[Let's play] Sunless Sea

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

Nb15
Ta9
C2
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

Nb10, d1,e5 (na tržišti)
Tb9
C2
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

N - Náklad 1
1) Nb10, Ne3 na mosazné ambasádě
2) Na2, b20, c1, d1, e5 (prodat peklu)
3) Nb15
4) Nb10, d1,e5 (na tržišti)

T - Tajemství 1
1) Ta9
2) Tb9
3) Ta9
4) Tb9

C - Cíl 3
1) C2
2) C4
3) C2
4) C2
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Morální dilema v otázce duší jsem rozhodla prostou matematickou - 63 echos, co mi zaplatí na čerti, je víc než 60 echos na tržišti. Navíc, jak čerti častokrát zmiňují, všechny duše stejně náleží peklu, takže o nic nejde. Musím ale říct, že když začali otevírat láhve a rozmlouvat jaký mají duše buket, necítila jsem se zrovna nejlépe.

Ještě než jsme se vydali na další cestu, společně s kanonýrem jsme si udělali takovou cvičnou střelbu. Tentokrát se to obečlo vez větších incidentů, nad rámec zamýšleného tréninku se nám vyskytla jen jedna menší exploze, která nezpůsobila žádné škody, co by stály za řeč (Iron se zvyšuje na 69)

Obrázek
Tradiční večeře se tentokrát odbyla jen jako krátké setkání, kde jsem s Cladery Heir mluvili o Srdci. Řekla jen, že je to jedinečná loď a pokud je skutečně v Chánově stínu, není důvod si jí tam nevyzvednout. Ale nevypadalo to, že by se do toho nějak zvlášť hrnula. Otázku jejího otce jsem zatím nerozváděla - je to pro ni citlivé téma. Ale jak se rozšiřuje její sbírka amputovaných suvenýrů (což je vlastně hrozně morbidní, když se to takhle napíše), zdá se být méně napjatá a možná nakonec bude bezpečné si promluvit i o tomto tématu.

Jelikož jsem chtěla z Londýna zmizet co nejdříve a co nejdál, zvolila jsem jako cíl další plavby Frostfound. Snad se nám v nitru citadely podaří najít to tajemství, které Neúnavný Mechanik potřebuje k sestavení svého motoru. Middle sister by rozhodně není nejrychlejší loď na moři.

Minuli jsme nezvykle temný ostrov, na němž stála Hunterova tvrz a pluli k Frostfoundu trasou přes Pižmoní ostrov a Chánův stín. Snad nás cestou nepotkají žádné hrůzy.

Obrázek

Na Pižmoním ostrově měli hlodavci opět těžkou hlavu s problémem, se kterým jsem jim měla poradit. Tentokrát se jednalo o to, že začalo být ve velké oblibě krysí víno. Ačkoliv tento nápoj dokáže zvednout náladu, má za následek i zvýšené množství úrazů mezi farmáři a rekruti domobrany častěji chybí na cvičeních.

D - Dilema
1) doporučit prohibici - když neumějí pít, ať nepijí
2) doporučit přimhouřit oko - alkohol je metla lidstva, ale zametat se musí
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

D2
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

D1
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

D1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

D2
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Dilema 2
1) D2
2) D1 - nechlastat!
3) D1
4) D2
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Vysvětlila jsem hlodavcům, jak alkohol dělá z počestných lidí sprosté vagabundy a že by se ho měli zbavit. A tak také udělali. Naložili jsme tedy krysí víno na loď - dobré dvě bedny toho byly a odvezli jej pryč. Nálada hlodavců se tím sice poněkud zhoršila, ale střízlivější náhled na svět jim jistě prospěje.

(Civilizace se zvyšuje o +1, ale Duch se snižuje o -1)

Když jsme pokračovali v cestě, jednu láhev (přesněji řečeno sud o objebu zhruba odpovídající láhvi) otevřeli a ochutnali. Krysí houbové víno opravdu není vůbec špatné. Cesta k Chánovu stínu nám tedy příjemně utekla.

Obrázek

Chánův stín je v podstatě spousta spojených lodí, které by samostatně třeba ani nebyly schopné plavby. Jakkoliv má být Srdce jedinečná loď, v téhle směsici všech možných i nemožných tvarů a konstrukcí ji ztěží můžeme poznat. Cladery Heir se pomalu procházela a ležérně prohlížela jednu loď po druhé. Říkala, že nevěří, že tu Srdce najdeme, že bychom se na to neměli příliš upínat. Že to je přesně ten druh posedlosti, co ničí životy. Přesně to, co svými amputacemi odstraňuje.

Prolezli jsme Chánův stín křížem krážem a Srdce nenašli. Cladery Heir si z toho nedělala těžkou hlavu. Nebo to alespoň tvrdila. Já jsem se každopádně ještě zeptala v loděnici a to přineslo své ovoce. Srdce tu bylo, ale ostatní lodě z toho začaly být neklidné... cokoliv to může znamenat. Proto Srdce opravili, aby mohlo plout dál. Vydalo se prý na sever, směrem k Frostfoundu. Je možné, že tam Srdce objevíme? Pojďme to zjistit!

Obrázek

Ještě než jsme vstoupili do citadely, obkroužili jsme ledový hrad, abychom zjistili, jestli Srdce neuvázlo v ledu. A také že ano. Začali jsme pracovat na jeho uvolnění. Cladery Heir k tomu poskytla svoji sbírku nástrojů. Široká paleta ostrých nožů se dala použít na krájení ledu stejně dobře, jako by to bylo máslo. Jestli tyhle nástroje používá na amputace, nechci domyslet, co by se mohlo stát, kdyby jí ujela ruka.

Navzdory kvalitnímu vybavení, práce postupují pomalu a Srdce je stále uvězněno pod vrstvou ledu - třebaže tenčí, než před pár hodinami. Už jsou tvary Srdce vidět daleko konkrétněji, stejně jako modrá barva. Cladery Heir říká, že Srdce je v šoku a bude potřebovat péči. Námořníci už toho ale mají plné zuby a jsou zmrzlí na kost.

S - Srdce
1) přerušit dolování a vstoupit do citadely
2) zkusit Srdce přivést k životu - zkouška Hearts 57 %
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

S2
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

S2
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

S2
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

S2
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Prokopali jsme se až k Srdci a rozdělali ohně. Trup lodi byl tvořen částečně kovem, převážně však z masa. Cladery Heir jej potírala brandy, překrývala omrzlé části vydřími kožešinami a celou dobu si pohvizdovala. Promlouvala k Srdci jazykem Prvního města. Po pěti hodinách intenzivní péče začalo Srdce bít a s každým dalším úderem stále víc toužilo po tom uvolnit se z ledu a znovu plout. Nakonec se z ledu vyprostilo a párkrát radostně zakroužilo.

"Pluj na jih," volala na něj Cladery Heir. "Počkej v Port Carnelian. Tohle není bezpečné místo pro výměnu lodi." Pak se Srdce otočilo a plulo směrem na jih.

Během celého toho oživovacího martiria jsem si stačila udělat poměrně konkrétní představu o vlastnostech této živé lodi. S detaily, které doplnila Cladery Heir máme tedy všechny informace, co potřebujeme vědět. Možná by Srdce mohlo nahradit Middle sister. Není sice lepší ve všech směrech, ale v mnoha ano. Na to je ale čas - Srdce čeká v Port Carnelian. Teď si jen zjištěné podrobnosti zaznamenám do deníku a vydáme se do citadely.

Obrázek
Srdce
(v závorce je u vlastností uveden rozdíl oproti Middle sister)
  • Trup: 450 (+150)
  • Náklad: 80 (-40)
  • Váha: 4000 (-1000)
  • Posádka: 35 (+10)
  • Iron: +5 (+5)
  • Mirrors: +10 (+10)
  • Veils: +10 (+15)
  • Pages: +10 (+10)
  • Hearts: +15 (+10)
Místo pro výzbroj je totožné s Middle sister - postrádá místo pro čelní dělo.

Obrázek

Stanuli jsme před vstupem do ledového hradu. Žádný vchod tam nebyl, jen ledová stěna hladká jako zrcadlo. Někdo ze squaterů volal, ať to nedělám, ale nevšímala jsem si toho. Zavřela jsem oči, udělala krok vpřed a pocítila chlad. Náhle jsem byla uvnitř.

Obrázek
Svělo, bylo tam tolik světla a barev, že se tomu až nechtělo věřit. Bylo to jako být unesena duhou, či plavat v kaleidoskopu. Barvy se v ledu měnily s každým krokem a postupně odhalovaly barevně ozářené chodby. V každé chodbě čeká můj odraz.

Vstoupila jsem do safírové komnaty. Každý kousek ledové stěny je tvrdý a má nejsytější modrou barvu pouštního nebe. Zamotala se mi hlava a slyšela jsem hlas, co říkal: "TO BYLO NEBE".

S - Safírová komnata
1) Vybavit si místo, kde žádné nebe není - zkouška Veils 75 % a bude stát 1 vzpomínky na vzdálené pobřeží (máme 38)
2) Vstoupit do nebe - zcela se vystavit tajemné moci komnaty - automatický úspěch, co sníží Veils o -1.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti