[Let's play] Sunless Sea

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Dahut 2
1) D2
2) D3
3) D1
4) D3
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Našla jsem schody vedoucí pod katedrálu. Za zamčenými dveřmi krypty jsem slyšela zvuky, které určitě nevydávali mrtví. Slyšela jsem vzlykání, jména ztracených bližních, projevy hněvu i lítosti nad špatnými rozhodnutími. Dahut má zjevně i svojí odvrácenou tvář.

Okénkem krypty jsem viděla jen prázdnou celu, ale také jsem viděla utopence, jak dvakrát denně přináší chleba a odnáší kbelík. Krypta se ale na pohled jeví prázdná. Zdá se, že tady už toho víc nezjistím.

D - Dahut
1) připojit se k hostině - zkouška Pages 67 %
2) prozkoumat kalendář - datum se tu nemění tak, jak by mělo. Roční období se občas překrývají a někdy dokonced žádné nejsou - zkouška Mirrors 52 %
3) rozloučit se a plout pryč - zkouška Pages 84 % (předčasně ukončí pobyt s šancí získat nějakou drobnou odměnu)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

D2
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

D2
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

D2
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

D3
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Dahut 3
1) D2
2) D2
3) D2 - kalendář
4) D3
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Orloj na věži katedrály ukazuje datum, ale není na něj vidět. Ačkoliv je Dahut zalit slunečním svitem (nebo alespoň jeho iluzí), zrovna na tuhle část hodin nějak nedopadá. Naštěstí jsme pod vodou - třebaže iluze je tak dokonalá, že svádí chodit normálně po zemi - a tak jsem si k věži doplavala a podívala se zblízka. Ciferník znázorňující jednotlivé měsíce má jednu ručičku ukazující na prosinec, jednu ukazující na červen a jednu malou ručičku ukazující někam na konec září. Ta malá ručička pomalu roste.

Není divu, že je v tom takový zmatek. A myslím, že je na čase Dahut na čas opustit. Rozloučila jsem se s místními, docela jsme se spřátelili. Dostala jsem od nich náhrdelník z utopeneckých perel a říkali, že se mám vrátit, až budu mít zas čerstvé zprávy z Londýna. Po návratu na loď jsem rychle vše zapsala do lodního deníku. Říká se, že vzpomínky na Dahut se ztrácejí, jakmile je člověk pryč. Vůbec bych se tomu nedivila. To místo je jako sen. Takový ten hrozně divný sen, ze kterého si člověk po probuzení pamatuje jen to, že to bylo divné.

Obrázek

Cesta na Port Cecil byla poklidná. Donesla jsem korálu jednu probuzenou modlu a figrky na nejpodivnější šachovou partii historie jsou připraveny. Teď zbývá jen nad Korálem tuto partii vyhrát a splní se mu jeho přání a přestane existovat. Nebo vnímat. Zkrátka bude jen obyčejným korálovým útesem, co nehraje šachy. Zdá se, že šachy jsou to jediné, co mu bude scházet.

Perleťový Vyhnanec se usadil na druhou stranu šachovnice. Bude pohybovat figurkami dle pokynů svého pána a jeho mysl bude zničena s ním. Stačí, abych tu partii vyhrála. Jsem až po uši v mimosvětské kaši a třebaže Korálu prokazuji službu, bude stát život tu podivnou směsici člověka a sépie, co nám dělala kuchaře na plavbách po celém moři. A kdo ví, co za tím vším skutečně je. Jsem v téhle partii partner, soupeř nebo jen další figurka?

Obrázek

Ano, budeme hrát šachy. Vím, že Korál chce prohrát. Bude zuřit, když ho nechám vyhrát. Ale opravdu bych měla hrát podle jeho pravidel?

P - Poslední partie
1) hrát na vítězství - Korál ztratí vědomí, Perleťový Vyhnanec také a nám zbyde velká odměna
2) hrát na prohru - Korál bude zuřit a nezapomene nám to. Perleťový Vyhnanec bude žít. S odměnou v tomto případě nelze počítat
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

P1
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

P2
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

P1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

P1
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Poslední partie 1
1) P1 - vyhrát
2) P2
3) P1
4) P1
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Nebyla to těžká partie, Korál zjevně nechtěl vyhrát. Jakmile došlo na šach-mat, Perleťový Vyhnanec se začal rozpouštět jako sněhulák v pouštním větru. Ze stěn se začaly sypat hromady scintillacku a kavernou se rozléhal hlas Korálu, spěšně šepatající svá poslední tajemství. Za každý útržek poznání, který jsem zaslechla, byly další dva nenávratně ztraceny v hluku sypajícího se scintillacku a další byly zcela nepochopitelné pro mysl, která nestrávila staletí pod mořskými vlnami. Měla jsem z toho všeho hlavu jako balón.

Nakonec, s klidným vydechnutím, hlas Korálu ustal a rozplynul se, stejně jako jeho sluha. Probuzená modla, která před chvílí stála na šachovnici, teď stojí u mých nohou, se zářícíma očima a vypadá tak nějak větší. Korál říkal, že když z něj bude něco menšího, možná se ta modla stane něčím větším.

Obrázek

(získáváme 12 beden scintillacku, 4 kusy modrého scintillacku, 1 apocyanovou šachovou figurku, 21 tajemství a Ostražitou modlu)

Z probuzené modly se stala Ostražitá modla. Můžeme ji umístit na příď lodi, kde bude dávat pozor a bude zastávat roli maskota místo Page. Dále je tu apocyanová šachová figurka, kterou už nikdo neupotřebí... a je to přesně ta barva, co hledá Kurátor z Venderbigthu.

Za všechny tyto poklady a tajemství zaplatil Perleťový Vyhnanec životem. Utěšuji se myšlenkou, že tady v podzemí není snadné zamřít a tak se nám ho, možná, ještě někdy podaří získat zpět. Je to ale možná jen planá naděje, či pokus upokojit ušpiněné svědomí. Pokud se budu držet chladných faktů - ztratili jsme lodního kuchaře a nemáme za něj adekvátní náhradu.

M - Maskot
1) Page zůstane lodním maskotem +2 Pages
2) Ostražitá modla se stane lodním maskotem +4 Mirrors

P - Port Cecil - když už jsme tady...
1) sbírat scintillack - toho přeci není nikdy dost - zkouška Mirrors 67 %
2) prozkoumat pobřeží

T - Trasa
1) přes Pižmoní ostrov směrem na Venderbigth (odevzdat apocyanovou šachovou figurku a možná najmout nového kuchaře) a pak zpět do Londýna
2) přes Solné lvi (kde nakoupíme sfingová kámen) směrem na Venderbigth (odevzdat apocyanovou šachovou figurku a možná najmout nového kuchaře) a pak zpět do Londýna - je to sice malinko zajížďka, ale ekonomicky výhodná
3) přes Solné lvi rovnou do Londýna - Venderbigth počká

S - Spotřebovat tajemství - máme 53 tajemství, na velké dílo jich budeme potřebovat 40. Ostatní tedy můžeme použít na zvýšení atributů, nebo (při vzácných příležitostech) i k něčemu jinému. Uveďte, na které atributy použít kolik tajemství (rozvrhněte to prosím tak, aby zbylo cca 40 tajemství)
a) Iron - máme 49, Nezdolný Kanonýr je živel, takže hrozí poškození lodi (netřeba se obávat, kdyby to mělo být vážnější, stopnu to)
b) Mirrors - máme 68
c) Veils - máme 121
d) Hearts - máme 66
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2105
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

M2
P2
T1
S a10
Always bring a gun to a puppet fight
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů