Překlad hry - Orna RPG

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Uživatelský avatar
Gurnnink
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 8. 2020, 17:30
Bydliště: Plzeň

Překlad hry - Orna RPG

Příspěvek od Gurnnink »

Zdravím,

dostal jsem se sem na doporučení kamaráda. Abych přešel rovnou k problému - pustil jsem se do svého prvního většího překladu vůbec a to konkrétně GPS RPG hry nazvané Orna (vřele doporučuji, začal sem hrát před více než půl rokem a stále baví). Hra je zdarma a market nabízí minimum věcí, tudíž vydavatel (jediný člověk) spustil možnost dobrovolných překladů.
Jelikož jsem nikdy nic v tomto rozsahu nepřekládal (37 500 slov) pustil sem se s vervou do práce a....narazil na mnoho problémů. Překlad jsem sice dokončil, spíš z důvodu abych měl vše prošlé a nyní bych se chtěl pustit do opravy věcí, které mi nesedí.

Pokud je tedy možnost, rád bych se obrátil na místní komunitu s dotazy ke slovíčkům/spojením, které mi momentálně úplně nesedí a nemůžu najít vhodný překlad.

Upozornění: Jedním z nejčastějších problémů je v překladu AJ > CZ zavedení rodů s tím, že některé slova fungují v řetězcích a mohou se objevit u různých rodů, tudíž potřebují měkké přídavné jméno nebo to úplně nějak obejít.

Pro vyhledávání případných pojmů a názvů v samotné hře doporučuji: https://orna.guide/

Slovníček:

1) Arisen - vzkříšený, záhrobní
Jedná se o formu nepřátel v pozdější fázi hry. Tito nepřátelé figurovali jako slabší bossové na nižších úrovních a nyní se cituji: "Defeated beasts of rule are returning from the soil, and must be stopped!". Ve hře nic nenaznačuje tomu, zda byli oživeni, nebo povstali sami. (pokud budete chtít více lore k tématu, aneb obecně co se stalo, rád doplním)

2) Fey
Nejedná se přímo o prefix, slovo je u každého řetězce zvlášť, mohu ho tedy přeložit libovolně. Slovo se objevuje u jedněch z nejsilnějších bossů, předmětů a kouzel ve hře. Jedná se o předměty/nestvůry ovlivněné momentálně nejsilnějším bossem ve hře - čarodějnice Morrígan.
Naposledy upravil(a) Gurnnink dne 28. 8. 2020, 20:00, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Překlad hry - Orna RPG

Příspěvek od Markus »

Vítej na Fóru! ;)

Pro ostatní uvedu, že to není stolní RPG, ale mobilní hra, aby to nemuseli googlit jako já :) Ale to nám samozřejmě nebrání ti radit.

Koukám, že to fakt je přídavné jméno, které se bude lepit k různým příšerám:
https://ornarpg.fandom.com/wiki/Tier_7_Mobs

Ještě to můžeš udělat tak, že si pohlídáš, aby všechny ty nestvůry byly ve stejném rodě - tady se zdá, že jsou všechny v mužském, takže pohoda.

"zmrtvýchvstalý" je asi dlouhé

umrlý ? vzkříšený, oživený,

záhrobní? To je dokonce univerzální
Uživatelský avatar
Gurnnink
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 8. 2020, 17:30
Bydliště: Plzeň

Re: Překlad hry - Orna RPG

Příspěvek od Gurnnink »

Bohužel je tam i rod ženský. "Vzkříšený" používám nyní, dokud sem nenarazil na tu čarodějnici u které to vypadalo fakt kostrbatě. Zároveň má hra konstantní přísun updatů, takže může přijít cokoliv. Jako překladatel mám přístup do alfy a vím že bude docela zrovna nával nových Arisen potvor. A přesně, "záhrobní" mě napadlo teď naposledy a líbí se mi zatím nejvíc, jen sem si říkal jestli by to ještě nešlo trooošičku přeformulovat. /od kamarádky padli i slova jako "posthumní" a "postmortální"/
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Překlad hry - Orna RPG

Příspěvek od York »

Co furt máte se sjednodováním rodů? V angličtině je to arisen, v češtině třeba povstalý/povstalá.
Uživatelský avatar
Gurnnink
Příspěvky: 3
Registrován: 28. 8. 2020, 17:30
Bydliště: Plzeň

Re: Překlad hry - Orna RPG

Příspěvek od Gurnnink »

York píše: 28. 8. 2020, 19:53 Co furt máte se sjednodováním rodů? V angličtině je to arisen, v češtině třeba povstalý/povstalá.
Bohužel se jedná o překlad mobilní hry, "Arisen" je prefix, který se připojí ke všem typům monster ("%s monster"). Takže se snažím přizpůsobit tomu aby to fungovalo.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů