[Let's play] Sunless Sea

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG. Je libo počítačové hry, deskovky, nebo LARP? Přijďte si popovídat s ostatními hráči.
Odpovědět
OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe » 23. 11. 2019, 22:07

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Rozhodla jsem se ukázat méně náročnému publiku záda a opět jsme se vydali na plavbu. Nakonec ale nebylo kam spěchat - v Londýně nás uvítala inspekce z ministerstva slušnosti a prošmejdili nám náklad. Nic závadného ale nenašli, takže to byla jen zbytečná formalita. Takový už je Londýn.

Obrázek

V přístavu jsem spatřila povědomého muže. Pak jsem si uvědomila, že v jeho vzpomínkách jsem se brouzdala v Aigulu. Ve skutečnosti byl sice menší a ramenatější než ve svých představách, ale byl to určitě on. Jeho sestra mu řekla, kde mě najít. Vzhledem k tomu, jak dlouho jsme byli na cestě z Iremu sem mu na setkání se mnou zjevně velmi záleží.

Nejdřív na mne jen zíral. Pak poznamenal, že si mě chtěl pořádně prohlédnout, když jsem byla jeho hlavě, kam mě nikdo nezval. Pak dodal, že sestra říkala, že bych měla dostat zaplaceno. Předal mi sešit zabalený v naolejovaném plátně. Paměti jeho sestry. Prý to není nic moc, ale kolem třetího roku jejího manželství to prý začne být zajímavé. Pak utrousil, že si to můžu přečíst, spálit, nebo třeba použít jako toaletní papír, když budu chtít a odešel.

Když jsem si paměti později přečetla, narazila jsem mezi nudnými autobiografickými pasážemi i mnoho zajímavých věcí.

(získáváme 1 tajemství)

Oběhla jsem si běžné kolečko na Admiralitě a za všechna hlášení vyinkasovala slušnou sumu peněz a pomalu i dost paliva na další cestu. Rovněž jsem se sešla s Učencem, který mi poděkoval za všechny ty věci, co jsem mu v minulosti dopravila a věnoval mi jakési nakládané pochutiny, které na další plavbě poslouží jako zásoby.

Obrázek

Když jsem se vrátila domů, Christopher dostal jeden ze suvenýrů, co jsem na plavbě získala. Hrát si s tou cetkou ho velice baví a možná nebude trvat dlouho, než tu věc zničí. Možná uvnitř najde drahokam, možná mapu, možná duši. Možná je ta věc dokonce jedlá. A možná bych měla raději najmout ostražitější chůvu.

Obrázek

Setkala jsem se rovněž s vykonavatelkou poslední vůle Podnikavého Kupce ohledně uctění jeho památky. Už vím, co by na freskách mělo být. Mělo by to být něco, co jsme ztratili když Londýn padl a co je tak vzdálené, jako je asi teď i sám Kupec - jaro a podzim. Vykonavatelka souhlasila, že to bude vhodný způsob a vyplatila mi 100 echos.

V - Vězeň - máme na palubě vězně. Jak s ním naložíme?
1) předat ho úřadům, aby mohl být postaven před řádný soud
2) prodat do sirotčince - čert ví, co se v sirotčinci děje, ale je to způsob, jak si přijít na pár echos
3) Cladery Heir potřebuje nějaký matariál na procvičení svých chirurgických dovedností
4) raději ho něcháme v podpalubí

U - Univerzita - můžeme prodat následující předměty a získat peníze a přízeň učence. Uveďte kolik čeho prodat, pokud vůbec něco
a) podivný eolith - máme 1
b) nepřečtené deníky - máme 5
c) lebky - máme 7
d) cizozemské artefakty - máme 6

P - Poklady - máme 2 úchvatné poklady
1) prodat na Univerzitě - může to být kolem 1000 echos za jeden
2) uložit v domě jako dědictví - pár echos bude stát úprava poslední vůle
3) jeden prodat, druhý si nechat u sebe
4) jeden uložit jako dědictví, druhý si nechat u sebe
5) jeden prodat, druhý uložit
6) vezmeme oba s sebou na další plavbu - co by se mohlo pokazit?

T - Tajemství - máme 44 tajemství a na sepsání knihy jich potřebujeme 40. Za zbývající můžeme vylepšit naše vlastnosti. Uveďte kolik tajemství na co spotřebovat, pokud vůbec nějaké. Bylo by dobé, aby nám 40 tajemství zůstalo.
a) Iron - máme 78
b) Mirrors - máme 93
c) Veils - máme 124
d) Hearts - máme 98
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 23. 11. 2019, 22:34

V-2
U-b3c4d3
P-2
T-c2

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 24. 11. 2019, 09:36

V3
U,B3
P2
T,b4
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.

Naoki

Příspěvek od Naoki » 24. 11. 2019, 11:20

V3
U-B3
P2
T-A2
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 24. 11. 2019, 17:05

V3
Ud5
P2
Tb4
Always bring a gun to a puppet fight

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 1. 12. 2019, 18:26

Vězeň 2
1) V2
2) V3
3) V3
4) V3

Univerzita 1
1) U B3 C4 D3
2) U B3
3) U B3
4) U D5

Poklady - uložit jako dědictví

Tajemství 2
1) T-c2
2) T,b4 +4 Mirrors
3) T-A2
4) Tb4

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 1. 12. 2019, 19:12

Obrázek

Když Učenec tak štědře věnoval zásoby na další výpravu, rozhodla jsem se ho štědře zásobit věcmi z předchozí výpravy. Tři nepřečtené denníky po 20 echos, čtyři lebky po 5 echos a tři různé kuriozity za 100 echos každá. Nejsou to nijak horentní sumy, ale Učenci ta veteš zjevně udělala radost.

Obrázek

Sešla jsem se s právníkem a nechala do poslední vůle zanést cennosti, co jsem doposud vozila s sebou na lodi. V našem rodinném sílde pro ně bude lepší místo. Z toho všeho úřadování, vybírání vhodného místa a kontrolování oken kvůli případným zlodějům mne přepadla velmi silná touha vydat se opět na moře a to co nejrychleji.

Promluvila jsem s Cladery Heir o vězni, kterého máme na palubě. Po zběžné prohlídce konstatovala, že vězeň má silnou touhu po pomstě a že bude nejlepší ji odstranit. Když skončila s operací, na stole leželo tělo zabalené v plátně a vedle ve sklenici bylo několik vyoperovaných nádorů. Cladery Heir byla v neobvykle dobré náladě, vzhledem k okolnostem. Říkala, že vězeň by nejdéle do měsíce tak jako tak zemřel v ukrutných bolestech a ona že ho zbavila bolesti. O tom nemůže být sporu. Tělo pohřbíme do moře jen co vyplujeme.

Možná bych mohla využít toho, že je Cladery Heir v tak dobré náladě a konfrontovat ji v otázkách týkajících se jejího otce.

Obrázek

Před vyplutím jsem probírala různé věci s Poznamenaným Navigátorem - či lépe řečeno s bytostí, která zaujala jeho místo - a dobrali jsme se k řadě zajímavých závěrů (+4 Mirrors za 4 tajemství). Zbývalo už jen jediné - naplánovat trasu.

velká mapa: https://drive.google.com/uc?id=13KKl4XY ... TJLt94DQZe
Obrázek

C - Cladery Heir - pokud budeme mít smůlu, můžeme o ni přijít. Pokud budeme mít štěstí, pohneme se dál. Šanci na úspěch můžeme vylepšit dalšími úspěšnými operacemi
1) konfrontovat Cladery Heir v otázkách týkajících se jejího otce - 80 % šance na úspěch
2) příliš riskantní, dejme tomu čas

Z - Zvláštní zásoby - máme 50 volných míst v nákladovém prostoru a 9 370 echos. Zásoby, které nakoupíme, se nám cestou můžou hodit, ale pokud toho vezmeme moc, můžou i překážet. Uveďte kolik čeho koupit, pokud vůbec něco
a) houbové víno (nemáme) za 21 echos
b) vězňův medík (nemáme) za 23 echos
c) svíčky (máme 4) za 40 echos (není to úplně dobrá cena, v Chanátu nebo Adamově cestě se dají sehnat levněji)
d) světlice (nemáme) za 10 echos

T - Trasa
1) poplujeme na jih, v Železné republice nakoupíme palivo a nabereme vodík pro Říši rukou. V Port Carnelian nakoupíme zásoby, možná nějakou tu kávu a budeme pokračovat na východ podél pobřeží. Až narazíme na modré proroky, zkusíme je postřílet a vylovit nějaké to modré peří na uniformu. Pak zamíříme k Říši rukou, s dalšími zastávkami jak se namane.
2) poplujeme východně, přes Ovčácké ostrovy a budeme to postupně otáčet k jihu přes Gaiderův smutek, Vizáž, Růžovou bránu a Ostrov koček k Adamově cestě. Pak zamíříme na západ, s trochou štěstí ulovíme modré proroky, v Port Carnelian nakoupíme spoutu kávy a vydáme se přes Železnou republiku ke Kumskému kanálu a na povrch.
3) poplujeme jihovýchodně přes Gaiderův smutek, Koutek a Růžovou bránu k Uttershroomu. Měli bychom si s sebou vzít dost vězňova medíku, abychom ho tam mohli vyměnit za zásoby a houbičky. Ty pak můžeme rozvážet po dalších ostrovech, nebo nechat Cladery Heir, ať si krájí. A také nějaké víno, jestli se chceme v Koutku potápět. Co bude dál se uvidí.
4) poplujeme jinam - navrhněte trasu

Naoki

Příspěvek od Naoki » 2. 12. 2019, 02:23

C2 nač ten spěch?
Z abd každý 4x
T3
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 2. 12. 2019, 13:05

C2
Za 10, d1
T2 a víno prodat ve smutku.
Always bring a gun to a puppet fight

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 2. 12. 2019, 18:35

C1
Za10,b10,d2
T3

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 15. 12. 2019, 20:29

(sorry za čím dál delší prodlevy, já ten konec roku letos nějak nedávám)

Cladery Heir 2
1) C2
2) C2
3) C1

Zvláštní zásoby 1
1) Z abd každý 4x
2) Za 10, d1
3) Za10,b10,d2

Trasa 1
1) T3
2) T2 a víno prodat ve smutku.
3) T3

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 15. 12. 2019, 20:46

Obrázek

Vyplout na moře se čtyřmi bednami vína, čtyřmi sudy vězňova medíku a navrch čtyřmi světlicemi často značí velmi divokou plavbu. Asi s tímhle nákladem neužijeme tolik legrace, kolik by si mohl nezúčastněný pozorovatel s bujnou fantazií myslet, i tak ale doufám, že to bude stát za to.

Zamířili jsme přímo na východ. Mezi Ovčáckými ostrovy jsme ulovili obří medůzu. Byla to hračka. Jak se tak klobouk bezvládně pohupoval na hladině a nechával za sebou barevnou olejnatou stopu, náhle jsem si uvědomila, že vypadá trochu jako kamená tvář z Vizáže. Ten tvar, dvě prohlubně jako oči co civí do stropu... byla jsem tím zjištěním tak unesena, že než jsem stačila vydat patřičné rozkazy, mršina se rozpustila a zmizela v hlubině. Ale alespoň bude o čem vyprávět.

Obrázek

O - Ovčáské ostrovy - tolik možností a můžeme vyrat jen jednu
1) piknik u stojících kamenů - 5 echos za občerstvení, sníží hrůzu (máme 25)
2) poslechnout si historky o stojících kamenech
3) poslechnout si historky o třech hrobech
4) poslechnout si historky o trnitém políčku
5) vyměnit loveckou trofej (máme 11) za rakev (nemáme)

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 15. 12. 2019, 21:31

O3

Naoki

Příspěvek od Naoki » 15. 12. 2019, 21:50

O4

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 16. 12. 2019, 08:38

O5

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“