[Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

[Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Příspěvek od Vaarsuvis »

1 de enero de 1890
Milý deníčku,
dnes začíná můj velký úkol, který mi Naše Veličenstvo zadalo. Mám po dobu pěti let spravovat jednu z nových kolonií Koruny nacházející se v Karibiku. Jedná se o ostrov zvaný Tropico, teplým klimatem a úrodnou půdou oplývající. Mé ruce se chvějou vzrušením, když píši tyto řádky, a modlím se k Bohu, ať Našeho vládce nezklamu.


----

Obrázek

Série strategií Tropico je poměrně známá, přesto se pokusím o její stručné představení. V každém díle (s vyjímkou druhého dílu) se stáváte diktátory a (téměř) neomezenými vládci fiktivního ostrova Tropico. Hry navzdory vážné tématice a celkem komplexního volebního a ekonomického systému jsou pojaty parodicky na podobné režimy a plné příjemně potrhlého humoru. Strategie je budovatelská a snažíte se o uspokojení potřeb Vašich otroků... tedy, chtel jsem říct obyvatel.

Zvláštností pátého dílu je to, že narozdíl od jiných nezačíná v cca 60. letech minulého století podobně jako Kuba, ale skutečně od "počátku", tedy jako kolonie v 18.-19. století fiktivní Evropské monarchie zvané prostě "Koruna".

Další zvláštností je tvorba dynastie, narozdíl od jiných dílů, kde ovládáte pouze jednoho "El Presidenta", tu máte možnost přibírat další členy "familie", a pověřovát je správou budov.

Ale dost již bylo psaní, přejděme k hlasování:

1. Jaké bude klima ostrova? (ovlivňuje přírodní zdroje, tedy jakým plodinám se bude dařit, jak velké budou pralesy, které můžeme kácet apod.)
a) Velmi suché
b) Suché
c) Mírné
d) Vlhké
e) Velmi vlhké

2. Jaký bude reliéf? (některá vyšší místa budou pro nás nevyužitelná, na druhou stranu některé náhorní plošiny poskytují bonus pro některé budovy jako observatoře či chovy lam, také poskytují ochranu před tsunami)
a) Plochý
b) Kopcovitý
c) Hornatý

3. Jak bude ostrov bohatý na nerostné bohatství? (ovlivní naši ekonomickou strategii, se zdroji budeme snadněji budovat průmysl, při nedostatku budeme muset spoléhat spíše na zemědělství a turismus)
a) Řídký
b) Chudý
c) Tak akorát
d) Bohatý
e) Překypující

A nyní určeme, kdo je ten, který byl pověřen jeho Veličenstvem správou Tropica?

4. Správce je
a) Muž
b) Žena

5. Kým byl/a doposud na královském dvoře?
a) Majordomus a správce dvora (budovy poskytující služby jsou o 10% levnější)
b) Agent s povolením zabíjet (rychlejší odhalování rebelů a zlodějů)
c) Královský mluvčí (přemlouvá-"převádí" opoziční hlasy ve svůj prospěch)
d) Známý mecenáš (na začátek hry máme o 1000$ více- normálně máme 5000$)
e) Dvorní básník a skladatel (finanční pomoc ze zahraničí je zvýšena o 4%)
f) Šetřivý správce pokladny (všechny budovy jsou o 4% levnější)
g) Vrchní hajný (budovy produkují méně znečištění)
h) Dravý investor (každý rok dostaneme 200$)
i) Nekompromisní průmyslník (zvýšená produktivita budov)
j) Zkušený vojevůdce (vojáci způsobují o 2% větší zranění)

6. Jmenuje se
a) Carlos/ Julia
b) Jiná španělská jména

7. A nakonec nejdůležitější- jméno našeho slavného rodu, kde i Castrové blednou závistí:
a) de Vega
b) Sanchéz
c) von Helmstein
d) jiný návrh?

O vítězném návrhu se rozhodne kostkou.
Naposledy upravil(a) Vaarsuvis dne 22. 4. 2018, 22:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18482
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Re: [Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

1e
2b
3b
4a
5i - pokud nejde něco jako kněz, kazatel, inkvistor, vůdce puritánských kolonistů,...
6b Augustín Sebastián
7c
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Příspěvek od Naoki »

Tropico let's play? tak to jsem na to zvědavý. Tu sérii mám moc rád ale jako lets play by mě fakt nenapadla. No nic, vrhnem se na to a přeju všem hodně štěstí :-)

1c
2c
3e
4b
5f
6b Salchichón
7d Macho Seco
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16255
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Příspěvek od MarkyParky »

1d
2c
3b
4a
5j
6b Claudio
7d de Braueros
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Příspěvek od Faskal »

Tropico let's play! Tak to bych neuměl 8)
1e
2c
3c
4b
5i
6a
7d de Braueros
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Příspěvek od Vaarsuvis »

Eleshar_Vermillion píše: 22. 4. 2018, 20:33 (...) pokud nejde něco jako kněz, kazatel, inkvistor, vůdce puritánských kolonistů,...
(...)
Bohužel ne, páté Tropico na úkor mechaniky dynastie osekalo samotnou osobnost Presidenta. :(
Teď každý člen včetně Presidenta je charakterizován pouze jedním nezajímavým Traitem tj. těmi, které jsem tu vypsal.
Ale fluffu ničemu nebrání, koneckonců vše, co jsem tu vypsal, jsem ofluffoval podle svého narativu, např. hajný je Ecologist, průmyslník je Foreman, či básník Celebrity.
Takže tvé kněžské pozadí ti zahrnu do hlasu :)
Naoki píše: 22. 4. 2018, 20:38 Tropico let's play? tak to jsem na to zvědavý. Tu sérii mám moc rád ale jako lets play by mě fakt nenapadla. No nic, vrhnem se na to a přeju všem hodně štěstí :-)
Děkuji pěkně :)
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Příspěvek od Vallun »

1 C

2 B

3 D

5 G

6 Melichar (Kašparův mladší bratr)

7 Brauer (Maxmilián Habsburský, víme)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Příspěvek od Hike »

1d
2c
3c
4a
5f
6a
7d de Braueros
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: [Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Příspěvek od Fritzs »

1e
2c
3d
4a
5h
6a
7b
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Příspěvek od Vaarsuvis »

Hody zde.
Klima bude ...
1 e
2 c
3 d
4 e
5 c
6 d
7 e ... velmi vlhké.
Reliéf ostrova bude ...
1 b
2 c ... hornatý.
3 c
4 c
5 b
6 c
7 c
Na ostrově budeme mít nerostného bohatství...
1 b
2 e
3 b
4 c
5 d
6 c
7 d ... bohatě.
Dovolil jsem si spojit 4. a 6. otázku, pro vytvoření kombinací jmen a pohlaví ...
1 Muž Augustín Sebastián
2 Žena Salchichón
3 Muž Claudio
4 Žena Julia
5 Muž(?) Melichar
6 Muž Carlos
7 Muž Carlos
Povolání na dvoře ...
1 i (kněz)
2 f
3 j
4 i
5 g ... byl lesník!!!
6 f
7 h
A nakonec, jméno rodu ...
1 von Helmstein
2 Macho Seco
3 de Braueros
4 de Braueros !!! A máme tu další crossover (možná)
5 Brauer
6 de Braueros
7 Sanchéz
Uživatelský avatar
Vaarsuvis
Příspěvky: 689
Registrován: 15. 2. 2008, 10:42

Re: [Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Příspěvek od Vaarsuvis »

Obrázek
Portrét Carlose de Braureros s rodinou
Close enough
Close enough
3 de julio de 1890
Milý deníčku,
dnes konečně skončila naše nepohodlná plavba zaoceánským parníkem. Několikrát, když jsem v těžkých chvílích ohnut přes zábradlí vracel moři to, co z něj bylo vyloveno, ptal jsem se sám sebe, čím jsem si to zasloužil, aby mi byl tento úkol svěřen. Pak, když se na obzoru objevilo Tropico, mě to došlo. Tropico se vyjímalo jako smaragd, a na mě čekaly jiné, nové lesy, o kterých bylo Mé Veličenstvo přesvědčeno, že já jsem ten pravý člověk pro jejich správu.
Poté, co jsme vystoupili na břeh, přišly nám naproti ozbrojené kolonální síly vedené důstojníkem Garridou, aby nás přivítaly a doprovodily do našeho sídla.
Informace, že se jedná o novou kolonii, byla pravdivá. Kromě několika domečků a našeho honosného sídla se tu nachází jenom: přístav, budovatelský cech, ranč s prasaty a malé špediterství na převoz zboží se zaměřující.
Pohled na osadu
Pohled na osadu
Ani jsem se nemohl složit do měkké postele, když ke mě přistoupil spolucestující z lodi, královský úředník, a přečetl mi instrukce Jeho Veličenstva:

"Naše Veličenstvo žádá, aby jste započal bez prodlení pěstovat a exportovat tabák, aby utržené peníze mohl využít pro výstavbu ... podmořského paláce?!" zjevil se na jeho tváři udivený výraz. Já se jenom usmál, náš král vždycky své pravé plány skrýval.

Ještě toho odpoledne jsem se sešel se zemědělci a určili jsme, která půda bude nejvhodnější pro založení tabákové plantáže. Pak jsem zašel do Cechu zadat zakázku a vrátil se domů za svojí rodinou.
Právě založená tabáková plantáž bez pracovní síly (zatím)
Právě založená tabáková plantáž bez pracovní síly (zatím)

6 de octubre 1890
¡Olé!, po třech dlouhých měsících je plantáž plně funkční a hned jsem po úředníkovi poslal králi dopis, že je vše hotovo. Rozhodl jsem se, že si udělám čas na svoji rodinu a šli jsme na procházku v doprovodu důstojníka Garridy. Na ostrově platí zvláštní věc, která mě zprvu udivila, a to ta, že ženy zde vykonávají veškeré práce jako muži, nejen, že pracují na polích, ale též chodí se zbraní v ruce jako vojačky, či tahají těžká břemena v Cechu (mé ženě se to, Bůh ví proč, zamlouvá). Seňor Garrida říká, že je to kvůli nedostatku pracovních sil, aby kolonie mohla vůbec fungovat. A pak jsme na ni narazili, žena asi tak čtyřicetiletá, podívala se na mě a se zlostným pohledem si odplivla. Pak se otočila a šla zpátky do Cechu. Obrátil jsem se na Garridu, a ten mi vysvětlil, že seňora Delgadová je zvláštní člověk. Mezi prostým lidem o mě prohlašuje, že jsem "la marioneta", loutka, která čeká, až jí někdo poručí, co má dělat. Zbytek procházky proběhl v trapném tichu.

Je večer a ta urážka mi nedá spát a nutí k zamyšlení. Vážně jsem celý život poslouchal pořád něčí rozkazy? Po hodině dumání jsem se rozhodl, že ukážu té ženě, čeho jsem schopen, a ať si své nejapné poznámky nechá pro sebe. Jenomže, co bych měl udělat pro kolonisty, coby svůj soukromý projekt?

1. Jaký projekt by měl Správce zahájit? Vyberte jednu z možností:
a) Na ulici je mnoho lidí bez důstojného bydlení pouze v nuzných chatrčích z prken. Postavme jim nějaké domy.
b) Dokažme, že nám zaleží na jejich duši. Postavme katolickou misii.
c) Je vidno, že se se obyvatelé nudí, postavme putyku, ať mají zábavu!
d) Založme ranč na chov koz, ať mají k jídlu i mléko.


2. Rádi bychom zahájili zahraniční obchod, abychom měli vyšší zisk. Avšak musíme zakoupit licenci. Kterou? (Máme tak 2300$)

a) Stříbrnou královskou speciální licenci - stojí 4000, obchodní nabídky navíc
b) Obyčejnou královskou licenci - stojí 2000
c) Licence od Jeneverů - stojí 500, trochu naštve Krále
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Příspěvek od Vallun »

1 A D

2 B
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: [Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Příspěvek od Fritzs »

1 D
2 C
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16255
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Příspěvek od MarkyParky »

1D
2B
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's Play] Tropico 5 (Vanilla)

Příspěvek od Naoki »

1B nejenom chlebem se živí člověk
2B
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů