[Let's play] Sunless Sea

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG. Je libo počítačové hry, deskovky, nebo LARP? Přijďte si popovídat s ostatními hráči.
Odpovědět
PardGalen

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen » 10. 4. 2020, 20:07

C1
S2
H1
V1
Z2
Always bring a gun to a puppet fight

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 10. 4. 2020, 21:08

C1
S2
H2
C3
Z1

Naoki

Příspěvek od Naoki » 11. 4. 2020, 10:05

c1
s2
h3
v4
z1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 11. 4. 2020, 18:50

C1
S1
H2
V4
Z1
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 13. 4. 2020, 19:36

Cladery Heir - necháme jí pitvat a pak si promluvíme

Síť 2
1) S2
2) S2 - tajemství
3) S2
4) S1

Hlášení 2
1) H1
2) H2 - tygři
3) H3
4) H2

Vliv 1
1) V1 - guvernér
2) V3
3) V4
4) V4

Zbývající čas 1
1) Z2 - informace
2) Z1
3) Z1
4) Z1
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 13. 4. 2020, 20:14

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Návštěva Port Carnelian připomínala symfonii a já byla jejím dirigentem. V první řadě jsem dala příkaz, aby Cladery Heir dostala k dispozici rakve z podpalubí i s jejich obsahem. Byla to pro ni zřejmě zajímavá alternativa k výstupu na pevninu a tak se hned dala do díla. Já mezitím ze svého stolu, který už pomalu začíná připomínat zakázaný archiv, vytáhla nějaké užitečné informace, spojila je dohromady a vyrobila tak bombu, která otřese místními poměry - v klidu, diskrétně a bez zbytečného rozruchu.

Ještě než to celé vypukne jsem se zastavila navštívla jsem Modrý Bazaar. Byla to taková tržnice. Dala jsem se do řeči s jedním tygrem. Povídal něco o obvázaném princi, jejich vládci. Zeptala jsem se jak se vlastně tygři teď mají, když Port Carnelian spadá pod Londýnskou správu. Říkal že si nemůže stěžovat. Ani na nedávno znovuzavedené omezení pohybu, ani na znepokojující zprávy o tygrech zabitých v džungli. Zdá se však, že kdyby si stěžovat mohl, mile rád by to udělal.

Pak jsem si to namířila rovnou za guvernérem a vyložila karty - či spíš své důkladně zpracované klíčové informace - na stůl a obratně mu vysvětlila, jak to má udělat aby si své guvernérské postavení udržel a jak je třeba šířit Londýnskou kulturu, protože to je ta jediná kultura, která stojí za řeč. Zabralo to a změny začaly být vidět v podstatě ze dne na den. Už neplatí, že móda v Port Carnelian je rok pozadu za Londýnskou. Spisovatelé hledají inspiraci v místních čajovnách, kašna je obložená zasněnými básníky, malíři hlásící se k půlnočnímu proudu houfně připlouvají na lodích aby zachytili jemné pastelové odstíny houbové džungle. Nad každým domem vlaje britská vlajka a z hospody zní anglická hymna - a lidé ji zpívají procítěně a se vší vážností.

Zbývá už jen málo aby si Port Carnelian vysloužil přezdívku "Malý Londýn". Zbývá ještě natáhnout nějaké nitky a z této zapadlé provincie se stane klenot v koruně Jejího veličenstva.

S tímto cílem jsme vyzradila svým špehům pár užitečných tajemství a podařilo se mi tak síť upevnit. Chtěla jsem toho využít ke získání dalších informací, ale nevyšlo to. Dozvěděla jsem se jen pár veskrze neužitečných historek a útržkovitých informací. Poslední dobou se to tu hemží špehy a užitečné informace začínají být nedostatkovým zbožím.

(Úroveň naší špionážní sítě je 5. Pokud dosáhne úrovně 7, budeme moci rozhodnout o dalším osudu Port Carnelian)

Obrázek

Cladery Heir mezitím rozebrala oba nebožtíky na prvočinitele a pečlivě si uložila do své morbidní sbírky pár dalších suvenýrů. Vypadala tak vyrovnaně, jako snad ještě nikdy, proto jsem na nic nečekala a rovnou otevřela záležitost s jejím otcem.

Nebylo to úplně snadné, protože to fakticky znamená, že její matka neměla nic s Bazaarem, její otec jí nedal nůž zakalený v jádru rodící se hvězdy, její rod je veskrze lidský a její město je prostě jen město, které padlo jako první. Musí přestat doufat, že čekáním na nepředstavitelnou budoucnost se ta budoucnost sama o sobě zhmnotní.

Mluvili jsme o tom dlouhé hodiny. Nakonec se Cladery Heir odebrala na operační sál se skalpelem a zrcátkem. Když se vrátila s malíčkem naloženým v lihu a blaženou lhostejností k otázkám vlastního původu. Když už teď legenda ohledně jejího otce vlaza za své, navrhla jsem, že bychom se dál mohli plavit na palubě Srdce. Neměla nic proti. Hned druhý den ráno jsem přikázala námořníkům přestěhovat vše z Middle Sister na Srdce. Rozloučila jsem se se starou dobrou lodí a vydala se vstříct dobrodružství na nové lodi. Srdce zaplesalo. Nyní skutečně můžeme plout tam, kam nás Srdce potáhne.

T - Trasa
1) můžeme nakoupit pár pytlů kávy, zastavit se v Železné republice pro palivo a skrz Kumský kanál zamířit k povrchu. Kávu tam dobře prodáme, podíváme se na svět tam nahoře, seženeme nějakého chudáka pro Paní zahrad a pak se můžeme vklidu vrátit do Londýna
2) když už jmse takhle na jihu, mohli bychom navštívit Velkou geodu a podívat se co nového se Strojem úsvitu
3) vlastně můžeme body 1 a 2 spojit, palivo nám s trochou štěstí vystačí
4) zamířit přes Mangrovovou školu přímo do Londýna

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 13. 4. 2020, 21:05

T2

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 13. 4. 2020, 21:47

T3

Naoki

Příspěvek od Naoki » 14. 4. 2020, 02:23

T3
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 14. 4. 2020, 07:46

T3

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 19. 4. 2020, 19:16

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Sdrce nebylo po letech v ledu v nejlepším stavu a ani ráchání ve vodách u starého kontinentu na tom příliš nezměnilo (nová loď, staré hit pointy - chyba, záměr, kdo ví. Rozhodně je to fakt). Snad nás nepotká žádná nepříjemnost dřív, než jej budou moci dát do pořádku loďaři v londýnském suchém doku.

Přesto srdce plulo jako divé. Chlopně pumpovaly vodu jako o život a z otevřených artérií se z kotle valil kouř coby komíny. Tohle byla opravdu loď jako žádná jiná. Dokonce ani motor vyrobený z kostí mořských nestvůr zde nepůsobí ani moc nepatřičně.

Obrázek
Velká Geoda se ukázala být veskrze zbytečnou zastávkou. Krom hlášení bychom zde mohli snad jen získat prvek úsvitu, pokud bychom chtěli dát 50 beden zásob a klíčové informace, nebo plachtu pro filtrování slunečního světla dopadajícího na ostrov Aestival, na kterou bychom potřebovali krom výše zmíněného ještě hrůznou domněnku (kterou nám může poskytnou Učenec z Univerzity, pokud mu dodáme dostatek spalujících pravd, aby přišel o rozum) a figurínu z přídě Požírače jmen (kterou již máme v podpalubí).

Kolem Stroje úsvitu se motal zářící dreadnaught, ale mi naštěstí pluli na druhou stranu, směrem k Železné republice. Zde se nám postavil do cesty pro změnu republikánský dreadnought. Chtěli nás evidentně poslat ke dnu a mě se nechtělo pouštět se do křížku s lodí popírající přírodní zákony. Rozhodla jsem se jim tedy vyhovět a dala rozkaz k ponoření.

Klesli jsme až do podmořské propasti. Ukázalo se, že se jedná o propast ohňů. Z prasklin ve stěnách obráceného kostela na dně propasti šlehaly bledé plamínky a vypouštěly kouř v podobě bublin, které v proudu kolem lodi a vířily v úžasném reji bublin a světel. "Oheň svatého Brendana," špitl jeden z námořníků. "Navigátorovo požehnání". Tohle je ta pravá propast, kde vykonat další z podmořských rituálů a přiblížit se setkání s Černou paní. Jelikož na hladině kroužil drednought, nebyl důvod se tu chvíli nezdržet a rituál neprovést.

Ve skafandru jsem vstoupila do obráceného kostela. Na podlaze nad mojí hlavou byla řada milířů, všechny vyhaslé až na jeden na samém konci řady, ze kterého vyskakovaly bílé plamínky. Otvor v milíři byl dost velký, aby se do něj vešel člověk ve skafandru. Nakonec, jsme pod vodou, co by se mohlo stát?

Vměstnala jsem se do milíře. Skafandr mne chránil před ohněm, ale plameny si nějakým způsobem našly cestu dovnitř. Rozlévaly se po skle mé helmy, pálily a šířily se. Když mne plameny zcela zachvátily, náhle vyhasly. Vydrápala jsem se z vyhaslého milíře a vrátila na loď, očištěna ohněm. Moře najednou nebylo tak studené jako dřív.

Obrázek
Pod mořem jsme dopluli až k Železné republice, kde jsme bez dalšího incidentu zakotvili. Neplatnost přírodních zákonů zde byla dnes obzláště otravná. Když jsem se pokoušela sepsat hlášení, datum se měnilo tak divoce, že nebylo možné jej zaznamenat, středníky kousaly a třetímu odstavci narostly oči. Z tohohle budou mít na admiralitě určitě velikou radost.

Nabrala jsem náklad vodíku pro vzducholoď v Říši rukou, zásobu paliva co se do Srdce vešlo a vypluli jsme směrem ke Kumskému kanálu.

Obrázek
Měli jsme štěstí a narazili v hospodě na jednoho námořníka z povrchu. Nalákala jsem ho na palubu pod příslibem vyprávění historek, vybraných delikates a tak dále. Došlo jen na ránu obuškem. Přikázala jsem námořníkům, aby ho uklidili do podpalubí. Poslechli bez reptání, ale koutkem oka jsem zahlédla ponuré pohledy, které si vyměnili.

To bychom měli. Co dál? Vydáme se na sluncem zalitý povrch, nebo raději do mlhou zahaleného Londýna?

K - Kumský kanál
1) plout na povrch - bude nás to stát 22x palivo (máme 24) a 2 bedny zásob (máme 9). Můžeme tu pak dokoupit palivo na zpáteční cestu, ačkoliv ceny nejsou ideální
2) plout do Londýna

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 19. 4. 2020, 22:42

K1

Naoki

Příspěvek od Naoki » 20. 4. 2020, 01:11

K2 běžme raději opravit loď

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 20. 4. 2020, 08:09

K2

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 21. 4. 2020, 06:43

K1

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“