. Ale za tu dobu co to dělam, je dost změn oproti původní verzi EA Games. Jen bych ale řekl, nebýt manawidanu, jmenovitě GM Radstara, asi by neexistovala polovina UO šardů na naší scéně. Nu, tak bych asi pro hraní doporučil snad ty nejzaběhlejší a nějakým způsobem nejzajímavější šardy:
Kelevar non rp svět
Dark Paradise 1 non rp svět
Dark paradise 2 rp svět
Moria rp tolkien svět
Endor non rp svět
Andaria striktní rp svět
Manawidan rp svět
Midkemia tuším rp svět
Twilight Zone non rp svět
Imperial Dawn rp svět

Každej si musí vybrat sám, ale je fakt, že ultima běží už dlouho a je na ústupu.
Joo, v minulosti jsem byl ...., a to není důležité. Jinak grafik, scriptař, vývojář, PJ Drd, 3D modeler.

frantasad

Re: České herní servery MMORPG

Příspěvek od frantasad » 14. 4. 2012, 11:33

ldi vyskoušejte aion - český server soul je to nej co najdete
<a href='http://soul-aion.cz'><img src='http://system.soul-aion.cz/images/468x60.jpg' border='0' /></a>
<a href='http://soul-aion.cz'><img src='http://system.soul-aion.cz/images/sa6c.jpg' border='0' /></a>

Prdovous
Příspěvky: 76
Registrován: 23. 11. 2011, 13:51

Re: České herní servery MMORPG

Příspěvek od Prdovous » 11. 5. 2012, 13:00

Co se týče českých MMORPG serverů, tak mám zkušenosti s NWN a WoW, obojí HCRP servery.

NWNko jsem hrál na Thalii, kvalitní RP server, jak to u NWNka bývá tak s vlastním světem. Co si pamatuju, bývá tam kolem 40 hráčů ve špičce a o kvalitní zážitek z roleplayingu jsem tam neměl nouzi. Na druhou stranu jsem tam nenarazil na žádné frakce tvořené hráči.

Co se WoWka týče, tak aktivně hraju a dělám storytellera (obdoba PJ) na Nostalgii, objektivně soudit nechci, vzhledem k tomu, že se podílím na vývoji, takže spíš obecné informace: Ve špičce hraje 30-40 lidí (teď při maturách zhruba 20), sic se hraje v jediné lokaci (Silverpine). Server se odehrává v mezeře mezi W3FT a vanilla WoWkem a snažíme se stavit příběh na lore wowu (k tomu může pomoci i solidně zásobená media wiki s přeloženými články). Snažíme se nějakým způsobem udržet celý svět a postupně jej měnit podle chování a snahy hráčů, takže do dění ve světě může zasáhnout každý svou vlastní iniciativou. A co se týče RP, myslím, že o něj není nouze a kvalita rozhodně nepatří k nejnižším :) Z technické stránky si upravujeme hru vlastními patchi. Co se týče nevýhod, tak možná zastaralost patche (3.3.5a) a velikost základního klienta vzhledem k tomu, že je funkční pouze jediná lokace.

Geo
Příspěvky: 2
Registrován: 16. 4. 2012, 09:48

Re: České herní servery MMORPG

Příspěvek od Geo » 11. 10. 2012, 16:10

Soukromá otázka na HCRP hráče:
- je Ultima Online jako grafické prostředí ve vašich očích mrtvá?

Nystaris
Příspěvky: 3
Registrován: 27. 10. 2012, 12:12

Re: České herní servery MMORPG

Příspěvek od Nystaris » 27. 10. 2012, 12:15

Nazdárek. Můžu vřele doporučit server World of Warcraft - Soulwell. Hraje se tam i typ hry Role-playing. Více zde: http://www.soulwell.cz/content.php?p=cojerp Pro hráče RPG je to opravdu skvělé!

Prdovous
Příspěvky: 76
Registrován: 23. 11. 2011, 13:51

Re: České herní servery MMORPG

Příspěvek od Prdovous » 30. 10. 2012, 00:12

Zrovna na Soulwellu jsem RPčko mezi těmi pár stovkami hráčů hledal lupou a to ani nemluvim o tom, že už na tehdejším Czechdreamu stálo v jeho závěru RP za kvedlačku a většina hráčů brečela, že nesložej ani WSG případně nějakej raid ^^

Garret

Re: České herní servery MMORPG

Příspěvek od Garret » 30. 10. 2012, 19:23

Prdovous píše:Zrovna na Soulwellu jsem RPčko mezi těmi pár stovkami hráčů hledal lupou a to ani nemluvim o tom, že už na tehdejším Czechdreamu stálo v jeho závěru RP za kvedlačku a většina hráčů brečela, že nesložej ani WSG případně nějakej raid ^^
Na CzechDreamu RP skomíralo protože se vedení bálo udělat z něj "full RP" server co si už nehraje na "blizz-like". PvE a PvP skomíralo kvůli malému počtu lidí. Byly tři možnosti - jít do fullRP, jít do spojování a nebo jít do prdele a zabalit to (nebo to nechat vychcípat samovolně...ale proč to dotovat).

Vybrala se prostřední možnost a vznikl z toho Soulwell. Celkově to nevypadal ošpatně - abrat lidi, zachovat směr CzechDreamu. Ale úplně se to zvrhlo. Osobně jsem byl proti připojení Valhally do projektu - a holt se ukázalo, že oprávněně. Soulwell je na nic, protože nemá vlastní tvář, nemá vizi.
Je to pupulistický "lol-server", má to nejhorší z "non-blizzu" - čili funkaření, fun-eventy, fun-blbosti a nesmyslné a neRP úpravy světa i herních mechanik. A naopak tam systematicky likvidují RP postupním ořezáváním možností, pravomocí i dovolených věcí. Už teď jsou RPeři "židé v ghettu", je otázkou, kdy je SS z jednotky Valhalla pošlou do "pracovních táborů".

RP na Soulwellu možná ještě (mezi tím vším hnusem) najdete, ale jsou to ostrůvky, malé enklávy kolem několika osobností co to ještě nezabalily. Ale každý plamínek jednou uhasne.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host