[Let's play] Sunless Sea

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG. Je libo počítačové hry, deskovky, nebo LARP? Přijďte si popovídat s ostatními hráči.
Odpovědět
OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe » 2. 5. 2020, 10:35

Kumský kanál 2
1) K1
2) K2
3) K2
4) K1
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 2. 5. 2020, 11:03

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Při pohledu na šňůru zdymadel točících se kamsi vzhůru jsem se rozhodla, že na povrch se dnes nevydáme a raději zamíříme zpět do Londýna. Cestu jsme si zpříjemnili lovem menšího kraba (měl sotva 10 metrů) a návštěvou Skopového ostrova. Ta byla velmi krátká, neboť nám bylo hned v přístavu řečeno, že ostrov nyní spadá pod správu Admirality Jejího veličenstva a vstup na pevninu je zakázán. Nezbylo než se otočit a plout dál.

Jakmile jsme dorazili do Možná Dcera vystřelila z lodi a že se musí vydat na pozemkový úřad, aby se mohla vydat dál po stopách své matky. Požádala mne, abych ji doprovodila. Jak bych mohla odmítnout?

V kanceláři nám vysvětlili, že pod Bazaarem je ještě jedno moře - bledé moře. Také nám řekli, že pomohli její matce uzavřít dohodu s Bazaarem a že jí pomohli se tam dolů dostat. A že by to mohli udělat znovu, ale že už tehdy to bylo dost riskantní a dnes je Bazaar poněkud... mrzutější než tehdy.

Obrázek

Možná Dcera nevěděla, co si s tím počít. Asi bych jí měla poradit.

S - Sestup
1) odradit ji od sestupu - setkání s Bazaarem, bledé moře, to nemůže dopadnout dobře
2) podpořit ji - tohle celou dobu chtěla a jedině setkání s Bazaarem je cesta, jak se může naučit význam všech symbolů - je tu ale riziko, že se z této výpravy už nevrátí

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 2. 5. 2020, 11:14

S2

Naoki

Příspěvek od Naoki » 2. 5. 2020, 14:00

S2
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 2. 5. 2020, 18:40

S2
Always bring a gun to a puppet fight

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 4. 5. 2020, 10:59

S2
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 10. 5. 2020, 20:19

Obrázek

Všechno to úsilí, které jsme věnovali hledání stop po její matce nemohlo přijít vniveč. Další cesta vedla pod Bazaar a musela se na ní vydat sama. Sjela vrzajícím výtahem do hlubin a trvalo dlouho než vrzání ustalo. Čekala jsem u propusti. Nakonec za mnou přišel úředník a odvedl mne za ruku pryč. Že prý už je půlnoc a že tu musí zavřít. Když jsme byli venku, řekl jen, že Bazaar není krutý, ale není ani vlídný. A pokud se Možná dcera nevrátila do teď, tak už se nevrátí nikdy.

Nezbývalo, než se s tímto prostým faktem smířit. Vrátila jsem se tedy domů a strávila tu pár dní. Vyprávěla jsem Christopherovi o vzdálených končinách, které jsme navštívili na poslední výpravě a ani jsem už nevynechávala příliš detailů. Ten kluk roste jako z vody!

Na admiralitě jsem odevzdala obzvlášť objemný stoh hlášení. Dohromady to stačilo na docela příjemnou sumičku a tolik paliva, že se nám jen tak tak vešlo na loď. Musím si zvyknout, že Srdce není tak objemné jako Middle sister. Ale to je asi tak jediná vada, kterou ta loď má.

Byly tu ještě nějaké delikátnější záležitosti, které by se daly na admiralitě vyřídit. Musím si ale dobře rozmyslet, jestli je na to ten správný čas... a místo.

Zatímco jsem se rozmýšlela, zastihla mne diplomatka, kterou jsem měla zavést do Londýna, aby nahradila zde jiného nespolehlivého diplomata. Požádala mne, zda bych jí nezavedla za oním diplomatem, že je načase ho vystřídat. Jelikož při tom nabíjela revolver, nebylo pochyb, že ta výměna nebude zcela bezproblémová, rozhodně však bude definitivní. Když mi řekla jméno onoho diplomata, zarazila jsem se. Když mi ukázala jeho portrét, nebylo nejmenších pochyb. Onen nespolehlivý diplomat je otcem mého dítěte.

Obrázek

V - Výměna
1) doprovodit diplomatku a provést "výměnu"
2) varovat svoji lásku

M - Mapa - obsáhlá námořní mapa, kterou jsme na naší plavbě získaly, může být pro admiralitu užitečná. Jelikož máme vlastní mapu, nemáme pro ni příliš uplatnění
1) odevzdat mapu admirálovi
2) nechat si mapu - třeba se ještě bude někdy hodit (a třeba taky ne - kdo ví)

T - Tahy ve velké hře - máme nějaké informace (máme jich 10) o krocích, které podnikají jednotlivé mocnosti. Můžeme je probrat s admirálem, nebo s diplomatem, nebo si to můžeme nechat pro sebe.
1) promluvit s admirálem - je to solidní a zodpovědný důstojník
2) promluvit s diplomatem - ten bude nejlépe vědět, jak s těmi informacemi naložit
3) promluvit s oběma
4) nebavit se ani s jedním

S - Strategické informace - máme 2 strategické informace, které můžeme odevzdat na admiralitě, nebo s nimi naložit jinak
1) odevzdat 1 strategickou informaci
2) odevzdat obě strategické informace
3) vypracovat z těchto informací přehlednou zprávu, informační ekvivalent dynamitu a tu pak odevzdat Admirálovi
4) vypracovat zprávu, ale předat ji raději Diplomatovi
5) vypracovat zprávu a raději si ji nechat
6) nechat informace ležet v šuplíku

D - Duše
1) prodat bednu duší čertům na Mosazné ambasádě za 63 echos
2) přeci nebudeme prodávat lidské duše peklu!

