[Let's play] Sunless Sea

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Během dní v Londýně jsem dala dohromady sbírku kostí, které se nám, takříkajíc, poštěstilo nasbírat během posledních plaveb. Umístila jsem je do velké vitrýny i s popisky. Celé dílo jsem pak nechala přenést do podpalubí. Námořníci se od té doby před vitrínou scházejí a s hrnkem grogu zkoumají šrámy a deformace a hodnotí je se zaujetím uměleckých kritiků na výstavě obrazů.

Na trhu se mi podařilo prodat cizozemský artefakt za 150 echos. Velmi dobrá cena - o polovinu víc, než by dal Učenec z univerzity.

Obrázek

Když se probudil, osvěžen vydaným spánkem, musel mi Neúnavný Mechanik poskytnout vysvětlení, co se to vlastně stalo. Řekl, že ukradl tajemství Bazaaru. Jen tak, řekl to jako by se nechumelilo. Prý mu v tom pomohli prstokrálové - takoví hadi, co žijí ve snech. Mechanik je pak podrazil a od té doby po něm jdou.

Zajímalo mě, co to bylo za tajemství - jedná se o motor. Technikáliím jsem úplně nerozuměla, ale Mechanik měl sen o kamenném praseti. Prý ještě nemá zmáknuté všechny detaily, ale Bazaar prý využívá kamenná prasata k cestování mezi hvězdami. A protože kamenná prasata také někdy spí prstokrálové mohou číst jejich sny a tak odhalili ono tajemství. A pak zlanařili Mechanika, aby jim ten motor postavil. Teď by ten motor mohl postavit pro mě. Udělal by to strašně rád. Jen k tomu bude potřebovat nějaké věci: prvek úsvitu, bednu safírů a 40 beden kostí mořských nestvůr - tolik místa na lodi ani nemáme! Bude potřebovat odhalit tajemství ukryté v hlubinách Frostfoundu. Potom ještě vysvobodit mudrce uvězněného na Moudrosti, aby mu s tím pomohl. To vše pak odézt na Králožroutův hrad. Doufám, že výsledek bude stát za to, protože jenom na ten materiál budeme potřebovat větší loď.

Obrázek

Možná Dcera, inženýrka, se kterou jsem se v Londýně již setkala, stále hledá loď, na které by se mohla plavit. Za 30 echos se může připojit k naší posádce.

Pokud jde o rudou zimní bestii, opakovaně jsem Panu Pytlovi vysvětlila, že pro jeho plavbu ani já, ani má loď nejsme tou správnou volbou. Přesto je každou noc v mé ložnici, dřepí u krbu a trvá na tom, že chce někam plout.

Máme 3 880 echos, akorát ještě budeme muset opravit loď a nakoupit zásoby na další výpravu.

N - Nábor - máme 9 / 15 námořníků
1) Možná Dcera - 30 echos, šéfinženýr, +6 Veils, +3 Iron, +100 výkon motoru (poplujeme neznatelně rychleji)
2) 1 námořník - 5 echos
3) nikdo

U - Učenec na univerzite - čím víc mu toho prodáme, tím nás bude mít radši. Bez rizika můžeme prodat následující (nic z toho nezabírá místo v nákladovém prostoru). Udejte počet kusů u věcí, které chcete prodat
a) lebky - 5 echos, máme 3
b) cizozemské artefakty - 100 echos, máme 3
c) zajímavé útržky - 50 echos, máme 6

V - Večeře - však už to znáte, můžete vybrat libovolný počet důstojníků. Poznamenaný Navigátor chce na Kapli světel, Cladery Heir potřebuje živé zvíře, Perleťový Vyhnanec by povečeřel podivný úlovek, který nemáme a nedá se tu koupit. Neúnavný Mechanik nemá co říct do doby, než seženeme materiál na jeho vysněný motor. Geniální Magik nemá co říct, jen je nervózní z bedny plné zeleně svítících snových hadů.
1) Presbytariátská Cestovatelka - sorbet a soutěž v páce - bedna zásob a pytel kávy (70 echos), zkouška Iron 47 % šance na úspěch
2) Uštvaný Doktor - pojíjení - bedna vína (21 echos)
3) Nezdolný Kanonýr - 10 paliva, 5 zásob a 5 torpéd (225 echos)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

N1+3xN2
Ua2b2c4
V1
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

N1
U nic
V 1+2+3
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

N3
Uc6
V1
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

N1 + 1x N2
U nic . teď máme peněz dost
V 1+2+3
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

jenom pro upřesnění: námořníka za 5 echos můžeme nabrat jen toho jednoho, který se k nám dobrovolně hlásí a vylučuje to možnost nabrat Možnou-Dceru.
V Londýně se dají další námořníci verbovat za 30 echos přes vyvolávání (je to zkouška Hearts) a můžeme jich za tu jednu kampaň získat jednoho až dva.
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

Tak teda jen tu možnou dceru :-)
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Vallun »

N 2

U a 1

V 3
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

Za mě tedy také Možnou dceru
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Mám radost, jak jste si to tu sami uvedli na pravou míru :)

Nábor 4
1) N1
2) N1
3) N3
4) N1 - Možná Dcera
5) N2

Učenec 2

1) U a2 b2 c4
2) U0
3) U c6
4) U0
5) U a1

Večeře 2
1) V1
2) V1 2 3 - allnighters party
3) V1
4) V1 2 3
5) V3
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Přijala jsou novou inženýrku - pro případ, že by Neúnavného Mechanika snoví hadi přecijen dostali.

Večeře s důstojníky byla tentokrát velmi zajímavá. Zejména zábava po večeři.

Obrázek

S Presbytariátskou Cestovatelkou jsme si dali turnaj v páce. K mému zklamání vyhrála ona. Ale nevadí. Vyprávěla nám o Starém kontinetnu, jeho spících lesích, mluvících tygrech a poutních horách.

Obrázek

Nad sklenicí vína se rozpovídal i Uštvaný Doktor. Nutno dodat, že konverzace, kterou jsme vedli, se k vínu příliš nehodila. Náš doktor v minulosti působil jako travič. Vedle své lékařské praxe připravoval jedy pro anarchisty. Zřejmě je i podával. Zvláštní bylo, že ačkoliv prohlásil, že byl naivním chlapcem na křížové výpravě, co si myslí, že je něco víc, než sprostý travič, tak dodal, že toho nelituje. Přestože pro něj působení mezi anrchisty bylo zklamáním. Víc už se o tom nechtěl bavit. Snad kdybychom navštívili místo, co oživí jeho rebelské vzpomínky. Železná republika, nebo Chánův stín, možná?

Obrázek

Zlatým hřebem večera byl "ohňostroj", který připravil Nezdolný Kanonýr. Měl totiž pár nápadů, jak vylepšit naše děla a předvedl je v praxi. Nutno poznamenat, že jeho vylepšení měla vliv na ničivost zbraní, avšak stejnou, ne-li větší měrou snížila jejich spolehlivost a děla by se tak stala stejně nebezpečná pro nás, jako pro naše nepřátele. Jen pár nevýznamných úprav se zdálo být dost bezpečných.

Kanonýr uznal, že to může být problém. Pak si ale vzpoměl na příběh o prototypu zbraně, který zkoušela společnost Iron & Misery a prý při tom zničili celou svojí stanici. Říkal přesně "rozmašírovali na kousíčky". Říkal, že pokud bychom ten prototyp našli, mohl by ho dát do provozu. A slíbil, že nás při tom nerozmašíruje na kousíčky. Jako místo, kde začít hledat, se nabízí houbařská stanice společnosti Iron & Misery na ostrově Demeaux.

Druhý den zbývalo už jen připravit loď k vyplutí za dalšími dobrodružstvími. Především ale rozhodnout, kam poplujeme.

Severní trasa nám dává možnost navštívit Venderbight a kurátora, který by mohl mít zájem o snové hady lapené v zrcadlové bedně a možná i o oko lovce, které se mi podařilo uvolnit z ledu na Zaníceném horizontu. Dále bychom zamířili k Mt. Palmerstonu, kde můžeme nakoupit kostky z čertích kostí pro Podnikavého Kupce a předat zprávu čertici. Určitě jí udělá radost. Dále bychom přes Frostfound - kde se můžeme pokusit dostat dovnitř a získat tajemství, které Neúnavný Mechanik potřebuje pro svůj supermotor - a Chánův stín (kde by si možná přišel na své Uštvaný Doktor) zamířilo na Port Cecil a předali Korálu onen šachový úlovek od Solných lvů. Přes Solné lvi bychom se pak mohli vrátit zpět do Londýna a dovézt další várku tak skvěle prodejného kamení.

Jižní trasa by nás zavedla do málo prozkoumaných vod, kde bychom měli najít Mangrovovou školu a vyzvednout strategické informace pro admiralitu. Společně s informacemi ze Zaníceného horizontu bych opět připravila obsáhlou studii, za kterou by mi jak Admirál, tak Diplomat utrhli obě ruce (samozřejmě, pokud by jim to dobrý mrav dovolil). Také bychom mohli najít Schovku - podmořský přístav, do něž mám doručit dopis z Oškobané vrány, který se mi pořád válí na stole. Snad ten chudák bude žít dost dlouho na to, aby se dočkal odpovědi. Dále bychom mohli začít budovat špionážní síť v Port Carnelian, navštívit znovu Adamovu cestu, Vizáž (a tentokrát se nenechat vyhodit) a cestou zpět to vzít přes Gaiderův smutek a třeba se opět setkat s Pirátskou básnířkou.

Nostalgická trasa - jsou místa, kde jsme už dlouho nebyli. Pyžmoní ostrov - jak se asi daří soužití krys a morčat? Dále můžeme navštívit Port Cecil a Koutek (už jsem si dlouho pořádně nezaplavala). Odtud pak neznámými vodami - jako za starých časů, kdy moře mělo daleko více tajemství, než dnes - k Železné republice, kde doplníme palivo a můžeme si zopakovat plavbu podél jižního pobřeží až k Varchasu.

Obrázek

P - Posádka - máme 9/15 námořníků
1) nabrat další 2-3 námořníky za 30 echos
2) 9 bude stačit

T - Trasa
1) severní
2) jižní
3) nostalgická
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

P1
T1
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Vallun »

P 1

T 1 - západní cestou k VEnderbrightu a severní
cestou z Whitheru do avidu
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

P2
T1
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

P1
T1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů