[Let's play] Sunless Sea

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG. Je libo počítačové hry, deskovky, nebo LARP? Přijďte si popovídat s ostatními hráči.
Odpovědět
Naoki

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki » 29. 9. 2019, 11:45

P1
M3
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 29. 9. 2019, 16:00

P1
M1
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 29. 9. 2019, 20:24

P1
M1
Always bring a gun to a puppet fight

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 12. 10. 2019, 19:45

P - Poléffka - jednu k večeři

M - Mt Palmerston 1
1) M3 - jít se podívat k pekelné bráně
2) M1
3) M1
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 12. 10. 2019, 21:13

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Když jsem se vydrápala ke kráteru sopky, dům kdysi obývaný čerticí stál stále na svém místě, jen se zdálo, jakoby byl obrostlý lesklým černým břečťanem. Zdálo se, jako by se třepotal ve větru, až na to, že žádný vítr nefoukal. Nebyl to totiž břečťan ale hejnou velkých černých včel, které se zvedlo když jsem přišla blíž. Zase jsem se vzdálila. Pomalu a opatrně.

Po neúspěšném výstupu na místní dominantu jsem se rozhodla odměnit dobrou večeří ve společnosti Nelítostné Modistky. Zakoupila jsem tedy poléffku a po návratu na loď jsme společně povečeřely.

Obrázek

O šatech které vytvořila se v Londýně hodně mluvilo, než došlo k jistému skandálu. Vyprávěla, že měla malý butik nedaleko Bazaaru a že měla i řadu objednávek od zákazníků z povrchu. Jak prý člověk jednou zkusí látky z říše snů, bavlna a hedvábí začnou působit značně fádně. Samet je však prý něco dočista jiného.

Nakonec se dostala k tomu, že její poslední model měl být vyrobený z břitev a arzeniku, nabarvený barvami z říše snů. Jenže to je zakázané. Pohoršovala se, jak takováto omezení brzdí tvůrčí rozlet a podat se takovým zákazům by v jejím spolku bylo považováno za tvůrčí zbabělost. Proto se vydala na moře proto, že umělec nemůže být svazován podobnými mantinely.

Vyptávala jsem se trochu na onen skandál. Modistce přišlo samozřejmé že jsem o tom slyšela (asi si ale nemyslela, že jen proto, že se o tom sama zmínila). Prohlásila, že je spolu s ostatními ze spolku poslední baštou pravého umění proti zbabělosti. Vyprávěla, jak se společně plavili pod hladinou tam, kam je můzy táhly a proudy dovolily, daleko od všech cenzorů. Nakonec si povzdychla, že je to dlouho co se naposledy sešli... a pak ty nepříjemnosti.

Spolek prý vytvořil užásné modely. Mezi jeho členy patřili Perfidní Skladatel, který s každým podrazem napsal novou operetu, Utínač Kritiků, tupější než jejich paruky, Němá Sochařka, nespravedlivě vyhnaná když vyplula na povrch pravda o jejím trýznění hlíny a kostí. Pak ještě Pianista a Básnířka. O skandálu samotném jsem se mnoho nedozvěděla, ale vzhledem k vybrané společnosti, která spolek tvořila, to musel být jistě výživný kousek.

Později, když jsme vypluli, jsem se byla za Modistkou podívat a ukázalo se, že svoji kajutu přeměnila v překvapivě dobře vybavenou krejčovskou dílnu a na jednom z námořníků si zrovna špendlila střih. Doslova. Nešpendlila k sobě jen kusy látky, špendlila je přímo na dosti nervózního námořníka. Když vydal hlásku, okřikla ho, že jestli chce důvod ke kňučení, stačí jenom říct. Pak se otočila ke mě a s medovým úsměvem se optala, zda jsou v Londýně stále v módě sukně až na zem, nebo zde je možné ve společnosti ukázat kolena. Než jsem stačila odpovědět, modistka mávla rukou s tím, že je to fuk - nejdřív prý bude šokovat, pak inspirovat.

Nevěděla jsem co na to říct, tak jsem šla pryč. Na ubohého námořníka jsem úplně zapomněla.

Později, když jsem s Modistkou mluvila, mi nabídla že mi ušije šaty. Naprosto unikátní dílo, říkala. Stačí si prý vybrat, k jaké příležitosti by to mělo být a sehnat materiál.

Kapitánská uniforma, za kterou by se nemusel stydět ani admirál. Na tu je potřeba 3 balíky paraboleanského lnu (máme 4), modré pírko, které by se snad dalo získat z modrých proroků napadajících v hejnech lodě plující kolem Starého kontinentu a obětovat Komatózní fretku (která působí jako dekorace v mé kajutě od chvíle, co jí nahradil první užitečnější maskot). Zvyšuje Pages.

Večerní šaty, rozhodně lepší než letošní móda. Vyžadují 3 balíky pavučin (máme 3), 1 podivný úlovek (máme 2) a bednu scintilacku (máme 9). Zvyšuje Hearts. Tyto šaty můžeme nechat ušít hned teď.

Ochranné brnění, ne tak úplně to co Modistka běžně šije, rozhodně však vítaná výzva. Jsou potřeba 3 balíky paraboleánského lnu (máme 4), 2 krabice safírů (nemáme, ale dají se sehnat v Port Carnelian) a 3 kosti mořských nestvůr (máme 20). Zvyšuje Iron.

Obrázek
Cestou na západ jsme se zastavili u Oškubané vrány. Umírající muž v jeskyni pod majákem stále žije. Mé ujištění, že dopis doručím jen co se dostanu do Koutku s nějakou to lahví houbového vína ho příliš nepotěšilo, víc pro něj v tuto chvíli ovšem nemám. Raději jsme se příliš nezdržovali a pluli dál.

Po vynoření na hladinu jsme spatřili obří můru třepotající se kolem majáku. Stará námořnická historka říká, že se v jejích útrobách nacházejí smaragdy. Jelikož nám pár smaragdů chybí k výrobě brnění, vydala jsem povel k útoku. Můra byla nebývale odolná, přestože nedokázala loď poškodit, trvalo příliš dlouho, než jsme ji konečně ulovili. V těle můry skutečně byly safíry, ne však v potřebném množství (získáváme 1 krabici safírů).

Došli zásoby a jen díky kuchařskému umění Zafačovaného šéfkuchaře, který postupně přeměnil oba naše podivné úlovky na cosi poživatelného jsme přežili bez úhony až ke Kapli světel. Když jsme zakotvili, námořníci už byli hladoví jako vlci. To není dobré, zvlášť na tomto ostrově.

Obrázek

Zúčastnili jsme se hostiny a utišili kručící žaludky. Nešlo to jinak. Zakázat námořníkům se najíst by jistě znamenalo vzpouru. Nakonec, dnes tu nebylo nic "pořádného", tak vlastně o nic nejde. Bez dalších zásob jsme zamířili dál na západ.

Kodex nám nabízí jen omezenou nabídku přístavního obchodu. Zásoby za 30 echos však nyní působí velmi přijatelně.

M - Model
1) ať ušije večerní šaty - ať v Londýně všichni puknou závistí
2) seženeme materiál na Kapitánskou uniformu - tu nosím nejčastěji
3) seženeme materiál na Brnění - je to praktická volba

V - Výměna
1) vyměnit 1 lebku (máme 8 ) za 3 nepřečtené deníky (máme 2)
2) ne, děkuji

Z - Zásoby
1) nakoupit 3 bedny za 90 echos - mělo by nám to vystačit do Venderbithu, kde za stejnou cenu můžeme nakoupit další. Možná ale cestou něco ulovíme.
2) nakoupit 6 beden za 180 echos - mělo by nám to vystačit až do Londýna.
3) nekupovat nic - když bude hlad, sníme živé zvíře a pak se pustíme do posádky
4) nekupovat nic - budeme baštit námořníky

Naoki

Příspěvek od Naoki » 13. 10. 2019, 03:57

M3
V1
Z1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 13. 10. 2019, 07:22

M2
V1
Z1

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 13. 10. 2019, 08:22

M2
V1
Z2

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 20. 10. 2019, 09:47

Model 2
1) M3
2) M2 - kapitánská uniforma - budeme shánět modré peří
3) M2

Výměna - vyměnit 1 lebku za 3 nepřečtené deníky

Zásoby 2
1) Z1
2) Z1 - nakoupit 3 bedny
3) Z2

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 20. 10. 2019, 10:10

Obrázek

Nechala jsem naložit nějaké zásoby, vyměnila lebku za něco ke čtení a vypluli jsme dál na západ. Cestu nám zkřížil další živý ledovec a ve střetu s tím ve stísněném prostoru mez neživými, přesto však stále masivními ledovci utrpěla naše loď pár šrámů. Bitva byla také poměrně dlouhá a stačili jsme spotřebovat většinu zásob, co nám měly vystačit až do Venderbigthu. Měli jsme ale štěstí a v ledovci jsme nalezli zamrzlé nějaké zásoby (7) a palivo (3), které ledovec zřejmě pohltil když potopil nějakou méně dobře stavěnou loď s méně zkušenou posádkou či kapitánem.

Do Whitheru jsme tedy dorazili lépe zásobeni, než když jsme opouštěli Kodex.

Obrázek

Místní jsou drsní, ani moc přátelští, ani nepřátelští a mají velmi otravný zvyk odpovídat na otázku otázkou. Zdejší jídelníček se skládá převážně z ryb a jeskyních tvorů ulovených v mrazivých pustinách. Mají tu ale celkem dobré pivo.

W - Whither
1) prozkoumat město - jeden nikdy neví, na co narazí
2) zdržet se na pevnině - zkouška Veils 100% - stojí 50 echos a sníží hrůzu o 5 (máme 44)

K - Kosti mořských nestvůr - můžeme vyměnit kosti mořských nestvůr za příběhy hrůzy. Za 1 bednu dostaneme 3 příběhy. Pro sepsání knihy jich budeme potřebovat 77.
X) kolik beden kostí mořských nestvůr (máme 20) vyměníme za příběhy hrůzy (máme 20)

Naoki

Příspěvek od Naoki » 20. 10. 2019, 12:51

W2
K17

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 20. 10. 2019, 18:44

W1
K20

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 20. 10. 2019, 18:48

W1
K19

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 21. 10. 2019, 19:33

Whither 2
1) W2
2) W1 - prozkoumat město
3) W1

Kosti mořských nestvůr 2
1) K17
2) K20
3) K19

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 21. 10. 2019, 19:41

Obrázek

Vyslechla jsem si strašné množství neuvěřitelně příšerných příběhů. Nemohu říct, že bych toho za dvacet beden kostí dostala málo. Abych měla čas to trochu zpracovat, vydala jsem se na prohlídku města. Potkala jsem stánek s občerstvením a řekla si, že tu hrůzu musím něčím zajíst.

O - Občestvení
1) troglodytí pracky - vypadají čerstvě, pokud o nich chceme prohlásit něco pozitivního
2) něco "pořádného" - dobře víme, co to znamená ;)
3) něco tajemného - stánkař je velmi nekonkrétní, pokud jde o tzv. "muří pochoutku" - zkouška Hearts 58 %
4) drcená medůza - je to poněkud zvláštní, člověk si na tuto pochutinu musí zvyknout - zkouška Hearts 100 %

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“