[Let's play] Sunless Sea

Diskuze o jiných hrách, než jsou stolní RPG.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

N1
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

N1
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Požádala jsem hliněné muže, aby nám pomohli naložit náklad kamene. Bez řečí ho naložili. Pak jsem ty, co už se na loď nevešli, požádala ať tu zůstanou. Bez řečí tu zůstali. Kdyby se s každým dalo vyjít tak snadno, byla by to docela nuda.

Obrázek

S mezipřistáním na Ovčáckých ostrovech jsme dopluli k Hunterově tvrzi. Sestry byly poněkud překvapené, když jsem je požádala, jestli můžeme navštívit jejich sklep. Svolily, že nás tam pustí výměnou za vyprávění. To byla maličkost, historek mám spousty.

Když jsem s vyprávěním skončila, otevřely nám sestry vstup do sklepa. Klíč byl tak těžký, že ho Cynthia musela nést obouma rukama. Do sklepa s námi už nešly - prý tam nechodí.

Sklep měl několik pater. Na kamenech jsme viděly znaky, které by snad mohly být podobné písmu Chanátu. Nakonec jsme nalezly zbytky starého chrámu. V jeho středu bylo jezírku, téměř vyschlé. Voda se ve světle svíček chovala zvláštně - jako by se vařila, přesto byla chladná.

Obrázek

Neúnavný Mechanik prohlásil, že Zkroucená řeka protéká blízko tohoto místa. Pak mi vysvětlil, že jeho nepřátelé si ho najdou pokaždé, když spí, ale díky této vodě půjdou místo toho po našem hliněném muži. Doufám, že ta voda nezasahuje do studny, ze které sestry pijí.

Neúnavný Mechanik nabral trochu vody a udělal jí několik znaků na čele hliněného muže. Ten ani nehnul brvou. Pak mu Neúnavný Mechanik podal zrcadlovou bednu a přikázal mu, aby jí držel a nepouštěl ať se děje cokoliv. Pak mechanik prohlásil, že past na hady je připravena a že si může klidně zdřímnout. Jak ho tak pozoruji, asi se opravdu potřebuje vyspat.

O - Oběd - komu dělat společnost?
1) nejstarší Cynthia - melancholická, zamyšlená, občas přehnaně dramatická
2) prostřední Lucy - neklidná, veselá, se sklonem k chichotání
3) nejmladší Phoebe - ostražitá a nevyzpytatelná

M - Mechanik
1) nechat ho spát, je opravdu unavená
2) teď ne, počkáme s tím až do Londýna - když to vydržel do teď...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

O2
M1
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

o1
m1
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

O3
M1
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

O2
M2
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Vychází to všechno na jedničku

Oběd 2
1) O2
2) O1 - Cynthia
3) O3
4) O2

Mechanik 1
1) M1 - šlofík
2) M1
3) M1
4) M2
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Obrázek
Z deníku madam Annabel Lee:

Cynthia mi šeptala další ze svých hrůzyplných příběhů. Musím říct, že po téhle náročné výpravě bylo vyprávění o vraždě u jezera tím posledním, co bych chtěla slyšet. Avšak dobré vychování mi nedovolilo jinak, než vyslechnout příběh do konce.

Než jsme vypluli, chystal se Neúnavný Mechanik ke svému zaslouženému odpočinku. Varoval mne, že to může být trochu divoké a abych do jeho kajuty vzala pár silných námořníků. Že by úplně nevěřil, že ho past na hady ochrání před jeho nepřáteli? Ať už je to kdokoliv...

Neúnavný Mechanik si vzal tinkturu na spaní, řekl, aby námořníci zavřeli zrcadlovou bednu, jakmile nastaneou trable. Víc to neupřesnil a usnul. Byla jsem z toho trochu zmatená. I námořníci byli poněkud zaskočeni. Dokonce i hliněný muž, který krabici stále třímal v rukou, vypadal poněkud zmateně. A to ještě nevěděl, co ho čeká.