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 10. 5. 2020, 21:18

V1
M1
T1
S3
D1

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 11. 5. 2020, 05:56

V2
M1
T1
S5
D1
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.

Naoki

Příspěvek od Naoki » 11. 5. 2020, 06:55

V2
M1
T1
S3
D1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 11. 5. 2020, 13:11

V2
M1
T3
S3
D1
Always bring a gun to a puppet fight

Selhan

Příspěvek od Selhan » 11. 5. 2020, 19:57

V2
M1
T1
S3
D2
Jestli Vincent Baker chce, klidně mu jak se má hrát PbtA vysvětlím.

Karotka

Příspěvek od Karotka » 12. 5. 2020, 11:35

V2
M1
T3
S5
D2

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 17. 5. 2020, 20:22

Výměna 2
1) V1
2) V2
3) V2
4) V2
5) V2
6) V2

Mapa - dát

Tahy ve velké hře 6
1) T1
2) T1
3) T1
4) T3
5) T1
6) T3

Strategické informace 2
1) S3
2) S5
3) S3
4) S3
5) S3
6) S5

Duše 2
1) D1
2) D1
3) D1
4) D1
5) D2
6) D2

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 17. 5. 2020, 20:54

Obrázek

Neměla jsem jinou možnost, než diplomatku na její výměnnou misi doprovodit. Předtím než jsme se vydaly k presbytariánské ambasádě ne úplně nejrychlejší cestou jsem ale ještě prohodila pár slov s jedním ze svých námořníků. Jelikož se ona ambasáda nachází v kanálech (obyvatelé Londýna si pod tlakem zpráv z Ministerstva pravdy zkrátka říkali, že by presbytariáni měli chodit kanálama a presbytariáni tento diskurs reflektovali tímto způsobem), zabloudit bylo velmi snadné.

Když jsme došly ke dveřím ambasády, byly otevřené, kancelář prázdná a papíry rozházené všude po podlaze. Diplomatka si mne zmeřila pohledem a pravila, že je to škoda. A že si zasloužím částečnou odměnu za částečně odvedenou práci. Nebo něco v tom smyslu alespoň chtěla říct, kdyby ji ovšem nepřerušil výstřel. Zatímco se ozvěna výstřelu donekonečna odrážela kanalizací, diplomatka padla na zem.

Dveřmi vstoupil on a řekl, že nemá rád fanatiky. Že chtěl původně prostě zmizet, ale že nechtěl odjet bez rozloučení, tak připravil tuhle šarádu pro odevedení pozornosti. Zabralo to zjedně docela dobře. A tak jsme se mohli důkladně rozloučit.

Vzhledem k tomu, jaký konec vzala tato konspirace bude nejlépe, když nebudu nějaký čas k zastižení a k tomu je nejlepší vydat se na moře. Vyřídila jsem tedy co bylo třeba a dala připravit loď k vyplutí.

Admirál věnoval mapě, kterou jsem mu předala, náležitou pozornost a uznal, že je to kvalitní mapa a nechal mi vyplatit odměnu 250 echos. Rovněž jsem mu sdělila něco co vím o tazích ve velké hře. Říkal, že je to mimo jeho působnost, ale že zná někoho v paláci, koho to bude zajímat. Za tyto informace vyplatil 30 echos. Diplomat byl štědřejší a za obdobné informace, které jsem pro změnu sdělila jemu, vyplatil 50 echos.

Cestou jsem se ještě zastavila na Mosazné ambasádě a prodala bednu duší za 63 echos. Bedna zásob bude na následující výpravě jistě užitečnější. Zbývalo jen rozhodnout, kam se vydat.

Obrázek
větší mapa: https://drive.google.com/uc?id=13KKl4XY ... TJLt94DQZe

T - Trasa
1) přímo na východ k Říši rukou - máme v nákladovém prostoru náklad vodíku pro vzducholoď. Cestou je spousta přístavů, které jsme už dlouho nenavštívili. Možná proto, že se tam neděje nic zajímavého, ale kdo ví...
2) obkroužit moře severní trasou. Hrobové kolonie, Whither, Kaple světel a tak dále. K Říši rukou se nejspíš také dopravujeme.
3) vydat se na povrch - to je jistě bezpečné místo, až na to slunce. Pak můžeme pokračovat dál na jih, v Železné republice doplnit palivo a pokračovat ke starému kontinentu. To by teď jistě nikdo nečekal.
4) vydat se na průzkum podmořských propastí, dokončit sérii rituálů a setkat se s Černou paní. Nejbližší propast je u Ovčáckých ostrovů a další směrem na východ. K Říši rukou se nakonec také nějak dostaneme.
5) navrhněte svoji trasu

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“