[Let's play] Sunless Sea

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG. Je libo počítačové hry, deskovky, nebo LARP? Přijďte si popovídat s ostatními hráči.
Odpovědět
Naoki

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki » 4. 2. 2020, 03:50

R2
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 16. 2. 2020, 18:01

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Tabáčník střídavě pokuřoval doutník a popíjel brendy. Svěřil se, že jestli tohle nevyjde, vážně neví co bude dál dělat. Zeptala jsem se, co ho vede podstupovat tohle všechno a snažit se o nemožné. Tabáčník odpověděl, že před lety udělal velkou chybu - dokonale zvládle své řemeslo. Měl tedy jen dvě možnosti - spokojit se s tím, že už má hotovo, nebo se pokusit o absurdní a nepředstavitelné. A že těch pokusů nebylo málo!

(získáváme 5 námořnických historek)

Obrázek

Cesta k Uttershroomu byla zcela nerušená. Zakotvili jsme, dle plánu vyměnili vězňův medík za zásoby a houbičky (2x).

Ztrávili jsme nějaký čas mezi domorodci. Jejich život je definován základním protikladem - nenávidí to tady, ale udělají cokoliv, aby se odstud nemuseli hnout. Protože všude kolem jsou příšery a tak vůbec. Vyslechla jsem si nějaké historky o tom, jak se sem dostali. Utkvěly mi jen nějaké utržky, jako ztroskotání, déšť oranžových drahokamů a teskné vyprávění o staré domovině kdesi na západě.

Já si žádné výmluvy proč tu zůstávat vymýšlet nebudu, jen je třeba rozhodnout, kudy se dál vydat. Zásoby paliva se tenčí a nejbližší možnost k jejich doplnění je Adamova Cesta.

T - Trasa
1) plout přímo k Adamově cestě - sázka na jistotu
2) plout na Varchas a pak pokračovat k Adamově cestě - je to trochu riskantní, ale přinejhorším by nám mohly jako palivo posloužit zásoby
3) plout na Ostrov koček a pak k Adamově cestě - je to skoro při cestě
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

Naoki

Příspěvek od Naoki » 17. 2. 2020, 01:50

T3
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 17. 2. 2020, 06:51

T3
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 17. 2. 2020, 07:17

T3
Always bring a gun to a puppet fight

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 17. 2. 2020, 11:12

T3

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 23. 2. 2020, 14:17

Obrázek

Opustili jsme Uttershroom a vydali se k Ostrovu koček.
Obrázek

Ostrov koček jsme nenavštivili už dlouho. Málem bych zapomněla na medailon od Kupce, který mám předat paní zahrad Zaiře. Když si jej brala, povzdychla si, že jsou to zase sirotci, ale bez dalšího otálení přikázala sestrám aby připravily lázně. Pak nadešel čas převzít odměnu. 500 echos, 3 bedny vína, 5 krabic safírů a 2 bedny zásob. Nakonec stálo za to se tu zastavit.

Obrázek
Možná Dcera konečeně našla svoji matku v místním medovém doupěti. Nechala jsem je, aby si spolu promluvili o samotě. Chtěla jsem se ještě podívat do klecových zahrad, ale ještě předtím mne zastihla Možná Dcera a chtěla vidět mé tetování. Jenže to není tak jednoduché...

T - Tetování - které tetování ukázat?
1) ukázat tetování od Pirátské Básnířky
2) ukázat Mlžné kormidlo

H - Houbička - máme na palubě houbičky. Můžeme tu zkusit jednu vysadit. Místním se to možná nebude líbit
1) vysadit houbičku
2) nechat houbičky v podpalubí
3) nikde je vysazovat nebudeme, dejte je Cladery Heir, ať má co krájet

Naoki

Příspěvek od Naoki » 23. 2. 2020, 15:04

T1
H3

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 23. 2. 2020, 18:56

T1
H1

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 23. 2. 2020, 20:09

T2
H1
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 24. 2. 2020, 10:11

T1
H1

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 2. 3. 2020, 20:26

Tetování 1
1) T1
2) T1
3) T2
4) T1

Houbička 2
1) H3
2) H1
3) H1
4) H1

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 2. 3. 2020, 20:57

Obrázek

Rozhodla jsem se odhalit tetování od Pirátské básnířky. Úplně jsem nedomyslela, že si jej Možná Dcera bude chtít přečíst a protože to byla dlouhá báseň, byla mi už docela zima. Když dočetla, prohlásila, že báseň skrývá mnoho bolesti. Žádná láska, jen nekonečná osamělost na kterou není lék, jen od ní lze dočasně ulevit. Pak dodala, že její matka by s tím jistě souhlasila a jakoby mimochodem pronesla, že matka uzavřela pakt s Bazaarem. Proto zná význam Velkých znamení - tetování, která nikdo nenosí. Pak mne prosila, abychom se co nejrychleji vrátili do Londýna, že musíme navštívit zdymadlo, jenž uzavírá bránu k Bazaaru. Ale všeho do času.

Obrázek

Té noci se mi zdál sen. Kráčela jsem podél řeky hadů, zelenou džunglí pod oranžovým sluncem v doprovodu tygra.

"Vyrozumněl jsem," povídá tygr, "že jste se zapletla do intrik mé dcery. Vím, že se o sebe dokážete postarat, přesto mi dovolte odměnit vás za vzniklé obtíže jak jen nejlépe dovedu."

Tygr mne provedl zrcadlovými bažinami, odkud jsem skrz zrcadla spatřila mnoho zajímavých, úžasných i důležitých věcí. Kde jsem tápala, tam mi tygr poradil. Když jsem se probudila, pamatovala jsem si vše do nejmenšího detailu.

(získáváme 1 strategickou informaci, 1 vzpomínku na vzdálená pobřeží a 1 tajemství)

Ráno, než jsem zamířila ke klecovým zahradám, na mne houbičku tázavě upřela svůj klobouk. Poskunkem jsem jí naznačila, že může na pevninu. Vystřelila jako fialový blesk a obratně se proplétala pod nohami klejících pirátů směrem k místní špeluňce. Za hodinu jsem ji viděla, jak se klátí na na okraji střechy zmíněné nálevny, cosi piští a chapadélky na všechny strany ukazuje vulgární gesta. Dav postávající před špeluňkou se tím zjevně velmi dobře bavil.

Obrázek

Přede mnou se rozkládala zahrada krvavě rudých růží. Říká se, že tato odrůda je křížená s růžemi co rostou v pekle. To by vysvětlovalo sirný podtón v jinak sladké vůni. Klikatá cestička mne vedla mezi klecemi oprostlími trnitými liánami. Někteří vězňové na mne z klecí volali, jiní si jen něco mumlali, další pouze zírali, tiše a bez známky naděje. Nakonec jsem našla paní zahrad, jak zastřihuje růže.

"Výborně, konečně jste tu," uvítala mne. "Ráda bych nový přírůstek do naší zahrady."

Při těch slovech mi zatrnulo. Naštěstí se ukázalo, že její zájem se neupírá přímo k mé osobě.

Z - Zaira, paní zahrad
1) nechat jí jednoho z námořníků... určitě se najde nějaký, koho nemá nikdo rád
2) nechat jí Nezdolného Kanonýra - včely by z něj jistě vysosaly ten nejkvalitnější rudý medík
3) poslat jí k šípku - to nejspíš naše vztahy nadobro pokazí

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 2. 3. 2020, 21:21

Z1

Naoki

Příspěvek od Naoki » 3. 3. 2020, 02:15

Z1

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“