Když to vypadalo, že se nic neděje, šla jsem také spát. V zápětí mě však probudil řev hliněného muže. Doběhla jsem do Mechanikovi kajuty a viděla, jak oči hliněného muže pohlcuje neskutečně zelená záře. Námořníci se snažili zmítajícího se hliněného muže chytit, ten však v křeči jednoho z námořníků přimáčkl ke zdi takovou silou, že ho na místě zabil. Nakonec se podařilo zavřit zrcadlovou bednu. Zelené plameny v očích hliněného muže pohasly. Zbyla jen mrtvá hliněná socha. Neskutečná zelená záře nyní vychází ze zrcadlové bedny. Neúnavný Mechanik se jen obrátil na druhý bok a dál nerušeně spal.

Barva záře, která je nyní lapena v zrcadlové bedně, mi byla povědomá. Když jsem se vrátila do kajuty, tak mi došlo, kde jsem ji viděla. Byla na jednom z listů knihy, kterou mi dal jako vzorek Kurátor z Venderbigthu. Viric - barva lehkého spánku.

Obrázek

Aby toho nebylo málo, v Londýně nás v přístavu uvítal inspektor z ministerstva slušnosti a dal nechal prohledat loď, jestli nevezeme něco nevhodného. Ne, vůbec je neznepokojila zeleně zářící bedna, ani vyděšeně se tvářící socha v kajutě se spícím šéfinženýrem. Neměli nic, co by mohli zabavit, tak nám alespoň zahamtali palubu. Suchozemské krysy.

Obrázek

Tato výprava nebyla dlouhá, za to velmi náročná. Hromady kostí ve sklepech na Mt. Palmerstonu, mrtvolami posetá pláž v Říši ruky, ten fracek z pralesa, bodnutí bajonetem a následné ošetření jódem, řvoucí město na Polythremu, řvoucí hliněný muž na mé lodi... bylo toho trochu moc.

(prožité hrůzy způsobily, že madam Annabel Lee začnou trápit noční můry)

Může mě však těšit, že plavba byla finanční úspěch. Za sfingový kámen jsem dostala 500 echos. Podnikavý kupec mi vyplatil 700 echos za dovezenou poléffku. Nyní bude potřebovat buď 7 beden mumlisoly (to se snad zbláznil - kde jí mám tolik sehnat?) za 700 echos, nebo 7 beden kostek z čertích kostí za 500 echos.

Admirálovi jsem vysvětlila, že pokud budu mít víc strategických informací, mohu pro něj připravit lepší hlášení, jako posledně. Poslal mě tedy pro další strategické informace na Mangrovovou školu. Měla by ležet na ostrově jihovýchodně od Londýna. Tuhle část moře zatím nemáme zmapovanou.

Abych ty hrůzy měla za sebou, vydala jsem se na Mosaznou ambasádu, abych předala informace o sirném sněmu od čertice. Na ambasádě mě vřele přivítali a usadili v místnosti obložené měděnými deskami s loveckými výjevy. Akorát že na nich lovci byli čerti a kořist lidé. Když jsem zprávu předala, zdejší čert mi poděkoval, že prý jim to strašně pomohlo. Opravdu strašně. Dal mi 150 echos a požádal mě, abych informace ve zprávě nezávisle ověřila. Že prý vyhnanci občas příliš popustí uzdu své fantazii. Také mi dal dárek pro čertici - zlatou mouchu.

Když bylo povinnostem učiněno za dost, udělala jsem si příjemný, avšak nepříliš zajímavý večer a využila pohostinosti Londýna. Večer však neměl mít příliš příjemný závěr.

Páni Bazaaru jsou zvláštní bytosti zahalené v kápích. Jsou hrozně shrbení, nebo mají něco na zádech, mluví pisklavým hlasem a krom toho mají celý Londýn ve svých spárech. Nakonec, oni vládnou bytosti, která strhla Londýn a čtyři města před ním do hlubiny. Třebaže si to oficiálně ministerstvo, admiralita, Její Veličenstvo a pár dalších nemyslí. Především je ale lepší si s Pány Bazaaru nic nezačínat a pokud možno se jim vyhnout. Jenže to jde dost těžko, když máte jednoho v ložnici.

Obrázek

Už jsem byla v posteli, byla půlnoc, když jsem si všimla, že v křesle u krbu sedí jakási postava. Měla na sobě kápi červenou jako krev, lemovanou kožešinou bílou jako sníh. Vedle křesla ležel hnědý pytel nacpaný dary. Londýňané dávají rudé zimní bestii dary. Cokoliv. Jen aby se jí zbavili. Když uviděl, že jsem vzhůru, pravil Pan Pytel svým studeným hlasem: "Potřebuji pořádnou loď a kapitána. Vaše loď mi byla doporučna. I vy budete vyhovovat."

P - Pan Pytel - vzít ho na palubu znamená získat hodně výkonu motoru navíc a současně šetřit spoustu paliva - to díky severáku, který požene loď kupředu. Musíme ale plout na místa, kam si Pan Pytel bude přát. Když se ale budeme plavit moc dlouho, začne si brát naše věci... zuby... námořníky... a tak dále. Neměli bychom ho mít na palubě příliš dlouho.
1) dát mu svolení ke vstupu na palubu
2) dát mu sbohem - nepomůže to, příště tu bude zas, dokud nedostane co chce

T - Tržiště - objevili se kupci pro některé naše věci. Mohou nabídnout celkem zajímavé ceny, koupí právě jeden kus od každého. Cena předem není známa.
0) nic
1) cizozemský artefakt (máme 4)
2) tah velké hry (máme 1)

A - Anatomický kabinet - velká sbírka podivných kostí. Jeden z předmětů, co potřebujeme vyrobit. Potřebujeme 7 lebek (máme 10), bednu zásob a 7 tajemství (máme 18). Zvýší Iron o +7 a když jej umístíme místo Monstrózního almanachu (který nám dává +7 Pages), může nám dát další +7 Iron. Pokud není umístěn v podpalubí, zabírá místo v nákladovém prostoru (stejně jako Monstrózní almanach a další věci, co budeme vyrábět)
1) vyrobit Anatomický kabinet a uložit do nákladového prostoru
2) vyrobit Anatomický kabinet a umístit v podpalubí (+7 Iron, -7 Pages)
3) nechat to na jindy
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Hike
Příspěvky: 1203
Registrován: 23. 11. 2006, 06:39
Bydliště: Polička
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Hike »

P2
T1
A3

Čertí kostky se dají koupit v Port Palmerstonu, po cestě se dá stavit ve Venderbightu a vyložit zeleně zářící bedna, na zpráteční cestě navštívit Port Cecil a pokročit v partii šachů s Vyhnancem získanou figurkou a nabrat další várku sfingového kamene ... Přesto, že cesta na jih za prozkoumáváním neznáma zní lákavě, severní trasu jsme dosud nevytěžili dostatečně.
V městě je řád a pro každého práce, buď ještě rád, když huba voněmí.
Může tě hřát, že nejsi na voprátce, nebo že neležíš pár inchů pod zemí.
Uživatelský avatar
PardGalen
Příspěvky: 2104
Registrován: 26. 2. 2006, 21:28

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od PardGalen »

P2
T1
A2
Always bring a gun to a puppet fight
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od MarkyParky »

P1
T2
A2
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Selhan »

P1
T1
A3
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od Naoki »

P1 necháme se chvíli vést, zní to zajímavě a když se nám nebude líbit tak ho možná zase někam odložíme :-)
T0
A2
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: [Let's play] Sunless Sea

Příspěvek od OnGe »

Připomeňte mi pak, prosím, abych při plánování trasy zařadil návrh, který předložil kapitán Hike.

Pan Pytel 2
1) P2
2) P2 - prý "sbohem"
3) P1
4) P1
5) P1

Tržiště 4
1) T1
2) T1
3) T2
4) T1
5) T0

Anatomický kabinet 3
1) A3
2) A2
3) A2 - vyrobit a umístit
4) A3
5) A2
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Ostatní hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti