Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Příspěvek od eerieBaatezu »

eerieBaatezu píše: 3. 2. 2021, 18:24 Jsem začal pařit betu Doomtroopera na Steamu. Škoda, že je to v angličtině, nejvíc nostalgie mám když zase vidím ty názvy jednotek a věcí a tak, jenže my ty kartičky měli česky. :)

Ta dieselpunk/World War I atmoška je furt boží.

Obrázek

Škoda, že změnili layout karet. Tyhle starý mi přišly v pohodě čitelný a všechno.

Ale taky jsem začal hrát ten Gwent na Steamu a to člověku úplně užasne. Je zvyklej na všechny ty many a tady je úplně jinej styl hry. Můžete kdy chcete vyložit cokoliv a celý je to děsně o taktizování a risk/reward hádání/managemantu. Akorát někdy prostě přijdou v posledním kole třeba dementní karty a máte prostě smůlu. Ale ta struktura hry je děsně jiná oproti Hearthstone a Magic The Gathering a Doomtrooperovi. Fakt zajímavý, na co se dá přijít.

Ale stejně mě nebaví, jak jste někdy napospas tomu, co taháte. To neexistuje karetní hra, kde by to bylo nějak jinak?
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Příspěvek od OnGe »

Taková, kde máš cinknutej balík.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Příspěvek od eerieBaatezu »

Že třeba nejsou zvlášť lízací balíčky na potvory a kouzla nebo tak. Nebo nějaká mechanika, aby to celý nestálo na pár kartách.

Ten Doomtrooper je ještě větší sada. Tam mi to někdy padne a si tak naboostuju postavu, že je to úplnej vyvražďovák. Jako děcko jsem si toho nikdy nevšiml, protože jsme si nepamatovali pravidla a hráli jsme to podle vlastních. Ale teď když to vidím, tyjo, to se tak dycky hrálo, jo? Nebo to na tom Steamu hraju nějak blbě?
Obrázek
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Příspěvek od Naoki »

TCG mají vždy vliv náhody by design, tomu se prostě nevyhneš. Pokud tě nebaví vliv náhody tak hraj MOBA nebo Tower Defense, to je podobný princip
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Příspěvek od OnGe »

eerieBaatezu píše: 5. 2. 2021, 22:40 Že třeba nejsou zvlášť lízací balíčky na potvory a kouzla nebo tak.
Myslím, že důvod, proč se to nedělá je, že by byl dost voser přd každou hrou roztřídit karty do dvou hromádek (i kdyby měly různé zadní strany). Další věc je, že soupeř vidí, co si zrovna bereš. Tím jako nechci říct, že by to nešlo (třeba u digitální verze problém s dělením balíků úplně odpadá) nebo že by to bylo blbý, jen říkám, co z toho plyne.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Příspěvek od York »

OnGe píše: 6. 2. 2021, 09:51 Myslím, že důvod, proč se to nedělá je, že by byl dost voser přd každou hrou roztřídit karty do dvou hromádek.
Při hraní Doomtroopera jsme před každou hrou skládali celej balík.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Příspěvek od OnGe »

Ne, neskládal.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Příspěvek od eerieBaatezu »

Nevím jestli mají v tom Doomtrooperovi blbý startovací balíky, ale už několik her v řadě mi nepřišel žádnej warrior a můj protivník měl stůl plnej maníků. Čumíte, jak vám kolo za kolem chodí podpůrný karty, který nemáte na koho hrát.

Taky je tam dobře ujetej ten systém "many". Když se mi sejde karta, dvě, tak mám za pár kol desítky many. Trochu neregulovaný.

Taky je tam divnej systém boje. Když dáte maníkovi damage je zraněnej, podruhý mrtvej. Nejdou tam ukusovat HPčka jako v Hearthstone. Takže když máte hustýho maníka s mega statama, tak je jedno, kolik toho nepřítel má, protože mu prostě nikdy nedáte tolik damage, abyste ho zranili.
Naoki píše: 6. 2. 2021, 05:08 TCG mají vždy vliv náhody by design, tomu se prostě nevyhneš. Pokud tě nebaví vliv náhody tak hraj MOBA nebo Tower Defense, to je podobný princip
Mi přišlo zajímavý, jak má spousta itemů a postav v Dotě random efekty, jako ty critically a tak, kdežto v Heroes od Blizzárdů nic takovýho nedali.
OnGe píše: 6. 2. 2021, 09:51 Myslím, že důvod, proč se to nedělá je, že by byl dost voser přd každou hrou roztřídit karty do dvou hromádek (i kdyby měly různé zadní strany). Další věc je, že soupeř vidí, co si zrovna bereš. Tím jako nechci říct, že by to nešlo (třeba u digitální verze problém s dělením balíků úplně odpadá) nebo že by to bylo blbý, jen říkám, co z toho plyne.
Proč voser? Prostě jedno dáváš tam a druhý tam. Zrovna u toho Doomtroopera by to bylo super. Sedím tam pět kol a o potvoru na vyložení na stůl nezavadím.
Obrázek
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Příspěvek od OnGe »

On Doomtrooper je hlavně hrozně blbě navržená hra. A časem to ještě dojebali. Kdyby na těch kartách nebyly tak cool věci a ilustrace, pes by po tom neštěk.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Příspěvek od Pepa »

eerieBaatezu: Díky za tenhle objev! $D Na Doomtrooperu jsem začínal, takže se něj rozhodně znovu podívám :-)

Co se týče Gwentu, tak ten se před pár lety hodně rozjel, ale pak... Prakticky zanikl. Nebo ne?

Za sebe musím samozřejmě doporučit Magic Arénu, protože to je asi opravdu to nejlepší, co mohlo Magic potkat. A od minulého týdne je už i na mobilech! :wink:

Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Příspěvek od eerieBaatezu »

OnGe píše: 6. 2. 2021, 13:02 On Doomtrooper je hlavně hrozně blbě navržená hra. A časem to ještě dojebali. Kdyby na těch kartách nebyly tak cool věci a ilustrace, pes by po tom neštěk.
Jo no. Dar Temné Symetrie zní tak hustě, že to chceš vyložit i ve hře, o které tušíš, že moc nefunguje. $D
Pepa píše: 6. 2. 2021, 15:04 Co se týče Gwentu, tak ten se před pár lety hodně rozjel, ale pak... Prakticky zanikl. Nebo ne?
Mně se zdá, že to, co je k hraní na Steamu teď, je dost jiná verze po tom, co to několikrát předělali. A teda si myslím, že se jim to povedlo. Ten systém je dost zajímavej a jinej, než ostatní velký karetky.

Ta Arena má stejnej manovej systém jako MtG?
Obrázek
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Příspěvek od eerieBaatezu »

eerieBaatezu píše: 5. 2. 2021, 22:40 Že třeba nejsou zvlášť lízací balíčky na potvory a kouzla nebo tak.
Jsem si říkal, že aby nemusely bejt dva paklíky karet, tak by stačilo, aby se na začátku kola lízalo víc karet. Větší průtočnost na hlavní by pak zajistila, že nebudu tolik dostávat věci, co se mi nehodí.
Obrázek
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Příspěvek od Pepa »

Aréna = MtG
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Příspěvek od Hike »

Nejedná se o sběratelskou karetní hru, ale doporučím ctěné pozornosti deskovku MageWars (https://boardgamegeek.com/image/1369467/mage-wars-arena) před hrou si vytvoříte grimoár (knížečku s průhlednými sloty) a během hry vždy před tahem si nalistujete a vyberete dvě karty z celého grimoáru na seslání.
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: Sběratelské karetní hry ALE I NA KOMPU

Příspěvek od Pepa »

Vypadá to, že ten Gwent opravdu nezanikl...

Obrázek

Existuje i Facebooková stránka českého Gwentu/Gwintu a Discord.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů