[Let's play] Sunless Sea

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG. Je libo počítačové hry, deskovky, nebo LARP? Přijďte si popovídat s ostatními hráči.
Odpovědět
MarkyParky

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky » 25. 7. 2019, 20:42

D2

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 26. 7. 2019, 09:08

D1
Always bring a gun to a puppet fight

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 31. 7. 2019, 18:24

Dno 3
1) D1
2) D2
3) D1 - vrátit se
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 31. 7. 2019, 18:36

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Cesta vzhůru se zdála ještě delší, než dolů. Nakonec jsem ale došla do kanceláře pro nedoručené dopisy, kde práce pokračovala jako jakýkoliv jiný den. Chtěla jsem se o svůj nález podělit s poštovní krysou, ale bylo těžké najít správná slovat pro to tam dole.

Obrázek

Snažila jsem se vysvětlit posvátnou nutnost předávání informací a hluboké tragédie všech nedorozumění, co se kdy udály a ještě stanou, až mě nakonec krysa přerušila. Prý tomu neporozumí, bez ohledu na to, jak dlouho budu vysvětlovat. A že je to tak dobře, protože jinak by se z téhle práce musela zbláznit. Nakonec ještě dodá, že časem zapomenu, alespoň část z toho. Že prý jsem nikdy nenosila uniformu.

Je možné, že ta pošťácká uniforma, na kterou jsem se směla jen podívat, má v celé záležitosti nějaký význam? Možná kdyby se mi tu podařilo najít jednu doručitelnou zásilku, že by mi jí půjčili. Možná.

N - Nuncio
1) nabídnout neteři pošťácké krysy místo na lodi. Ne přímo v důstojnickém sboru, ale pokud bude v lodi díra, je potřeba někoho poslat, aby ji ucpal a krysy jsou na to nejlepší.
2) převzít zodpovědnost za velkou zažloutlou obálku - určitě v ní někdo poslal něco důležitého
3) zkusit vylovit nějakou zásilku z moře

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 31. 7. 2019, 20:15

N1

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 31. 7. 2019, 21:45

N2
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.

Naoki

Příspěvek od Naoki » 31. 7. 2019, 22:43

N1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 2. 8. 2019, 11:07

N2

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 4. 8. 2019, 18:47

Nuncio 2
1) N1
2) N2 - převzít zodpovědnost za velkou zažloutlou obálku
3) N1
4) N2

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 4. 8. 2019, 19:22

Obrázek

Otevřela jsem obálku v naději, že zjistím, komu je zásilka adresována. Uvnitř jsem našla pozvání na večeři. Takovou tu večeři, co je velkou událostí pro lidi z lepší společnosti. Pozvánka končila slovy: "Tentokrát nám, prosím, dopřejte potěšení a potvrďte či odmítněte svou účast odpovědním dopisem, abychom věděli, zda vám máme chystat pokoj. Neodpovíte-li ani tentokrát, vězte, že je toto poslední pozvání, které od nás obdržíte."

Podařilo se mi rozluštit jméno adresáta i odesilatele. Podařilo se mi rovněž rozluštit datum, kdy se měla večeře konat a ukázalo se, že už je to pěkných pár let zpátky. Tuhle zásilku už rozhodně nemá smysl doručovat. Vzhledem k tomu, od koho a pro koho byla, může posloužit jen jako zdroj drbů.

Cesta k Dahutu měla být rychlá a přímočará. Místo toho nám cestu zkřížil obří krab. Největší, jakého jsem zatím viděla. Trvalo dlouho, než se nám podařilo bestii udolat. Přestože krabí maso naplnilo celých pět beden, námořníci strádali hladem a zřejmě nevěřili, že se nám kraba podaří udolat. Tak se uchýlili k pojídání krys. Když jsem to zjistila, zakázala jsem to. Vždyť se přeci brzy nají do sytosti.

Obrázek

Pak jeden z námořníků zemřel. Příčinou mohlo být vyčerpání, pojídání krysího masa, nebo obojí. Jako by toho nebylo málo, další z námořníků se ztratil a jak ukázalo následné vyšetřování, stal se obětí kanibala. To na své lodi nestrpím. Znovu už ne. Krabí hostiny se tak tři z námořníků nedočkali. Snad se těch zbývajících 21 dočká návratu do Londýna.

Obrázek
Té noci jsem měla podivný sen. Stála jsem na palubě, když za mnou přiběhl námořník, ukazoval nahoru a říkal, že se na nás strop dívá. Že jsou to samé oči a tváře, oči a tváře. Odpověděla jsem, že jsou pod stropem bouře, ale že se k nim nepřidáme. Ještě ne.

Aniž bych chtěla snu přikládat příliš velký význam, vydala jsem ráno rozkaz k ponoření a zbytek cesty k Dahutu jsme dopluli pod hladinou. Nemohu říct, že by písečné tváře, které pokrývají dno Moře hladu a polykají vodu působili o moc přívětivěji, než zírající strop. Naštěstí Dahut už nebyl daleko.

Obrázek

Utopenci říkali, že počasí bylo poslední dobou klidné, žádné bouřky. Že se tu v poslední době potopila jen jedna jacht s pár námořníky na palubě. Dva z nich prý dokonce doplavali ke břehu a do Dahutu vůbec nepřišli. Prý se počasí snad zase brzy umoudří. Zdvořile jsem přitakala a doufala, že ne.

D - Dahut
1) jen se tu projít, porozhlédnout se a do ničeho se nemíchat
2) zůstat tu delší dobu a poznat Dahut blíž

PardGalen

Příspěvek od PardGalen » 4. 8. 2019, 20:12

D2

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 4. 8. 2019, 20:32

D2

Hike
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hike » 4. 8. 2019, 21:23

D2
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.

Naoki

Příspěvek od Naoki » 5. 8. 2019, 06:12

D2
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 9. 8. 2019, 20:08

Obrázek

Dahut je plný poklidného podmořského života. Utopenci ladně proplouvají ulicemi a zpívají. Vypadá to tu tak, jak by vypadal Londýn ve snu. Snad proto, že je to všechno také sen. Nebo není? Jakkoliv se mi již podařilo poznat mnohá zdejší tajemství, stále více propadám krásám tohoto místa. Možná mi tato zvláštní fascinace zastírá úsudek. A možná že to tak má být. Možná.

Na náměstí hoří vatra a je tu právě hostina. Byla jsem se také podívat na kryptu pod katedrálou a zdá se, že je tu nový vězeň.

O - Okouzlení - aktuální hodnota je 3 (maximum není známo, ale určitě je to alespoň 20), snížením okouzlení můžeme zlepšit šance při zkouškách, na druhou stranu s okoulzením můžeme vidět věci, co bychom jinak neviděli.
1) zblajznout bílou rybku (máme 1) - zruší veškeré okouzlení
2) přečíst nepřečtený deník (máme 2) - možná zvýší okouzlení, možná ho sníží a může i zvýšit nebo snížit naše poznání Dahutu. Akorát se předem nedá říct, co se dočteme a jaký to bude mít vliv
3) to okouzlení ještě není tak strašné, nebudeme to řešit

D - Dahut
1) prozkoumat kryptu pod katedrálou - asi je tam nový vězeň - zkouška Mirrors - 74 %
2) zúčastnit se hostiny - většina utopoeneckých jídel je jedlá, jde jen o to poznat která to jsou - zkouška Pages 68 %
3) podívat se k vatře okolo které tančí utopenci - a snad se nenechat vtáhnout do víru událostí - zkouška Veils 74 %

Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“