Dotazník pro role play RPG server

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
SmějícíSeHyena

Dotazník pro role play RPG server

Příspěvek od SmějícíSeHyena »

Zdravím, rád bych založil silnější komunitu nadšenců nebo i příležitostných hráčů RP na Discordu - vytvořil něco svého, co bude mít propracovanější systémy a větší příběh. Samozřejmostí je i založení RPG systému a volnosti ve hře. Kvůli Covidu se lidé nemohou scházet na akcích a to je problém. Dobrých RPG RP serverů v češtině také moc není a když ano, jsou z jistých směrů omezené buď technologicky, příběhově nebo nedostatkem času tvůrců a vlastně cokoliv z toho docela dost narušuje chod hry. Od pár dotazovaných jsem se také dozvěděl, že nejsou spokojeni s trochu arogantním vedením RP serverů, kde si administrátoři a tvůrci chodí spíše léčit frustraci tím, že "můžou cokoliv" a kazí tím akorát hru lidem, kteří tam něco budovali měsíce.

Pokud máte na mě přibližně 5 minut, byl bych rád za vyplnění tohoto dotazníku: https://forms.gle/n6JikE24dKak9UBs8
Dotazník je anonymní a pomohl by mi při tvorbě nového projektu - rád bych něco vytvořil s ostatními lidmi, nějakou komunitu, kde se budou cítit hráči pohodlně a budou tam chtít hrát a trávit tam volný čas budováním příběhu.

Omlouvám se, pokud to je zařazené ve špatné kategorii. Děkuji každému, kdo mi obětuje těch 5 minut na dotazník nebo jen na přečtení tohohle :)
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Dotazník pro role play RPG server

Příspěvek od Jiron »

Zdar, dotazník jsem vyplnil ale asi jsem moc neporozuměl tomu záměru. Jsem hráčem tradičních pen&paper RPG a tady se zřejmě jedná o něco docela jiného.

Můžeš mi nějak přiblížit jak by tvůj RP server měl fungovat? Jen z výše uvedeného mám představu, že se bude v různý čas přihlašovat různé množství lidí a hrát postavy, předpokládám v nějakém freeform systému?

Děkuji za vysvětlení. Asi jsem stará struktura.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazník pro role play RPG server

Příspěvek od Selhan »

Ahoj SmějícíSeHyeno, přesouvám dotazník do sekce Ostatní hry, kam by podle mého nejlépe pasoval, ale nevím, kolik zde najdeš respondentů, místní osazenstvo totiž z většiny hraje RPG ve smyslu stolních, pravidlových a družinkových dobrodružství ve stylu dračáku a DnD. Čímž nechci říct, že se nemáš ptát, jen chci vysvětlit, proč ti to asi moc lidí nevyplní.

A pro objasnění Jironovi a případně i ostatním - existuje paralelní svět RP her, které vůbec neví, co je dvacetistěnka. Jsou z pravidla play-by-chat, nemívají žádné mechaniky, jde čistě jen o to roleplayovat svou postavu v interakci s ostatními. Má to blíž ke kolaborativnímu psaní. Často se hrajou i jen v párech, ale existují taky hry, které ve zkratce fungují jako chat servery se spoustou tématických lokací a vlastním narativem. Příklad, který je zdaleka nejčastější: magická škola. Na fóru už to tady jednou docela podrobně řešil Jerson, ale to téma teď nemůžu dohledat.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Re: Dotazník pro role play RPG server

Příspěvek od Jiron »

Díky Selhane, tak jsem si to představil správně...
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazník pro role play RPG server

Příspěvek od Quentin »

Myslím, že to nepatří do ostatních her. IMHO je to free-form pbp rpg. (??)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazník pro role play RPG server

Příspěvek od OnGe »

Je to takové hraniční, ale taky bych to neposílal mezi ostatní. Zas bysme to s tou žánrovou čistotou neměli přehánět. Už jenom proto, kolik z nás v téhle pohnuté době hraje "tradičně".

A gratuluji Quentinovi k 7777. příspěvku.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotazník pro role play RPG server

Příspěvek od Selhan »

Odpověděl jsem v organizační sekci, ať tady neplevelíme s technickým offtopicem.
Selhan píše: 2. 2. 2021, 18:05
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů